Малко помощ за подобряване на резултатите при търговия

Как се създава и тества forex система. Expert Advisors и бектестове на системи за автоматична търговия.

Re: Малко помощ за подобряване на резултатите при търговия

Мнениеот K_W » 30 Мар 2014, 00:11

mich89 написа:Да, забелязах го това. Играя от 2 места и графиките са различни. Много ми е интересно от кои дни са тези графики. Като хванат една посока и нямат спиране. Доста лесничко за сега.

Ако говориш за симулираните графики през уикенда, тях си ги измисля брокера, те са само, за да научиш бутоните купи продай, след това е най- хубаво да ги изключиш.
Аватар
K_W

Бонус: 419.5 лв.
Благодарности: 37

Мнениеот avenger » 30 Мар 2014, 11:32

Сега, тези измислените изменения през уикенда се пускат автоматично, е по-добре, да се включват по желание. Някой наистина може да реши да си прави тактиката по тях.
avenger

Мнениеот mich89 » 04 Апр 2014, 15:52

Като отварям позиция не я държа повече от 4-5 часа, но тук във форума постоянно чета как се отварят позиции и се държат с дни или седмици. Интересно ми е какво точно се гледа, за да направиш прогноза за 2-3 дни?
mich89

Бонус: 7 лв.

Мнениеот K_W » 04 Апр 2014, 15:58

mich89 написа:Като отварям позиция не я държа повече от 4-5 часа, но тук във форума постоянно чета как се отварят позиции и се държат с дни или седмици. Интересно ми е какво точно се гледа, за да направиш прогноза за 2-3 дни?

Ти кой тайм фрейм гледаш като си отваряш позиция за 4-5 часа?
Аватар
K_W

Мнениеот mich89 » 04 Апр 2014, 16:14

С терминологията не съм много наясно, това което ползвам са - новините, графиката, SMA8, MACD. Друго не използвам. Още нещо необходимо ли ми е за по успешна търговия?
mich89

Мнениеот K_W » 04 Апр 2014, 16:23

mich89 написа:С терминологията не съм много наясно, това което ползвам са - новините, графиката, SMA8, MACD. Друго не използвам. Още нещо необходимо ли ми е за по успешна търговия?

Графиката 1-часова, 10-минутна, 5-минутна, кой период гледаш когато си правиш анализ? На демо или реална сметка си?
Аватар
K_W

Мнениеот mich89 » 04 Апр 2014, 16:25

K_W написа:
mich89 написа:С терминологията не съм много наясно, това което ползвам са - новините, графиката, SMA8, MACD. Друго не използвам. Още нещо необходимо ли ми е за по успешна търговия?

Графиката 1-часова, 10-минутна, 5-минутна, кой период гледаш когато си правиш анализ? На демо или реална сметка си?

С реална сметка съм, графиката я следя на 5-минутна и 1-часова.
mich89

Мнениеот K_W » 04 Апр 2014, 16:34

mich89 написа:
K_W написа:

С реална сметка съм, графиката я следя на 5-минутна и 1-часова.

Тогава прави си същия анализ (ако печелиш) но мини на 1-дневна и 4-часова(на мястото на 1-часовата) и 1-часова и 10 минутна (на мястото на 5-минутната)
тогава можеш да държиш позицията по-дълго. Ако искаш експериментирай на демо в първо време, докато свикнеш. Сигналите на големите периоди са по изчистени и се печели по- лесно. Другите неща си ги ползвай, като се съобразяваш с новините в по-малка до никаква степен.
Аватар
K_W

Мнениеот mich89 » 07 Апр 2014, 22:17

Много се ядосах...1.37421 ми е средната цена и тренд линия като я беше преближила бях -1лв. след като я мина станах -4лв....Един път бях продал и след това бях продал още един път, за да компенсирам загубата, но не виждам какъв е смисъла от компенсирането на загубата, защото пак си идва същото? ЩЕ се радвам, ако някой ми обясни аз ли греаша или има нещо нередно?
Прикачени файлове
trader.png
trader.png (43.36 KiB) Прегледано 1877 пъти
mich89

Мнениеот K_W » 08 Апр 2014, 07:06

mich89 написа:Много се ядосах...1.37421 ми е средната цена и тренд линия като я беше преближила бях -1лв. след като я мина станах -4лв....Един път бях продал и след това бях продал още един път, за да компенсирам загубата, но не виждам какъв е смисъла от компенсирането на загубата, защото пак си идва същото? ЩЕ се радвам, ако някой ми обясни аз ли греаша или има нещо нередно?

Не разбирам какъв точно ти е въпроса, но един от отговорите е "не прави добавки".
наклонените линии са тренд лини, хоризонталните са подкрепа и съпротива.
Аватар
K_W

Мнениеот Tsvetan Kanev » 08 Апр 2014, 07:17

mich89 написа:Като отварям позиция не я държа повече от 4-5 часа, но тук във форума постоянно чета как се отварят позиции и се държат с дни или седмици. Интересно ми е какво точно се гледа, за да направиш прогноза за 2-3 дни?

По MACD може да направиш прогноза за две седмици, а може и за два месеца :grin:
Човек не може да разбере КАК преди да разбере ЗАЩО !
Аватар
Tsvetan Kanev

Бонус: 39.5 лв.
Благодарности: 7

Мнениеот reniemilova5 » 06 Дек 2016, 08:39

Хайде един глупав въпрос и от мен.Значи ако искам да направя прогноза за два-три дни трябва да гледам 4 ч.и дневната графика ,така ли?Помагайте ,че по принцип търгува на 1ч. и винаги когато отворя хубава позиция сутринта и следобяд я затворя на следващия ден си умирам от мъка ,че цената е продължила в същата посока.После от яд се опитвам да си наваксам за испуснатото и направя някоя и друга и глупост :o
reniemilova5

Бонус: 114.5 лв.

Мнениеот flow » 08 Дек 2016, 09:49

reniemilova5 написа:Хайде един глупав въпрос и от мен.Значи ако искам да направя прогноза за два-три дни трябва да гледам 4 ч.и дневната графика ,така ли?Помагайте ,че по принцип търгува на 1ч. и винаги когато отворя хубава позиция сутринта и следобяд я затворя на следващия ден си умирам от мъка ,че цената е продължила в същата посока.После от яд се опитвам да си наваксам за испуснатото и направя някоя и друга и глупост :o

щом си на 1 час то може да пробваш:
на дневна е течението - има посока или няма;
на 4 часа е вълната срещу течението - моментна, второстепенна - пак може да има или да няма посока;
на 1 час, малките вълнички - търсиш вход и влизаш в посока течението.

http://www.trading-naked.com/library/triple_screen_trading_system.pdf

/"вълни и вълнички" са образно казано. нищо общо уния вълни дето се "броят"/
Аватар
flow

Бонус: 27.5 лв.

Мнениеот sarodriguez » 30 Яну 2017, 15:57

Това ще помогне на търговията? Не знам, ако използвате тази платформа, но тук аз отивам да напусне тази информация на платформата MYFXBOOK на анализ на данни

1. Myfxbook е известно, че е "надежден" автоматична система за счетоводна отчетност за мнозина. Но истината е, че този анализ не е прозрачна. Виждате ли, има някои системи, които позволяват на анализите, направени от myfxbook.com да бъдат фалшифицирани, без видима оглед на това изменение. Сериозна грешка! Въпросът е, че аз все още не знам точно как е възможно това. Но в разследвания са открили сметки на мощни брокери, почиства от myfxbook, че са използвали тази измама.

2. Myfxbook може да има достъп до паролата за инвертор, така че може да открадне данните и статистиката стратегии за търговия и да ги копирате в други сметки.

3. Myfxbook елиминира коментарите на потребителите, които съобщават за измами на някои пътеки, само защото те са обхванати от myfxbook, че няма значение дали това са някои потенциални измамници или ако те спечелиха много или малко пари. Тоест, те са защитени, защото те плащат огромни суми за публичност на този уеб и разбира се, те са недосегаеми. Най-лошото е, че има потребители, които бяха отменени за "някои съображения", които никога не биха могли да бъдат изяснени.

4. Има виртуални сървъри, които могат да премахнат цялата информация от myfxbook, и след това да го публикуват точно в други портали, с каква цел? Привличане на риба за стръв. Това ми приятели, тя се нарича измама.

5. При качване на статистика myfxbook може да ви принуди да се качите на някои данни, като например MQL и DLL, наред с другите, така че да могат да бъдат качени. Това е неговият начин на кражба стратегия - EA.

Какво мислите за това?
sarodriguez

Бонус: 1.5 лв.

Мнениеот StoneHeart » 30 Яну 2017, 16:35

1. Българския ти е лош. Очевидно ползваш автоматичен превод.

2. Във Myfxbook ползвам единствено Auto-update (потребителска парола).
Ако те притеснява, че някой ти влиза в сметката - гледай си лог-файла на терминала, когато ти влизаш. Там пише откъде е било предното влизане. По принцип нямам оплаквания, освен че понякога се обновява с голямо закъснение.

3. Забелязал съм само един проблем, но той си е по моя вина.
Ако брокера съхранява история примерно само 3 месеца,
И аз по някаква причина не съм ползвал тази сметка повече от 3 месеца,
получава се "дупка" в историята, която пречи. В този случай трябва да се ползва "потребителска" дата за начало. Също така мисля че се налага и да има депозит след новото начало, или да се въведе "потребителски" такъв.
Аватар
StoneHeart

Бонус: 250.5 лв.
Благодарности: 51

Мнениеот reniemilova5 » 04 Фев 2017, 11:37

flow написа:
reniemilova5 написа:Хайде един глупав въпрос и от мен.Значи ако искам да направя прогноза за два-три дни трябва да гледам 4 ч.и дневната графика ,така ли?Помагайте ,че по принцип търгува на 1ч. и винаги когато отворя хубава позиция сутринта и следобяд я затворя на следващия ден си умирам от мъка ,че цената е продължила в същата посока.После от яд се опитвам да си наваксам за испуснатото и направя някоя и друга и глупост :o

щом си на 1 час то може да пробваш:
на дневна е течението - има посока или няма;
на 4 часа е вълната срещу течението - моментна, второстепенна - пак може да има или да няма посока;
на 1 час, малките вълнички - търсиш вход и влизаш в посока течението.

http://www.trading-naked.com/library/triple_screen_trading_system.pdf

/"вълни и вълнички" са образно казано. нищо общо уния вълни дето се "броят"/

Ок мерси.Значи ако съм те разбрала правилно на 1час е най-добрия начин да следя за отваряне на позиция.
reniemilova5

Мнениеот ndimitrov73 » 05 Фев 2017, 22:46

reniemilova5 написа:Ок мерси.Значи ако съм те разбрала правилно на 1час е най-добрия начин да следя за отваряне на позиция.

Това е въпрос на стратегия. Аз търгувам са мо на дневна графика и четири часова. Колкото е по висока времевата рамка сигналите намаляват, но качеството се подобрява т.е търгуваш по-рядно но по-успешно. Въпрос на избор. :grin:
Аватар
ndimitrov73

Бонус: 53.5 лв.

Мнениеот K_W » 06 Фев 2017, 10:03

ndimitrov73 написа:
reniemilova5 написа:Ок мерси.Значи ако съм те разбрала правилно на 1час е най-добрия начин да следя за отваряне на позиция.

Това е въпрос на стратегия. Аз търгувам са мо на дневна графика и четири часова. Колкото е по висока времевата рамка сигналите намаляват, но качеството се подобрява т.е търгуваш по-рядно но по-успешно. Въпрос на избор. :grin:

Зависи какви сигнали търсиш. Ако разчиташ на ПА и двата фрейма не са особено подходящи, тъй като свещите при различни брокери се различават, т.е. губиш предимството, което дава ТА като цяло, а именно да боравиш/анализираш същата информация като останалите трейдъри.
Аватар
K_W

Мнениеот reniemilova5 » 06 Фев 2017, 11:13

Да и на мен това ми прави впечатление че при всеки брокер свещите са различни.Но аз си ги следя самопризнания един ,който до сега не ме е подлъгвала и не забива .Доволна съм.Ще пробвам по този начин с вход на 1 ч. графика пък да видим :smile:
reniemilova5

Мнениеот ndimitrov73 » 06 Фев 2017, 15:21

Благодаря Ви за интересния въпрос. Коя графика да използваме?
Отговора е един тази която използват големите трейдъри и която използвам аз, г-н Николай Колев и г-н Nial Fuller. Аз вече писах в друга тема във форума, но тук пак ще се повторя защото това е много важно.

Тази графика се казва Ню Йорк клоуз графика т.е. дневната свещ започва и затваря с затварянето на Ню Йорк-ската сесия (5 РМ Ню Йо Йоркско време) или 7 часа разлика 0,00 ч. в БГ

Защо да използваме тази графика? Защото големите я използват. А големите управляват големите пари те диктуват пазара. За да сме печеливши трябва да гледаме през техните очи това което виждат те и трябва да ги следваме. Ето каква казва г-н Nial Fuller по въпроса. Това е основното нещо в Валутния пазар. Моя брокер също не използва този тип графика. Но да го зарежа за това ли? Не, използвам Демо на брокер който предлага този вид графика правя си анализа на него и си правя ордера в моя брокер.
Защо има толкова различни графики? Много просто за да Ви подведат. За да сте губещи. Брокерите имат нужда от такива заблудени овце.

ЗАТОВА ИЗВОДА Е ЕДИН: НЯМА ЗНАЧЕНИЕ КАКВА СТРАТЕГИЯ ИЗПОЛЗВАТЕ, НЯМА ЗНАЧЕНИЕ КАКВИ ИНДИКАТОРИ ИЗПОЛЗВАТЕ, НО ИМА ОГРОМНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВА ГРАФИКА ИЗПОЛЗВАТЕ ЗА СВОЯ АНАЛИЗ. ЗАЩОТО СТРАТЕГИЯТА ВИ КОЛКОТО И ДА Е ПЕЧЕЛИВША И ИНДИКАТОРИ КОЛКОТО И ДА СА НАДЕЖНИ(В КОИТО АЗ ЛИЧНО НЕ ВЯРВАМ) ИЗПОЛЗВАНИ НА ГРЕШНА ГРАФИКА РЕЗУЛТАТЪТ ЩЕ Е ПЛАЧЕВЕН !!!

Късмет на всички в трейдинга. :grin:
Аватар
ndimitrov73

Бонус: 53.5 лв.

ПредишнаСледваща

Назад към FOREX СИГНАЛИ, СИСТЕМИ И СТРАТЕГИИ