Идва ли краят на ZuluTrade, Tradency, Myfxbook и др.?!

Zulutrade.com е един от най-големите сайтове за forex сигнали. В този раздел са събрани както, коментари за системата като цяло, така и мнения за отделни доставчици на сигнали от Zulutrade

Re: Идва ли краят на ZuluTrade, Tradency, Myfxbook и др.?!

Мнениеот Bessen » 05 Юни 2013, 07:44

Не съм програмист и не разбирам кое им е хакнато след като в МТ4 е предвидена инвеститорска парола и всеки ,на който я предоставиш ,може да чете историята и сделките ти.Имам поглед само в Зулу и Майфхбук.И двата сайта искаха само брокер,номер на акаунта и инвеститорската парола.Зулото продължават все още по същия начин, а Майфхбук си спретнаха ЕА , което итсталираш и предполагам през FTP publishing , същото така опция на МТ,опресняват данните през 5мин.
Интересно защо Зулото го бавят?Дали са се разбрали?
А ето и драмата във форума на Майфхбук http://www.myfxbook.com/community/gener ... e/509295,1
Bessen

Бонус: 3 лв.

Мнениеот musketeer » 05 Юни 2013, 08:03

Може и да има хакнато. Хакнаха ги отдавна, нищо не пречи това да се е повторило. Борис Фесенко (май и тук е писал) 100% има или АПИ, или документацията... или ги е хакнал, но последното силно ме съмнява. По темата: няма как да им идва краят, но е добре, че МК взеха да режат клона, на който седят, та да си получат заслуженото.
Някой гледал ли е форума им? Изключително груби и дразнещи към трейдъра... А кошницата "новини" във всеки билд? Изключвам последната изцепка :)
Аватар
musketeer

Бонус: 17.5 лв.
Благодарности: 7

Re: Идва ли края на Зулото и др.?!

Мнениеот p_dim » 07 Юни 2013, 13:52

S.Zhelev написа:Това е интересна тема. Метакуотс обявиха тотална война на всички и не вярвам да успеят да я спечелят, въпреки че на пръв поглед предимството е на тяхна страна.

Сайтовете са ползвани от много хора и бързо ще се преориентират към друга платформа, като в момента фаворит изглежда да е cTrader. За разлика от МТ4 cTrader е отворена, има официално API и чисто визуално изглежда по-добре.

За мен е просто непонятно защо Метакуотс сами си създават проблеми с грубо и арогантно отношение към всички. Ето един малък щрих към техния портрет - миналата седмица Метакуотс се свързаха с нас по повод статия на английският ни сайт - http://www.forexbrokerz.com . Не сме ги били потърсили за коментар, статият не била обективна и не отразявала тяхната гледна точка. Веднага им пишем: "Добре, каква е вашата позиция по въпроса?". Техният отговор: "Без коментар".

Като нямате коментар, как по дяволите искате да отразим вашата позиция?

Не знам дали има връзка с гореописаните събития, ма преди няколко дена Roboforex премахнаха изискването за първоначален депозит за cTrader. Беше $1000 а сега е нула. Видя ми се доста изненадващ ход от брокер вложил толкова много в МТ4 и МТ5. Май скоро ще отваряме тема за роботи писани за cTrader...
Аз лично въобще не вярвам МТ5 да повтори успеха на 4-ката. Вижте колко години минаха от както го пуснаха, ама трейдърите нещо не му налитат. МетаКуотс явно не си дават сметка с каква скорост могат да се променят нещата. Само преди 3 години кой можеше да си представи че величието на Нокия може да бъде накърнено, ама кво стана - за малко да се самозатрият и като спасителен ход добре че сключиха споразумение с Майкрософт да правят телефони за УиндоусФон. Изобщо самозабравилите се винаги биват наказани ми се струва.
Аватар
p_dim

Бонус: 97 лв.
Благодарности: 22

Мнениеот StoneHeart » 08 Юни 2013, 14:23

Според мен проблема произлиза от това че MetaQuotes добавиха към Терминала Signals , НЕ Сигнали, то си го имаше и преди.
Сега те искат да станат МОНОПОЛИСТ, предлагащ КОПИРАНЕ на сделки.
Много брокери, и не от скоро, предлагат такава услуга :
... харесваш Трейдър_Х , ... прави като него.
Но Условието е :
- Трейдъра е НАШ,
- И ти ставаш НАШ клиент.
С това MetaQuotes НЕ МОЖЕ да се пребори.
Но то е много по-реалистично.
И което е по-интересно, за всички ПОСЛЕДОВАТЕЛИ на MetaQuotes ,
или ZULU, или който и да било :!:
Вие как си представяте
- да КОПИРАТЕ СДЕЛКА, със СТОП 5 ,
- ако на вашия брокер СТОП_НИВОТО е 10 :?:
Ами че вие ПРОСТО НЕ МОЖЕТЕ :!:
Аватар
StoneHeart

Бонус: 246.5 лв.
Благодарности: 51

Мнениеот GMichov » 10 Юни 2013, 15:33

според мен, е тактическа грешка на МК. искат да постигнат нещо, което няма как да стане, с копирането на сигналите там в Мт5. колкото за платформите те ще си намерят изход от тази не-професионална стъпка на руснаците...
Аватар
GMichov

Бонус: 27.5 лв.
Благодарности: 11

Мнениеот zlatin2000 » 18 Юли 2013, 09:55

вчера получих мейл от ХЕМаркетс,че поради проблемите с МТ прекратяват работата си със Зулутрейд и мирортрейд.Трябва да затворя всички отворени позиций да края на месеца.
При другите брокери как стоят нещата?
zlatin2000

Бонус: 10 лв.
Благодарности: 4

Re: Идва ли края на Зулото и др.?!

Мнениеот deampip » 18 Юли 2013, 10:28

p_dim написа:
S.Zhelev написа:Това е интересна тема. Метакуотс обявиха тотална война на всички и не вярвам да успеят да я спечелят, въпреки че на пръв поглед предимството е на тяхна страна.

Сайтовете са ползвани от много хора и бързо ще се преориентират към друга платформа, като в момента фаворит изглежда да е cTrader. За разлика от МТ4 cTrader е отворена, има официално API и чисто визуално изглежда по-добре.

За мен е просто непонятно защо Метакуотс сами си създават проблеми с грубо и арогантно отношение към всички. Ето един малък щрих към техния портрет - миналата седмица Метакуотс се свързаха с нас по повод статия на английският ни сайт - http://www.forexbrokerz.com . Не сме ги били потърсили за коментар, статият не била обективна и не отразявала тяхната гледна точка. Веднага им пишем: "Добре, каква е вашата позиция по въпроса?". Техният отговор: "Без коментар".

Като нямате коментар, как по дяволите искате да отразим вашата позиция?

Не знам дали има връзка с гореописаните събития, ма преди няколко дена Roboforex премахнаха изискването за първоначален депозит за cTrader. Беше $1000 а сега е нула. Видя ми се доста изненадващ ход от брокер вложил толкова много в МТ4 и МТ5. Май скоро ще отваряме тема за роботи писани за cTrader...
Аз лично въобще не вярвам МТ5 да повтори успеха на 4-ката. Вижте колко години минаха от както го пуснаха, ама трейдърите нещо не му налитат. МетаКуотс явно не си дават сметка с каква скорост могат да се променят нещата. Само преди 3 години кой можеше да си представи че величието на Нокия може да бъде накърнено, ама кво стана - за малко да се самозатрият и като спасителен ход добре че сключиха споразумение с Майкрософт да правят телефони за УиндоусФон. Изобщо самозабравилите се винаги биват наказани ми се струва.

Те и брокерите не предлагат много много МТ5. Пък и много от брокерите вече искат да създадат тяхна си платформа и работят върху това, като същевременно си ползват МТ4, защото е най-удобна на трейдърите.
Предпочитам фалирала банка пред рейнджов пазар.
Аватар
deampip

Бонус: 12.5 лв.
Благодарности: 5

Мнениеот Bessen » 16 Ное 2013, 20:57

Алпари напуска Зулото

Dear Clients,

Starting November 25, 2013, the following changes will be in effect at Alpari Limited:

Alpari will no longer support the ZuluTrade platform.
The "Authorization to Accept Instructions from ZULU TRADE LTD" agreement will no longer be in effect.
All standard.zulutrade, ecn.zulutrade and ecn-new.zulutrade accounts will be converted to standard.mt4, ecn.mt4 and ecn-new.mt4 accounts respectively (with consequent changes in trading terms), tradable only through the MetaTrader 4 platform.
All demo.zulutrade accounts will no longer be tradable.
If you have a live ZuluTrade account, we encourage you to revise your open positions on this account before November 25, 2013, as these positions will not be closed automatically following the discontinuation of the ZuluTrade platform.

We also recommend that you abstain from adding new trading systems to your portfolio in advance of the discontinuation of the service.

We apologize for any inconvenience.

If you prefer automated trading we hope you like trading signals in MetaTrader 4. This cutting-edge service is based on the idea of "social trading" and available on all account types.

Best Regards,
Alpari
Bessen

Мнениеот musketeer » 17 Ное 2013, 09:26

Алпари са най-изявения поддръжник на Метакуотс, няма да ме учуди, ако излезе, че има смесени собствености там... та този ход не е учудващ
Аватар
musketeer

Мнениеот GMichov » 14 Яну 2014, 15:52

Е че какво то това, има много други добри брокери в зулуто, така че на кой му пука за алпарито. то и без това си беше и супер скъпо.... :mrgreen:
Аватар
GMichov

Мнениеот сатир » 17 Яну 2014, 12:05

http://www.etoro.com/-това е май по добро от зулото
сатир

Мнениеот GMichov » 22 Яну 2014, 16:07

Ами не точно!! Аз имах сметка там за малко, не издържа много много.
Аватар
GMichov

Мнениеот Bessen » 25 Мар 2014, 21:51

Наш човек дели първото място по привлечени средства!!
Bessen

Мнениеот spe4321 » 25 Мар 2014, 23:43

Bessen написа:Наш човек дели първото място по привлечени средства!!

С тази стратегия в близко бъдеще ще последва съдбата на Kama spot i Qurenix
spe4321

Мнениеот GMichov » 31 Мар 2014, 14:19

Ами,

то има много добри други провайдери...и също така zuluguard като защита на сметката на последователя :grin:
Аватар
GMichov

Мнениеот тъпото копеле » 31 Мар 2014, 15:29

GMichov написа:Ами,
то има много добри други провайдери...

Интересно, дай някой линк да ги видим тия добрите.
Аватар
тъпото копеле

Бонус: 304.5 лв.
Благодарности: 23

Мнениеот GMichov » 01 Апр 2014, 14:11

Ами то си има ранкинг... :grin: :grin:

още може да ги избираш по печалби :) аз по принцип говорех...
Аватар
GMichov

Мнениеот тъпото копеле » 01 Апр 2014, 15:46

GMichov написа:... аз по принцип говорех...

Аха, по принцип, аз пък си помислих, че ще кажеш нещо конкретно.
Аватар
тъпото копеле

Бонус: 304.5 лв.
Благодарности: 23

Мнениеот Novaka76 » 06 Май 2014, 21:15

тъпото копеле написа:
GMichov написа:... аз по принцип говорех...

Аха, по принцип, аз пък си помислих, че ще кажеш нещо конкретно.

Е ... конкретно .... ти пък .... ай ся ... да не сме тука за конкретика , така .... по принцип сме - сите ... :oops:
Мнението ми не бива да се счита като препоръка за отваряне на сделки, а демонстрация на възможността да се печели стабилно от FOREX маркета.
Novaka76

Бонус: 53 лв.
Благодарности: 9

Мнениеот GMichov » 17 Юни 2014, 14:42

Ами то е много ясно - влез в сайта и виж ранкинга - там е много ясно колко и кои са печеливши... 8-) затова и не си довърших изречението. То от ранкинга няма по конкретно нещо... :grin:
Аватар
GMichov

ПредишнаСледваща

Назад към ZULUTRADE FOREX СИГНАЛИ