Идва ли краят на ZuluTrade, Tradency, Myfxbook и др.?!

Zulutrade.com е един от най-големите сайтове за forex сигнали. В този раздел са събрани както, коментари за системата като цяло, така и мнения за отделни доставчици на сигнали от Zulutrade

Идва ли краят на ZuluTrade, Tradency, Myfxbook и др.?!

Мнениеот Bessen » 03 Юни 2013, 13:54

Попаднах на http://forexmagnates.com/metaquotes-war ... zulutrade/

"Unfortunately, some third-party developers have hacked MetaTrader 4 trading platform’s network protocols violating end user license agreements and terms of contracts with brokerage companies.

As a part of our active efforts to improve MetaTrader 4 system, we are starting to upgrade the network protocols and block all services based on the hacked versions.

We urge you to cease any cooperation with ZuluTrade, Tradency, Tradeo, Myfxbook and other companies that use the hacked protocols violating our rights."

Дали това е края на тези сайтове, имайки предвид,че са базирани основно на МТ4?
Bessen

Бонус: 3 лв.

Re: Идва ли края на Зулото и др.?!

Мнениеот S.Zhelev » 03 Юни 2013, 20:36

Това е интересна тема. Метакуотс обявиха тотална война на всички и не вярвам да успеят да я спечелят, въпреки че на пръв поглед предимството е на тяхна страна.

Сайтовете са ползвани от много хора и бързо ще се преориентират към друга платформа, като в момента фаворит изглежда да е cTrader. За разлика от МТ4 cTrader е отворена, има официално API и чисто визуално изглежда по-добре.

За мен е просто непонятно защо Метакуотс сами си създават проблеми с грубо и арогантно отношение към всички. Ето един малък щрих към техния портрет - миналата седмица Метакуотс се свързаха с нас по повод статия на английският ни сайт - http://www.forexbrokerz.com . Не сме ги били потърсили за коментар, статият не била обективна и не отразявала тяхната гледна точка. Веднага им пишем: "Добре, каква е вашата позиция по въпроса?". Техният отговор: "Без коментар".

Като нямате коментар, как по дяволите искате да отразим вашата позиция?
Вземи forex бонус за участие във форума
Oбида или подигравка се наказва с бан. Всеки, който отговори на обида с обида също ще бъде баннат.
Аватар
S.Zhelev

Бонус: 178 лв.
Благодарности: 2

Мнениеот saxmovies » 03 Юни 2013, 20:38

Bessen написа:Попаднах на http://forexmagnates.com/metaquotes-war ... zulutrade/

"Unfortunately, some third-party developers have hacked MetaTrader 4 trading platform’s network protocols violating end user license agreements and terms of contracts with brokerage companies.

As a part of our active efforts to improve MetaTrader 4 system, we are starting to upgrade the network protocols and block all services based on the hacked versions.

We urge you to cease any cooperation with ZuluTrade, Tradency, Tradeo, Myfxbook and other companies that use the hacked protocols violating our rights."

Дали това е края на тези сайтове, имайки предвид,че са базирани основно на МТ4?

Това ми се видя твърде пресилено и едва ли ще дойде края на зулото толкова лесно... :-?
"Разликата между пророка и анализатора е тази, че когато вторият сгреши, той винаги плаща за своята грешка." Р. Манинг
Аватар
saxmovies

Бонус: 167.5 лв.
Благодарности: 29

Мнениеот lokva » 03 Юни 2013, 21:06

най вероятно ще се стигне до споразумение. просто Метакуотс искат парче от баницата
lokva

Бонус: 5 лв.

Мнениеот S.Zhelev » 03 Юни 2013, 21:40

lokva написа:най вероятно ще се стигне до споразумение. просто Метакуотс искат парче от баницата

Те държат цялата баница, но са некадърни да си отчупят парче от нея и само бият през ръцете тези, които могат да го направят. Един пример - пуснаха сигнали в платформата си. Но ги пуснаха с такова закъснение и по такъв начин, че не съм чул някой да се възползва.

Изобщо с идиотското си поведение Метакуотс настройват всички във форекс индустрията срещу себе си. Не вярвам брокерите, които веднъж са си платили за платформата и още веднъж трошат луди пари да привлекат клиентите, още дълго да козируват на самозабравилите се братушки.
Oбида или подигравка се наказва с бан. Всеки, който отговори на обида с обида също ще бъде баннат.
Аватар
S.Zhelev

Мнениеот Марио Димитров » 03 Юни 2013, 21:46

S.Zhelev написа:
lokva написа:най вероятно ще се стигне до споразумение. просто Метакуотс искат парче от баницата

Те държат цялата баница, но са некадърни да си отчупят парче от нея и само бият през ръцете тези, които могат да го направят. Един пример - пуснаха сигнали в платформата си. Но ги пуснаха с такова закъснение и по такъв начин, че не съм чул някой да се възползва.

Изобщо с идиотското си поведение Метакуотс настройват всички във форекс индустрията срещу себе си. Не вярвам брокерите, които веднъж са си платили за платформата и още веднъж трошат луди пари да привлекат клиентите, още дълго да козируват на самозабравилите се братушки.

Мога да коментирам Траденси(по съвет на vgc)за сега си работи нормално.нямам оплакване.Там си продавам сигналите на разните системи.
Търгувайте това, което виждате на графиките
Марио Димитров

Бонус: 321 лв.
Благодарности: 58

Мнениеот S.Zhelev » 03 Юни 2013, 22:17

Марио Димитров написа:
S.Zhelev написа:

Мога да коментирам Траденси(по съвет на vgc)за сега си работи нормално.нямам оплакване.Там си продавам сигналите на разните системи.

И Tradency са засегнати. Според магнатите:

Tradency has announced that it has with immediate effect ceased operation with MetaQuotes systems, shifting its Mirror Trader brokers to various currently available proven solutions.
Аватар
S.Zhelev

Мнениеот Cvetan Radoslavov » 04 Юни 2013, 00:18

S.Zhelev написа:Това е интересна тема. Метакуотс обявиха тотална война на всички и не вярвам да успеят да я спечелят, въпреки че на пръв поглед предимството е на тяхна страна.

Сайтовете са ползвани от много хора и бързо ще се преориентират към друга платформа, като в момента фаворит изглежда да е cTrader. За разлика от МТ4 cTrader е отворена, има официално API и чисто визуално изглежда по-добре.

За мен е просто непонятно защо Метакуотс сами си създават проблеми с грубо и арогантно отношение към всички. Ето един малък щрих към техния портрет - миналата седмица Метакуотс се свързаха с нас по повод статия на английският ни сайт - http://www.forexbrokerz.com . Не сме ги били потърсили за коментар, статият не била обективна и не отразявала тяхната гледна точка. Веднага им пишем: "Добре, каква е вашата позиция по въпроса?". Техният отговор: "Без коментар".

Като нямате коментар, как по дяволите искате да отразим вашата позиция?

Te не бяха ли руснаци?
Аз гледам малко с ирония на всичко руско - като качество :grin:
От ладите и москвичите с откраднати и преработени двигатели на фиат и другият не го помня...
Имал съм нещастието да работя със скъпа техника - руски машини...
и щастието със същите американски, японски, немски...Машини за много пари-Катерпилари, Либхери Камацута-всички видове марки съм ги тествал... Турските боклуци са по - добри от руските чокундури... Няма база за сравнение...
Та аз съм малко предубеден за всичко руско като качество, предубеден съм и за бизнесмените им, за трейдърите им(http://ruforum.mt5.com/threads/482-volni-vulfa/page775 много рядко им илизат сделките), беха окрали и Виктор Сперандео - включително...нищо свято няма за тях..., но пък харесвам обикновенния руски човек.

Та мисълта ми е... все пак са руснаци, за тех е нормално нещо подобно, което не значи, че е нормално по принцип...
Майфорекс бук е уникално полезна... за това се чудя какво имат срещу тях... и срещу социалната търговия...
Да и са мега нахални да се държат по този начин, да изискват, а да не дават коментар, на това се казва " липса на елементарно възпитание"...

От както видех, че индикаторите и кендълстик анализа бачкат навсякъде другаде(и се търгува изключително лесно с тях) но не и в мт4, постепенно ентусиазма ми към мт4 поугасна... За сега го крепи връзката с майфорексбук и добрите спредове в мт4 брокерите... Даже вече и за анализ не ползвам мт4, държа ги зарад майфорексбук и прозрачността в този сайт, и тънкия спред.

Но няма нищо незаменимо на тоя свят... :grin:
Аватар
Cvetan Radoslavov

Бонус: 267.5 лв.
Благодарности: 99

Мнениеот lokva » 04 Юни 2013, 11:11

Там е работата Желев , че те като не могат да си направят собствените сигнали маи сега се опитват наготово да си вземат парче от баницата. Като в онзи стар лаф винаги става въпрос за пари....
lokva

Бонус: 5 лв.

Мнениеот JDeel » 04 Юни 2013, 13:15

Cvetan Radoslavov написа:Te не бяха ли руснаци?
От ладите и москвичите с откраднати и преработени двигатели на фиат и другият не го помня...

Аз също така гледам на руското, и то си се оправдава. Никога не съм харесвал MetaTrader визуално, и още не разбирам как можаха да пуснат MetaTrader 5 без да пипнат нищо в интерфейса. Хубавото на MetaTrader е, че графиките не са тежки, ако ще и 200 да си отворил. От там нататък всичко е дърво. Интересно ми е кой ли ще ги измести :smile:

Cvetan Radoslavov написа:От както видех, че индикаторите и кендълстик анализа бачкат навсякъде другаде(и се търгува изключително лесно с тях) но не и в мт4

Какви са тия индикатори и анализ?
Аватар
JDeel

Бонус: 26 лв.
Благодарности: 5

Мнениеот Cvetan Radoslavov » 04 Юни 2013, 17:38

JDeel написа:
Cvetan Radoslavov написа:Te не бяха ли руснаци?

Аз също така гледам на руското, и то си се оправдава. Никога не съм харесвал MetaTrader визуално, и още не разбирам как можаха да пуснат MetaTrader 5 без да пипнат нищо в интерфейса. Хубавото на MetaTrader е, че графиките не са тежки, ако ще и 200 да си отворил. От там нататък всичко е дърво. Интересно ми е кой ли ще ги измести :smile:

Cvetan Radoslavov написа:От както видех, че индикаторите и кендълстик анализа бачкат навсякъде другаде(и се търгува изключително лесно с тях) но не и в мт4

Какви са тия индикатори и анализ?

Привет,
Сега ще поясня:
Стандартния кендълстик - примерно виждаме поглъщаш кендъл на 4часова, или пък Хамър, или Падаща звезда, които ще ползваме за точка на вход. И щом свещта завърши и 4часовия кендъл се оформи изапочне нов влизаме, примерно къса позиция...
Като идем в сайт с независими котировки-виждаме, че тази примерно падаща звезда, която сме видяли в мт4(и поради която сме вече в позиция), всъщност не е падаща звезда по време на корекция и свръхизкупен пазар...-
а някакъв си съвсем друг кендъл :grin:
И след като не е..., нормално е цената да не се срине както очакваме... :grin:
И като видиме, че пазара е свръхизкупен само в мт4..., :grin:
но реалността и сайтовете с независими котировки(примерно нетдания.ком) ... показват,
че тепърва ще достига свръхизкупеност...,
и тепърва би трябвало да влизаме... :grin:
и в тоя ред на мисли съвсем резонно е да ни отнесе стопа,
без да имаме вина, което не променя факта, че ни пада печалбата...
Трудно бих повервал, че всички мт4 брокери участват в някакво съзаклятие... и остава варианта мт4 да е пръчка, по пътя на логиката :)
А и ако имаше някакво съзаклятие щяха да са им поне на една част от брокерите подобни показанията и на индикатори за свръхизкупен или свръх продаден пазар или дивергенций, както и кендълите...
Това ми беше мисълта :)
Аватар
Cvetan Radoslavov

Мнениеот musketeer » 04 Юни 2013, 17:48

http://forexmagnates.com/metaquotes-vs- ... peaks-out/

радвам се, че прекалиха достатъчно много, идва времето на сопите...
Аватар
musketeer

Бонус: 17.5 лв.
Благодарности: 7

Мнениеот Cvetan Radoslavov » 04 Юни 2013, 20:14

musketeer написа:http://forexmagnates.com/metaquotes-vs-third-party-signal-providers-zulutrade-speaks-out/

Аз веднаг гопрегледах с гугъл транслейтора :)

"В същия ден, Tradency сложи край на своята седем години търговски отношения с MetaQuotes продукти
, като пряк резултат от действията на компанията. Ответник днес е Zulutrade, компания, на която MetaQuotes насочени точно същото твърдение, че е посредник за хакерство в вчера е публично предупреждение."

Дали не го правят нарочно :grin: да узурпират сигналите с цел да създадат свое "Зулу", виждайки, че тази търговия набира и доста е набрала скорост :)
Аватар
Cvetan Radoslavov

Re: Идва ли краят на ZuluTrade, Tradency, Myfxbook и др.?!

Мнениеот musketeer » 04 Юни 2013, 20:29

Преводът е достатъчно добър "да ти ........таковата".
Ем, то не е трудно да се сети човек какво правят, всъщност крещи отвсякъде :)
Но на фона на истериите, ако си бяха пребили и собственото производство с канадски официал, а с метакуоткси произход, би било правдободобно, но не би, не ги кефи, а предимно кефа е целта.
Ако желае Желев, да даде линк към последния известен хак на МТ4, а аз ще добавя Борис Фесенко (канадец???) :) Ама ми е куцо да правя трафик към сайта му, та затова без линк...
Аватар
musketeer

Бонус: 17.5 лв.
Благодарности: 7

Мнениеот S.Zhelev » 04 Юни 2013, 20:38

Cvetan Radoslavov написа:Дали не го правят нарочно :grin: да узурпират сигналите с цел да създадат свое "Зулу", виждайки, че тази търговия набира и доста е набрала скорост :)

Едно е да виждаш кое набира скорост, съвсем друго е да успееш да се качиш на влака. Два примера: Гугъл ясно виждаха как Фейсбук набира скорост, но така и не успяха да наложат своята социална мрежа. Майкрософт пък от 7-8 години гледат как други играчи успешно развиват операционни системи за мобилни устройства, но и досега не са успели да предложат свой смислен продукт.

Метакуотс пуснаха сигнали в платформата си миналата година, тук даже сме писали за тях: viewtopic.php?f=61&t=1325 Проблемът им е, че никой няма желание да ги ползва.
Аватар
S.Zhelev

Мнениеот zlatin2000 » 04 Юни 2013, 21:05

musketeer написа:http://forexmagnates.com/metaquotes-vs-third-party-signal-providers-zulutrade-speaks-out/

по долу в коментарите :

MetaQuotes said:

1) No commerial or any other relations between Tradency and MetaQuotes. Never.
2) Leon Yohai tells a lie. Hacked MT4 protocols is a core of his business.

1.Никакви тъговски и всякакви други отношения между Трейдънси и Мета.Никога
2.Леон /основателя на Зулуто/лъже.Основата на неговия бизнес е хакването на МТ4 протоколи.

По-долу пише ,че този коментатор идва от валидно ИП на Метакуотс.
zlatin2000

Бонус: 10 лв.
Благодарности: 4

Мнениеот S.Zhelev » 04 Юни 2013, 21:13

zlatin2000 написа:2.Леон /основателя на Зулуто/лъже.Основата на неговия бизнес е хакването на МТ4 протоколи.

Ако трябва да сме малко по-точни:

2.Леон /основателят на Зулуто/лъже. Хакнати МТ4 протоколи стоят в основата на неговия бизнес.

Метакуотс пак се правят на ударени. Сякаш Зулуто се е появило вчера и сега разбират как функционира.
Аватар
S.Zhelev

Мнениеот Марио Димитров » 04 Юни 2013, 21:42

Малко яснота по въпроса;
Какво представлява самата услуга на Зулу,Траденси и др. такива-едно програмче,което се активира ако отворите позиция.vgc в една друга тема(за арбитража)Ви показа как става това.Какъв е проблема-никакъв.
Ползвам Траденси и декомпилирах кода им на техния ЕА,който задейства сигнала-ами проста работа е.Колкото и да реват от MQ това не е хакване,само експерти(вложени софтуерни приложения-така наречените експерти).Не виждам къде е проблема?При мен се сключва сделка,отсреща се повтаря това действие.Има си различни ограничения-например време(това изяснявах тази година с Траденси-30 минути за следваща сделка;време необходимо за самата сделка-минимум 15 секунди - но това са отделни параметри-уточняват се в диалог).Не виждам как MQ могат да повлияят на такива сделки-все едно да забранят експерти към тях.Малко неразумно.Аз така ги виждам нещата.Може и да греша.
Търгувайте това, което виждате на графиките
Марио Димитров

Бонус: 321 лв.
Благодарности: 58

Мнениеот Cvetan Radoslavov » 05 Юни 2013, 00:41

S.Zhelev написа:
Cvetan Radoslavov написа:Дали не го правят нарочно :grin: да узурпират сигналите с цел да създадат свое "Зулу", виждайки, че тази търговия набира и доста е набрала скорост :)

Едно е да виждаш кое набира скорост, съвсем друго е да успееш да се качиш на влака. Два примера: Гугъл ясно виждаха как Фейсбук набира скорост, но така и не успяха да наложат своята социална мрежа. Майкрософт пък от 7-8 години гледат как други играчи успешно развиват операционни системи за мобилни устройства, но и досега не са успели да предложат свой смислен продукт.

Метакуотс пуснаха сигнали в платформата си миналата година, тук даже сме писали за тях: viewtopic.php?f=61&t=1325 Проблемът им е, че никой няма желание да ги ползва.

Да, разбирам, че в случая греша...
Абсолютно съм съгласен, наистина Гугъл Плюс -
не можа да се наложи, както и другите :)
Благодаря за линка, ще разгледам ;)
Аватар
Cvetan Radoslavov

Мнениеот Stefanov » 05 Юни 2013, 05:07

мога да ви кажа ,че уин8 за телефон си е супер операцинна,просто няма толкова много приложения засега като андроида и не е наложена на пазара
Stefanov

Бонус: 27.5 лв.
Благодарности: 11

Следваща

Назад към ZULUTRADE FOREX СИГНАЛИ