ЕА, скриптове, индикатори и т.н. с ОТВОРЕН КОД

Как се създава и тества forex система. Expert Advisors и бектестове на системи за автоматична търговия.

Re: ЕА, скриптове, индикатори и т.н. с ОТВОРЕН КОД

Мнениеот saxsten » 18 Дек 2016, 20:47

Trader90 написа:Има ли начин на тестване на няколко експерта на една валутна двойка едновременно в реално време на демо след което да се сортират резултатите, защото експерта при един брокер работи, а при друг-не и няма как всеки да сложа при различен брокер?
Всъщност възможно ли е на бектест да не работи, а в реално време да прави нормално сделки?

няколко различни експерта на една и съща двойка ,само ако всеки експерт е качен на различна от останалите МТ4 платформа
Форекса е оръжие за масово поразяване
Аватар
saxsten

Бонус: 128 лв.
Благодарности: 13

Мнениеот Trader90 » 19 Дек 2016, 17:11

saxsten написа:
Trader90 написа:Има ли начин на тестване на няколко експерта на една валутна двойка едновременно в реално време на демо след което да се сортират резултатите, защото експерта при един брокер работи, а при друг-не и няма как всеки да сложа при различен брокер?
Всъщност възможно ли е на бектест да не работи, а в реално време да прави нормално сделки?

няколко различни експерта на една и съща двойка ,само ако всеки експерт е качен на различна от останалите МТ4 платформа

Благодаря!
Всъщност в момента бектеста няма много общо с данните в реално време и си работи. Проблемът, е че трябваше да пускам на една двойка един и същ експерт, разделен само за къси и само за дълги с различни номера, защото не иска да ми отваря срещуположна позиция, когато има условия за вход. Другия проблем беше, че въпреки стоп и профит само профита го хваща, стоп никакъв! :grin:
Trader90

Бонус: 431 лв.

Мнениеот saxsten » 21 Дек 2016, 16:51

има възможност и да са на един и същи акаунд но тогава всеки отделен експерт трябва да отваря и затваря позиции които са с неговия магик номер без да закача останалите позиции с други магик номера управлявани от другите експерти
ощо взето да поставиш два експерта на един и същи акаунд е опасно начинание
Ако кодовете на експертите не са перфектни обикновенно се случва най лошото
когато единия експерт отвори сделка другия веднага я затваря и резултата е бърза смърт на акаунда
Аватар
saxsten

Мнениеот Trader90 » 21 Дек 2016, 17:24

Така е. Всъщност си оправих до известна степен експерта, сега го тествам, но пак не отваря срещуположни, когато има условия за такива и ще ги пусна като два различни. Един за къси и един за дълги с различни меджик номера. По принцип търсех най-високи върхове и дъна за определен период и използвах iLowest и iHighest кода. Мисля че с този код би трябвало да работи нормално. После ще видя как са резултатите на демото.
Trader90

Бонус: 431 лв.

Мнениеот saxsten » 21 Дек 2016, 22:08

Trader90 написа:Така е. Всъщност си оправих до известна степен експерта, сега го тествам, но пак не отваря срещуположни, когато има условия за такива и ще ги пусна като два различни. Един за къси и един за дълги с различни меджик номера. По принцип търсех най-високи върхове и дъна за определен период и използвах iLowest и iHighest кода. Мисля че с този код би трябвало да работи нормално. После ще видя как са резултатите на демото.

сега са надградили езика с едни нови изгъ ..ци

double k=(WindowPriceMax()-WindowPriceMin());
по принцип тия функции трябва да т определят най горямата и най малка цена за конкретния отворен прозорец :wink:
Аватар
saxsten

Мнениеот flow » 18 Яну 2017, 09:20

Привет, какво е мнението ви за този резултат?
Прикачени файлове
Заснемане.PNG
Заснемане.PNG (34.25 KiB) Прегледано 987 пъти
Аватар
flow

Бонус: 27.5 лв.

Мнениеот K_W » 18 Яну 2017, 09:59

flow написа:Привет, какво е мнението ви за този резултат?

Резултата изглежда добре.
Въпросите са няколко
1. Инструмент, фрейм, продължителност(за какво време е извадката, трейдовете са сравнително малко, за да си извадим достоверни заключения )

2. По-важното:има ли мартингейл или грид в системата (малко на такава ми прилича кривата) ?

Ако покажеш и трейдовете, ще може да се прецени по-добре какъв е риска и как се контролира, което е най-важното.
Аватар
K_W

Бонус: 417.5 лв.
Благодарности: 37

Мнениеот StoneHeart » 18 Яну 2017, 21:32

flow написа:Привет, какво е мнението ви за този резултат?
Според мен това е някакъв "осреднител", който не позволява голям Драу-даун.
Това че има по-голям брой последователни загуби,
със сумарно по-малка стойност от последователни печалби,
които са и по-малко на брой,
говори за увеличаване на обема при добавка към губеща позиция.
Историята може да потвърди или отхвърли това твърдение.
Аватар
StoneHeart

Бонус: 246.5 лв.
Благодарности: 51

Мнениеот тъпото копеле » 19 Яну 2017, 10:43

СтоунХарта е прав, размера на последователните загуби говори за увеличаване на залога с всяка загуба. Не може да се изчисли стъпката тъй като няма засичане съвпадение между максималната загуба и последвалата максимална печалба, обикновено там се вижда частното на мартингейла на пръв поглед. Може би не е само един инструмент или има и хеджиране.
Права балансова линия - крива схема. :smile:
Аватар
тъпото копеле

Бонус: 307.5 лв.
Благодарности: 23

Мнениеот K_W » 19 Яну 2017, 11:30

тъпото копеле написа:Права балансова линия - крива схема. :smile:

Това трябва да се сложи в заглавието на темата :grin:
Аватар
K_W

Бонус: 417.5 лв.
Благодарности: 37

Мнениеот arteks » 29 Яну 2017, 09:27

За vgc. Привет, имах "грижи" извън форекса и не можах да работя по Arteks_EA, който направи но от миналата седмица имах проблем с една ситуация и стигнах до извода че ако се коригира робота в частта там където взема Селл да влиза на Бай и обратно - ще реши проблема. Това е и ще се получи Arteks_box_Ea или там както го кръстиш.Благодаря предварително.
arteks

Бонус: 12 лв.

Мнениеот arteks » 29 Яну 2017, 10:37

За vgc. И един въпрос - кога унищожава срещуположния отложен ордер/става реч за Arteks_EA/-в момента на задействане на единия от двата и ако е така може ли да се направи при завършване на свеща по фрейма който е зададен ТФ=30 след 30 минути а дотогава каквото стане стане. А ако го унищожава при следващ сигнал о.к. ще имам време да го спра. Хубав ден
arteks

Мнениеот vgc » 30 Яну 2017, 13:52

Привет arteks, честно казано вече нямам никакви спомени за твоята ЕА - мисля че минаха повече от 3-4 месеца. Защо едва сега реши да се занимаваш с нея?
Форексът е полезен като ХОБИ
vgc

Бонус: 304 лв.
Благодарности: 89

Мнениеот arteks » 30 Яну 2017, 17:04

Привет. Наистина минаха 3 месеца, но не съм спрял да го работя. Просто както казах имах "грижи" - баща ми почина.Нямах намерение да го афиширам но Вие ме попитахте а това е истинската причина но не се и оправдавам. Сега както писах моля за обратно действие и да работи с SМА 1na close/в момента не може да работи с <2/ Липсва му и часовника с минути но нали започва да работи в момента на включване бутона старт така че го компенсирам с чакане на спусък да дойде времето на старта. Обратна работа е на дистанция от СМА1 да взема по 1 операция Бай при цена>СМА1+дистанция и 1операция Селл при цена <СМА1+дистанция Това е старата проста,банална и кална система за пробив на канал като в случая центъра на канал е стойност на СМА1 на клоус/много важно/- т.е.затворена предишна свещ независимо от фрейма. До момента влиза когато Цената е >СМА+Дистанция20 на селл и обратно бай сиреч работи на корекция,а сега по правата. Всичко останало си е и трябва да е същото. Това е. А целта е употреба на новини. Тестове няма да мога да приложа защото ще работи 24 часа и не знам къде може да направи вход,който няма да е в резултат от новина.За миналата седмица резултата е 770 пипа при канал20 и профит 20. Практически е невъзможно осъществяване на вход от ръка или ако е направен резултата ще е отрицателен защото входа трябва да е мин.15:29:55 примерно за новина в 15:30 на 6 кроса, на предварително отворени графики - това е техниката.Ами това е .Хубав ден .поста с Артекс_ЕА е на 46 страница
arteks

Мнениеот vgc » 31 Яну 2017, 09:57

Съжалявам за загубата ти.
В момента съм подхванал нещо по-различно от валутните двойки, към които когато се върна, ще погледна и твоята ЕА ...
Форексът е полезен като ХОБИ
vgc

Бонус: 304 лв.
Благодарности: 89

Мнениеот arteks » 01 Фев 2017, 11:23

o.k. благодаря
arteks

Мнениеот Комунде » 02 Фев 2017, 23:44

Здрасти Ванка :yahoo:
Просто не мога да вляза във форума и да пропусна ЛЮБИМАТА ми тема :music:
Та така, минах да те поздравя :hi:
Комунде

Бонус: 121.5 лв.

Мнениеот Novaka76 » 10 Фев 2017, 15:31

Здравейте, може ли да се напише скрипт или изобщо код , който да чете отворена сделка по даден крос и при вземането на нейния ТП да отменя чакаща обратна , която стои на стопа на отворената ? Нямаме отговор , по точно засега отговора е НЕ. Ако някой програмист има решение и иска да сподели , благодарности в аванс :arrow: :arrow: :arrow:
Мнението ми не бива да се счита като препоръка за отваряне на сделки, а демонстрация на възможността да се печели стабилно от FOREX маркета.
Novaka76

Бонус: 53 лв.
Благодарности: 9

Предишна

Назад към FOREX СИГНАЛИ, СИСТЕМИ И СТРАТЕГИИ