Стратегия за търговия на Aлън с 140%-та месечна доходност

Как се създава и тества forex система. Expert Advisors и бектестове на системи за автоматична търговия.

Re: Стратегия за търговия на Aлън с 140%-та месечна доходнос

Мнениеот Cvetan Radoslavov » 14 Окт 2013, 16:30

Georgi написа:
Cvetan Radoslavov написа:Бих ви препоръчал да изчакате новата тема, която предстои да започна, стратегията на Алън в по-голямата част от годината дава 10-15%-та и в определени оменти 140%, но тези моменти са средносрочни трендове, които се отиграват много по лесно, но прогнозират много по трудно.

Това можеше да го споменеш още в началото. В първия пост. Но не съжалявам за отделеното време. То си бе ясно че след като на дневна ще се дебнат МАтата, големи чудеса не могат да се очакват. Особено три този рейнджов пазар. Все пак аз ще наблюдавам поведението на стратегията. 8-)

Привет.
в началото не го знаех :Р,
грешката, която допуснах, е, че много малко изследвах тази стратегия(като време и статистика). Трябваше повече да я изследвам и чак тогава да я публикувам, със месечна доходност на база средната доходност от няколко месеца. И тогава щях да знам това уточнение и да го спомена.
.........
В крайна сметка като имаме информация(стратегията на Алън), вече може да видме какво не сме направили по най добрия начин(аз) и какво е могло да се направи по по-добър начин.
Горе долу така съм процедирал в новата стратегия която ще започна след края на октомври месец, със 6 месечна статистика, публична във ефексбук http://www.myfxbook.com/members/bateCvetan/investment-multiset-radoslavov/717099
Наистина като имаме поне 6месеца(след 31 октомври), самата стратегия придобива по цялостен вид, освен заради по големия период и заради самите аналитични функций на сайта.
dohodnost.JPG
dohodnost.JPG (11.34 KiB) Прегледано 4106 пъти

Тук сделките са по малко, разходите за спред са много по малко(един от плюсовете), и ред други различни особености които съм включил, като всеки може да си свери часовника с приложението на стратегията(да си види стратегията на практика във ефексбук-а), какво съм изтъргувал, с каква цел, кога местя и къде стоп или лимит и по време на дискусията и дори след това във сметката, която е публична и достъпна за всеки във ефексбука. Може да се пoлзва и за трейд идеи... :grin: и разбира се безплатно.
И най - вече се вижда какво да очакваме като доходност, та всеки да си прецени дали това го устройва, без да чете стратегията, ако тя не е това, което търси.
Не можах да постигна 70/80% констанна доходност, но намалих сделките, разхода за спред и изолирах всякакво влияние на новините-тоест със тази стратегия можеме въобще да не следим календара, по малко време да отделяме за анализ и търговия. И още куп подобрения, повишена ефективност, конкретни правила, които ще ги публикувам през ноември, когато, вече стратегията ще има извървяни 6месеца(Засега са пет) :Р
Да се надавяме, че ще е по - полезна за колегите. И заглавието ще е на база средната мес. доходност за 6те месеца-мисля,че така е по коректно.
Поздрави :Р
Аватар
Cvetan Radoslavov

Бонус: 267.5 лв.
Благодарности: 99

Мнениеот Georgi » 14 Окт 2013, 17:01

Cvetan Radoslavov написа:Не можах да постигна 70/80% констанна доходност, но намалих сделките, разхода за спред и изолирах всякакво влияние на новините-тоест със тази стратегия можеме въобще да не следим календара, по малко време да отделяме за анализ и търговия.

И това е нещо. Струва си чомек да задели един акаунт само за тази стратегия. Но ще изчакам да демонстрираш окончателни резултати. И тогава ще задълбочавам. 8-)
Аватар
Georgi

Бонус: 198 лв.
Благодарности: 44

Мнениеот venus » 16 Окт 2013, 12:42

Скептично съм настроен към всички стратегии . С времето и опита всеки индивидуално си изработва стратегия с която търгува................ :-?
venus

Бонус: 12.5 лв.

Мнениеот TheMole » 16 Окт 2013, 13:15

Georgi написа:
Cvetan Radoslavov написа:Не можах да постигна 70/80% констанна доходност, но намалих сделките, разхода за спред и изолирах всякакво влияние на новините-тоест със тази стратегия можеме въобще да не следим календара, по малко време да отделяме за анализ и търговия.

И това е нещо. Струва си чомек да задели един акаунт само за тази стратегия. Но ще изчакам да демонстрираш окончателни резултати. И тогава ще задълбочавам. 8-)

Според мен е добра стратегия и си струва, но за по-големи сметки за да се вади нормален доход. Аз правих доста грешки докато търгувах по нея, защото съм още доста зелен и имаше много неща, които не им бяха ясни, но оставам с впечатлението, че е печеливша макар и на доста по-ниска възвръщаемост отколкото пише в заглавието, защото след изчистването на грешките си търгувах добре. Става за една по-голяма сметка да речем $15 000, но от къде да се извадят тези пари.
“People who believe in politics are like people who believe in God: they are sucking wind through bent straws.”
Аватар
TheMole

Бонус: 6 лв.
Благодарности: 2

Мнениеот Georgi » 16 Окт 2013, 13:24

venus написа:Скептично съм настроен към всички стратегии . С времето и опита всеки индивидуално си изработва стратегия с която търгува................ :-?

Много си прав. Но никога не е излишно да се поучи човек от опита на другите. 8-)
Аватар
Georgi

Бонус: 198 лв.
Благодарности: 44

Мнениеот spe4321 » 16 Окт 2013, 18:40

Горе долу така съм процедирал в новата стратегия която ще започна след края на октомври месец, със 6 месечна статистика, публична във ефексбук http://www.myfxbook.com/members/bateCvetan/investment-multiset-radoslavov/717099

Разгледах я набързо и ми се струва стратегия камикадзе(дано да греша). Винаги си препоръчвал в сделка да се влиза с 2-3% риск( макс 4% според мен), а ти влизаш с риск 13,35% (3-та сделка), а при някои даже е и по висок %. При няколко поредни минусови сделки и сметката ще е в канала. Ако се влиза с 2-3% риск, за целия период (около 5 месеца) печалбата няма да е 70-80%, а под 15% или под 3% на месец.
spe4321

Бонус: 17.5 лв.
Благодарности: 7

Мнениеот Novaka76 » 21 Окт 2013, 15:30

Cvetan Radoslavov написа:
Georgi написа:
Cvetan Radoslavov написа:Бих ви препоръчал да изчакате новата тема, която предстои да започна, стратегията на Алън в по-голямата част от годината дава 10-15%-та и в определени оменти 140%, но тези моменти са средносрочни трендове, които се отиграват много по лесно, но прогнозират много по трудно.

Това можеше да го споменеш още в началото. В първия пост. Но не съжалявам за отделеното време. То си бе ясно че след като на дневна ще се дебнат МАтата, големи чудеса не могат да се очакват. Особено три този рейнджов пазар. Все пак аз ще наблюдавам поведението на стратегията. 8-)

Привет.
в началото не го знаех :Р,
грешката, която допуснах, е, че много малко изследвах тази стратегия(като време и статистика). Трябваше повече да я изследвам и чак тогава да я публикувам, със месечна доходност на база средната доходност от няколко месеца. И тогава щях да знам това уточнение и да го спомена.
.........
В крайна сметка като имаме информация(стратегията на Алън), вече може да видме какво не сме направили по най добрия начин(аз) и какво е могло да се направи по по-добър начин.
Наистина като имаме поне 6месеца(след 31 октомври), самата стратегия придобива по цялостен вид, освен заради по големия период и заради самите аналитични функций на сайта.
dohodnost.JPG

Тук сделките са по малко, разходите за спред са много по малко(един от плюсовете), и ред други различни особености които съм включил, като всеки може да си свери часовника с приложението на стратегията(да си види стратегията на практика във ефексбук-а), какво съм изтъргувал, с каква цел, кога местя и къде стоп или лимит и по време на дискусията и дори след това във сметката, която е публична и достъпна за всеки във ефексбука. Може да се пoлзва и за трейд идеи... :grin: и разбира се безплатно.
И най - вече се вижда какво да очакваме като доходност, та всеки да си прецени дали това го устройва, без да чете стратегията, ако тя не е това, което търси.
Не можах да постигна 70/80% констанна доходност, но намалих сделките, разхода за спред и изолирах всякакво влияние на новините-тоест със тази стратегия можеме въобще да не следим календара, по малко време да отделяме за анализ и търговия. И още куп подобрения, повишена ефективност, конкретни правила, които ще ги публикувам през ноември, когато, вече стратегията ще има извървяни 6месеца(Засега са пет) :Р
Да се надавяме, че ще е по - полезна за колегите. И заглавието ще е на база средната мес. доходност за 6те месеца-мисля,че така е по коректно.
Поздрави :Р

Майко мила Българио, пази си чедата
от на Радославова файдата !
:lol: :lol: :lol:

Много се забавлявам с Вас, наистина форума без Вас е друг :lol: "уважаеми" г-н Радославов :arrow:
Мнението ми не бива да се счита като препоръка за отваряне на сделки, а демонстрация на възможността да се печели стабилно от FOREX маркета.
Novaka76

Бонус: 54 лв.
Благодарности: 9

Мнениеот natasha1963 » 05 Дек 2013, 14:10

Здравейте! Аз съм нов потребител и искам да се включа в темата. Тъй като отскоро се занимавам с форекс търговия и още съм на демо сметка бих искала да изпробвам системата на Алън с подобренията на Цветан Радославов. Може ли някои да ми даде насоки как действа тази система - само с МА ли се засичат сигналите? Цветан Радославов пише и за засичане със система на ДеМарк, но въпреки ровенето ми в сайтовете не можах да я разбера. Ако някой знае нещо по-подробно, може да ми пише. Освен това как се изчислява капитала? Защото имам демо сметка и там може да се търгува само с 1 лот, което е 1000 евро или на реална сметка минимума е 0,1 лот, което реално е 100 евро, а моята реална сметка е 500 евро? Как да заложа само 10% от общия капитал, а след това да бъде разпределен на 3 разпределения? Моля, пишете, ако някой има идея?
natasha1963

Мнениеот Day » 05 Дек 2013, 17:47

natasha1963 написа:Здравейте!

Здравей! :smile:

Съвет номер 1: Не вярвай на подобни скандални примамки или заглавия като "140%-та месечна доходност"; "Сигурни 10 000 лева месечно" или нещо от сорта. В случая Цветан не цели да примами никого за нищо, но реално погледнато това е една от най-простите стратегии, които съществуват.

Пълно е със всякакви комбинации на МА с различни стойности. Има стратегии с МА10, МА25, МА50, МА504... и всеки твърди, че неговите са най-верни. :grin:

Не искам да се влияеш от мнението ми, но според мен това, че някой някъде написал че с някакви moving averages можеш да правиш по 140% месечно, не значи, че трябва да го взимаш на сериозно.
Не оставяй нищо на случайността. Не пренебрегвай нищо. Съчетай противоречащи си наблюдения. Дай си достатъчно време.
Аватар
Day

Бонус: 27.5 лв.
Благодарности: 11

Мнениеот Naysmith » 05 Дек 2013, 17:52

То си сериозно, ама е за един конкретен месец. Който вече е минал. :grin:
Naysmith

Бонус: 10 лв.
Благодарности: 4

Мнениеот Day » 05 Дек 2013, 17:52

Виж, от друга страна DeMark е малко по-силна ракия. Някъде във форума имаше тема по въпроса. Напиши горе в search-a "DeMark" и ще я видиш.

Общо взето там се чертаят линии на съпротива и подкрепа по едни определени фрактали. Има си индикатори, които автоматично го правят. Прикачвам един такъв индикатор, можеш да го свалиш.

TD Fractal Connector indi.ex4
(25.6 KiB) 78 пъти

TD Fractal Connector indi.mq4
(19.71 KiB) 44 пъти

Търсят се пробиви на дневна графика на тези линии, като се спазват едни определени изисквания, които също можеш да намериш в другата тема.
Не оставяй нищо на случайността. Не пренебрегвай нищо. Съчетай противоречащи си наблюдения. Дай си достатъчно време.
Аватар
Day

Бонус: 27.5 лв.
Благодарности: 11

Мнениеот Cvetan Radoslavov » 05 Дек 2013, 20:42

Naysmith написа:То си сериозно, ама е за един конкретен месец. Който вече е минал. :grin:

Най точната формулировка на приложението на стратегията на Алън, която и аз не можах да дам.
Найсмит, за мен винаги е удоволствие да участваш в мойте теми или стратегий.
Аватар
Cvetan Radoslavov

Мнениеот Cvetan Radoslavov » 05 Дек 2013, 20:51

natasha1963 написа:Здравейте! Аз съм нов потребител и искам да се включа в темата. Тъй като отскоро се занимавам с форекс търговия и още съм на демо сметка бих искала да изпробвам системата на Алън с подобренията на Цветан Радославов. Може ли някои да ми даде насоки как действа тази система - само с МА ли се засичат сигналите? Цветан Радославов пише и за засичане със система на ДеМарк, но въпреки ровенето ми в сайтовете не можах да я разбера. Ако някой знае нещо по-подробно, може да ми пише. Освен това как се изчислява капитала? Защото имам демо сметка и там може да се търгува само с 1 лот, което е 1000 евро или на реална сметка минимума е 0,1 лот, което реално е 100 евро, а моята реална сметка е 500 евро? Как да заложа само 10% от общия капитал, а след това да бъде разпределен на 3 разпределения? Моля, пишете, ако някой има идея?

Здравейте Наташа,
опасявам, се че тази стратегия е трудна и нискоефективна през повечето време на годината. По долу Най Смит е дал много точна характеристика, шегувайки се,
но при всички случай е полезно човек да се запознае със нея и има какво да научи.
Скъпа Наташа, тези дни започвам новата си стратегия
"Инвестиционния Мултисет на Радославов" - семпла, лесна стратегия, много изчистена и високоефективна, заповядайте в нея.
Приготвил съм публична сметка в Ефексбук за дискусия, която всеки може да ползва да си свери по стратегията(своя трейд) като сметката, която съм качил в Ефексбук, може да се ползва и за търговски сигнали и то напълно безплатно.
Оценката на обема за търговия(инвестиции) е предварително дефинирана.
За напреднали търговци 0.10лота на 500$
За консервативни търговци 0.05лота на 500$.
Това е базата, според, която всеки може да си калкулира с какъв обем да търгува спрямо сметката и при какви нива на риск.
Има и лесна оценка на риска.
В търговията си последно време съм повлиян от Уорън Бъфет и Джеси Ливърмор.
....
Стратегията на Алън е писана в момент, в който ползвах диверсификация и се водех и влияех от финансиста Джордж Сорос.
По - късно минах на обратната страна, по настоящем съм почитател на Уорън Бъфет(който отрича диверсификацията) и смятам, че диверсификацията може да банкрутира всеки(диверсификация във борсовата търговия да уточня).
Уорън Бъфет има една много известна мисъл в тази посока: „Диверсификацията е защита срещу невежеството и няма голям смисъл за тези, които знаят какво правят“.

Сърдечни поздрави,
ще ви очаквам в дискусията на новата си стратегия,
която започвам до броени дни.
Аватар
Cvetan Radoslavov

Мнениеот deampip » 20 Май 2014, 22:34

Radoslavov какво става с "Инвестиционния Мултисет на Радославов"? Интересно име си му измислил, човек се чуди за какво става въпрос.
Предпочитам фалирала банка пред рейнджов пазар.
Аватар
deampip

Бонус: 12.5 лв.
Благодарности: 5

Мнениеот stan_alex » 05 Авг 2014, 18:37

Май ако си поставим твърда цел ще е трудно да постигнем постоянство по този начин.
stan_alex

Бонус: 0.5 лв.

Мнениеот redfanbg » 02 Окт 2014, 15:32

Cvetan Radoslavov написа:Втория ключ е да определим средносрочния и краткосрочния тренд и да смее в тяхна посока.
Ето лесен начин.Гледаме 2 пълзящи средни с периоди 20 и 50.
Когато цената е над 20дневната и самата 20 МА сочи нагоре имаме възх. краткосрочен тренд. Средносрочен тренд нагоре имаме когато 50 МА сочи нагоре и цената е над нея.Обратното за надолу показва низходящи средноср. и кракоср. трендове.Ако средносрочния и краткосрр не съвпадат, съвета ми е да се въздържите от търговия.
От тук насетне:Гледаме Месечен и Седмичен кендъл.
Зелени възходяща тенденция.Червени-низходяща тенденция.

Някой, може ли да ми разясни тези термини, защото не ми е много ясно какво назовават някой от тях. Благодаря :)
Това което съм цитирал не ми е хич ясно....

"Средносрочен тренд; Краткосрочен тредн; пълзящи средни; периоди 20 и 50; МА; 20МА; 50МА; Кога цената е над 50МА и над 20МА и кога сочи нагоре и надолу..."
redfanbg

Мнениеот K_W » 02 Окт 2014, 15:45

redfanbg написа:
Cvetan Radoslavov написа:Втория ключ е да определим средносрочния и краткосрочния тренд и да смее в тяхна посока.
Ето лесен начин.Гледаме 2 пълзящи средни с периоди 20 и 50.
Когато цената е над 20дневната и самата 20 МА сочи нагоре имаме възх. краткосрочен тренд. Средносрочен тренд нагоре имаме когато 50 МА сочи нагоре и цената е над нея.Обратното за надолу показва низходящи средноср. и кракоср. трендове.Ако средносрочния и краткосрр не съвпадат, съвета ми е да се въздържите от търговия.
От тук насетне:Гледаме Месечен и Седмичен кендъл.
Зелени възходяща тенденция.Червени-низходяща тенденция.

Някой, може ли да ми разясни тези термини, защото не ми е много ясно какво назовават някой от тях. Благодаря :)
Това което съм цитирал не ми е хич ясно....

"Средносрочен тренд; Краткосрочен тредн; пълзящи средни; периоди 20 и 50; МА; 20МА; 50МА; Кога цената е над 50МА и над 20МА и кога сочи нагоре и надолу..."

МА = moving average, цифруите са периода, които задаваш в платформата когато си слагаш пълзяща средна на графиката. Можеш да ги намериш като SMA или EMA
ето ти пример с две средни
Изображение
определянето на тренда е субективно.
Аватар
K_W

Бонус: 439.5 лв.
Благодарности: 37

Мнениеот bvg » 19 Окт 2014, 10:05

natasha1963 написа:Здравейте! Аз съм нов потребител и искам да се включа в темата. Тъй като отскоро се занимавам с форекс търговия и още съм на демо сметка бих искала да изпробвам системата на Алън с подобренията на Цветан Радославов. Може ли някои да ми даде насоки как действа тази система - само с МА ли се засичат сигналите? Цветан Радославов пише и за засичане със система на ДеМарк, но въпреки ровенето ми в сайтовете не можах да я разбера. Ако някой знае нещо по-подробно, може да ми пише. Освен това как се изчислява капитала? Защото имам демо сметка и там може да се търгува само с 1 лот, което е 1000 евро или на реална сметка минимума е 0,1 лот, което реално е 100 евро, а моята реална сметка е 500 евро? Как да заложа само 10% от общия капитал, а след това да бъде разпределен на 3 разпределения? Моля, пишете, ако някой има идея?

Наташа защо ще си губиш времето с демо, тествай ги направо върху историческите данни от графиката, така за 3 дни ще изиграеш 6 месечен период
bvg

Бонус: 157 лв.

Мнениеот Cvetan Radoslavov » 22 Дек 2014, 15:14

Добър ден колеги,
нямаше ме изветно време,
че се бях ангажирал към Варчев Финанс,
не ми оставаше време да участвам в дискусий.
От лятото не съм при тях, но съм в друг проект,
в който се бях ангажирал на 400%(с новия проект),
за да тръгне и заработи, та нямаше пак как да се включвам,
докато всичко не търгна и заработи...
Оттук насетне ще имам повече време...
_________
Ще отговоря на всички(идущите дни), благодаря за въпросите
и разбира се извинявам за огромното забавяне от моя страна.
В следващите дни ще отговоря на всеки въпрос и тема.
Аватар
Cvetan Radoslavov

Мнениеот Rocky97 » 04 Яну 2015, 23:49

Аз имам само един въпрос защо един трейдър би споделил печеливша стратегия със останалите трейдъри при положение че зада спечели той трябва да губи друг???
Сега и да си отговоря сам защото:
1. Стратегията вече не е печеливша.
2. Стратегията наистина е печеливша но само в краткосречен план а в дългосрочен винаги фалира.
3. Щом стратегията в дългосрочен план винаги стига до фалит значи все някой трябва да взема тези пари да печели от това. я сега познайте кой? Ще ви улесня този който е измислил стратегията. Що мислите че само 10% са печелившите трейдъри защото те измислят стратегии които са уж "печеливши" а тези 90% ги следват и винаги губят пак да отбележа в дългосрочен план.
Има много сайтове със форекс стратегии ,литеретура и т.н
всичко е за обща култура с две думи пълни глупости основната цел на сайта в който чете за форекс стратегии,индикатори,литеретура и т.н не е да ви научи на нещо смислено а да печели пари от това вие да им цъкате на банерчетата с раклами.
Това трябва вече да е ясно на всеки че сам трябва да си месиш хляба за да знаеш колко време да го печеш.
П.П не е лошо да четеш по сайтове за да се информираш за обща култура. Но всичко което четете по сайтовете е вече отминала и за това ги наричам "пълни глупости"
иначе ако ставаше за нещо нямаше да е по сайтовете.
П.П.П нищо лично към автора на темата ако иска да продалжава да споделя ""печеливши"" стратегии.
Всеки има право да бъде глупав , но някои злоупотребяват с тази привилегия ! Официално се отказвам от правото си да получавам бонус за мненията си!
Ð
Аватар
Rocky97

Бонус: 48 лв.
Благодарности: 1

ПредишнаСледваща

Назад към FOREX СИГНАЛИ, СИСТЕМИ И СТРАТЕГИИ