ZuluTrade - Best Providers

Zulutrade.com е един от най-големите сайтове за forex сигнали. В този раздел са събрани както, коментари за системата като цяло, така и мнения за отделни доставчици на сигнали от Zulutrade

Re: ZuluTrade - Best Providers

Мнениеот S.Zhelev » 14 Юни 2013, 10:37

тъпото копеле написа:
GMichov написа:слипинж е от брокерите, а не от зулуто.

Когато зулу сключи договор например с варчев, ще му иска по 2 пипа комисион на раундтърн, варчев няма как да ги плати освен да настрои МТ4 да слипва всеки ордер с по 1 пип. Минимум.
Допълнително изпълнението на ордер в няколко хиляди акаунта няма как да мине без слипидж поради технологично време, а на повечето брокита слипиджа съществува само в едната посока.
В крайна сметка се оказва проблем на конкретната система, демек главния виновник е зулу.

Това с двата пипа комисион твоя информация ли е?

И защо да няма откъде примерно Варчев да плати тези 2 пипса, като може да си сложи върху спреда каквато комисионна си иска?
Oбида или подигравка се наказва с бан. Всеки, който отговори на обида с обида също ще бъде баннат.
Аватар
S.Zhelev

Бонус: 273.5 лв.
Благодарности: 2

Мнениеот GMichov » 14 Юни 2013, 12:42

S.Zhelev написа:
тъпото копеле написа:
GMichov написа:слипинж е от брокерите, а не от зулуто.

Когато зулу сключи договор например с варчев, ще му иска по 2 пипа комисион на раундтърн, варчев няма как да ги плати освен да настрои МТ4 да слипва всеки ордер с по 1 пип. Минимум.
Допълнително изпълнението на ордер в няколко хиляди акаунта няма как да мине без слипидж поради технологично време, а на повечето брокита слипиджа съществува само в едната посока.
В крайна сметка се оказва проблем на конкретната система, демек главния виновник е зулу.

Това с двата пипа комисион твоя информация ли е?

И защо да няма откъде примерно Варчев да плати тези 2 пипса, като може да си сложи върху спреда каквато комисионна си иска?

Напълно съм съгласен с теб S.Zhelev. явно някои хора си мислят, че знаят много, а пък всъщност B2B страната не трябва да ни интересува толкова много. Ако не ти харесва Варчев, иди при aaafx или който там си искаш , не мисля че е виновно зулуто за това - ако сте търгували с FX stat например, ще видите колко са там комисионните например с FXDD....модела е такъв, Ако не ти харесва не търгубай просто и лесно. макар, че зулуто се е постарало да ни олекчи живота т.е. разходите колкото може. специално в това отношение е доста добро....
а за остроумните критици - що не ходят да се логнат в безплатния дървен мт4 и да не излизат оттам. Ясно е че малко разбират.
Аватар
GMichov

Бонус: 27.5 лв.
Благодарности: 11

Мнениеот САПИ » 15 Юни 2013, 11:21

тъпото копеле написа:
spe4321 написа:. Възможно ли е да се получат същите гафове и на реална сметка?

Не само е възможно, а си е направо задължително.

Подкрепям с две ръце... :smile: !!!Не виждам смисъл и от повече коментари,черното е черно 8-) !!!
САПИ

Бонус: 10 лв.
Благодарности: 4

Мнениеот тъпото копеле » 15 Юни 2013, 13:08

S.Zhelev написа:Това с двата пипа комисион твоя информация ли е?

Не. Мая Манолова ми сподели.
S.Zhelev написа:И защо да няма откъде примерно Варчев да плати тези 2 пипса, като може да си сложи върху спреда каквато комисионна си иска?

Да де, нали това се получава като сложи слипидж. Повечето брокери не искат да слагат допълнителна комисионна за Зулу и слагат слипидж. Дюкас например са избрали да действат по-прозрачно и имат комисион от 50$ на млн. за всеки зулу ордер. В крайна сметка е едно и също, ставаше въпрос, че слипиджа в системата на Зулу е иницииран в голяма степен от комисиона, който те изискват от брокера.
С кое точно не си съгласен?
Аватар
тъпото копеле

Бонус: 324 лв.
Благодарности: 23

Мнениеот S.Zhelev » 17 Юни 2013, 21:35

Не съм съгласен с това, че брокерите не слагат комисионна, а слипидж. Повечето брокери имат комисионна по-голяма или равна на 1 пип, което би трябвало да ги устройва, още повече че клиентите на зулу, които правят пари, не са никак много. Т.е. брокерите печелят от тях като маркетмейкъри.
Oбида или подигравка се наказва с бан. Всеки, който отговори на обида с обида също ще бъде баннат.
Аватар
S.Zhelev

Мнениеот тъпото копеле » 18 Юни 2013, 08:33

S.Zhelev написа:Не съм съгласен с това, че брокерите не слагат комисионна, а слипидж.

Слипиджът в Зулу е факт, т.е. брокерите са наясно, че редовия ритейл клиент не обича комисионните, защото ги вижда като отделно разходно перо и му вадят очите. Спреда и слипиджа нито ги разбира добре, нито може да ги сметне/съпостави %-но с алтернативен комисион, защото обикновено "трейдъра" е по-тъп и от ника ми.
Маркетингът на Зулу се старае да внуши идеята, че услугата е FREE, и всеки разход (комисион, слипидж) е индивидуално решение на брокера. Това е откровена лъжа, но като чета мненията на някои момъци тук, очевидно хваща декиш. :grin:
Аватар
тъпото копеле

Мнениеот GMichov » 18 Юни 2013, 13:52

и аз не съм съгласен, да си кажа....изказването е доста неоснователно!
ако това което казваш е истина, хипотетично, FSA NFA и всички останали регулатори ще ги подгонят. Доколкото си спомням имаше доста глоби за асиметричен слипидж. Кво си мислете, че не ги следят?!
Аватар
GMichov

Мнениеот S.Zhelev » 18 Юни 2013, 13:57

тъпото копеле написа:
S.Zhelev написа:Не съм съгласен с това, че брокерите не слагат комисионна, а слипидж.

Слипиджът в Зулу е факт, т.е. брокерите са наясно, че редовия ритейл клиент не обича комисионните, защото ги вижда като отделно разходно перо и му вадят очите. Спреда и слипиджа нито ги разбира добре, нито може да ги сметне/съпостави %-но с алтернативен комисион, защото обикновено "трейдъра" е по-тъп и от ника ми.
Маркетингът на Зулу се старае да внуши идеята, че услугата е FREE, и всеки разход (комисион, слипидж) е индивидуално решение на брокера. Това е откровена лъжа, но като чета мненията на някои момъци тук, очевидно хваща декиш. :grin:

Те и комисионните са факт, написани са си черно на бяло. Но ти благодаря, че разконспирира подлите замисли на Зулуто :smile:
Аватар
S.Zhelev

Мнениеот тъпото копеле » 19 Юни 2013, 09:15

S.Zhelev написа:Те и комисионните са факт, написани са си черно на бяло. Но ти благодаря, че разконспирира подлите замисли на Зулуто :smile:

Оценявам елегантното ти чувство за хумор. :smile:
Аватар
тъпото копеле

Мнениеот m.gochev » 31 Юли 2013, 14:28

Здравейте колеги,
Моля за вашите анализи и мнения на поведението на Satfxworld. Преди повече от две седмици той имаше ясна стратегия. Средно на седмица търгуваше по около 10 позиции. Почти винаги отваряше по 3 позиции наведнъж. На края на седмицата постваше коментар с анализ на действията си. Не съм много съгласен с неговия риск мениджъмнт. Но такава му е стратегията.
В последните 2 седмици Satfxworld изцяло промени стила си. Удвой си средния брой изтъргувани сделки. Дроудауна също му се удвой. Според вас на какво се дължи тази рязка промяна в поведението му. Благодаря ви за коментарите.
Поздрави,
М.Гочев
Аватар
m.gochev

Бонус: 5 лв.

Мнениеот GMichov » 31 Юли 2013, 15:16

Ами защо не го попиташ сам? пиши му във форума или остави коментар на страницата му.
Аватар
GMichov

Мнениеот S.Zhelev » 31 Юли 2013, 15:27

m.gochev написа:Здравейте колеги,
Моля за вашите анализи и мнения на поведението на Satfxworld. Преди повече от две седмици той имаше ясна стратегия. Средно на седмица търгуваше по около 10 позиции. Почти винаги отваряше по 3 позиции наведнъж. На края на седмицата постваше коментар с анализ на действията си. Не съм много съгласен с неговия риск мениджъмнт. Но такава му е стратегията.
В последните 2 седмици Satfxworld изцяло промени стила си. Удвой си средния брой изтъргувани сделки. Дроудауна също му се удвой. Според вас на какво се дължи тази рязка промяна в поведението му. Благодаря ви за коментарите.
Поздрави,
М.Гочев

Здравей,

Сега разгледах Satfxworld. Според мен от самото начало се опитва да изкара колкото може повече пари от своите последовате - затова и отваря по 3 сделки едновременно, които след това едновременно затваря. Първите 2 месеца е направил печалба, която не е кой знае колко голяма, но този месец нещата са тръгнали на зле и Satfxworld го е подкарал през просото.

Върхът на наглостта е вчера - направил е 9 сделки с gbp/jpy, отворени и затворени на едно и също място. Целта е ясна - да вземе колкото се може повече комисионни, тъй като и без това е загубл надежда, че някой ще му повери парите си.
Аватар
S.Zhelev

Мнениеот m.gochev » 31 Юли 2013, 16:20

GMichov написа:Ами защо не го попиташ сам? пиши му във форума или остави коментар на страницата му.

Здравей г-н Мичов,
както споменах поста си SatFX коментираше сделките си, отговоряше на коментари. Но сега липсва каквато и да е реакция от него.
Аватар
m.gochev

Мнениеот m.gochev » 31 Юли 2013, 16:24

S.Zhelev написа:
m.gochev написа:Здравейте колеги,
Поздрави,
М.Гочев

Здравей,

Сега разгледах Satfxworld. Според мен от самото начало се опитва да изкара колкото може повече пари от своите последовате - затова и отваря по 3 сделки едновременно, които след това едновременно затваря. Първите 2 месеца е направил печалба, която не е кой знае колко голяма, но този месец нещата са тръгнали на зле и Satfxworld го е подкарал през просото.

Върхът на наглостта е вчера - направил е 9 сделки с gbp/jpy, отворени и затворени на едно и също място. Целта е ясна - да вземе колкото се може повече комисионни, тъй като и без това е загубл надежда, че някой ще му повери парите си.

Да, определено това негово поведение е генератор на комисионни.
Той вече е загубил повече от половината си акаунт. Според мен трудно ще се върне всичко.
Аватар
m.gochev

Мнениеот S.Zhelev » 31 Юли 2013, 16:45

По скоро е загубил половината от печалбата, не половината от сметката си. Не е толкова трудно да възстанови 1300 пипса загуба. Много по-трудно ще му бъде (ако въобще е възможно) да възстанови доверието на инвеститорите, които едва ли ще му простят своеволията.
Аватар
S.Zhelev

Мнениеот m.gochev » 31 Юли 2013, 17:09

Според вас на какво се дължи тази промяна в стратегията му?
Да оставим на страна стремежа за генериране на повече комисионни.
Аватар
m.gochev

Мнениеот GMichov » 01 Авг 2013, 11:38

Определено съм съгласен с S.Zhelev, с едно малко изключение да може и да се разочароват последователите, но те пак ще се съберат когато той започне да търгува добре.
Аватар
GMichov

Мнениеот САПИ » 01 Авг 2013, 11:52

m.gochev написа:Според вас на какво се дължи тази промяна в стратегията му?
Смени се алгоритама на пазара,и му трябва време да се прeнастрои...ако знае какво търси...ще трябва време..седмица или две..иначе може да се лута с години..според зависи :grin:
Последна промяна САПИ на 01 Авг 2013, 12:06, променена общо 1 път
САПИ

Бонус: 10 лв.
Благодарности: 4

Мнениеот S.Zhelev » 01 Авг 2013, 11:56

m.gochev написа:Според вас на какво се дължи тази промяна в стратегията му?

Друга причина аз не виждам.

GMichov написа:Определено съм съгласен с S.Zhelev, с едно малко изключение да може и да се разочароват последователите, но те пак ще се съберат когато той започне да търгува добре.

Прав си :smile:
Аватар
S.Zhelev

Мнениеот GMichov » 02 Авг 2013, 13:57

S.Zhelev,

ти сам търгувал ли си с Зулу-то? Какво ниво ти е опита ти с платформата ?
Виждам доста си запознат с нещата ....
Аватар
GMichov

ПредишнаСледваща

Назад към ZULUTRADE FOREX СИГНАЛИ