CS FOREX Trading - Общи положения

Да печелим без графики, TL, МА, MACD, BB, RSI, SAR, FIBO, ELLIOTT и останалите щуротии.

Re: CS FOREX Trading - Общи положения

Мнениеот p_dim » 09 Апр 2016, 18:32

Това не са грешки, това са предупреждения че може да има загуба на информация когато се преминава от един тип променлива в друг. Гледай и другия журнал дето пише Experts.
Аватар
p_dim

Бонус: 94 лв.
Благодарности: 22

Мнениеот goldrun » 09 Апр 2016, 22:29

Нещо не е наред сякаш
Прикачени файлове
error.PNG
error.PNG (17.48 KiB) Прегледано 1413 пъти
goldrun

Бонус: 14.5 лв.

Мнениеот p_dim » 09 Апр 2016, 22:53

Не се прикача към EURUSD_M5, ами към USDBGN_M5. Нарочно съм го направил така за да е сигурно че го има тоя Символ и е активен в MarketWatch-a. То ти го е изписало в логовете.
Аватар
p_dim

Мнениеот goldrun » 11 Апр 2016, 17:44

Ламерска му работа. Пет шест пъти го чета и все на EURUSD го закачам. Само пачки са ми пред очите явно 8-)
Прикачени файлове
Q_EURBGN.PNG
Q_EURBGN.PNG (16.33 KiB) Прегледано 1363 пъти
goldrun

Мнениеот p_dim » 12 Апр 2016, 12:58

Ето goldrun сам виждаш, че няма повод за оптимизъм. За цял ден е дошъл само един сигнал (с по-трайно задържане на цената в крайните граници) с потенциал да се защипят 3-5 пипа, но както съм написал в коментара на графиката, за влизането са необходими и други условия да бъдат изпълнени за да сработи арбитража. Не разбрах всъщност котировките от демо сметка ли са или от реална? На демо винаги нещата са много-по добре, защото демо дейтафийд-а е винаги доста различен от реалния и котировките са много "по-игриви" :grin: Все пак ако някой брокер намали спреда на USDBGN, обстановката може доста да се подобри и наистина да се появи каца с мед :wink:
Промених бота като за тебе да се закача на EURUSD, както и оправих някои дребни неща. Така че спри предишния бот, затвори частната графика и я изтрий като отидеш на Файл -> Отвори Папка с Данни -> history -> Съответния сървър и я намираш досегашната графика, съответно я изтриваш и рестартираш Терминала.
Закачаш новия бот v2.1 на EURUSD и нататък знаеш :) Пак си ползваш скрипта GetChartID за да подкараш Ask цената. Сега като посочиш с мишката Close цена някой бар от частната графика, в данните за Тиков Обем (Volume) вместо Обем ще се записва макс достигнатата печалба за съответния бар (измерена обаче в Points или частични пипове) но увеличена с 10`000 единици защото записа не допуска отрицателни числа. Просто от това което виждаш като посочиш с мишката - вадиш 10`000 и получаваш макс достиганата печалба бар по бар измерена в Points. (Първия тик на започващ бар не се гледа, записа ще покаже =1).
Аз нямам реална сметка при брокер който го има Символа USDBGN, ако твоята е реална то периодично гледай дали няма да се подобрят нещата :smile:

Q_EURBGN_comment.PNG
Q_EURBGN_comment.PNG (35.66 KiB) Прегледано 1308 пъти
Прикачени файлове
QuotesEURBGN_2.1.mq4
Прикача се към EURUSD_M5, необходимо е Символа USDBGN да е активен
(10.47 KiB) 26 пъти
Аватар
p_dim

Мнениеот goldrun » 12 Апр 2016, 13:33

Благодаря за коментара p_dim. Сметката е реална. Ще го проверя и подобрения бот и разбира се ще постна отново резултат. Ако е възможно админа да премести дискусията в моята тема "Брокери и търговия USD/BGN"
goldrun

Мнениеот goldrun » 13 Апр 2016, 18:15

Днес резултатите са по-оптимистични 8-) Потенциалните пипсчета в каква валута са не ми стана ясно :?:
Прикачени файлове
eurbgn.PNG
eurbgn.PNG (32.07 KiB) Прегледано 1249 пъти
goldrun

Мнениеот p_dim » 13 Апр 2016, 23:25

При позиция от €10`000 (0.1 Лот), един пип (10 частични) си е равен на един лев. Съответно при 1 Лот (€100K) -> 1 пип = 10 лева, ако това питаш.
Аватар
p_dim

Мнениеот goldrun » 14 Апр 2016, 07:28

Точно това ми беше питането, благодаря! Сега за изравняването на обемите да питам как правилно да стане? Предполагам, че не е просто sell 1lot EURUSD sell 1lot USDBGN.
goldrun

Мнениеот p_dim » 14 Апр 2016, 23:20

Да, SELL 1 Lot EURUSD и SELL 1 Lot USDBGN нямат нищо общо с SELL 1 Lot EURBGN. Не смятам да давам обяснения обаче какво се гледа и какви изчисления се правят. Ще направя изключение за goldrun, за това че ми обърна внимание че може да се е променила ситуацията и ще му дам на лични малко повече разяснения.
Аватар
p_dim

Мнениеот goldrun » 15 Апр 2016, 20:07

Такааааа... тъй като неиздържах на изкушението си отворих една позицийка buy EURBGN и веднага споделям наблюдения. Позицията не е идеално балансирана, даже е само приблизително балансирана, в резултат двойката EURUSD е с по-голяма тежест и загубата намалява с покачването на курса. Графиката на бота рисува със закъснение в следствие на което не е възможен ръчен трейд!!! Да внимават колегите от моята черга да не се подлъгват да търгуват!!! За тези, които не им е ясно как се балансира позицията (моята черга) има го писано във форума! Ще уважа колегата p_dim и няма да го споделя тук! Това е за сега 8-)
goldrun

Мнениеот p_dim » 16 Апр 2016, 17:10

Да, има го написано как става и затова даже добавих коментар с пример дето съм го качвал по друг повод: http://forexforum.bg/viewtopic.php?f=45&t=139&p=175840#p175840
Аватар
p_dim

Мнениеот mitef1 » 04 Яну 2017, 01:18

admin написа:Изброявам най-основните принципи, с които се съобразявам, когато търгувам FOREX.

1. FOREX пазарът се движи случайно - във всеки един момент вероятността пазарът да направи 100 пипса нагоре е равна на вероятността да направи 100 пипса надолу.

2. FOREX пазарът не подлежи на прогнозиране - следствие от т.1

3. FOREX пазарът е децентрализиран - липсва централизиран клиринг. Всеки retail forex брокер и всеки участник в ECN е маркет мейкър, предлагащ различна цена.

4. На FOREX пазара във всеки един момент има различни цени - следствие от т.3

5. На FOREX пазара във всеки един момент съществува възможност за арбитраж - арбитражът представлява едновременна покупка и продажба на едни и същ финансов инструмент на различни пазари, с цел извличане на печалба от разликата в цените.

6. Всяка форма на отклонение на едим маркет-мейкър от пазарния фундаментализъм създава възможност за печалба.

> ОБЩИ ПОЛОЖЕНИЯ <
АРБИТРАЖ (ARBITRAGE)
СКАЛПИРАНЕ (SCALPING)
ТЪРГОВИЯ НА НОВИНИ
ТЪРГОВИЯ СРЕЩУ НОВИНАТА
ИСКАШ ЛИ ДА СИ MARKET-MAKER?
MONEY MANAGMENT
НЕКОИ СЪОБРАЖЕНИЯ

Съгласен съм с точки от 3 до 6, но си мисля че не винаги движенията са случайни, макар и да има такива моменти. Аз си мисля ча търсенето и предлагането движат пазара и при дадена по-ниска цена би следвало да има повече желаещи да купят и обратно. Освен това след новини движенията едва ли са случайни. И ако все пак не съм прав и т.1 и т.2 са верни и всичко е теория на вероятностите трябва всички ние да спрем да се занимаваме с разработване на стратегии и да използваме системата на Мартингейл и да го играем на хазарт. Някой пробвал ли е във Форекс? Интересно ми е дали работи.
mitef1

Бонус: 54 лв.

Мнениеот K_W » 04 Яну 2017, 15:15

mitef1 написа:
admin написа:Изброявам най-основните принципи, с които се съобразявам, когато търгувам FOREX.

1. FOREX пазарът се движи случайно - във всеки един момент вероятността пазарът да направи 100 пипса нагоре е равна на вероятността да направи 100 пипса надолу.

3. FOREX пазарът е децентрализиран - липсва централизиран клиринг. Всеки retail forex брокер и всеки участник в ECN е маркет мейкър, предлагащ различна цена.

5. На FOREX пазара във всеки един момент съществува възможност за арбитраж - арбитражът представлява едновременна покупка и продажба на едни и същ финансов инструмент на различни пазари, с цел извличане на печалба от разликата в цените.

6. Всяка форма на отклонение на едим маркет-мейкър от пазарния фундаментализъм създава възможност за печалба.

> ОБЩИ ПОЛОЖЕНИЯ <
АРБИТРАЖ (ARBITRAGE)
СКАЛПИРАНЕ (SCALPING)
ТЪРГОВИЯ НА НОВИНИ
ТЪРГОВИЯ СРЕЩУ НОВИНАТА
ИСКАШ ЛИ ДА СИ MARKET-MAKER?
MONEY MANAGMENT
НЕКОИ СЪОБРАЖЕНИЯ

Съгласен съм с точки от 3 до 6, но си мисля че не винаги движенията са случайни, макар и да има такива моменти. Аз си мисля ча търсенето и предлагането движат пазара и при дадена по-ниска цена би следвало да има повече желаещи да купят и обратно. Освен това след новини движенията едва ли са случайни. И ако все пак не съм прав и т.1 и т.2 са верни и всичко е теория на вероятностите трябва всички ние да спрем да се занимаваме с разработване на стратегии и да използваме системата на Мартингейл и да го играем на хазарт. Някой пробвал ли е във Форекс? Интересно ми е дали работи.

т.1 и т.2 не са верни и това е доказано и от математиката и от практиката

По трудно е да намериш някой, който не е използвал Мартингейл във форекса отколкото някой който го е използвал. Това е най- популярния начин за фалит :grin:
Аватар
K_W

Бонус: 372 лв.
Благодарности: 37

Мнениеот mitef1 » 05 Яну 2017, 18:11

K_W написа:
mitef1 написа:

[url=http://forexforum.bg/viewtopic.php?f=48&t=173][color=#FF0000]> ОБЩИ ПОЛОЖ
/url]

т.1 и т.2 не са верни и това е доказано и от математиката и от практиката

По трудно е да намериш някой, който не е използвал Мартингейл във форекса отколкото някой който го е използвал. Това е най- популярния начин за фалит :grin:

Т. е. съм прав за т. 1 и 2, както и за Мартингейл че не работи.
А кой анализ е по-ефективен Фундаменталния или техническия и има ли начин да се комбинират?
mitef1

Бонус: 54 лв.

Предишна

Назад към COUNTER STRIKE FOREX TRADING