Стратегия с нисък риск

Как се създава и тества forex система. Expert Advisors и бектестове на системи за автоматична търговия.

Re: Стратегия с нисък риск

Мнениеот ypetrov92 » 13 Яну 2014, 22:33

mishozard написа:И не само това- валутната двойка не е добре подбрана. Доларът наистина може да поскъпне, но няма причини да поевтинее франкът. Така че нещата дълго може да са на кантар, а оттам и доходността е под въпрос. Друго ще е, ако SNB качи границата.

Това ще покаже само времето, нито ти може да си сигурен, че франка ще поскъпне, нито пък аз, че ще поевтинее. Същото важи и за долара. Всеки си има стратегия и си я следва, "малко" се отклонихме от темата, в която исках само да поствам позициите на стратегията, но както казах в преден пост, в спора се ражда истината. Ще поствам всички резултати от акаунта тук, печалба/загуба, дроудаун за да видим тоя риск какъв е, и така. Специално за money managementa, които използва стратегията е железен, 3-4% текущ дроудаун, ми се струва, че няма да бъде прескочен но ще видим. Системата за входовете, я използвам от година някъде, има прилични резултати при позиции със стопове. Имам стратегия, при която рискувам 4% на позиция което се води високо, имам и с 1. Сега реших да направя нещо с нисък риск, създаде спор ако не друго, за резултати ще се види :smile:
Аватар
ypetrov92

Бонус: 7.5 лв.
Благодарности: 3

Мнениеот Novaka76 » 13 Яну 2014, 22:36

тъпото копеле написа:
ypetrov92 написа:Очакваната печалба от позицията е около 3%.

Да не си объркал заглавието на темата, от тази позиция се вижда единствено, че стратегията е с ниска доходност и неконтролируем риск.

6+ :wink:
Мнението ми не бива да се счита като препоръка за отваряне на сделки, а демонстрация на възможността да се печели стабилно от FOREX маркета.
Novaka76

Бонус: 54 лв.
Благодарности: 9

Мнениеот Марио Димитров » 13 Яну 2014, 22:43

Ако ти на тебе ти върже аз търпя дроудаун, ако на мене ми върже на тебе може да ти отвее стопа. Това е ясно. Ако ще коментираме защо сме влезнали в дадени позиции, веднага ти обяснявам логиката зад моята. Като цяло, настроенията за 2014 са за поскъпване на долара (не само мой, а и на повечето банки, които изнасят прогнози в края на всяка година).

Виж сега,ще сложа коня пред каруцата:
За да имаш сделка,някой трябва да я покрие.Нали така.Ако ти купиш,някой трябва да продаде-изяснявам.Съгласен??
Ако с горното написано не ти става ясно?!
Продължение:Еди си кой какво казал,написал,какви позиции щял да заеме,коя банка как щяла да реагира??!!Глупости!!
За да има ликвидност,трябва да има равновесие на продавачите и купувачите!
Това ясно ли е?Иначе няма пазар!Ясно е нали!
Кой осъществява тази ликвидност?-(тук очаквам отговор)За да има пазар??
Сега-Банката(Банките)знаят къде са Вашите стопове и Вашия марджинкол!?
Сега светна ли Ви??Кой покрива излишъка от "самоубили"(специално за тези,които сега прохождат на този пазар отварям скобата-разликата между позициите бай и сел се изнасят на пазара от брокито)се позиции на брокитата-Банките рабира се!
Хайде утре да си продължим разговора.Помисли!
Следва продължение-както е в сериалите а!!Найс!
Търгувайте това, което виждате на графиките
Марио Димитров

Бонус: 332 лв.
Благодарности: 58

Мнениеот ypetrov92 » 13 Яну 2014, 22:48

Марио Димитров написа:
Ако ти на тебе ти върже аз търпя дроудаун, ако на мене ми върже на тебе може да ти отвее стопа. Това е ясно. Ако ще коментираме защо сме влезнали в дадени позиции, веднага ти обяснявам логиката зад моята. Като цяло, настроенията за 2014 са за поскъпване на долара (не само мой, а и на повечето банки, които изнасят прогнози в края на всяка година).

Виж сега,ще сложа коня пред каруцата:
За да имаш сделка,някой трябва да я покрие.Нали така.Ако ти купиш,някой трябва да продаде-изяснявам.Съгласен??
Ако с горното написано не ти става ясно?!
Продължение:Еди си кой какво казал,написал,какви позиции щял да заеме,коя банка как щяла да реагира??!!Глупости!!
За да има ликвидност,трябва да има равновесие на продавачите и купувачите!
Това ясно ли е?Иначе няма пазар!Ясно е нали!
Кой осъществява тази ликвидност?-(тук очаквам отговор)За да има пазар??
Сега-Банката(Банките)знаят къде са Вашите стопове и Вашия марджинкол!?
Сега светна ли Ви??Кой покрива излишъка от "самоубили"(специално за тези,които сега прохождат на този пазар отварям скобата-разликата между позициите бай и сел се изнасят на пазара от брокито)се позиции на брокитата-Банките рабира се!
Хайде утре да си продължим разговора.Помисли!
Следва продължение-както е в сериалите а!!Найс!

Само не ми се карай, оправяй се както знаеш, твоя си работа, спора приключва, поствам си позициите, който иска чете, който не иска има още доста теми във форума, не виждам смисъл да се занимава с нещо дето не го интересува.
Аватар
ypetrov92

Мнениеот Tiguanic » 13 Яну 2014, 22:50

Малко въпросчета, за размисъл:
1. Какво е гарантирана доходност?
2. Как са защитени от закона влоговете на гражданите?
3. Как са защитени от закона парите, внесени при брокера?
4. ...
Не съм фен на банките, напротив. Но все пак, дори и да постигнеш желаната доходност, не може да докараш риска на стратегията си до нивото на риска от банков влог.
Последна промяна Tiguanic на 13 Яну 2014, 22:58, променена общо 1 път
Аватар
Tiguanic

Бонус: 15 лв.
Благодарности: 6

Мнениеот Марио Димитров » 13 Яну 2014, 22:52

ypetrov92 написа:
Марио Димитров написа:Само не ми се карай, оправяй се както знаеш, твоя си работа, спора приключва, поствам си позициите, който иска чете, който не иска има още доста теми във форума, не виждам смисъл да се занимава с нещо дето не го интересува.

Сори,не се карам,няма да има континуе :)
Поздрави :)
Търгувайте това, което виждате на графиките
Марио Димитров

Бонус: 332 лв.
Благодарности: 58

Мнениеот ypetrov92 » 13 Яну 2014, 23:06

Tiguanic написа:Малко въпросчета, за размисъл:
1. Какво е гарантирана доходност?
2. Как са защитени от закона влоговете на гражданите?
3. Как са защитени от закона парите, внесени при брокера?
4. ...
Не съм фен на банките, напротив. Но все пак, дори и да постигнеш желаната доходност, не може да докараш риска на стратегията си до нивото на риска от банков влог.

Последен отговор, ако брокера ти е регулиран в ЕС, при фалит на брокера си получаваш парите до 100,000 евро според закона за защита на инвеститорите. Ако сумата е над 100,000 евро получаваш максимума, който е... 100,000 евро. При хиперинфлация не получаваш нищо. Същото е и при банка, за да не изпадаме в по-нататъчни спорове, ето част от договора, който подписваш с трейдър.бг, цитат "2.3. АВУС КАПИТАЛ класифицира КЛИЕНТА като „непрофесионален”. КЛИЕНТЪТ има право на компенсации от Фонда за компенсиране на
инвеститорите. За целта АВУС КАПИТАЛ заплаща за всичките си клиенти изискуемите по закон вноски във фонда по предходното изречение."

.ком
Аватар
ypetrov92

Мнениеот Lucifer » 13 Яну 2014, 23:38

Странен спор . Ето няколко факта ,които изясняват спора и дано го обезсмислят
1. Когато си на фондовия пазар думи като ''сигурно'' ''гарантирано '' ''100%'' или словосъчетания като ''със сигурност'' '' нисък риск'' ''сигурна печалба '' ти излизат от речника
2. Ако можеш да имаш 10-15% печалба на година значи можеш да имаш и 10-15% загуба на година .
3.Банката е по сигурна ,защото ,за да спечелиш от малки сделки ти трябват 1000 сделки годишно примерно и като сметнеш ,че за да си на печалба от 1 сделка шанса ти е 50% от 2 ти е 25% и т.н. то шанса да имаш 1000 успешни сделки е практически 0 .
4. Ако искаш да си сложиш парите в банка като УниКредит банк ,която е кредитор на Парадайс е нужно просто да видиш мола и да проследиш новините как вървят фирмите на които тя е кредитор . Ако са добре както Парадайс ( Минавам покрай него всеки ден и си работи на 6 ) и е оцеляла кризата (Мисля ,че са преди кризата) то шанса тази банка да фалира без да разбереш ,че е на път към фалит в рамките на тази 1 година от депозита ти е практически 0

Така дано не съм сбъркал някъде ,но и да съм мисля ,че схващате . А относно системата - не я разбирам ,но - Успех !!!
Форекса е като маратон - който бърза в началото често не стига до края.
Аватар
Lucifer

Бонус: 114 лв.
Благодарности: 5

Мнениеот Tiguanic » 14 Яну 2014, 00:12

ypetrov92 написа:Последен отговор, ако брокера ти е регулиран в ЕС, при фалит на брокера си получаваш парите до 100,000 евро според закона за защита на инвеститорите. Ако сумата е над 100,000 евро получаваш максимума, който е... 100,000 евро. При хиперинфлация не получаваш нищо. Същото е и при банка, за да не изпадаме в по-нататъчни спорове, ето част от договора, който подписваш с трейдър.бг, цитат "2.3. АВУС КАПИТАЛ класифицира КЛИЕНТА като „непрофесионален”. КЛИЕНТЪТ има право на компенсации от Фонда за компенсиране на
инвеститорите. За целта АВУС КАПИТАЛ заплаща за всичките си клиенти изискуемите по закон вноски във фонда по предходното изречение."

.ком

Не е точно така с компенсациите. За влоговете в банките компенсацията е както си го написал - до 100 000 евро се компенсират на 100%. За инвестиционните посредници не е същото - Фондът за компенсиране на инвеститорите изплаща компенсация на всеки клиент на инвестиционен посредник в размер на 90 на сто от стойността на вземането, но не повече от 40 000 лв.
Аватар
Tiguanic

Мнениеот ypetrov92 » 14 Яну 2014, 00:29

Tiguanic написа:
ypetrov92 написа:Последен отговор, ако брокера ти е регулиран в ЕС, при фалит на брокера си получаваш парите до 100,000 евро според закона за защита на инвеститорите. Ако сумата е над 100,000 евро получаваш максимума, който е... 100,000 евро. При хиперинфлация не получаваш нищо. Същото е и при банка, за да не изпадаме в по-нататъчни спорове, ето част от договора, който подписваш с трейдър.бг, цитат "2.3. АВУС КАПИТАЛ класифицира КЛИЕНТА като „непрофесионален”. КЛИЕНТЪТ има право на компенсации от Фонда за компенсиране на

.ком

Не е точно така с компенсациите. За влоговете в банките компенсацията е както си го написал - до 100 000 евро се компенсират на 100%. За инвестиционните посредници не е същото - Фондът за компенсиране на инвеститорите изплаща компенсация на всеки клиент на инвестиционен посредник в размер на 90 на сто от стойността на вземането, но не повече от 40 000 лв.

Възможно е, пак добре е, че има нещо такова, 40 000лв. не никак малко, биха покрили евентуални загуби на доста хора
Аватар
ypetrov92

Мнениеот Tiguanic » 14 Яну 2014, 08:23

Но все пак 90% са по-малко от 100%.
Аватар
Tiguanic

Мнениеот DTB » 23 Мар 2014, 15:10

единствената стратегия с нисък риск е да влезеш на пазара от най подходящото ниво да имаш малък стоп и да вземеш голяма печалба
Аватар
DTB

Мнениеот Rocky97 » 02 Авг 2015, 22:40

Lucifer написа: Когато си на фондовия пазар думи като "сигурно" "гарантирано"......ти излизат от речника.
Не съм съгласен! Лично аз мога да ти гарантирам доходност от минимум 5% годишно при нулев риск в зависимост може да достигне и 10% доходност за година при същия нулев риск. Като за целта ще използвам само един инструмент по твой избор 1. Злато 2. Сребро. 3. ЕUR/USD. Последните два инструмента не отдавна ги добавих към списъка със инструменти върху които може да се прилага стратегията. По скоро при всеки един от изброениете инструмент стратегията която се прилага не е до сущ една и съща но е сходна. Взето е от инстр.1 адаптирана е към инстр.2 и инстр.3
Всеки има право да бъде глупав , но някои злоупотребяват с тази привилегия ! Официално се отказвам от правото си да получавам бонус за мненията си!
Ð
Аватар
Rocky97

Бонус: 48 лв.
Благодарности: 1

Мнениеот K_W » 03 Авг 2015, 08:25

Rocky97 написа:
Lucifer написа: Когато си на фондовия пазар думи като "сигурно" "гарантирано"......ти излизат от речника.
Не съм съгласен! Лично аз мога да ти гарантирам доходност от минимум 5% годишно при нулев риск в зависимост може да достигне и 10% доходност за година при същия нулев риск. Като за целта ще използвам само един инструмент по твой избор 1. Злато 2. Сребро. 3. ЕUR/USD. Последните два инструмента не отдавна ги добавих към списъка със инструменти върху които може да се прилага стратегията. По скоро при всеки един от изброениете инструмент стратегията която се прилага не е до сущ една и съща но е сходна. Взето е от инстр.1 адаптирана е към инстр.2 и инстр.3

Това звучи меко казано несериозно. Няма доходност без риск. Дори и при банковите депозити. Едни от най-големите фондове и банки в света се борят за 5-10% с минимален риск. Ако ти си го постигнал, звънни на JPM (или която и да е голяма банка) да ти дадът някой милярд, сигурен съм, че ако казваш истината ще се съгласят на момента. :smile:
Аватар
K_W

Бонус: 438.5 лв.
Благодарности: 37

Мнениеот bvg » 03 Авг 2015, 10:56

ypetrov92 написа:
Tiguanic написа:

.ком

Възможно е, пак добре е, че има нещо такова, 40 000лв. не никак малко, биха покрили евентуални загуби на доста хора

40 000 нищо не е, то дето се вика 4 стени с 1 клозет немога да си взема за тея пари в града в който работя(София) та ако се замислиш тези пари немогат да ти променят живота
bvg

Бонус: 154 лв.

Мнениеот Rocky97 » 03 Авг 2015, 19:27

До К_W : Ти сериозно ли мислиш че ще ми доверят милярд(и) на сляпо? Ще искат да им представя самата стратегия + история + данни + доказателства за автентичност и т.н. И каква ми е гаранцията че няма да използват всичко представено от мен без да ме включат в играта? И да Минимален риск има и при мойта стратегия но само при EUR/USD. При другите два инструмента е напълно без рисков.
Всеки има право да бъде глупав , но някои злоупотребяват с тази привилегия ! Официално се отказвам от правото си да получавам бонус за мненията си!
Ð
Аватар
Rocky97

Бонус: 48 лв.

Мнениеот Random Selection » 04 Авг 2015, 00:48

Rocky97 написа:До К_W : Ти сериозно ли мислиш че ще ми доверят милярд(и) на сляпо? Ще искат да им представя самата стратегия + история + данни + доказателства за автентичност и т.н. И каква ми е гаранцията че няма да използват всичко представено от мен без да ме включат в играта? И да Минимален риск има и при мойта стратегия но само при EUR/USD. При другите два инструмента е напълно без рисков.

Ако приемем, че си открил топлата вода, трябва ли да построиш и канализация?...

Има начини да защитиш "творчеството" си. По белия свят, когато имаш революционна идея, я развиваш, колкото да покажеш потенциала, някой голям те купува, а ти си купуваш остров. Гръцките са на разпродажба.

Последните два изречения ме карат да си мисля, че освен топлата вода, си открил и алкохола. :grin: Остава впечатлението, че има такова нещо, наречено безрисков риск.
Time takes too much time.
Random Selection

Бонус: 61 лв.

Мнениеот Georgi » 04 Авг 2015, 07:43

Защо се равняваме с доходонстноста на банки и фондове. Там си е чисто чиновническа работа. Най напред те се стараят да си заработят заплатите и комфорта с чуждите пари, а тези 5-10% на годишна база си е вече остатъчна величина.
Аватар
Georgi

Бонус: 198 лв.
Благодарности: 44

Мнениеот K_W » 04 Авг 2015, 09:05

Rocky97 написа:До К_W : Ти сериозно ли мислиш че ще ми доверят милярд(и) на сляпо? Ще искат да им представя самата стратегия + история + данни + доказателства за автентичност и т.н. И каква ми е гаранцията че няма да използват всичко представено от мен без да ме включат в играта? И да Минимален риск има и при мойта стратегия но само при EUR/USD. При другите два инструмента е напълно без рисков.

Най малкото ако си представиш идеята и докажеш тезата можеш да вземеш милион(или там колкото дават) от комитета за нобелови лауреати, защото нобеловата награда по икономика ще е твоя. :grin: Бърни Мадоф знеш ли кой е и каква доходност е предлагал и колко пари е събрал?
Надявам се наистина да си откил топлата вода, но дълбоко се съмнявам.
Аватар
K_W

Бонус: 438.5 лв.
Благодарности: 37

Мнениеот bvg » 04 Авг 2015, 09:31

абе най-малкото, ако покажеш някаква история може да се заинтригуват. Не всички банки и инвеститори са като българските има и почтенни. Освен това таланти се търсят не само в музикалния бранш, а и във финансофия.
bvg

Бонус: 154 лв.

ПредишнаСледваща

Назад към FOREX СИГНАЛИ, СИСТЕМИ И СТРАТЕГИИ