Няколко въпроса за ZuluTrade

Zulutrade.com е един от най-големите сайтове за forex сигнали. В този раздел са събрани както, коментари за системата като цяло, така и мнения за отделни доставчици на сигнали от Zulutrade

Няколко въпроса за ZuluTrade

Мнениеот GMichov » 22 Мар 2013, 16:09

Това получих от един колега, нека да обсъдим и помогнем всички:

Здравейте, gmichov!

Специално си направих регистрация в този форум, за да мога да се свържа с Вас. През последните дни търся информация на български за ZuluTrade и попаднах на няколко форума, в които имате голяма активност. Ще се радвам, ако ми отговорите на няколко въпроса

1. Удачно ли е да си направя регистрация с депозит от $300 и рамо 1:100

2. Риск-метърът на какъв процент е най-добре да стои? Гледах формулата във FAQ менюто, но не успях да се ориентирам какво точно означава този процент.

3. Ако си направя регистрация в AAAFx брокера - ще се свържат ли директно двата акаунта? Ще има ли нужда от инсталация на MT4 или директно мога да започна в ZuluTrade платформата?

4. Колко провайдъри да следвам? Четох, че повече от 5 нямало смисъл.

5. Как разделяте макс лотовете на отделните провайдъри? Аз това меню не го видях в демо акаунта (може би го има само в live сметка?)

6. Колко % доходност е възможно да очаквам на месец? Знам, че няма как да се отговори на този въпрос, но някакъв приблизителен % би ми бил полезен.

За сега е това. Ако се сетя нещо друго, ще допълня с ново лично съобщение.

Благодаря предварително!

Поздрави!"
Аватар
GMichov

Бонус: 27.5 лв.
Благодарности: 11

Re: Няколко въпроса за ZuluTrade

Мнениеот тъпото копеле » 22 Мар 2013, 16:24

GMichov написа:Това получих от един колега, нека да обсъдим и помогнем всички:

Ами хайде помагай, нали ти си доайена на зулу последователите.
Аватар
тъпото копеле

Бонус: 228.5 лв.
Благодарности: 23

Мнениеот GMichov » 22 Мар 2013, 16:40

Привет като цяло да ни каже колегата,

1.мисля, че е доста малко като сума - но това зависи от каква сума си способен да загубиш. От акаунта зависи колко търговци ще следваш и с колко сделки.

2. Риск-метърът - не повече от 100% (и това е много).

3. Няма 2 акаунта - един е просто в него пише кой е брокера. Мт4 е само за ръчна търговия.

4. Колко ще следваш зависи колко ти е сметката.

5. Всичките менюта ги има и в реал и демо акаунта. Може да помогне Advanced Settings.

6. % доходност - много много трудно да ти кажа тъй като зависи от ф-ри като големина на сметката, колко рискуваш и кой следваш и как. Едно средно 30% roi да може да се получи но като цяло форекс е много волатилен параз.

Това което ще ти препоръчам е следното - изучи платформата колкото се може по добре- защото колко ще спечелиш зависи и от теб - отваряй демота докато си 100% сигурен, че знаеш всичко и тогава отваряй реален акаунт.
Благодарим за полезния пост, 2.50 лв. бяха добавени към бонуса ти.
Аватар
GMichov

Мнениеот zlatin2000 » 22 Мар 2013, 18:37

zlatin2000

Бонус: 10 лв.
Благодарности: 4

Мнениеот GMichov » 27 Мар 2013, 16:08

да и това също има доста обстойна информация ....като за начало...
той нашия колега се запиля нещо....
Аватар
GMichov

Мнениеот S.Zhelev » 02 Апр 2013, 22:57

Ето моите отговори:

При добро стечение на обстоятелствата $300 могат да се окажат достатъчни.

2. Риск-метърът на какъв процент е най-добре да стои? Гледах формулата във
FAQ менюто, но не успях да се ориентирам какво точно означава този процент.
И аз не знам точно какво означава този процент, но при сметка от $300 бих си избрал един, максимум 2 трейдъра, които да следвам с 0.01 лот.

3. Ако си направя регистрация в AAAFx брокера - ще се свържат ли директно двата акаунта? Ще има ли нужда от инсталация на MT4 или директно мога да започна в ZuluTrade платформата?

Двата акаунта са автоматично свързани, точно това е удобството. Можеш направо през сайта да си следваш избраните трейдъри без да инсталираш МТ4.

Можеш да следваш и повече, стига да имаш необходимите пари

5. Как разделяте макс лотовете на отделните провайдъри? Аз това меню не го видях в демо акаунта (може би го има само в live сметка?)
Макс лотове или макс позиции имаш предвид?

6. Колко % доходност е възможно да очаквам на месец? Знам, че няма как да се отговори на този въпрос, но някакъв приблизителен % би ми бил полезен.
Ако устойчиво постигнеш десетина процента според мен е много добре.
Вземи forex бонус за участие във форума
Oбида или подигравка се наказва с бан. Всеки, който отговори на обида с обида също ще бъде баннат.
Аватар
S.Zhelev

Бонус: 175.5 лв.
Благодарности: 2

Мнениеот GMichov » 03 Апр 2013, 12:20

Макс лотове или макс позиции имаш предвид?

той най вероятно има впредвим в my account -> settings и където слагаш лотовете - поне така аз го разбрах.
Аватар
GMichov

Мнениеот Phoenixheart » 03 Апр 2013, 15:08

Ето и моите отговори:

Да, докато натрупаш опит е по-добре с малко.

2. Риск-метърът на какъв процент е най-добре да стои? Гледах формулата във
FAQ менюто, но не успях да се ориентирам какво точно означава този процент.

Няма значение, това е доста безполезен показател. С $300 ти препоръчвам да следваш макс 2 провайдъра с 0.01 лот и да не избираш такива с голям ДД, за да не ти докарат марджин кол. Гледай също ДД не само като процент, но и като абсолютна стойност.

Да и можеш директно през сайта.

Зависи от стратегията ти и от рисковия профил на провайдърите.

Setting менюто. Там може ида им слагаш допълнителни ограничения като брой позиции и стоп и лимит.

Радвай се ако си изобщо си на +, ако разгледаш последователите на някой провайдър, ще видиш, че голяма част са на загуба.
Благодарим за полезния пост, 2.50 лв. бяха добавени към бонуса ти.
Phoenixheart

Бонус: 12.5 лв.
Благодарности: 5

Мнениеот тъпото копеле » 03 Апр 2013, 15:48

Питащият или е много срамежлив или вече е загубил всякакъв интерес към отговорите на въпросите му. :grin:
Аватар
тъпото копеле

Бонус: 228.5 лв.
Благодарности: 23

Мнениеот GMichov » 14 Май 2013, 13:29

или просто не е прочел това което съм му писали ! :lol:
другите колеги как ви вървят търговиите? някой да е започнал или продължава с зулу-то?
Аватар
GMichov

Мнениеот Phoenixheart » 14 Май 2013, 14:10

Все още продължавам - и като последовател и като провайдър, но в момента следвам само себе си :grin: ще ти пиша в другата тема
Phoenixheart

Бонус: 12.5 лв.
Благодарности: 5

Мнениеот danielfx » 10 Авг 2013, 16:38

Искам и аз да попитам нещо... понеже не мога да се ориентирам в платформата. Възможно ли е да кача еьперт (автоматичен) който да си работи така както на MT4?
danielfx

Бонус: 2.5 лв.
Благодарности: 1

Мнениеот GMichov » 02 Сеп 2013, 12:37

zulutrade не не ЕАs, а платформа която ти предлага достъп до последователи да те следват и ти да си компенсиран за това.
май не си разбрал, много много как работи системата ;)
Аватар
GMichov

Мнениеот S.Zhelev » 02 Сеп 2013, 13:17

danielfx написа:Искам и аз да попитам нещо... понеже не мога да се ориентирам в платформата. Възможно ли е да кача еьперт (автоматичен) който да си работи така както на MT4?

Принципно ако ползваш MT4 за да доставяш или ползваш сигнал - можеш да закачиш и ЕА. Демото на Zulutrade обаче няма такава възможност.
Oбида или подигравка се наказва с бан. Всеки, който отговори на обида с обида също ще бъде баннат.
Аватар
S.Zhelev

Мнениеот m.gochev » 03 Сеп 2013, 09:46

Здравейте,

някой теглил ли е пари от афилиейт сметка към Зулу?
Моля да споделите своя опит. Колко време отнемат трансакциите? Каква такси и комисионни се начисляват - фиксирана сума или процент от превода?
Благодаря Ви предварително.

Поздрави,

М.Гочев
Аватар
m.gochev

Бонус: 5 лв.

Мнениеот S.Zhelev » 03 Сеп 2013, 10:04

m.gochev написа:Здравейте,

Моля да споделите своя опит. Колко време отнемат трансакциите? Каква такси и комисионни се начисляват - фиксирана сума или процент от превода?

Поздрави,

М.Гочев

Здравей,

Аз съм теглил, приготви се поне месец да чакаш. Ако теглиш през PayPal ти вземат процент, ако е банкво превод - такса. Отделно имаше и такса от страна на Zulutrade - мисля беше $20 на транзакция.
Аватар
S.Zhelev

Мнениеот m.gochev » 03 Сеп 2013, 10:55

S.Zhelev написа:

Поздрави,

М.Гочев

Здравей,

Аз съм теглил, приготви се поне месец да чакаш. Ако теглиш през PayPal ти вземат процент, ако е банкво превод - такса. Отделно имаше и такса от страна на Zulutrade - мисля беше $20 на транзакция.

Здравей,

Чакането е едно на ръка. Парите се движат по банков път. Не използвам Pay Pal. От ZuluTrade комисионната е 25 $. От българската банка е 20 $. Общо 45 $.
При последния превод ми бе одържано 120 $. Питах съпорта къде са другите пари и те ми отговориха, че има и трета банка, която взима комисионни.
Въпросът е комисионната на третата банка как се определя? :)
Аватар
m.gochev

Бонус: 5 лв.

Мнениеот GMichov » 03 Сеп 2013, 13:47

Момент, ти и питаш и даваш мнение от опит!! странно ми се виждат коментарите....транзакциите са банка до банка - аз имам сметка в пощенска, и никога не са ми начислили повече от 2 транзакции. това което казваш няма много смисъл.
Аватар
GMichov

Мнениеот S.Zhelev » 03 Сеп 2013, 14:00

m.gochev написа:
S.Zhelev написа:

Поздрави,

М.Гочев

Здравей,

Здравей,

Чакането е едно на ръка. Парите се движат по банков път. Не използвам Pay Pal. От ZuluTrade комисионната е 25 $. От българската банка е 20 $. Общо 45 $.
При последния превод ми бе одържано 120 $. Питах съпорта къде са другите пари и те ми отговориха, че има и трета банка, която взима комисионни.
Въпросът е комисионната на третата банка как се определя? :)

Това може да ти каже само третата банка :smile: Мен по същия начин изходящ превод от Пощенска банка към UK в крайна сметка ми е струвал $70...

GMichov написа:Момент, ти и питаш и даваш мнение от опит!! странно ми се виждат коментарите....транзакциите са банка до банка - аз имам сметка в пощенска, и никога не са ми начислили повече от 2 транзакции. това което казваш няма много смисъл.

Кое е странното? Международните преводи минават през банка кореспондент, която също си взема своето. Кореспонденти на Пощенска банка Eurobank Ergasias S.A., Athens: https://www.postbank.bg/bg-BG/Individua ... dentBanks/ Ако преводът мине през няколко банки, нали се сещаш какво става...

Ти започна да хокаш всеки, който пише в тази тема :grin:
Аватар
S.Zhelev

Мнениеот kompira » 03 Сеп 2013, 14:25

Има го и този момент с таксите. Минлата година правих превод 150$ от ПИБ към банка в Литва. Там са получили 125$, което ще рече 25$ такса. Аз другаде не съм пращал, но пък съм имал доста случаи на входящи предовди към сметките ми в ПИБ, с почти нулеви такси. Става дума за SEPA трансферите в евро (в рамките на ЕС). Когато търгувах с биткойни, каквото ми пращаха от Германия, това получавах в ПИБ на следващия ден, конвертирано в лева по курса за деня. То и Литва уж е в ЕС, но явно не всички банки предлагат СЕПА трансфери, пък и имат различна политика/такси отделните банки. Също, както каза Желев, ако се наложи парите да преминават през междинни банки, удръжките ще растат. Чувал съм например други банки в БГ, които начисляват тлъсти такси на входящите сепа трансфери.
Аватар
kompira

Бонус: 191.5 лв.
Благодарности: 56

Следваща

Назад към ZULUTRADE FOREX СИГНАЛИ