ЕА, скриптове, индикатори и т.н. с ОТВОРЕН КОД

Как се създава и тества forex система. Expert Advisors и бектестове на системи за автоматична търговия.

Re: ЕА, скриптове, индикатори и т.н. с ОТВОРЕН КОД

Мнениеот Комунде » 13 Ное 2016, 11:31

BGlanselot написа:
Комунде написа:Това всеки го прави. Само не вкарвай допълнителното условие да е и печеливш.

е как се прави, щом всеки го може би ли ме упътил пък ако се получи нещо добро ще го споделя с вас / за MT4/

Ами ей така. Показвам ти.

Пускаш пост в темата от сорта на....."така и така това правя (тук обясняваш алгоритми, тригонометрични функции, каквото и да е, гледай по-сложно да звучиш) обаче имам проблем с програмирането, пробвах ама не става, някой би ли ми помогнал" и не се сещам кой би ти отказал. Почти всеки член на форума програмира и прави експерти.

Само пак повтарям не търси печалбата. Можеш обаче да я споменеш или поне, че си "убеден, че ще печели експерта ти" и тогава ще имаш повече събеседници. Малко ще ти надуят главата с "дай хистори, дай на реа", ще ти обяснят някои зависимости от рулетката и в крайна сметка Бяс или дрпуг ше ти помогне.

Ти не просто не трябва да се чудиш "кой ще ти помогне", а си попаднал в ТОЧНИЯ форум. Тук като става дума за експерти всеки помага на другия и има непрекъснат обмен на идеи. За експерти де, не за правене на печалби.

Дори и бъкел да не разбираш напиши там някакъв код и го пусни. Ще ти обяснят, че хич не е правилен и ще ти покажат как трябва да изглежда и ще пуснеш правилния.
Комунде

Бонус: 121.5 лв.

Мнениеот saxsten » 13 Ное 2016, 12:00

kompira написа:
За съжаление, лъжеш се. Обръщането на губеща система дава отнова губеща...

:grin:

не е така компире тва павило важи ако размера на печалбо-загубите са в рамките на спреда иначе като обърнеш хастаря обикновенноси печели :grin:

ПП въх ма туй комундето многу зелен откъснат ба
Ко да го прайш такова :evil:
Форекса е оръжие за масово поразяване
Аватар
saxsten

Бонус: 128 лв.
Благодарности: 13

Мнениеот kompira » 13 Ное 2016, 14:12

saxsten написа:не е така компире тва павило важи ако размера на печалбо-загубите са в рамките на спреда иначе като обърнеш хастаря обикновенноси печели :grin:

Губеща система за да стане печеливша като я обърнеш, то тя трябва да е достатъчно губеща, както казваш да не се влияе от спреда при обръщането. А ако си направил достатъчно губеща система, то това е все същото като да си направил печеливша система. Моето мнение го дадох на база болшинството стратегии, които са изцяло хаотични на практика и губят в дългосрочен план със "скоростта на спреда". Едно такова нещо като го обърнеш пак същия гьон ще си е. А и може би защото съм си скалпер по душа... :grin:

В примера си Марио е показал някаква печеливша зависимост за дадения период... Ще ми интересно да видя и още няколко години назад какви са резултатите, защото по моите критерии една година е твърде кратък период за оценка...
Аватар
kompira

Бонус: 193 лв.
Благодарности: 56

Мнениеот BGlanselot » 13 Ное 2016, 20:46

kompira написа:
BGlanselot написа:до сега съм се спрял на един който показва някакви резултати САМО ОТРИЦАТЕЛНИ та мисълта ми е ако се пипне малко скрипта и се размени SELL и BUY ще почне да дава само положителни резултати ако не се лъжа.

За съжаление, лъжеш се. Обръщането на губеща система дава отнова губеща...

BGlanselot написа:Отделно имам и друга стратегия която дава над 80 % положителни резултати но се налага постоянно да си пред компютъра а това няма да се налага ако се направи едно роботче и да върши тази работа ;)

Принципно бих се пробвал и аз, но само ако преценя (и ми докажеш), че има "хляб" в стратегията. Най-добре се обърни към vgc, че е и по-напред с материала, ако има време и желание. Има и още хора във форума с такива познания, но... се спотайват. :grin:

е ако размениш Byu и Sell губещите позиции няма ли да станат печеливши.?
BGlanselot

Бонус: 4 лв.

Мнениеот BGlanselot » 13 Ное 2016, 20:56

А относно моята стратегия която съм пробвал е следната:

Индикатори:
МА 25
МА 3
ССI 200,0,-200

Когато МА 3 пресече от горе на долу МА 25 е първи сигнал за продажба а същинската продажба става когато и ССI падне под 0 тогава робота продава.

Когато МА 3 пресече от долу на горе МА 25 е първи сигнал за покупка а същинската покупка става когато и ССI мине над 0 тогава робота купува.

ТP 10
SL 10

по добре да се направи всеки сам да си регулира TP и SL

TF ако говорим за скалпиране 5M но може и на 30М да се пробва с по голям TP И SL

това е ако някой му се занимава и може да го направи нека да пробва пък да видим какво ще стане
BGlanselot

Мнениеот Марио Димитров » 14 Ное 2016, 09:56

kompira написа:В примера си Марио е показал някаква печеливша зависимост за дадения период...

Здравей,
Нищо такова(твоя цитат). При допусната грешка от моя страна при формирането на кода се получи точно това,което се обсъждаше.Показах с графики получените резултати.

Марио Димитров написа:
kompira написа:За съжаление, лъжеш се. Обръщането на губеща система дава отново губеща...

Разбрах,че при писането съм разменил местата на два показателя.
Търгувайте това, което виждате на графиките
Марио Димитров

Бонус: 321 лв.
Благодарности: 58

Мнениеот kompira » 14 Ное 2016, 14:31

BGlanselot написа:е ако размениш Byu и Sell губещите позиции няма ли да станат печеливши.?

Ами пробвай.
Всяка губеща като я обрънеш ще стане печеливша, но с 2 спреда по-малко ще е печалбата. Всяка печеливша като я обърнеш ще стане губеща, но с още 2 спреда ще е натежала загубата. Като теглиш чертата...
И преди съм го казвал, направата на прилично губеща стратегия е също толкова трудно колкото и на печеливша.
Аватар
kompira

Мнениеот BGlanselot » 15 Ное 2016, 13:05

А сега някой може ли да ми препоръча брокер където може да се използва EA но не е задължително компютъра ти постоянно да е включен. Говорих с Варчев, но в момента не предлагат тази функция, предстой скоро да я пуснат. Така че очаквам предложения :)
BGlanselot

Мнениеот pitfx » 15 Ное 2016, 14:12

BGlanselot написа:А сега някой може ли да ми препоръча брокер където може да се използва EA но не е задължително компютъра ти постоянно да е включен. Говорих с Варчев, но в момента не предлагат тази функция, предстой скоро да я пуснат. Така че очаквам предложения :)

Трябва ти VPS (Virtual Private Server или Виртуален Частен Сървър)
https://www.activtrades.bg/vps

и други брокери предлагат :wink:
Stop loss is your friend
pitfx

Бонус: 602 лв.
Благодарности: 42

Мнениеот Комунде » 16 Ное 2016, 02:35

"Браво". Като ви слушам сте само минимум 11 години назад. Имам предвид относно печеливши и губещи системи и елементарните разсъждения на г-н Матеев. С едно уточнение. Той нямаше решение на проблема. Тогава през 2005-та (а колко от преди това не знам). Минимум 11 години изоставане с търсене на нещо без решение.
"На прав път сте", още съвсем малко ви трябва :grin: , но ти не се притеснявай сакси. Аз съм зелен и не разбирам. Смело напред :hi:
Комунде

Бонус: 121.5 лв.

Мнениеот danyboy » 16 Ное 2016, 09:17

Обръщам се към съфорумците с достатъчно опит с тестване на експерти за МТ4.
Каква може да е причината един и същ експерт ,с абсолютно еднакви входни параметри да даде коренно разлечни резултати? Разликата между тестовете е няколоко часа. (спреда е фиксиран и също е един и същ) Качеството на моделиране и в двата случая е n/a ,но в единия случай е зсветлозелена линия изпълнила полето на 90% , а в другия случай се появяват три цвята - розов 60% ,тъмно зелен -30% и светлозелен 10%
danyboy

Бонус: 20 лв.

Мнениеот Bessen » 16 Ное 2016, 10:10

Сменил си таймфрейма на М1?
Bessen

Бонус: 3 лв.

Мнениеот danyboy » 16 Ное 2016, 10:14

Не съм сменял таймфрейма. И в двата теста е М15
danyboy

Мнениеот kompira » 16 Ное 2016, 14:19

danyboy написа:... Качеството на моделиране и в двата случая е n/a ,но в единия случай е зсветлозелена линия изпълнила полето на 90% , а в другия случай се появяват три цвята - розов 60% ,тъмно зелен -30% и светлозелен 10%

Ето това е причината за разликата в резултатите - некачествена история. В единия случай си стартирал бектеста и метата сваля историята, която все още не е пълна за провеждане на теста, при второто стартиране вече има свалена (някаква) история и резултата вече е различен.
Моят съвет е да си отвориш едно демо в Alpari От хистори центъра си сваляш историята за желаният инструмент...
Аватар
kompira

Мнениеот danyboy » 16 Ное 2016, 16:43

И двата теста ги правя на Метата на Алпари ,като естествено преди това съм изтеглил данните от хистори центъра на Алпари!
danyboy

Мнениеот kompira » 16 Ное 2016, 21:07

За по-достоверен резултат считай този едноцветния (90%).

Случило се е следното нещо. Свалял си история преди време до дадена дата, но след това е имало период в който няма история и като си стартирал бектеста метата автоматично я сваля, но тя не е със същото качество като ако си я свалил през хистори центъра. Триеш HST файловете и сваляш наново цялата до днешна дата (или там до когато дава - понякога е 1-2 седмици назад). След това виждаш до коя дата ти е свалената историята и като период за бектест задаваш до тази дата... Мога да пиша още много с конкретни стъпки, но ще стане дълго, разцъкай из хистори центъра разгледай дати това онова и с опити ще стигнеш до изводите. Трябва да получиш качество на моделиране 90% ако всичко е ок.
Аватар
kompira

Мнениеот danyboy » 17 Ное 2016, 10:42

Благодаря ти за помоща kompir. Май нещо такова се е получило.
Поздрави
danyboy

Мнениеот saxsten » 20 Ное 2016, 16:22

Комунде написа:"Браво". Като ви слушам сте само минимум 11 години назад. Имам предвид относно печеливши и губещи системи и елементарните разсъждения на г-н Матеев. С едно уточнение. Той нямаше решение на проблема. Тогава през 2005-та (а колко от преди това не знам). Минимум 11 години изоставане с търсене на нещо без решение.
"На прав път сте", още съвсем малко ви трябва :grin: , но ти не се притеснявай сакси. Аз съм зелен и не разбирам. Смело напред :hi:

ми не те знам колко разбираш ама барем малко от малко да бе разбирал все щеше да кажеш нещо смислено, пък то ...нищо пак не каза :-?
Аватар
saxsten

Мнениеот saxsten » 20 Ное 2016, 16:32

kompira написа:За по-достоверен резултат считай този едноцветния (90%).

Случило се е следното нещо. Свалял си история преди време до дадена дата, но след това е имало период в който няма история и като си стартирал бектеста метата автоматично я сваля, но тя не е със същото качество като ако си я свалил през хистори центъра. Триеш HST файловете и сваляш наново цялата до днешна дата (или там до когато дава - понякога е 1-2 седмици назад). След това виждаш до коя дата ти е свалената историята и като период за бектест задаваш до тази дата... Мога да пиша още много с конкретни стъпки, но ще стане дълго, разцъкай из хистори центъра разгледай дати това онова и с опити ще стигнеш до изводите. Трябва да получиш качество на моделиране 90% ако всичко е ок.

не съвсемПри съвременните билдове при М1 не можеш да получиш повече от 25 %
при по големите фреймове става
изобщо тестера е голяма бамя ама друго за сега няма
Аватар
saxsten

Мнениеот kompira » 20 Ное 2016, 16:44

saxsten написа:не съвсемПри съвременните билдове при М1 не можеш да получиш повече от 25 %
при по големите фреймове става
изобщо тестера е голяма бамя ама друго за сега няма

Това за M1 го знам, човека питаше за M15, затова споменах 90-те %.
Относно бектестовете и колко реални са съм писал няколко пъти вече... Има си и тиков бектест, но той е подходящ предимно за скалперите...
Аватар
kompira

ПредишнаСледваща

Назад към FOREX СИГНАЛИ, СИСТЕМИ И СТРАТЕГИИ