FOREXTECHNO - [EURUSD_LT] @ Zulutrade

Zulutrade.com е един от най-големите сайтове за forex сигнали. В този раздел са събрани както, коментари за системата като цяло, така и мнения за отделни доставчици на сигнали от Zulutrade

FOREXTECHNO - [EURUSD_LT] @ Zulutrade

Мнениеот S.Zhelev » 14 Апр 2011, 18:43

Докато чакам парите да пристигнат в Гърция, което по всичко личи ще стане следващата седмица, ще направя няколко теми за системите, които ме впечатлиха в Zulutrade.

Първата система е FOREXTECHNO - [EURUSD_LT]

В момента има 1511 последователя и управлява над $6 млн.

Drawdown
Max DD на системата е 370 пипса. Това е истинският drawdown, който може да се види на графиката на баланса, а не този, който изкарва Zulutrade - 107 пипса.

За мен това означава, че трябва да сме готови за поне 800 пипса drawdown при разчета на риска. Не бих следвал тази система с повече от 5к на всеки $1000 в сметката.

Печалба
Печалбата на FOREXTECHNO - [EURUSD_LT] към момента е 2 015 пипса.
При търговия с 5к лот, печалбата на системата в долари би била приблизително $1000. Това са 100% печалба върху първоначално инвестираните $1000.

Съотношението между реализираната печалба и регистрирания DD е 5.44:1 - една доста добра стойност на този показател.

Средната печалба
Средната печалба от сделка е 8 пипса. Този показател е изключително важен, тъй като от него и от средния слипидж зависи дали действително е възможно да реализираме печалба, следвайки тази система.

Слипидж
Ако търгувате с AAAfx слипиджът би трябвало да е нулев и да не влияе на средната печалба. Прави впечатления високия слипидж при търговия с FXCM UK (1.5 пипса) и Dukascopy (4 пипса). Слипидж от 4 пипса изяжда цялта печалба (8 пипса средно - 4 пипса на отваряне - 4 пипса на затваряне)

Продължителност на теста
Системата работи в Zulutrade 35 седмици. Системата е на печалба всеки един календарен месец с изключение на Октомври 2010, който завършва с 95 пипса загуба. Периодът според мен е достатъчно дълъг, още повече че системата се представя стабилно през последните 3 месеца, през които реализира 970 пипса печалба.

Брой сделки
За 35 седмици имаме 250 сделки, от които само 90 (36%) от които печеливши. Сделките са достатъчно за да бъдат резултатите статистически значими.

Освен това имаме достатъчно на брой печеливши и губещи сделки (благодаря на VGC, че ми обърна внимание на това)

Интересно е, че печелившите сделки са по-малко на брой от губещите. Това на мен ми прави по-скоро позитивно впечатление, тъй като системата затваря губещите, вместо да ги влачи на загуба само и само накрая в статистиката да излезе 100% печеливши сделки.
Вземи forex бонус за участие във форума
Oбида или подигравка се наказва с бан. Всеки, който отговори на обида с обида също ще бъде баннат.
Аватар
S.Zhelev

Бонус: 178.5 лв.
Благодарности: 2

Re: FOREXTECHNO - [EURUSD_LT] @ Zulutrade

Мнениеот Happy68 » 14 Апр 2011, 19:31

малко офф-топик - ти тези пари от Китай или от Щатите ги прехвърляш? :smile:

За информация: от миналата година има споразумение м/у банките в ЕО, че международните преводи не могат да се бавят повече от 2 дни - днес изпращаш, утре са в другата банка. Правят номера да ти заверяват сметката в 17ч, така че да останат още една нощ в банката.
Безплатен обяд няма!
Happy68

Мнениеот fx rookie » 14 Апр 2011, 19:33

добро ревю е направил Желев, още един плюс който мога да изтъкна за системата е че има сравнително нисък брой максимални сделки - 6.
Класацията на Зулу-то е много сбъркана и наистина трябва всеки детайл да се огледа преди да се вземе решение. Не знам дали ще има и 10 провайдъра, които да си заслужават риска да се инвестира в тях, този може би е един от тях.
fx rookie

Бонус: 17.5 лв.
Благодарности: 7

Мнениеот S.Zhelev » 14 Апр 2011, 19:34

Happy68 написа: от миналата година има споразумение м/у банките в ЕО, че международните преводи не могат да се бавят повече от 2 дни - днес изпращаш, утре са в другата банка. Правят номера да ти заверяват сметката в 17ч, така че да останат още една нощ в банката.

Пощенска банка явно е останала извън това споразумение :smile:
Oбида или подигравка се наказва с бан. Всеки, който отговори на обида с обида също ще бъде баннат.
Аватар
S.Zhelev

Мнениеот Happy68 » 14 Апр 2011, 19:42

S.Zhelev написа:
Happy68 написа: от миналата година има споразумение м/у банките в ЕО, че международните преводи не могат да се бавят повече от 2 дни - днес изпращаш, утре са в другата банка. Правят номера да ти заверяват сметката в 17ч, така че да останат още една нощ в банката.

Пощенска банка явно е останала извън това споразумение :smile:

Като им споменеш за тези указания, бързо омекват. Няма как да е останала извън. Настоявай за бърз превод.
Безплатен обяд няма!
Happy68

Мнениеот S.Zhelev » 14 Апр 2011, 19:46

fx rookie написа:добро ревю е направил Желев, още един плюс който мога да изтъкна за системата е че има сравнително нисък брой максимални сделки - 6.
Класацията на Зулу-то е много сбъркана и наистина трябва всеки детайл да се огледа преди да се вземе решение. Не знам дали ще има и 10 провайдъра, които да си заслужават риска да се инвестира в тях, този може би е един от тях.

Благодаря :)

Ниският брой едновременно открити позиции наистина е важен показател, който мислех да спомена, но съм пропуснал.

Моят 'любимец' Fly on the wall например е влачил 64 открити позиции, всичките на загуба разбира се. Типично за гридър.

Макра принципно да не съм против гридовете, дори най-старите системи в Зулуто на по 2-3 години, а това е твърде малко време за да се оцени един грид.
Аватар
S.Zhelev

Мнениеот nival » 15 Апр 2011, 12:05

Начинаещ съм и от 1 месец ровя из нета да разбера що е туй FX / ужас, нерви и безсъние/, има ли почва у нас и може ли да ме издържа!
Първият сайт бе :forexforum.bg - най доброто което може да се случи на FX-некадърник като мен. Форума е перфектен - ПОЗДРАВЛЕНИЯ !!!
Вторият сайт: zulutrade.com -заинтригуваха ме и се пробвах.Закачих се към тях през брокер AAAFX. Info от скромният ми опит:
- ZULUTRADE = AAAFX - гърци/комшии -лошо няма, много отзивчиви.
- Плащане - парите им светват на екран: с кредиткарт - следващият ден, по Банка /в ОББ и Пощенска -гръцките, са им сметките /- 2-4 дена.
- Препоръчват старт с 5000 $.
- Има и бг провайдари- чакам да заработят по добре и ще се закача за тях - да остане нещо и в нашенско.
- Системата работи, но трябва да се следят/контролират на монитора за да няма ОЛЕЛЕЕЕ !!!
- Тези не са лоши според мен:
http://www.zulutrade.com/TradeHistoryIn ... ?pid=25070
http://www.zulutrade.com/TradeHistoryIn ... ?pid=16952
http://www.zulutrade.com/TradeHistoryIn ... ?pid=38215
Ако някой предлага платени сигнали - може да ми мейлва на личният.
Със здраве на вси форумци и успешна търговия.
nival

Мнениеот soros » 15 Апр 2011, 12:48

nival, препоръчвам ти да следиш темата и изследванията на Желев, а и не само на него(предполагам, че и други колеги ще се включат).
Колкото до тези провайдъри, които си посочил, по-добре ги забрави!
100% печеливши сделки и до 930 пипса минусова сделка, не е разумно да следваш.
Ако не ме разбираш в момента, след време ще ме разбереш. Но тези конкретно ги забрави.
Авторът не препоръчва извършването на спекулативни действия, в съответствие с прогнозите направени в тази публикация и не носи отговорност.
Аватар
soros

Мнениеот S.Zhelev » 15 Апр 2011, 14:59

nival написа:Начинаещ съм и от 1 месец ровя из нета да разбера що е туй FX / ужас, нерви и безсъние/, има ли почва у нас и може ли да ме издържа!

Първият сайт бе :forexforum.bg - най доброто което може да се случи на FX-некадърник като мен. Форума е перфектен - ПОЗДРАВЛЕНИЯ !!!

Nival, добре дошъл във форума, радвам се, че се включваш. Благодаря ти за добрите думи!

Ще разгледам системите, които си посочил и ще пиша какво мисля за тях. За по-прегледно ще ги отделя в различни теми.

Разбира се, на българските доставчици ще отделим специално внимание :wink:
Аватар
S.Zhelev

Мнениеот nival » 15 Апр 2011, 15:27

soros, абсолютно си прав и съм напълно съгласен с теб. Всички трейдъри имат печеливши и минусови сделки /като е в самият живот/. Според мен е важно баланса да е положителен, цената за достигането му /ака е възможно/, времето и дали може да се поддържа положителен. В случаят нямам против ако цитираният погоре провайдър ми е акомулирал до момент 2000 пипса да направи минусова с -930, което ще е инцидентно надявам се! 100% печеливши -държи сделката отворена и на (-) докато излезе на (+) и тогава я затваря - въпроса е мога ли да го следвам и деяна с мойта сметка или не! Имам възможност да огранича (-) на всяка негова сделка с мой SL до приемливо за мен ниво - просто се опитвам да управлявам и сведа до минимум риска според вижданията и възможностите си. Това е като при FX - избираш си стратегия - пробваш я и ако е (+) - ок, ако не е - сменяш я и продължаваш напред, гаранция за 100% печалба без риск няма.
Ето и един не лош провайдър /БГ/:
http://forexpros.zulutrade.com/TradeHis ... ?pid=42740
Ако мога да съм полезен с инфо за Zulutrade - може да питате и на личният мейл.
Успех на всички.
nival

Мнениеот S.Zhelev » 15 Апр 2011, 15:59

nival написа:100% печеливши -държи сделката отворена и на (-) докато излезе на (+) и тогава я затваря - въпроса е мога ли да го следвам и деяна с мойта сметка или не! Имам възможност да огранича (-) на всяка негова сделка с мой SL до приемливо за мен ниво - просто се опитвам да управлявам и сведа до минимум риска според вижданията и възможностите си.

Nival, в момента в който ограничиш загубата или броя на сделките на провайдъра практически променяш цялата система. В този момент показателите, които си гледал при избора на система вече нямат никакво значение.

За мен Inception FX 02 е пътник. Тук съм описал защо
Аватар
S.Zhelev

Мнениеот S.Zhelev » 17 Апр 2011, 11:38

Nival, сега разгледах и другите две системи, които си посочил. Явно ти допадат провайдъри със 100% печеливши сделки.

Ще ми интересно да следя как се развиват нещата при теб.
Аватар
S.Zhelev

Мнениеот Georgi » 20 Апр 2011, 15:45

Zhelev, каква е логиката да работиш с два акаунта като провайдер? При това пускаш почти идентични сделки.
FOREXTECHNO - [EURUSD_LT] и
FOREXTECHNO - [SYSTEM_A]
Аватар
Georgi

Бонус: 198 лв.
Благодарности: 44

Мнениеот S.Zhelev » 20 Апр 2011, 19:05

Georgi написа:Zhelev, каква е логиката да работиш с два акаунта като провайдер? При това пускаш почти идентични сделки.
FOREXTECHNO - [EURUSD_LT] и
FOREXTECHNO - [SYSTEM_A]

Повечето от провайдърите в Zulutrade имат повече от една система. Как се представят различните системи на един и същ провайдър може да бъде добър ориентир за качеството на всяка една от тях. Прави ми впечатление, че някои провайдъри пускат 5 грида, все един ще се справи добре при определените пазарни условия и ще привлече клиенти. После фалира и нашия човек пуска следващия грид. Моя "любимец" Fly on the wall прави точно това и сигурно изкарва не лоши пари.

В случая на FOREXTECHNO и двете системи са ок. SYSTEM_A прави двойно повече сделки, но има по-ниска средна печалба на сделка, а за мен това е много важен критерии. Затова избрах EURUSD_LT

В същото време не искам да следвам и двете системи едновременно именно защото част от сделките се дублират и така провайдъра би оказвал по-голямо влияние върху сметката ми отколкото бих желал.
Аватар
S.Zhelev

Мнениеот Georgi » 25 Апр 2011, 07:50

S.Zhelev, абе той нашия човек е направил едно голямо аки.
Аз щото му тествам и двете стратегии, и ..... голяма дупка на чорапа!
Докъто с firemoon, Al - Fx7, Inception FX 02, и FX468 нямам никакви проблеми.
Българските mns-d и FX COMBO също не са в завидна форма. За Robin Hood - PAMM още нищо ве мога да кажа!
Аватар
Georgi

Мнениеот S.Zhelev » 25 Апр 2011, 11:55

Georgi написа:Аз щото му тествам и двете стратегии, и ..... голяма дупка на чорапа!

На демо ли си пуснал да го следваш?

От този провайдър за почти седмица имам малка печалба. Повечето му сделки са губещи, това се вижда в статитстиката.

firemoon, Al - Fx7, Inception FX 02, и FX468 за мен са пълна дупка. Гридове, които правят по 100% печеливши сделки. Накрая ще има и една губеща, която ще затрие цялата сметка. Въпрос на време е.

Но пък всеки може сам да си избере провайдър, който му допада.
Аватар
S.Zhelev

Мнениеот Georgi » 25 Апр 2011, 16:44

Ще бъда честен. Пуснал съм си ги на демо, и ги ползувам само като сигнали. Разбира се прилагам и други критерий, и когато имам покритие, не се колебая. Само че съм малко резервиран. Когато FOREXTECHNO - [SYSTEM_A] влезе на 1.45707 със 100 пипа лимит и 50 пипа стоп, аз изчаках малко и влязох от 1.4565 с 50 пипа лимит и стоп. На друга платформа разбира се. Още не мога да се доверя на Zuluто. Кажи ми някой дето е теглил пари от тях.
Аватар
Georgi

Мнениеот S.Zhelev » 25 Апр 2011, 17:57

Georgi написа: Още не мога да се доверя на Zuluто. Кажи ми някой дето е теглил пари от тях.

При Zulutrade пари нито внасяш, нито можеш да теглиш. Те просто осигуряват сигналите. Освен това пуснаха AAAfx, които вече са брокер и там би могло да има съмнения.

Ако AAAfx бяха некоректни по отношение на тегленето на пари, досега щеше да се чуе. Със сигурност не са перфектни във всяко отношение, но също толкова сигурен съм, че не са по-лоши от който и да е БГ брокер. Аз съм внесъл пари при AAAfx, но ако на теб не ти допада, можеш да избираш между двадесетина брокера, сред които FXCM, FXDD, Alpari и Forex.com. Щях да забравя Dukascopy.

А как следваш системите, които си споменал в предишния си пост. Добавяш ли към позицията, когато те добавят? И ако не е тайна - с какъв ММ?
Аватар
S.Zhelev

Мнениеот Georgi » 25 Апр 2011, 20:28

С Dukascopy имам опит от преди една петилетка. В тях нямам съмнения. И пак ще отворя сметка при тях. Повече се страхувам от БГ брокерите. След Митев и синове и ПК, не знам кой ще е следващия.
С две думи: Не добавям! Ако провайдера пусне позиция с лимит 100 пипа, аз я пускам с 50 пипа!! Сиромах човек и на малко се радва. Та 50 долара на ден малко ли са бе пич?
Zuluто засега го тествам само. Така че не коментирам. Прекалено съблазнително да направиш дупка на чувала, а ти да стоиш от долу и да лапаш жълтици!!
Аватар
Georgi

Мнениеот S.Zhelev » 05 Май 2011, 11:33

Вчера ForexTechno е пуснал сигнал за две позиции дълго евро, което е затворил с общо 70 пипса загуба. Те обаче не са били отиграни нито на моята, нито някоя друга реална сметка. Късметче :)
Аватар
S.Zhelev

Следваща

Назад към ZULUTRADE FOREX СИГНАЛИ