Защо брокер прекратява партньорството си със Zulu Trade?

Zulutrade.com е един от най-големите сайтове за forex сигнали. В този раздел са събрани както, коментари за системата като цяло, така и мнения за отделни доставчици на сигнали от Zulutrade

Защо брокер прекратява партньорството си със Zulu Trade?

Мнениеот m.gochev » 30 Сеп 2013, 22:01

Здравейте форекс приятели,

От доста време наблюдавам Зулу. Следя брокерите, които работят с него. XeMarkets бе един от тях. От около месец и половина XM вече не е част от партньорските брокери на Zulu. Питах съпорта на XM, но те ми отказаха подобен отговор.
Според вас защо даден брокер прекратява партньорството си със Zulu.

Поздрави,
Мартин
Аватар
m.gochev

Бонус: 5 лв.
Благодарности: 2

Re: Защо брокер прекратява партньорството си със Zulu Trade?

Мнениеот тъпото копеле » 01 Окт 2013, 00:01

Официално всички брокери бяха помолени/приканени от Метакуоутс да прекратят отношенията си със Зулу, Трейдънси и т.н. поради уж нарушените лицензи и хакването на МТ4. По-рационалното обяснение обаче е, че XM може да са в процес на разработка на тяхна си "социална мрежа", както са Е-торо например. Много е фешън напоследък, почти като исиен/ндд вълната. И без това зулу им го слага на всичките с нелоялна конкуренция чрез ааафх, време е да започнат да се дърпат.
Само размисли по темата, кой знае каква им е идеята на XM.
Аватар
тъпото копеле

Бонус: 308.5 лв.
Благодарности: 23

Мнениеот m.gochev » 01 Окт 2013, 10:15

По - интересното е , че броя на брокерите остана същия. Преди бяха 50 , сега отново са толкова. Има нови брокери, които са започнали работа с Zulu. Разработването на собствена социална мрежа от технологична гледна точка може и да е лесна работа. Въпросът е колко атрактивна ще бъде за инвеститорите и трейдърите. Например в eToro, максималната комисионна за едни трейдър е 10 000 долара. Докато в Zulu тя се определя от обема на управляваните пари.
Съгласен съм , че AAAFX подбива пазара, но както казват "За всеки влак си има пътници. "
Аватар
m.gochev

Мнениеот тъпото копеле » 01 Окт 2013, 11:21

За брокерите, Зулу е един от начините да привличат нови клиенти. Логично е да си водят статистика доколко е успешно, колко влизат и колко ги напускат заради "интегрирания" брокер аафх. В един момент може да се окаже, че са донори на клиенти за аафх, съответно трябва да вземат мерки. В момента близо 50% от лайв последователите са в аафх, т.е. в 1 от 50 възможни брокера. Така че Зулу бавно и славно се превръща в самостоятелна мрежа на аафх.
За провайдърите най-атрактивно ще е заплащането в зулу, но така или иначе това няма пряка връзка с качеството на услугата, не виждам в тази мрежа да са изпъкнали някакви успешни трейдъри. За последователите зулу логично ще е най-скъпия вариант сравнено с автономна мрежа в брокер без посредник.
Аватар
тъпото копеле

Бонус: 308.5 лв.
Благодарности: 23

Мнениеот S.Zhelev » 01 Окт 2013, 11:53

тъпото копеле написа:По-рационалното обяснение обаче е, че XM може да са в процес на разработка на тяхна си "социална мрежа", както са Е-торо например. Много е фешън напоследък, почти като исиен/ндд вълната. И без това зулу им го слага на всичките с нелоялна конкуренция чрез ааафх, време е да започнат да се дърпат.
Само размисли по темата, кой знае каква им е идеята на XM.

То колкото е модно това, толкова е и глупаво. Като изключим eToro, които наливат десетки милиони в разширяването на доста бъгавата си соц. мрежа, няма брокер, който да е успял да постигне нещо в тази посока.

Дори гигант като OANDA беше принуден да признае неуспеха с FxUnity (собствената им соц. мрежа) и миналия месец обявиха, че купуват Currensee.

Предимството на Zulutrade е че е доста популярна както сред трейдърите, така и сред доставчиците на сигнали. В крайна сметка кой би се регистрирал в мрежа, къдете има 2-ма човека на кръст.
Вземи forex бонус за участие във форума
Oбида или подигравка се наказва с бан. Всеки, който отговори на обида с обида също ще бъде баннат.
Аватар
S.Zhelev

Бонус: 187 лв.

Мнениеот m.gochev » 02 Окт 2013, 15:42

S.Zhelev написа:
Предимството на Zulutrade е че е доста популярна както сред трейдърите, така и сред доставчиците на сигнали. В крайна сметка кой би се регистрирал в мрежа, къдете има 2-ма човека на кръст.

Напълно съм съгласен за популярността на Zulu.
Защо при положение , че AAAFX е изцяло интегриран с ZULU, броя на партньорските брокери не намалява. Ако другите са донори на AAAFX, защо не се откажат всички?
Според мен всички имат някаква полза. Да, за някой тя е по - голяма.

От Zulu могат да се печелят пари, но трябва много добре да избереш доставчиците си на сигнали.
Аватар
m.gochev

Мнениеот Lucifer » 02 Окт 2013, 19:35

m.gochev написа:
S.Zhelev написа:

Защо при положение , че AAAFX е изцяло интегриран с ZULU, броя на партньорските брокери не намалява. Ако другите са донори на AAAFX, защо не се откажат всички?

От Zulu могат да се печелят пари, но трябва много добре да избереш доставчиците си на сигнали.

От друга тема за зулу разбрах ,че си теглил и предполагам добре си си избрал доставчиците на сигнали .Нещо против да споделиш мнение от личен опит?
Форекса е като маратон - който бърза в началото често не стига до края.
Аватар
Lucifer

Бонус: 114 лв.
Благодарности: 5

Мнениеот m.gochev » 07 Окт 2013, 14:10

Lucifer написа:
m.gochev написа:
S.Zhelev написа:

От друга тема за зулу разбрах ,че си теглил и предполагам добре си си избрал доставчиците на сигнали .Нещо против да споделиш мнение от личен опит?

Здравейте,

В Зулу има много SP. Големият въпрос е как да побреш техния брой и какъв обем да управлява всеки от тях. Тествал съм няколко стратегии от комбинации с SP. В момента залагам на колективното представяне. Какво значи това? Анализирал съм няколко десетки SP. Подбрал съм около 20 и на всеки съм дал различен обем. Разчитам на колективното представяне на трейдърите, а не на силно изявени SP.
Аватар
m.gochev

Мнениеот GMichov » 08 Окт 2013, 14:16

привет на всички,

да така си е, неоснованите изказвания на МТ4 непрофесионалното им отношение, накара доста брокери да се откажат.
Зулу-то на своя страна изкара свое API миналата седмицата, какво да се прави пазара се развива...Някой да се поразровил из това? аз много малко го разбирам ...
Аватар
GMichov

Бонус: 27.5 лв.
Благодарности: 11

Мнениеот S.Zhelev » 09 Окт 2013, 14:01

GMichov написа:Някой да се поразровил из това? аз много малко го разбирам ...

API-то ли имаш предвид? Накратко - чрез API всеки може да се свърже със системата на Zulutrade без да е нуждно да стартира МТ4 платформа. Не е някаква кой знае каква екстра за редовият потребител без познания в програмирането.
Oбида или подигравка се наказва с бан. Всеки, който отговори на обида с обида също ще бъде баннат.
Аватар
S.Zhelev

Мнениеот GMichov » 09 Окт 2013, 14:23

оооо така ли??
Аз не съм много наясно да ти кажа чесно. На мен ми изглежда доста над обикновенното ниво и изискващо познания по програмиране...
Ти разгледа ли инструкциите?
Аватар
GMichov

Мнениеот S.Zhelev » 09 Окт 2013, 15:01

GMichov написа:оооо така ли??
Аз не съм много наясно да ти кажа чесно. На мен ми изглежда доста над обикновенното ниво и изискващо познания по програмиране...

Не съм, пък и да ги гледам, едва ли ще разбера много :)
Аватар
S.Zhelev

Мнениеот САПИ » 09 Окт 2013, 15:07

S.Zhelev написа:

Колега Желев извинявам се че не пиша по темата,но защо не сложиш едни котировки да мигат във форума..така ще съчетаваме полезното с приятното!!
Успехи :smile: !!
САПИ

Бонус: 10 лв.
Благодарности: 4

Мнениеот GMichov » 10 Окт 2013, 13:58

S.Zhelev написа:

ооооооо, аз попитах, защото останах с впечатлението че си, защото се изрази , че е лесно за редовият потребител без познания в програмирането...
Аватар
GMichov

Мнениеот zlatin2000 » 10 Дек 2013, 10:16

сега последно алпари приключиха ли със зулутрейд,някой има ли представа
zlatin2000

Бонус: 10 лв.
Благодарности: 4

Мнениеот S.Zhelev » 10 Дек 2013, 17:25

zlatin2000 написа:сега последно алпари приключиха ли със зулутрейд,някой има ли представа

Да. В момента не можеш да си откриеш зулу акаунт с Alpari. Последните месеци брокерите, работещи със Zulutrade са намамели с десетина и в момента са 45. Интересно колко ще са след 3 месеца.
Аватар
S.Zhelev

Мнениеот S.Zhelev » 20 Дек 2013, 17:13

S.Zhelev написа:
zlatin2000 написа:сега последно алпари приключиха ли със зулутрейд,някой има ли представа

Да. В момента не можеш да си откриеш зулу акаунт с Alpari. Последните месеци брокерите, работещи със Zulutrade са намамели с десетина и в момента са 45. Интересно колко ще са след 3 месеца.

Сега случайно погледнаха колко брокер все още работят със Zulutrade. Останали са 43.
Аватар
S.Zhelev

Мнениеот GMichov » 14 Яну 2014, 16:24

Моля, все пак да обърнете внимание, кои брокери са си отишли. Аз имам чувството, че метакуоутс има пръст в това. все пак, и те също имат там някакви сигнали (по-точно се опитват да разширят бизнеса) и си мисля,че не използват и много етични подходи. Вие, останалите какво мислете? Някой от вас да е използвал и тяхните сигнали?
Аватар
GMichov

Назад към ZULUTRADE FOREX СИГНАЛИ