Няколко въпроса за ZuluTrade

Zulutrade.com е един от най-големите сайтове за forex сигнали. В този раздел са събрани както, коментари за системата като цяло, така и мнения за отделни доставчици на сигнали от Zulutrade

Re: Няколко въпроса за ZuluTrade

Мнениеот m.gochev » 10 Сеп 2013, 20:52

Здравейте,

ОТ зулу не ми дават информация коя е третата банка.
Казаха ми ,че те са пуснали запитване и чакат отговор.
Колко ли време може да се чака един такъв отговор? Мина повече от една седмица.
Пуснах нов трансфер от Зулу. В края на месеца се очаква да го получа.
Ще споделя опита какви комисионни ще ми начислят към него.
Поздрави и успешна търговия на всички.
М.Гочев
Аватар
m.gochev

Бонус: 5 лв.
Благодарности: 2

Мнениеот GMichov » 11 Сеп 2013, 16:13

m.gоchev,

А защо не попиташ собствената ти банка от къде минават парите?? Може би и брокера ти, преди да обвиняваш и да сочиш с пръст. Прочети предишния коментар!

Zhelev,

да когато се изопачават фактитите както на когото му е изгодно, без да се замислят. Като напримен, зулу-то не е банкова институция , а един вид брокеров статут - IB както там им викат; и не държи парите на никого, т.е. няма как да има изгода от каквито и банкови транзакции.

Все пак е добре да се изразяваме точно, малко или много две години тука най-малко 70% от коментарите, които чета са половинчати, всезнаещи без покритие, а и глупави.

И аз мога да кажа например - ооо Мт4 е тъпа програма и само недъгави индикатори има, и да оставя грешно впечетление, но все пак, си оставам аз недъгавия, че не знам или не мога да разбера какво означават те.

Мисля, че се изразих много правилно.
Аватар
GMichov

Бонус: 27.5 лв.
Благодарности: 11

Мнениеот S.Zhelev » 11 Сеп 2013, 16:21

GMichov, аз не виждам колегата да е коментирал Зулу по какъвто и да било начин. Напротив, даде ценна информация, която лично на мен примерно би могла да ми е полезна. Защото едно е да платиш $25, друго е да платиш $120 за превода - без значение кой е прибрал парите.
Вземи forex бонус за участие във форума
Oбида или подигравка се наказва с бан. Всеки, който отговори на обида с обида също ще бъде баннат.
Аватар
S.Zhelev

Бонус: 178 лв.

Мнениеот m.gochev » 12 Сеп 2013, 11:13

GMichov написа:m.gоchev,

А защо не попиташ собствената ти банка от къде минават парите?? Може би и брокера ти, преди да обвиняваш и да сочиш с пръст. Прочети предишния коментар!

Zhelev,

да когато се изопачават фактитите както на когото му е изгодно, без да се замислят. Като напримен, зулу-то не е банкова институция , а един вид брокеров статут - IB както там им викат; и не държи парите на никого, т.е. няма как да има изгода от каквито и банкови транзакции.

Все пак е добре да се изразяваме точно, малко или много две години тука най-малко 70% от коментарите, които чета са половинчати, всезнаещи без покритие, а и глупави.

И аз мога да кажа например - ооо Мт4 е тъпа програма и само недъгави индикатори има, и да оставя грешно впечетление, но все пак, си оставам аз недъгавия, че не знам или не мога да разбера какво означават те.

Мисля, че се изразих много правилно.

Здравейте г-н Мичов,

Търся всички възможни начини да получа повече информация.
Питах моята банка, но от там нямат информация за "трети" банки.
Какти Вие казахте, Зулу е трето лице. За да изплати начислените комисионни , той първо ги събира от брокерите. Предполагам този процес отнема доста време.
Брокерът , който използвам в Зулу е AAAFX.
Според мен той е най - добрия брокер за Зулу. Както Вие казвате в поста си трябва да се изразяваме точно. Подкрепят AAAFX, защото няма комисионна. Мойте наблюдения и проучвания показват, че slippage е един от най - ниските.
Съпорта на Зулу е изцяло синфронизиран с AAAFX. С преоритет са акаунтите отворени чрез AAAFX.
Както писах в предишния си пост , пуснал съм втори трансфер. Очаквам го до края на месеца. Ще Ви държа в течение какви ще са комисионните за него.
Поздрави и успешна търговия.
М.Гочев
Аватар
m.gochev

Мнениеот GMichov » 12 Сеп 2013, 13:57

привет и от мен!
така вече си комуникараме идеално! благодаря за искрените отговори.

Я да видим какво ще се получи и с 2рия паричен превод.

Аз пак ще те насоча да настояваш да ти дадат от банката ифно от къде пристигат парите - има изпращач има и получател - пусни иследване! няма логика да има 3та междинна банка - все пак сме ЕС. По електронен път се разбира всичко. Пусни запитване и да видим какво ще ти отговорят.

И ако пак ти начислят такса отгоре - смени си банката. :grin:
Аватар
GMichov

Мнениеот StoneHeart » 12 Сеп 2013, 17:49

Аз тука нещо не мога да разбера :
... Според "Закона срещу пране на пари", трябва :
-> Да си получиш парите, по начина , по който си го дал !!!
Значи :
-> Още като ги даваш, е ясно как ще ги получиш,
и съответно може да прочетеш каква е таксата !!!

Кое НЕ Е ЯСНО ?!?!?!
Аватар
StoneHeart

Бонус: 243 лв.
Благодарности: 51

Мнениеот S.Zhelev » 12 Сеп 2013, 18:00

StoneHeart написа:Аз тука нещо не мога да разбера :
... Според "Закона срещу пране на пари", трябва :
-> Да си получиш парите, по начина , по който си го дал !!!
Значи :
-> Още като ги даваш, е ясно как ще ги получиш,
и съответно може да прочетеш каква е таксата !!!

Кое НЕ Е ЯСНО ?!?!?!

Колегата не е внасял пари, а трябва да си получи комисионните и има право да избере по какъв начин да му бъдат платени. Избира банков превод, плаща $75 повече от предвиденото и се опитва да установи защо така.

И аз се чудя кое не е ясно и защо всички му се карате :grin:
Вземи forex бонус за участие във форума
Oбида или подигравка се наказва с бан. Всеки, който отговори на обида с обида също ще бъде баннат.
Аватар
S.Zhelev

Бонус: 178 лв.

Мнениеот StoneHeart » 12 Сеп 2013, 18:13

А ми то с Банковия превод е така :
... по добре да хванеш автобуса
..... ( да си платиш пътя, отколкото да плащаш такса на Банката ),
... и да идеш в София , да си платиш(получиш) на каса парите
ПРИМЕРИ : ... дал Господ,
За всякакви Държавни Такси, които ни се налага да Плащаме.
Особеността е че :
Таксите в ЛЕВА, не са така големи, като във ВАЛУТА !!!
(... и ние ДАВАМЕ на Банката 5 лева , за да си свършим работата ,
..... в държавата БЪЛГАРИЯ :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
... но като се наложи да дадем 50 EUR , почваме да ставаме недоволни )
Трябва да сме недоволни И КОГАТО ДАВАМЕ 5 ЛЕВА !!!
Аватар
StoneHeart

Бонус: 243 лв.
Благодарности: 51

Мнениеот тъпото копеле » 13 Сеп 2013, 10:29

m.gochev написа:Както писах в предишния си пост , пуснал съм втори трансфер. Очаквам го до края на месеца. Ще Ви държа в течение какви ще са комисионните за него.
Поздрави и успешна търговия.
М.Гочев

Вероятно ще са ти същите комисионните щом не си променял нищо. Информация за таксата от кореспондентската банка принципно трябва да се изиска от банката изпращач, която да пусне "проследяване" по суифт. Точно каквото си поискал от зулу да изискат.
Ако за в бъдеще смяташ да имаш редовни преводи, трябва да се поразровиш за оптималния вариант. Пейпал-а изглежда най-евтиния, както Желев е писал, ако не, то коя е банката на Зулу, за да си намериш директен път към някоя банка в българия, без кореспондент, и да си откриеш там сметка. Краен вариант - парите от афилиейта в Зулу пращаш към лайв акаунт в АААфх, което би трябвало да е безплатно и оттам теглиш към сметка в пощенска, която е кореспондент/част от банката на АААфх - Eurobank Ergasias (пак с такса от 25$/Е).
Зулу пишат, че таксата за теглене извън сащ е $45, защо си я смяташ $25?
Аватар
тъпото копеле

Бонус: 273 лв.
Благодарности: 23

Мнениеот m.gochev » 13 Сеп 2013, 13:09

тъпото копеле написа:
m.gochev написа:
Ако за в бъдеще смяташ да имаш редовни преводи, трябва да се поразровиш за оптималния вариант. Пейпал-а изглежда най-евтиния, както Желев е писал, ако не, то коя е банката на Зулу, за да си намериш директен път към някоя банка в българия, без кореспондент, и да си откриеш там сметка. Краен вариант - парите от афилиейта в Зулу пращаш към лайв акаунт в АААфх, което би трябвало да е безплатно и оттам теглиш към сметка в пощенска, която е кореспондент/част от банката на АААфх - Eurobank Ergasias (пак с такса от 25$/Е).
Зулу пишат, че таксата за теглене извън сащ е $45, защо си я смяташ $25?

Здравейте,

Прав сте за таксите от зулу. Ето информация от афилиейт програмата им.

$20 for PayPal requests up to $500 and a 3,9% fee (applied on the requested amount) for PayPal requests greater than $500.
$30 for each Wire Transfer within the United States.
$45 for each Wire Transfer outside the United States.
$20 for each payment to the ZuluTrade Mastercard.
Изпратиха ми даже ZuluTrade Mastercard. При следващи трансакции може и нея да използвам.
Идеята да прехвърлям средствата към личен акаунт в AAAFX и от там да ги тегля не е лоша. Трябва да проверя какви са условията.
Ще продължавам да търся оптималния вариант.
Поздрави и успешна търговия
М.Гочев
Аватар
m.gochev

Мнениеот m.gochev » 02 Окт 2013, 16:26

Здравейте,

Преди няколко дни получих втори трансфер от Zulu trade. Този път комисионните бяха по - малки от първия. Говорих пак със съпорта. Те ми отговориха , че третата банка - посредник, сама определя комисионните. Оказва се , че трябва да направя няколко трансфера, за да разбера средния размер на разходите по преводите.
Важното е , че парите се изплащат. :)
Благодарим за полезния пост, 2.50 лв. бяха добавени към бонуса ти.
Аватар
m.gochev

Мнениеот GMichov » 11 Окт 2013, 15:17

gochev, радвам се за теб, че си получил парите, и то с по-малка комисионна! това, за определянето на комиссионната малко ми звучи тъпо, но пък сигурно има нещо общо с обмяната на валутата - може левът да е по-скъп на периоди....
това което ти казаха да си разгледаш алтернативен вариант с банките не ми се вижда зле..обмисли го! ;)
весел уикенд :grin:
Аватар
GMichov

Мнениеот Phoenixheart » 12 Ное 2013, 17:28

Препоръчван на всеки, който се интересува от темата да прочете един материал на Steve Connell, който има над 15 години опит като senior trader and currency strategist:
Has Anyone Made Money On Zulutrade?
http://forexop.com/how-to-profit-on-zulutrade/
Благодарим за полезния пост, 2.50 лв. бяха добавени към бонуса ти.
Phoenixheart

Бонус: 12.5 лв.
Благодарности: 5

Мнениеот zlatin2000 » 12 Ное 2013, 22:05

добра статия,много добре описва причините да губиш пари в зулу,просто масата не разбират ,че има лоши моменти на пазара и трябва да се готов за тях.Затова дори да си последовател се изисква финансова култура и огромна дисциплина.
zlatin2000

Бонус: 10 лв.
Благодарности: 4

Предишна

Назад към ZULUTRADE FOREX СИГНАЛИ