Малко помощ за подобряване на резултатите при търговия

Как се създава и тества forex система. Expert Advisors и бектестове на системи за автоматична търговия.

Малко помощ за подобряване на резултатите при търговия

Мнениеот mutevesa » 24 Фев 2014, 16:40

Здравейте имам нужда от малко помощ или съвет ище се радвам тези които имат повече опит от мен да ми дадат съвет.
Търгувам на М5 и отварям сделка по време на тренд при фалшив пробив на 20,50,100 или 200 периодната,чакам цената да достигне нивото да пробие средната и при връщане под или над нея да вляза като стопа ми в повечето случаи е не повече от 3-4 пипса,затвярям на няколко части като първият таргет е наи близкия максимум или минимум.Проблемът обаче е,че в доста от случаите сделките са непечливши и макар,че съотношението риск печалба е доста добро бавно,малко по малко сметката ми винаги намалява.И тук искам да ви питам какво бихте ме посътвели за да увелича успеваемостта.
Пробвах да добавя някои допълнителни индикатори като Стохастик с цел да отсея някои входове,кръгли числа,кендълстик формации,но мисля че също резултата не беше особено добър.
Благодарим за полезния пост, 2.50 лв. бяха добавени към бонуса ти.
mutevesa

Бонус: 2.5 лв.
Благодарности: 1

Re: Малко помощ за подобряване на резултатите при търговия

Мнениеот adrenalin18 » 24 Фев 2014, 16:44

според мен трябва да се съобразяваш с трептенията на пазара стопа загуба трябва да ти е на повече разстояние 3-4 пипса ми се струва доста малко .Сигурно повечето ти сделки се затварят удряйки го нали ?
Аватар
adrenalin18

Мнениеот P_A_P » 24 Фев 2014, 16:55

Колега ''mutevesa'', стоп от 3-4 пипса ми се вижда меко казано несериозно. Не съм светило в скалпинга, но ти казвам, че колкото и уникален вход да имаш стопа е нелогично да ти е колкото спреда... Ако трябва намали количеството, но увеличи стопа на поне 12 пипса. :wink:
п.с. Върни се по графиките и виж ако си поставял стоп от 12 пипса дали щеше да губиш повече от сега или обратното :smile:
Happy People Make Wonders
Аватар
P_A_P

Бонус: 8 лв.
Благодарности: 3

Мнениеот K_W » 24 Фев 2014, 16:57

Трудно ще оцелееш с тази стратегия, по-добре мини на по-големите периоди, или поне се съобразявай с тях когато отваряш позиции. Стоп 3-4 пипса, е ПРЕКАЛЕНО малък, не знам как изобщо имаш печеливши. С такива стопове предполагам таргетите са ти 20-тина пипса макс, така спреда също става голям разход.
Ако смяташ, че имаш стратегия и си я харесваш ползвай я, но я премести на по-големи фреймове, завиши таргетит и стоповете, ако минеш на 1ч-30м можеш да се пробваш със стоп 20 пипса и таргет 50-тина. Съмнявам се някой индикатор да ти помогне, просто на малките периоди има много "шум" и си е направо тото да гониш разлики от няколко пипса. Успех :smile:
Аватар
K_W

Бонус: 417.5 лв.
Благодарности: 37

Мнениеот Stefanov » 24 Фев 2014, 18:08

За М5 стопа ти е малък,ако скалпваш на М1 за 5 минути да правиш по 2-3 сделки,тогава е приемливо...зависи какъв ти е таргета и при скалпа...ако търсиш 20 пипа туден скалп :) нормално съотношението е 1:1 т.е като направиш 2-3-4 пипа и веднага затваряш...тука идеята е да правиш много печеливши сделки за сметка на губещите ,а не да търсиш риск/реуард 1:3 примерно,а това е доста трудно казвам ти го от личен опит и като човек който държи висок процент успеваемост на сделки :)
Stefanov

Бонус: 27.5 лв.
Благодарности: 11

Мнениеот menemenema » 24 Фев 2014, 19:47

Използвай свещите за допълнителни индикатори. Формации като Doji, hanging man, shooting star, hammer, reversed hammer, whipping top, bear & wolf engulfment помагат доста и често са добри индикатори. В комбинация с тренд линий, триъгълници и т.н. свеждаш шанса за загуба до още по-нисък процент :smile: Успех и сполай! :wink: :wink: :wink:
menemenema

Мнениеот mutevesa » 25 Фев 2014, 02:44

Благодаря на всички за съветите и идеите,ще поразмишлявам върху тях.
Бях се спрял на М5 тъй като си знам че за деня при двойките които търгувам имам 2-3 входа за деня, следя най вече eur/usd usd/jpy aud/usd и средно на ден имам по около 6 сделки в рамките на деня.Докато на по големите времеви рамки по начина по който се опитвам да търгувам ще имам по 2-3 позиции за седмица,а не обичам толкова да чакам...
А относно стоповете аз като видя,че 20 ема пресече 50 ема и цената продължи в същата посока и тества малко по късно някоя от двете средни винаги си откривам позиция и като сложа стопа под най ниския бар под тестваната средна плюс спреда,стопа винаги ми идва малък,като се има предвид,че спреда на тия валутни двойки не надвишава 2 пипса,първата цел е около 10-15 пипса.Ще премисля наново нещата :) а относно формациите при японските свещи имате ли наблюдения някои да са по надеждни от други,да кажем че са около 20тина вида по известните,ако се образува някоя от тях около ниво на съпротива или подкрепа бихте се доверили само на някоя конкретна или на коя да е....
mutevesa

Мнениеот karoto777 » 25 Фев 2014, 07:41

mutevesa написа:Благодаря на всички за съветите и идеите,ще поразмишлявам върху тях.
Бях се спрял на М5 тъй като си знам че за деня при двойките които търгувам имам 2-3 входа за деня, следя най вече eur/usd usd/jpy aud/usd и средно на ден имам по около 6 сделки в рамките на деня.Докато на по големите времеви рамки по начина по който се опитвам да търгувам ще имам по 2-3 позиции за седмица,а не обичам толкова да чакам...
А относно стоповете аз като видя,че 20 ема пресече 50 ема и цената продължи в същата посока и тества малко по късно някоя от двете средни винаги си откривам позиция и като сложа стопа под най ниския бар под тестваната средна плюс спреда,стопа винаги ми идва малък,като се има предвид,че спреда на тия валутни двойки не надвишава 2 пипса,първата цел е около 10-15 пипса.Ще премисля наново нещата :) а относно формациите при японските свещи имате ли наблюдения някои да са по надеждни от други,да кажем че са около 20тина вида по известните,ако се образува някоя от тях около ниво на съпротива или подкрепа бихте се доверили само на някоя конкретна или на коя да е....

НА М5 не бих се доверил на никакви формации :pardon:
Аз знам какво е станало, но само предполагам какво ще се случи.
Аватар
karoto777

Бонус: 37 лв.

Мнениеот K_W » 25 Фев 2014, 09:19

karoto777 написа:
mutevesa написа:Благодаря на всички за съветите и идеите,ще поразмишлявам върху тях.

НА М5 не бих се доверил на никакви формации :pardon:

Точно, плъзгащите средни са по- надежден индикатор. Може да гледаш само за някоя от най-надеждните формации, нещо като глава с рамене и триъгълници.
Аватар
K_W

Мнениеот Georgi » 25 Фев 2014, 15:02

Интервю с един успешен валутен трейдър
„просто искаш да докажеш, че акаунт от 5 000 долара може да бъде докаран до 500 000 долара. Наистина ли смяташ, че това е възможно?

Прочети повече на: http://profit.bg/news/Intervyu-s-edin-u ... 99763.html

Има много отговори, за тези дето успеят да ги разберат.
:-?
Аватар
Georgi

Бонус: 198 лв.
Благодарности: 44

Мнениеот sakral » 25 Фев 2014, 15:14

Georgi написа:Интервю с един успешен валутен трейдър
„просто искаш да докажеш, че акаунт от 5 000 долара може да бъде докаран до 500 000 долара. Наистина ли смяташ, че това е възможно?

Прочети повече на: http://profit.bg/news/Intervyu-s-edin-u ... 99763.html

Има много отговори, за тези дето успеят да ги разберат.
:-?

Много интересно наистина :smile:
Аватар
sakral

Бонус: 5 лв.
Благодарности: 2

Мнениеот dabaw » 25 Фев 2014, 15:58

Според мен това си е голям риск , може да ги направиш от 5 000 $ до 20 000 $ , и като влезнеш пак във рискова позиция може да останеш без нищо или да направиш още повече . Но това вече бие на хазарт на 50:50 . Иначе статията беше интересна.
Благодаря ви !
Аватар
dabaw

Мнениеот K_W » 25 Фев 2014, 16:44

Хубава статия, видях някои неща които аз също правя и мисля че работят 8-)

dabaw написа:Според мен това си е голям риск , може да ги направиш от 5 000 $ до 20 000 $ , и като влезнеш пак във рискова позиция може да останеш без нищо или да направиш още повече . Но това вече бие на хазарт на 50:50 . Иначе статията беше интересна.
Благодаря ви !

през първите десет месеца общата стойност на акаунта достигна 30 000 долара

Прочети повече на: http://profit.bg/news/Intervyu-s-edin-u ... age-2.html

Никой не говори за отваряне на позиция с всички пари или нещо подобно.
Аватар
K_W

Мнениеот DTB » 11 Мар 2014, 14:41

всички индикатори са производни от цената
затова са и закъсняващи защото да подадат сигнал то цената трябва да е минала известно разстояние
Аватар
DTB

Мнениеот S.Zhelev » 11 Мар 2014, 14:50

dabaw написа:Според мен това си е голям риск , може да ги направиш от 5 000 $ до 20 000 $ , и като влезнеш пак във рискова позиция може да останеш без нищо или да направиш още повече . Но това вече бие на хазарт на 50:50 . Иначе статията беше интересна.
Благодаря ви !

Интервюто е взето през декември 2013, сега ако погледнете същата система, ще видите, че човекът е фалирал.

dabaw е абсолютно прав, няма как подобна доходност да се постигне без наличието на откровен хазартен елемент в системата.
Вземи forex бонус за участие във форума
Oбида или подигравка се наказва с бан. Всеки, който отговори на обида с обида също ще бъде баннат.
Аватар
S.Zhelev

Бонус: 187 лв.
Благодарности: 2

Мнениеот DTB » 12 Мар 2014, 13:17

ATR индикатора е добър помощник при определяне на времето за поставяне на ордер при опредена двойка след като подаде сигнал за волатилност
Аватар
DTB

Мнениеот mich89 » 29 Мар 2014, 16:00

Здравейте! Имам демо сметка и там за сега печеля добре, интересуваме каква е разликата между демо сметката и реалната сметка? (освен в парите). За trader.bg става на въпрос.
mich89

Бонус: 7 лв.

Мнениеот tanewa » 29 Мар 2014, 16:48

mich89 написа:Здравейте! Имам демо сметка и там за сега печеля добре, интересуваме каква е разликата между демо сметката и реалната сметка? (освен в парите). За trader.bg става на въпрос.

Разликата между демо и реална сметка е никаква.Всички налични инструменти са валидни за двете платформи с изключение на бутона рестартирай сметката :grin:
Разликата идва от психологическия момент-разликата между виртуални и реални пари е огромна за психиката на трейдъра :evil: От там идват всички прблеми.
Прегледай и тези теми

viewtopic.php?f=17&t=165&start=240

viewtopic.php?f=17&t=1501
Сбогом и благодаря за рибата
tanewa

Бонус: 7.5 лв.
Благодарности: 3

Мнениеот K_W » 29 Мар 2014, 18:17

tanewa написа:
mich89 написа:Здравейте! Имам демо сметка и там за сега печеля добре, интересуваме каква е разликата между демо сметката и реалната сметка? (освен в парите). За trader.bg става на въпрос.

Разликата между демо и реална сметка е никаква.Всички налични инструменти са валидни за двете платформи с изключение на бутона рестартирай сметката :grin:
Разликата идва от психологическия момент-разликата между виртуални и реални пари е огромна за психиката на трейдъра :evil: От там идват всички прблеми.
Прегледай и тези теми

viewtopic.php?f=17&t=165&start=240

viewtopic.php?f=17&t=1501

Точно така, а при трейдър.бг конкретно разликата е, че на реал няма търгоеия през уикенда.
Аватар
K_W

Мнениеот mich89 » 29 Мар 2014, 22:51

Да, забелязах го това. Играя от 2 места и графиките са различни. Много ми е интересно от кои дни са тези графики. Като хванат една посока и нямат спиране. Доста лесничко за сега.
mich89

Бонус: 7 лв.

Следваща

Назад към FOREX СИГНАЛИ, СИСТЕМИ И СТРАТЕГИИ