FOREXTECHNO - [EURUSD_LT] @ Zulutrade

Zulutrade.com е един от най-големите сайтове за forex сигнали. В този раздел са събрани както, коментари за системата като цяло, така и мнения за отделни доставчици на сигнали от Zulutrade

Re: FOREXTECHNO - [EURUSD_LT] @ Zulutrade

Мнениеот S.Zhelev » 16 Юни 2011, 14:31

tahatyc написа:Не знам така няма ли да му отчете повече пипсове в статистиката. Защото фактическа отваря 2 почти еднакви сделки. Вместо примерно 1 с 5.2 лота, той отваря 2 с 2.6 лота.

От една страна ще му отчете по-голяма печалба, но от друга ще му отчете и по-голям drawdown в случай, че сделките се окажат губещи.

При този провайдър това отваряне на две позиции едновременно не е безпринципно. Първо затваря едната и си гарантира някаква печалба, а втората позиция оставя малко по-дълго, за да се възползва максимално от движението.

Виж последните му 2 сделки.
Отворени са почти едновременно (4 минути разлика), но са затворени по различно време и с различна печалба. Първата му е донесла 100 пипса, а втората - 243 пипса.
Вземи forex бонус за участие във форума
Oбида или подигравка се наказва с бан. Всеки, който отговори на обида с обида също ще бъде баннат.
Аватар
S.Zhelev

Бонус: 175.5 лв.
Благодарности: 2

Мнениеот tahatyc » 16 Юни 2011, 14:55

Aхааа, не съм сигурен мисля, че някъде бях чел, че няма плаващ стоп при зулуто, та е възможно и да няма затваряне на половината сделка и по този начин да си прави това, което зулуто не му позволява.
tahatyc

Бонус: 3 лв.
Благодарности: 1

Мнениеот S.Zhelev » 20 Юни 2011, 15:02

tahatyc написа:Не знам така няма ли да му отчете повече пипсове в статистиката. Защото фактическа отваря 2 почти еднакви сделки. Вместо примерно 1 с 5.2 лота, той отваря 2 с 2.6 лота.

Да, отчита му повече пипсове, но и му отчита по-долям ДД. За мен са нормални нещата.

Току що пуснах FOREXTECHNO "отново на тепиха" по думите на Тъпото копеле.

В последните си сделки загуби 260 пипса, време е за някоя друга печеливша сделка и аз смятам да я хвана :)
Oбида или подигравка се наказва с бан. Всеки, който отговори на обида с обида също ще бъде баннат.
Аватар
S.Zhelev

Мнениеот тъпото копеле » 20 Юни 2011, 22:46

S.Zhelev написа:Току що пуснах FOREXTECHNO "отново на тепиха" по думите на Тъпото копеле.

В последните си сделки загуби 260 пипса, време е за някоя друга печеливша сделка и аз смятам да я хвана :)

Дано имаш късмет Желев, късмет.
Така или иначе няма зависимост между поредни загуби и печалби и всичко се определя от това доколко пазарът в момента ще пасне на неговата система за трейд. Входовете му и посоката са читави, но стоповете му почти винаги са кофти, което няма и как да е по-друг начин като търси главно вход с отложен бай/сел стоп. Трябва да си Нострадамус за да знаеш къде ще е плиткия стоп на отложен вход.
Струва ми се, че започна няколко месечна странична серия с преобладаващ наклон надоле. Много скоро почитателите му ще почнат да мрънкат защо не мести стоповете и защо губят по примерно 50 пипа след като са видели моментен профит от 80.
Ако вярвах в Конспирацията щях да си мисля че сиртакитата вече са подписали с него да делнат тия 15 млн от двата акаунта, но те са хитри и алчни и няма голям смисъл да делят с когото и да е. :grin:
Аватар
тъпото копеле

Бонус: 227 лв.
Благодарности: 23

Мнениеот S.Zhelev » 20 Юни 2011, 23:04

тъпото копеле написа:Така или иначе няма зависимост между поредни загуби и печалби и всичко се определя от това доколко пазарът в момента ще пасне на неговата система за трейд.

Така пак отиваме на тезата, че нищо не може да бъде предвидено - нито пазара, нито резултатите на провайдърите.

За мен това не е вярно. При всички случаи е добре да следваш провайдърите след неуспешна серия. Най-малкото тогава можеш да видиш дали след реализираните загуби провайдърът все още отговораря на определени критерии, като среден брой пипсове на сделка примерно.

Основният проблем при Зулуто е дали провайдърът ще се придържа плътно към системата си или ще реши да прибере малко повече комисионни или да 'избива' загубите.

Какво е твоята концепия за форекс търговията? По-обстойно ако е възможно, да имаме за какво да си бъбрим ;)
Аватар
S.Zhelev

Мнениеот тъпото копеле » 20 Юни 2011, 23:31

S.Zhelev написа:Така пак отиваме на тезата, че нищо не може да бъде предвидено - нито пазара, нито резултатите на провайдърите.

За мен това не е вярно. При всички случаи е добре да следваш провайдърите след неуспешна серия.

То е ясно, че не може да се предвиди нито едното, нито другото.
Въпросът е с каква концепция да се реагира на това което се случва.
Определено реакцията към провайдър е в пъти по-трудна от тази към пазара. Това е факт заради добавянето на още едно "индикаторно" звено, което ни дели от случващата се реалност, нещо като да се предвиди графиката на МАКД или РСИ и то при положение, че не им знаем точната математическа формула.
В сферата на хумора може да кажем, че твоята реакция към резултатите на провайдърите е като на новобранец на Форекс, чиста контрела. Моята както виждаш е точно обратната. Плюс това деля провайдерите на мейджъри и кросове, техното е мейджър, всички други са кросове. :grin:
Това ми е общо взето концепцията за форекс търговията. :grin:
Приятно е да се бъбри с теб, но трябва да си лягам, че не съм първа младост.
Аватар
тъпото копеле

Мнениеот S.Zhelev » 20 Юни 2011, 23:55

Да не би скоро да си навършил 33?

А реакция към провайдърите можеш да имаш само ако ги следваш. Иначе просто си говориш.
Аватар
S.Zhelev

Мнениеот тъпото копеле » 21 Юни 2011, 00:18

S.Zhelev написа:А реакция към провайдърите можеш да имаш само ако ги следваш. Иначе просто си говориш.

:grin: Абсолютно прав си.
Аватар
тъпото копеле

Мнениеот GMichov » 02 Дек 2011, 10:35

Аз го имам този сигнал от един месец насам и съм доволен :grin: но нещо ранкинга му спадна...интересно..някой знае ли защо?
Аватар
GMichov

Бонус: 27.5 лв.
Благодарности: 11

Мнениеот tahatyc » 02 Дек 2011, 16:23

Неговото падане в ранк листата са няколко. Имаше ДД над 1000 пипса и то за първи път за неговата система. Той е тренд следващ и има по-малко печеливши сделки, а пък хората, които го следват не са свикнали да губят толкова много и му дават лоши оценки. Така, че ще се върне в топа, като си възстанови загубата :smile:
tahatyc

Бонус: 3 лв.
Благодарности: 1

Мнениеот S.Zhelev » 02 Дек 2011, 16:47

GMichov написа:Аз го имам този сигнал от един месец насам и съм доволен :grin: но нещо ранкинга му спадна...интересно..някой знае ли защо?

За съжаление този провайдър зацикли и след тези 1000 пипс ДД се върна на нивата си от юни месец. 6 загубени месеца не са малко, но според мен има хляб в него.
Аватар
S.Zhelev

Мнениеот druster » 02 Дек 2011, 17:33

Желев,

Имаш ли някой безплатен Експертни системи да го пробвам първо на демото.
Information is the most dangerous weapon of all the world.
Аватар
druster

Бонус: 42 лв.
Благодарности: 9

Мнениеот GMichov » 05 Дек 2011, 15:41

Провай и реални сигнали не само електронни ;)
Аватар
GMichov

Бонус: 27.5 лв.
Благодарности: 11

Мнениеот S.Zhelev » 05 Дек 2011, 16:11

druster написа:Желев,

Имаш ли някой безплатен Експертни системи да го пробвам първо на демото.

Във форума има. Разгледай тук: viewforum.php?f=50
Аватар
S.Zhelev

Мнениеот pri6aleca » 14 Ное 2012, 11:50

GMichov написа:Аз го имам този сигнал от един месец насам и съм доволен :grin: но нещо ранкинга му спадна...интересно..някой знае ли защо?

не знам каде е сега в класацията този провайдър,но предполагам сигорно е испаднал в неизвестност или е със сменена самоли4ност,това патвърйдава вълнообразния характер на пазара,но аз няма да говоря за онази теория за вълни4ките (която според мен е все едно да играеш по-някоя система в тото 2) въпросът ми е има ли на4ин да разберем кога един сигнал4ик е достигнал горна мъртва то4ка
pri6aleca

Мнениеот S.Zhelev » 14 Ное 2012, 22:55

На 18 място в момента е човекаът и го следват почти 1/2 милион, макар че повече от година цикли на едно място.

Въпросът с горна мъртва точка е интересен. Теоретично ако провайдърът излезе от параметрите, при които сме започнали да го следваме, имаме всички основания да го изоставим. Примерно ако сме последвали провайдъра при макс 5 отворени позиции и 500 пипса дроудаун, в момента в който видим 10 отворени позиции и 1000 пипса дроудаунт трябва да сме наясно, че нещо се случва. Практически обаче е много трудно - също като да затвориш голяма губеща позиция докато търгуваш ръчно.
Аватар
S.Zhelev

Мнениеот pri6aleca » 19 Ное 2012, 00:36

все пак е доста впе4атляващо 118 седмици търговия и още е там и 1300 4овека го следват въпреки 4е от година е на минимална пе4лаба
pri6aleca

Мнениеот pri6aleca » 18 Дек 2012, 00:37

11 място и 122 седмици търговия
ако трябваше да следвам някой,според мен един от най-важните показатели е от колко време търгува един провайдър
pri6aleca

Мнениеот pri6aleca » 19 Дек 2012, 20:52

китайците окопираха 1 и 2 място нашият 4овек се иска4и до 6-то място
pri6aleca

Предишна

Назад към ZULUTRADE FOREX СИГНАЛИ