ИНДИКАТОРИ за пазара /FOREX/ кои да се използват съвместно ?

Как се създава и тества forex система. Expert Advisors и бектестове на системи за автоматична търговия.

ИНДИКАТОРИ за пазара /FOREX/ кои да се използват съвместно ?

Мнениеот knestin » 19 Сеп 2016, 18:19

Здравейте Трейдъри.
Отдавна не съм писал във форума. Искам да споделя някои мисли.
1. За направата на модел който устойчиво да работи :
В предишните постове предсавих частично системата H7. Тя се състои от 4 двойки които взаимно се хеджират и се разчита на частичен дневен тренд > 40 пипа. Стопа е равен на 20 пипа. Избират се няколко часа за вход обикновенно 9,55 и 12,30 h BG time. Теоретически системата дава това което съм писал, а частично и на real.
Но при всичко брокери стои отрит въпроса с разширение на спреда, слипидж и т.н. така, че системата се изкривява и води до лоши резултати. /брокероте са опитни ! /
Затова мисля, че е по добре да се следи пазара и ако е нужно стоповете да се изпълняват ръчно ! Естествено лимити се слагат.
Под следене на пазара разбирам да се наблюдават избраните индикатори, самата графика на съответната валута и да се следи за важните новини / например за лихвения %, труда и т.н./
Като цяло във форекса не се случва нищо чудно : движение нагоре и надолу .... като е необходим опит да се знаят асимптотите за различните двойки. А опита се получава само с real game !
И так бих искал да ви попитам кои индикатори или коя тяхна комбинация използвате за приемане на решение за вход ... ?
Успешна търговия. :smile:
Не можеш да решиш проблемите с мисленето, с което си ги създал !
Аватар
knestin

Бонус: 41.5 лв.
Благодарности: 1

Re: ИНДИКАТОРИ за пазара /FOREX/ кои да се използват съвмест

Мнениеот goldrun » 25 Окт 2016, 22:09

Здравей колега. Аз работя само с две прости пълзящи средни. На мен това ми е достатъчно.
goldrun

Бонус: 14.5 лв.

Мнениеот haiko123 » 28 Окт 2016, 19:04

Сега почнах да проучвам канала на келтнер изглежда ми добри сигнали дава за търговия ,някой има ли опит с него да сподели,имало и модифицирана версия на линда рашке,но засега разглеждам стандартния,скоро ще пробвам сделки по него.
haiko123

Бонус: 25 лв.
Благодарности: 4

Мнениеот reniemilova5 » 31 Окт 2016, 22:40

Аз ползвам Stochastic засега съм доволна ,но ако някой има по-добро предложения нека сподели.
reniemilova5

Бонус: 38.5 лв.

Мнениеот mitef1 » 04 Яну 2017, 22:34

Аз ползвам ADX(14), MACD(9,21,9) и RSI 14 в комбинация. Само да уточня че засега само на демо. Засега дават добри резултати. Ползвам ги на 4часова графика основно, по-рядко на 1часова или дневна. На по-малки става каша и губя ориентация. Но основно наблюдавам за добри според мен условия за вход и еднопосочни сигнали от всички тези индикатори.
mitef1

Бонус: 50 лв.

Мнениеот S.Zhelev » 05 Яну 2017, 16:36

Аз не използвам никакви индикатори. Индикаторите са функция на цената и винаги я следват. Не вярвам, че са особено полезни в предвиждането на бъдещата посока.
Вземи forex бонус за участие във форума
Oбида или подигравка се наказва с бан. Всеки, който отговори на обида с обида също ще бъде баннат.
Аватар
S.Zhelev

Бонус: 175.5 лв.
Благодарности: 2

Мнениеот mitef1 » 05 Яну 2017, 17:59

S.Zhelev написа:Аз не използвам никакви индикатори. Индикаторите са функция на цената и винаги я следват. Не вярвам, че са особено полезни в предвиждането на бъдещата посока.

А как? Само с Price action ли? Или има и други тънкости?
mitef1

Бонус: 50 лв.

Назад към FOREX СИГНАЛИ, СИСТЕМИ И СТРАТЕГИИ