CS FOREX Trading - Общи положения

Да печелим без графики, TL, МА, MACD, BB, RSI, SAR, FIBO, ELLIOTT и останалите щуротии.

Re: CS FOREX Trading - Общи положения

Мнениеот Random Selection » 25 Апр 2014, 14:38

Naysmith, M-теорията с Хилбертова математика ли борави или все още се разработва инструментариума, с който да се изрази? Просто питам. :smile:

Казваш: "За твоя пример с различното поведение на фотоните си има ясни математически причини те да се държат така, които НЕ са свързани със съзнанието. Тази връзка е също такова погрешно възприятие заради терминът "наблюдател", който в квантовата физика изобщо не означава "човек, който гледа"."

Никъде не съм твърдял, че съзнанието е т.нар. призрачна връзка м/у две елементарни частици, не си ме разбрал. Колкото до Наблюдателя, така е, да, и точно затова съм го написал с малка буква - наблюдател, а не Наблюдател.

Аvkch, довечера, че сега ще ми дойде нагорно...
Time takes too much time.
Random Selection

Бонус: 61 лв.
Благодарности: 1

Мнениеот Random Selection » 25 Апр 2014, 20:42

avkch написа:@Random Selection- наред с твърдения с които съм съласен излагаш и някои които ми е трудно да възприема :-?
Пример: "Преди Нютон гравитацията няма как да е съществувала. Ако е съществувала преди това, значи е съществувала винаги." Не го разбирам, изцяло противоречи на моята логика. Ще дам сходен пример зада видиш колко абсурдно ми звучи това: Преди мен, майка ми няма как да е съществувала защото ако е съществувала преди това значи е съществувала винаги !!??

В случая изхождаш от предпоставката, че Нютон е "родил" гравитацията по начина, по който майка ти е родила теб. Става дума за съществуването на гравитацията, а не на Нютон/майка ти, макар че, ако се задълбочим, и той ще бъде под въпрос. :smile: По- скоро трябва да подходиш от следната гледна точка - преди да се родя, не съм съществувал, а ако съм, значи съм съществувал винаги. Преди да се роди, гравитацията или не е съществувала или е съществувала винаги. Като винаги е безкрайно дълаг период - преди време-пространството, преди т.нар. Голям взрив и тн. А ако получаваме в отговор на въпрос безкрайност (винаги), значи или в най- добрият случай питането ни е безкрайно широко или направо безсмислено. Остава другата алтернатива.

avkch написа:Какво пречи да е съществувала само 21 години преди мен? Щото доколкото знам и преди Нютон хората са ходили по земята :-? но това изобщо не пречи гравитацията да е възникнала в един по-ранен момент.

Това би било вярно в една константна и непроменлива система. Което е неприложимо към света. Преди Нютон (образно казано) светът се е ръководил не от физични, а от религиозни закони, които са били монопол на църквата. Бог, Дявол, Ад и Рай са били все реалности за тогавашното мислене. Има редица подобни феномени, част от тях от ново време и с достатъчна продължителност във времето, за да бъдат обстойно изследвани, когато вярата на богомолците материализира религиозни образи, символи, стигми и тн.

Следващото ми хрумна днес, докато обмислях темата и тепърва трябва да си го докажа, но все пак нека пробвам да развия идеята в някакъв най- груб вид. С разпадането на религиозния мироглед и след една камара изгорени хора по кладите, лека-полека си пробива път гледището, че Земята не е плоска и не е център на Вселената. За човек, който до вчера е вярвал в Бог и Дявола, подобно разбиране е меко казано страшно. Днес той няма опора, на чиято база да замести разклатения мироглед и изведнъж му се казва, че стои на (най- грубо) една топка, под която няма "нищо" и във всеки един момент е заплашен да "падне" в това нищо.

После един шизофреник (нарочно иронизирам, за да покажа нелепостта на процеса) бива цапардосан от ябълка по главата и... открива "гравитацията". И не просто я открива, а успява да докаже едно имагинерно, призрачно понятие (гравитацията) с друго имагинерно, призрачно понятие (математиката). Пълен абсурд, но можеш да си представиш облекчението на обикновения човек - вече има сила, която го придържа към тази топка (идеята за плоската Земя не предполага нуждата от гравитация).

Нека сега да заместим процеса на индивидуално ниво. По една или друга причина хипотетичен човек Х преживява житейска криза. Всичко, в което е вярвал, мислил и е бил, се срутва. Търси опора тук и там и накрая стига до разни гледачки, врачки и всякакви други шарлатани (шизофреници?) с достатъчна практическа съобразителност, за да превърнат моментната слабост на ближния във бизнес.

В първият случай говорим за "масова", а във вторя за "индивидуална хипноза". Въпросният човек Х се хваща като удавник за сламка за всички глупости, които въпросният шарлатанин му изръсва, закърпва положението до момент, когато е готов отново да бъде част от "масовата хипноза" или казано иначе да бъде "пълноценен член на обществото". Следва саркастичен смях.

Друг пример, който ми хрумна днес - ако гравитацията, математиката и науката са "обективно" съществуващи, то те трябва да са естествени и проявленията им да са в хармония с всеобщия ред, а не за сметка на него. Не виждам предпоставки за хармоничен паралел между проявленията на науката и природата, примерно. Логично следва неестествения (ръкотворния) произход на науката (гравитацията).

avkch написа:Спомням си в университета професора ми по физика разправяше за студент от предишните випуски който му доказал по подобен нячин че гравитацията не съществува реално а е само в главите на хората. Понеже въпросният професор беше от т.нар. "стара школа" (беше на 78) предложил на студента да му го докаже практически като скочи от прозореца, въпреки убедителните си теоритични доводи студентът отказал :grin:

Бидейки част от масовата хипноза, ще е глупаво, ако опитаме да докажем експериментално подобно твърдение с риск за живота си. Първо трябва да преодолеем собствената си разумност и всичко онова, което ни е набивано в канчетата с години. Но това, че ти, аз или въпросният студент/професор, ще станем на пихтия, не значи, че подобни физични закони важат за всички.

Примери бол - потърси инфо за Сай Баба, примерно. Родната Ванга е известна на всички. Подобни хора-феномени са изследвани и учените или скептично свиват рамене или открито признават, че по една или друга причина, са над физичните закони. Как иначе би обяснил материализирането на скъпоценни камъни от Сай Баба, чиято структура и състав е с неземен характер (няма как по естествен или изкуствен начин да са се формирали/синтезирали на тази планета)?

avkch написа:Можеш ли да ми дадеш някакъв линк за антигравитацията че наистина ми е интересно, всичко което съм намирал по темата изглежда силно скалъпено? Пък и гледам тука на строежа отсреща се мъчат още с разни кранове ... :grin:

Машината, създадена в резултат на провокацията от страна на Пентагона е с тежест 2 (или 3 беше?) тона и левитира на едва няколко саантиметра над земята. Предвид отдалечеността във времето, предполагам, технологията се е развила, но пак остава нуждата от огромно количество енергия, за да функционира и прави невъзможна поне за момента употребата и за ежедневни цели.

Никога не съм се задълбочавал достатъчно по темата, за да си позволя да ти давам насоки (линкове). Това, което пиша, е по спомени и нямам идея къде съм го чел, гледал и тн. Идеята на примера беше, че съзнателното внимание (вярата и тн; както искаш го наречи) е определящо за формирането на материалната действителност, а невъзможното става възможно.
Time takes too much time.
Random Selection

Бонус: 61 лв.
Благодарности: 1

Мнениеот StoneHeart » 25 Апр 2014, 23:08

Напълно съм съгласен с цифрите :
vgc написа:Поскъпването с 5% е равновероятно на спад от 4.76%
Поскъпването с 10% е равновероятно на спад от 9.09%
Поскъпването с 20% е равновероятно на спад от 16.67%
Поскъпването със 100% е равновероятно на спад от 50%
Поскъпването с 200% е равновероятно на спад от 66.67%
Поскъпването с 300% е равновероятно на спад от 75%
Т.е. увеличението на цената по 4-ри е равноверояно на това цената да слезе до нива на една четвърт от началните при положение че се приеме за постулат теорията за случайно движение.
, НО Правилно е да се каже :
Покачване с 5% е равностойно на понижение 4.76% ...
Покачване 10 % е равностойно на понижение 9.09% ...
Покачване 20 % е равностойно на понижение 16.67% ...
Покачване 100 % е равностойно на понижение 50.00% ...
Покачване 300% е равностойно на понижение 75% ...
... от вече постикнатата цена (доходност) при повишението.
Пояснение :
100% доходност от понижение, означава 50% падане на цената
ПРИМЕР (по Желев) :
Ако купя на цена 100 и продам на цена 400
( печеля 300% повишение = $300 ),
е равостойно на това,
да продам на цена 400 за да купя на цена 100
( печеля 75% понижение = $300 )
Извинявам се на нерзбралите, какво искам да кажа,
но това НЕ Е Положително Математическо Очакване !!!
Аватар
StoneHeart

Бонус: 246.5 лв.
Благодарности: 51

Мнениеот Dusty » 26 Апр 2014, 00:31

avkch написа:Поредната страхотна дискусия във форума, вече прескачам скучните теми за валутната търговия и чета само теоритично-философските :grin:

Цитирам само това, защото ме изкефи :grin:
Но мнението ми е по повод всички последни постове.
"Оксфордска история на 20 век" описва войните, социалните, индустриалните, технологичните революции - неща, които общо взето ги знаем, като съдя по нивото на пишещите тук. За мен най-любопитна е главата, посветена на развитието на науката физика през миналия век. В обем, равностоен на далеч по-прочути събития, се разисква разривът между теоретичната и практичната физика. Заслужава вниманието, защото маркира възлов проблем на цялото ни съвремие, не само за физиката - противоречието между теорията и практиката. Или пак вечният въпрос, за който стана дума вчера. :smile:
Dusty

Бонус: 64 лв.

Мнениеот тъпото копеле » 28 Апр 2014, 14:18

vgc написа:Абсолютно правилно си го сметнал още повече че съм го "доказал" за себе си емпирично с помощта на ЕА. Единственият проблем е че трябва да се почака доста годинки докато една акция скочи с 300% но какво да се прави

Не виждам математическо доказателство за твърдението ти, че 100% растеж е равновероятен на 50% спад, но ако си го доказал с ЕА, това е готова система с ПМО при случаен пазар - една рендъм функция раздава късо/дълго в евро/долар, дългите се трейдват в е/$ на доларов акаунт, късите се трейдват дълго $/лев на левов акаунт.
При амплитуда на профита над 0.5% (70 пипа) системата ще избива спреда.
Имаш ли такъв ЕА?
Благодарим за полезния пост, 2.50 лв. бяха добавени към бонуса ти.
Аватар
тъпото копеле

Бонус: 309.5 лв.
Благодарности: 23

Мнениеот vgc » 28 Апр 2014, 20:54

тъпото копеле написа:Не виждам математическо доказателство за твърдението ти, че 100% растеж е равновероятен на 50% спад, но ако си го доказал с ЕА, това е готова система с ПМО при случаен пазар - една рендъм функция раздава късо/дълго в евро/долар, дългите се трейдват в е/$ на доларов акаунт, късите се трейдват дълго $/лев на левов акаунт.
Имаш ли такъв ЕА?

Темата е от преди 4-ри години Математически бетинг-граали и по точно т.3 за равно-вероятни противоположни алтернативни събития. Още тогава бях конструирал и ЕА и модел под Ексел които "доказаха" за мен разработката на edlund. Няма как на годишна база обаче да измъкнеш при валутите от това ПМО повече от приблизително 5 процента доходност по спомен в дългосрочен план. Лимита се получава от супер строго разчетеният ММ по Кели който се прилага за тази система от една страна и от друга който реализира самото ПМО защото при бетинга по Кели няма никакво значение в каква последователност се случват печалбите и загубите.

п.п. За Математическото доказателство ти си си го доказал сам :smile: при курс евродолар 1-ца и респективно долар-лев от 1.965 то ако литне еврото до 2.0000 - т.е. с цели 100% нагоре, то тогава пък долар-лев ще е "тупнал" с точно 50% надолу :smile:

п.п.п. Модела с двете сметки (доларова и левова) може да си го направиш и сам в Ексел, но трябва да си го съчетаеш със ММ разчетите които бяха публикувани тогава или да си поиграеш с оптимизациите на формули в самият Ексел. В резултат ще видиш че при амлитуда на профита от 70 пипса няма да може да биеш спреда. По стари спомени това се случва при над 10% движение на цената - т.е. поне 1,000 стандартни пипса само за да си платиш на брокито.
Форексът е полезен като ХОБИ
vgc

Бонус: 304 лв.
Благодарности: 89

Мнениеот S.Zhelev » 29 Апр 2014, 08:49

vgc написа:
S.Zhelev написа:Да речем, че акцията струва $100 и поскъпване с 300% е равновероятно на спад с 75%. Следователно в 50% от случаите ще загубим $75, а в останалите 50% ще спечелим $300. От 100 сделки би трябвало да реализираме приблизително $11250, което е над 100% доходност.

Дали съм смятал правилно :grin:

Абсолютно правилно си го сметнал още повече че съм го "доказал" за себе си емпирично с помощта на ЕА. Единственият проблем е че трябва да се почака доста годинки докато една акция скочи с 300% но какво да се прави :smile:

Ако акцията е blue chip като Coцa-Cola или General Electric, наистина ще ни се наложи да почакаме доста. Но ако е акция на някоя small cap компания, струваща под $1, вероятността да видим 300% ръст или 75% спад в рамките на 1 година е доста висока.

За мен основният въпрос е как да си направя едно наистина диверсифицирано портфолио. След това съм склонен да инвестирам известна сума в този експеримент.
Вземи forex бонус за участие във форума
Oбида или подигравка се наказва с бан. Всеки, който отговори на обида с обида също ще бъде баннат.
Аватар
S.Zhelev

Бонус: 187 лв.
Благодарности: 2

Мнениеот тъпото копеле » 29 Апр 2014, 12:24

Ще прегледам темата с граалите, вярно е че трябва да се съобрази и с ММ-а.
vgc написа:п.п. За Математическото доказателство ти си си го доказал сам :smile: при курс евродолар 1-ца и респективно долар-лев от 1.965 то ако литне еврото до 2.0000 - т.е. с цели 100% нагоре, то тогава пък долар-лев ще е "тупнал" с точно 50% надолу :smile:

Там е проблема, че нищо не съм доказал, по-горното показва единствено, че 100% растеж в една двойка е равен на 50% спад в реципрочната ѝ. Нищо не доказва за вероятността за която става дума.
Аватар
тъпото копеле

Мнениеот vgc » 29 Апр 2014, 16:33

тъпото копеле написа:Там е проблема, че нищо не съм доказал, по-горното показва единствено, че 100% растеж в една двойка е равен на 50% спад в реципрочната ѝ. Нищо не доказва за вероятността за която става дума.

Не те разбирам какво точно търсиш като доказателство - или приемаш че пазарите се ефективни или не. Така с картинка по-ясно ли е за какво става дума?
b.png
b.png (58.31 KiB) Прегледано 3118 пъти

Ако приемеш че теорията за ефективните пазари е вярна то може да прилагаш тази тактика за акции. А ако може да ускориш времето и накараш курса на евро-долар да мърда между 0.25 и 8.00 то може да пробваш залози по горната схема които от 27 двойни сделки ти гарантират над 350% доходност, а ако намесиш разни практически проблеми като маржин и сие просто вместо вход с 50% ще си направиш вход с 10% и тогава от 2022.58 начални доларчета ще ги добуташ до 3584.42 накрая - т.е. до над 70% възвъщаемост.

Та имаме ли граалче или не накрая :?:
vgc

Мнениеот тъпото копеле » 29 Апр 2014, 23:37

vgc написа:Не те разбирам какво точно търсиш като доказателство - или приемаш че пазарите се ефективни или не. Така с картинка по-ясно ли е за какво става дума?

С уважение към труда, който си положил да направиш екселската табличка и графиката, вероятно ти е ясно, че тя не отговаря на въпроса за вероятността, напротив - приема като аксиома идеята за равновероятност 100%/50% растеж/спад.
Доказателството може да е емпирично - бектест на 10-15 години история с няколко хиляди сделки от типа 1%/0.909%, който да покаже резултати клонящи към 50/50 или пък теоретично - показатели, които да сочат, че в низходяща посока волатилността пада, амплитудите на микротрендовете и на моноимпулсите процентно намаляват, котировките се сгъстяват и т.н., т.е., че динамиката е различна в двете посоки.

Като спомена, че имаш емпирично доказателство, помислих, че е подобно на описаното по-горе.

Не знам.
Аватар
тъпото копеле

Мнениеот vgc » 30 Апр 2014, 10:56

тъпото копеле написа:Като спомена, че имаш емпирично доказателство, помислих, че е подобно на описаното по-горе.

Не знам.

Почна да ми омръзва:
- трябва ви или добра подготовка по математика
- или ви трябват умения по боравене с офис пакет - това последното се решава много лесно с разходка до учебен център

ЕА-та няма да ви реши проблема с липсата на подготовка, нито пък ще ви накара да разберете защо 100% увеличение не е равно на 100%-тово намаление. А защо не може да се практикува малък стоп/таргет на финансовите пазари по тази система си стои за курсова работа след горните две стъпки.

Относно емпиричността, първо равновероятните 5% увеличение срещу 4.76% намаление приложени на рейнджови маркет какъвто е валуният:
b5.png
b5.png (40.92 KiB) Прегледано 3021 пъти
След хиляда сделки по тази 5 процентова техника ПМО-то ви е около 80% практическа възвръщаемост.

Ето второто което е равновероятните 10% увеличение срещу 9.09% намаление:
b10.png
b10.png (41.01 KiB) Прегледано 3021 пъти
След хиляда сделки по тази 10 процентова техника ПМО-то ви е около 450% практическа възвръщаемост, но на валутните пазари за конкретен инструмент ще ви трябват няколко човешки живота за да ги дочакате като развитие.

За бетинга по Кели и как се ползва в конкретния случай си намерете инфо в нета. После след курсовата работа на тема минимален процент ще сте готови да хванете който и да е програмист и той с натискането на около 2000 клавиша ще ви направи ЕА за емпирични доказателства, които евентуално ще приемете или не в зависимост от нивото си на компетентност.
vgc

Мнениеот StoneHeart » 30 Апр 2014, 18:31

Оценявам способностите на VGC като математик.
Дори смятам, че те превишават моите.
Но за съжаление му липсва способност да бъде творец,
и може единствено да бъде статистик.
Аз също отдавна анализирам пазара ,
и съм стигнал до извода, че това НЕ Е КОНСТАНТА.
Ето как изглежда моя резултат , ако приемем , че пазара е КОНСТАНТА :
100k-fixed-graph.gif
100k-fixed-graph.gif (15.78 KiB) Прегледано 2968 пъти
А така изглежда ако го приемаме за ДИНАМИЧЕН, и успяване да реагираме :
100k-dinamic-graph.gif
100k-dinamic-graph.gif (15.38 KiB) Прегледано 2968 пъти
Аватар
StoneHeart

Мнениеот StoneHeart » 30 Апр 2014, 18:34

Поради ограничението за 3 броя прикачени фаилове,
прилагам отделно статистиката :
100k-fixed-stats.gif
100k-fixed-stats.gif (36.95 KiB) Прегледано 2964 пъти
100k-dinamic-stats.gif
100k-dinamic-stats.gif (36.8 KiB) Прегледано 2964 пъти
Послепис :
Моля това да не се приема като някакъв вид реклама. Нищо не предлагам !
Единствено се опитвам да ви накарам да мислите повече,
и да спрете да цитирате изтъркани "истини".
Аватар
StoneHeart

Мнениеот p_dim » 06 Май 2014, 18:12

тъпото копеле написа:
vgc написа:Абсолютно правилно си го сметнал още повече че съм го "доказал" за себе си емпирично с помощта на ЕА. Единственият проблем е че трябва да се почака доста годинки докато една акция скочи с 300% но какво да се прави

Не виждам математическо доказателство за твърдението ти, че 100% растеж е равновероятен на 50% спад, но ако си го доказал с ЕА, това е готова система с ПМО при случаен пазар - една рендъм функция раздава късо/дълго в евро/долар, дългите се трейдват в е/$ на доларов акаунт, късите се трейдват дълго $/лев на левов акаунт.
Имаш ли такъв ЕА?

На практика това което искаш е да играеш на символа EUR/BGN, който ще се движи в съвсем тесен рендж, защото курса се контролира от БНБ около 1.955. Идеята е стара като Валутния Борд в БГ :grin: Ще трябва да те разочаровам, че не може да се прескочи спреда, т.е. брокерите не пасат трева. Аз си спомням че когато видях символ (не помня при кой БГ брокер беше) USD/BGN първата ми работа беше да се провери случая. Сега като видях твоя пост реших да видя дали пък не се е променили нещо :oops: За съжаление всичко е без промяна и далавера - няма. Може да се убедиш сам - написах набързо едно ботче, което не търгува а само показва какви биха били котировките ако се предлагаше символ EUR/BGN. Днес цял ден го бях закачил на едно демо на Делтасток и регистрира максимална далавера от минус 4 пипа. Единственото което може да се каже е че USD/BGN е просто едно огледално копие на EUR/USD, така че е безсмислено да отваряш позиции и в двата символа (EUR/USD и USD/BGN) ако ще правиш някакъв незнаен бетинг граал.

Котировки_EURBGN.png
Котировки_EURBGN.png (13.03 KiB) Прегледано 2865 пъти
Прикачени файлове
QuotesEURBGN_1.0.mq4
Прикача се към графика на USD/BGN
(2.83 KiB) 19 пъти
Аватар
p_dim

Бонус: 97 лв.
Благодарности: 22

Мнениеот Ecogen » 06 Юни 2014, 17:28

S.Zhelev написа:
Ecogen написа:Точки 1,3 и 4 не верни.
Другото е ОК.

Точка 1 подлежи на дискусия. Точки 3 и 4 са безспорно верни и лесно проверими.

"4. На FOREX пазара във всеки един момент има различни цени - следствие от т.3"

:grin:

Абсолюно невярно. В различни моменти цената е една и съща. Определени цени се повтарят в различни моменти.

В момент А и момент Б може да има еднакви цени. Твърдението от т.4 е инфантилно.
Аватар
Ecogen

Бонус: 10 лв.

Мнениеот goldrun » 07 Апр 2016, 19:01

p_dim написа:На практика това което искаш е да играеш на символа EUR/BGN, който ще се движи в съвсем тесен рендж, защото курса се контролира от БНБ около 1.955. Идеята е стара като Валутния Борд в БГ :grin: Ще трябва да те разочаровам, че не може да се прескочи спреда, т.е. брокерите не пасат трева. Аз си спомням че когато видях символ (не помня при кой БГ брокер беше) USD/BGN първата ми работа беше да се провери случая. Сега като видях твоя пост реших да видя дали пък не се е променили нещо :oops: За съжаление всичко е без промяна и далавера - няма. Може да се убедиш сам - написах набързо едно ботче, което не търгува а само показва какви биха били котировките ако се предлагаше символ EUR/BGN. Днес цял ден го бях закачил на едно демо на Делтасток и регистрира максимална далавера от минус 4 пипа. Единственото което може да се каже е че USD/BGN е просто едно огледално копие на EUR/USD, така че е безсмислено да отваряш позиции и в двата символа (EUR/USD и USD/BGN) ако ще правиш някакъв незнаен бетинг граал.

Прикачения файл Котировки_EURBGN.png вече е недостъпен

Така като гледам при моя брокер има шанс за малко кери. Дали някой ще се смили да пусне един експерт, който да потъргува докато го има това явление? 8-)
Прикачени файлове
EURBGN.PNG
EURBGN.PNG (10.6 KiB) Прегледано 1259 пъти
goldrun

Бонус: 24 лв.

Мнениеот p_dim » 08 Апр 2016, 23:50

Здравей goldrun, това което виждам по принцип се получава при паразитен тик, който бота ще го регистрира и от там ще дойде такава голяма разлика в диапазона на цената при синтетичния Символ. Но дори и да има трайно широк диапазон на фликтуации, хич не е лесно да се налови риба да знаеш. Все пак ще помисля по въпроса когато успея, ще гледам утре да ти кача бот който ще чертае графика на EUR/BGN та да видим колко чести са тия паразитни тикове и има ли трайни колебания :)
Аватар
p_dim

Мнениеот goldrun » 09 Апр 2016, 06:40

p_dim написа:Здравей goldrun, това което виждам по принцип се получава при паразитен тик, който бота ще го регистрира и от там ще дойде такава голяма разлика в диапазона на цената при синтетичния Символ. Но дори и да има трайно широк диапазон на фликтуации, хич не е лесно да се налови риба да знаеш. Все пак ще помисля по въпроса когато успея, ще гледам утре да ти кача бот който ще чертае графика на EUR/BGN та да видим колко чести са тия паразитни тикове и има ли трайни колебания :)

Здравей p_dim. Всеки ден около 20ч. нулирам бота и го пускам отново. Постнал съм най-добрият резултат за седмицата, но всеки ден си има положителна разлика. Ето и от вчера
Прикачени файлове
USDBGN2.PNG
USDBGN2.PNG (6.77 KiB) Прегледано 1163 пъти
goldrun

Бонус: 24 лв.

Мнениеот p_dim » 09 Апр 2016, 12:48

Хм, значи мноооо ме учуди с това което казваш. Я пробвай да това ботче да начертае графика да видим на какво прилича. Ще е чудо ако не съм оплескал нещо, ама пазара е затворен и не мога да го пробвам. Дано да тръгне, че ще се появя чак след сряда вероятно. Така, закачаш го на USDBGN_M5, да видим на пет минутна графика колко чести са шиповете и т.н. Гледаш в журнала трябва да изпише че "Частната графика Q_EURBGN е създадена успешно". После даваш 'Файл' -> 'Отвори офлайн' и я намираш тая графика и я отваряш. Гледаш пак в журнала бота трябва да потвърди че я е намерил отворена и ще продължи да я ъпдейтва в реално време. Бара се преизчислява и презаписва при всеки нов тик, но на графиката ще се опресни със закъснение (макс веднъж на секунда) иначе кода може да забие (блокира). Като видиш че всичко работи и Бид цената се движи на частната графика, за да се покаже и Аск цената, се налага да направиш серия от маймунджълъци: 1. Закачаш скрипта GetChartID върху частната графика и гледаш в журнала трябва да ти изпише кое и е ID-то. 2. Спираш бота, отваряш кода с Едитора и тоя номер на ID-то го слагаш на 21-ви ред, като подменяш съществуващия. 3. Рекомпилираш кода наново и пак го закачаш на USDBGN_M5. Сега вече трябва да виждаш и цената Аск на частната графика да се движи, тя е създадена като графичен обект (линия). Надявам се да тръгне от раз. Робота го слагаш в Файл -> Отвори папка с данни -> MQL4 -> Experts, а скрипта GetChartID в папка Scripts.
Прикачени файлове
QuotesEURBGN_2.0.mq4
Поставя се в папка MQL4 -> Experts, закача се на USDBGN_M5
(10.61 KiB) 11 пъти
GetChartID.mq4
Поставя се в папка MQL4 ->Scripts
(862 Байта) 12 пъти
Аватар
p_dim