FOREX - Готови ли сте да платите цената?

Защо да отделяме време и пари...

Re: FOREX - Готови ли сте да платите цената?

Мнениеот guest » 26 Авг 2010, 23:07

saxsten написа:Хм!
Някой все пак ще обясни ли на мене - Лаика , като как така StoneHeart си избира входовете ,че да постига толкова безгрешни резултати.

Обяснено е по-горе, нищо не избира, праска и късо и дълго - т.н. хедж и затваря само печелившите. Затова всичките му сделки до една са печеливши и затова растежа в баланса е дублиран от флоатинг лос, който пък е по-голям заради спреда и волатилността която го прескача.
Понеже поустнатите сделки са печелившите, ти изглеждат "безгрешни входове". Всъщност хич не са, но за да разбереш трябва да знаеш кое е бяло и кое е черно.
saxsten написа:От общи съображения бих казал ,че играта на баланс би могла да е успешна ако валутата рейнджи , па ако ще рейнджа да е на Н4 и дори да е на дневна, но има ли тренд и не го ли усетиш че е срещу теб, спукана ти е работата.
Балансът е нещо което не съществува и всякаква "игра на него" е пълна глупост. Така че се връщаме пак на доста точно казаното от KLC.
greedforsuccess написа:селовете които са по отдолу са затваряни първи и последен е този най отгоре. Напълно разумно позициониране.

Не мога да се съглася с теб, но това е много дълга тема.
guest

Мнениеот KLC » 27 Авг 2010, 11:18

Дефакто е много лесно да се печели от форекс. Заделяш 100к работен капитал и цъкаш с 0,1 лот. Стопове не слагаш, а само трейлинги, когато отиде достатъчно в твоята посока. Така ще си гарантираш минимална сигурна печалба и ще осигуриш възможност печалбата да нараства свободно ако има движение в твоята посока. Голяма част от позициите ще си вадиш на профит без да се налага да добавяш, но ако пазарът избяга доста почваш добавки през 5 фигури. Някой по-добър със сметките от мен, да сметне колко фигури против теб ще издържиш без да фалираш. Като върне достатъчно и излезеш на достатъчно тлъста печалба, която да осмисли клепенето и чакането, отново трейлинг.

Общо взето това ми се струва непробиваено, но ако греша, моля да ме поправите ;)
KLC

Мнениеот Daniel » 27 Авг 2010, 11:28

Не е лесно, но е абсолютно възможно и то точно по този начин, по който си написал. За да цъкаш с 0.1 лот (както правя аз), далеч не са необходими 100к работен капитал. Стигат и десетина пъти по-малко.

Относно добавките - аз съм избрал да добавям през 1 фигура, но може и по-нарядко. Колкото по-нарядко са добавките, толкова по-малък риск поемаме.

Аз не съм на пазара за да стана милионер за 1 година. Мисля, притежавам необходимото търпение, за да имам един страничен доход. 1000 лв. месечно да са, няма да ги върна.
Daniel

Мнениеот KLC » 27 Авг 2010, 11:41

Не съм много съгласен, щото с 0,1 лот(10к) с добавки през 1 фигура, ако пазарът позасили, след 10 фигури ще имаш 1 лот сумарно на солена забуба от около 5000 долара, а след още около 5 фигури сметката няма да я има ... а
за съжаление, движения от 15 фигури без корекция се срещат доста често напоследък.

Не съм много добър в сметките наум, така, че ако греша ме поправете.
KLC

Мнениеот fx rookie » 27 Авг 2010, 11:46

KLC ти сметката си си я направил, ама Даниел явно си мисли, че е открил топлата вода и никой преди него не се е сетил :shock: :shock: :shock:
Обаче истината е, че при първия по-силен тренд и ще си занулен, а той ще дойде рано или късно!
fx rookie

Бонус: 17.5 лв.
Благодарности: 7

Мнениеот KLC » 27 Авг 2010, 12:09

Да, обаче, какво ще кажеш за моя сценарий ;)
KLC

Мнениеот saxsten » 27 Авг 2010, 12:09

fx rookie написа:KLC ти сметката си си я направил, ама Даниел явно си мисли, че е открил топлата вода и никой преди него не се е сетил :shock: :shock: :shock:
Обаче истината е, че при първия по-силен тренд и ще си занулен, а той ще дойде рано или късно!

Аз съм май човека който знае повече по играта срещу тренда или това на което му казват още "усредняване"
Преди 2-3 години се захванах да анализирам този метод / системата на Дон Карлос /с помоща на експерти.
Резултати:
1 При рейнж и добър ММ се печели много към 8000 % на месец
2.Когато тренда е срещу теб се губи много и не зависи от размера на сметката
3.Добавките срещу тренда най добре да са в полугеометрична прогресия като всяка следваща е умножена по 1,1 до 1,15 спрямо предишната или поне равна на нея.
4.Най важното при такава система е определянето тренд или рейнж и респективно посоките на тренда.За съжаление последното е най-важно и за всякакъв вид друга форекс-търговия.
Накрая ако си сигурен ,че ще има откат и то стабилен, можеш да си позволиш лукса да контриш тренда ,но не повече от 3-4 контра сделки през 50-60 пипса и ако не стане трябва да си готов да си платиш цената
Сорри :D :D :D :D :D
Форекса е оръжие за масово поразяване
Аватар
saxsten

Бонус: 128 лв.
Благодарности: 13

Мнениеот vgc » 27 Авг 2010, 12:10

Ами вместо 100к и 0.1 лот може да са 10к и игра с един микро-лот или направо да се отиде при брокер с нано-лотове. Обаче повече от 20-30% на годишна база няма никакъв шанс да се докарат и дори тогава успоредно с това риска от зануляване ще си стои с пълна сила - т.е. съотношението риск-ревард нещо ми изглежда доста кльощаво.
Въпросните 20-30 процента и използването на риск под 0.1% за единичен вход са максимума и то ако адекватно е подредена техниката на отиграване - т.е. не се подаряват на брокера излишни спредове, суапове и си е.
Иначе не виждам проблем човек да задели 10% от сумата която може да си позволи да загуби без от това да пострада самият той или семейството му. Да я раздели на няколко равни части и за всяка част да причисли различна грид, суап или някаква друга цъкалка. След 4-5 години като тегли чертата - или ще е удвоил сумата или ще я е ликвидирал, а през това време може да търси начин за това как да спечели гонения размер сума без да поема риск или поне риска да е по-малък.
А като заговорих за планиране бих искал да попитам колко от хората тук са си правили детайлен месечен бюджет, който да са проверили поне един месец след това дали е правилен и колко имат съответно финансов план да кажем разчетен поне за следващите 10 години, който да се опитват да постигнат? Инфото за личният месечен бюджет е отлична информация за това евентуално дори от утре да сме с удвоени приходи къде те пак ще изтичат, а по-дисциплиниращо нещо от финансовият план и заедно с това подпомагащо ни да изпълним целите си аз също не познавам :) Ако някой все още не се е замислял то информация в нета има много и единствено трябва да си задели няколко часа за разучаване и след това за работа. А това дали да ползва цъкалка от този вид или не е въпрос на собствен вкус, но правилото за 10-те процента е задължително - рискуват се 10% от това което притежаваш и можеш да си позволиш да загубиш с единичен похват или начинание - всичко останало е игра на руска рулетка с бъдещето ти.
Последна промяна vgc на 27 Авг 2010, 12:21, променена общо 4 пъти
Форексът е полезен като ХОБИ
vgc

Бонус: 305 лв.
Благодарности: 89

Мнениеот Daniel » 27 Авг 2010, 12:14

Не, fx rookie, не съм измислил топлата вода. Просто си пиша сделките, от време на време разсъждавам на глас, но не натрапвам мнението си на никого.

KLC, трендове от десетина фигури без корекция действително има. Това, което пропускаш е, че аз чакам тренд от десетина фигури преди да започна да играя срещу него. А трендовете от 25 фигури без корекция все още са рядкост.
Daniel

Мнениеот guest » 27 Авг 2010, 12:20

KLC написа:Общо взето това ми се струва непробиваено, но ако греша, моля да ме поправите ;)
Грешиш. Тази стара идея за обиране на волатилността и в двете посоки е занулила камара от акаунти и ако е дала нещо на други, то е нищожно и нереантабилно. Проблемът е че тя е концептуално грешна, на практика иска пазарът да е в рейндж за да бъде оптимална, а основна пазарна зависимост е, че той не стои в рейндж, а движи в трендове. Значи ако обърнеш платната точно в обратната посока ще излезе, че щом една свободно котирана валутна двойка не може да стои в рейндж, то стратегия която разчита на излизане от него ще почива на доказана пазарна зависимост.От тук нататък вариации много.
Истината обаче е че твоя пример за 100 к капитал и 0.1 обем не може да се докаже емпирично като грешен, защото може да си цъкаш по тоя начин изключително дълго време при нищожна рентабилност и да си мислиш, че няма "черни лебеди", само защото не си стъпвал в Австралия.
Затова и такъв тип "системи" ще се търкалят докато има финансов пазар на тоя свят, макар истината да е на една ръка разстояние, скрита от обратната страна.
guest

Мнениеот KLC » 27 Авг 2010, 12:32

Хем греша, хем не може да се докаже, че греша - ха сега ;)
KLC

Мнениеот fx rookie » 27 Авг 2010, 12:36

ти ще оцелееш много по-дълго вероятно, но каква доходност ще имаш?
fx rookie

Мнениеот guest » 27 Авг 2010, 12:41

KLC написа:Хем греша, хем не може да се докаже, че греша - ха сега ;)
Ами обяснил съм ти защо грешиш. Просто за да се докаже емпирично, трябва да живеем с орлите, ама ти тогава можеш да вдигнеш праметрите на 1 млн капитал към 1 нано или микро лот или каквото там предлага някой бъкет и да умрем от глад докато цъкаме. Просто ако е статистическа, трябва да е точно обратната идея. Задай си въпроса колко процента фалират по демота и риъли и какво правят за да го постигнат и ще имаш отговор на въпроса какво да правиш за да печелиш. Доказана зависимост. И то без да разбираш нищо от пазара.
Трейдинга е вече друга бира.
guest

Мнениеот vgc » 27 Авг 2010, 12:53

guest написа:Задай си въпроса колко процента фалират по демота и риъли и какво правят за да го постигнат и ще имаш отговор на въпроса какво да правиш за да печелиш. Доказана зависимост. И то без да разбираш нищо от пазара.

Единственото което правят хората за да фалират е да играят, а фалират защото плащат комисионна за играта си. Т.е. за да не фалираш трябва или да не плащаш комисионна или да не играеш :) Това респективно не ти дава отговор на въпроса какво трябва да правиш ако искаш да си само редови трейдър и успоредно с това и да трейдваш защото много-много не зависи от теб къде ще попаднеш при едно равномерно разпределение тип камбанка :( За сметка на това пък може да пробваш късмета си и заедно с това да се опиташ и да се забавляваш :)
vgc

Мнениеот KLC » 27 Авг 2010, 13:41

guest написа:
KLC написа:Хем греша, хем не може да се докаже, че греша - ха сега ;)
Ами обяснил съм ти защо грешиш. Просто за да се докаже емпирично, трябва да живеем с орлите, ама ти тогава можеш да вдигнеш праметрите на 1 млн капитал към 1 нано или микро лот или каквото там предлага някой бъкет и да умрем от глад докато цъкаме. Просто ако е статистическа, трябва да е точно обратната идея. Задай си въпроса колко процента фалират по демота и риъли и какво правят за да го постигнат и ще имаш отговор на въпроса какво да правиш за да печелиш. Доказана зависимост. И то без да разбираш нищо от пазара.

Съгласен съм. Наистина доходността е малка, ако не се ползва допълнителна систематика и просто се обира волатилността в двете посоки.
KLC

Мнениеот musketeer » 27 Авг 2010, 16:49

добавките през голямо разстояние, те държат по-дале от марджин кол, но и искат по-голяма корекция.... и дават по-малка доходност
можеш също, да гридиш за тренд, а не за рейндж :)
Аватар
musketeer

Мнениеот greedforsuccess » 27 Авг 2010, 18:25

Измислихте ли го вече как да се играе, и на кое ще си играем да попитам, че много играчки има. Еврота, долари, паундове, сребро, злато, петрол, от тези играчки с кои мислите е най висока вероятноста да си проиграем късмета и да изгубим докато играем на форекс или някой друг пазар за играчки.

Момчев добре го е казал, ама той е от старите.....не мога да му кажа играч, той е търговец :lol: А тука се търсят някакви зависимости за да се играе :D

vgc обаче на мен ми е интересно ако се играе и нямаш комисион, тогава ще се печели ли, защото честно казано не виждам особена разлика дали ще целя посоката през 2 пипса или нула.

Весело игране желая на играчите :) И приятна почивка събота и неделя.
На търговците успехи и повече мъдрост :)
The illusion has become real, and the more real it becomes, the more desperately they want it. Capitalism at it's finest.
Аватар
greedforsuccess

Бонус: 7.5 лв.
Благодарности: 3

Мнениеот saxsten » 27 Авг 2010, 20:16

Daniel написа:..... KLC, трендове от десетина фигури без корекция действително има. Това, което пропускаш е, че аз чакам тренд от десетина фигури преди да започна да играя срещу него. А трендовете от 25 фигури без корекция все още са рядкост.

Височина на Гаус камбаната между 10 и 25 фигури
Прочее добро попадение.
Този номер върви и при рулетка :червено -черно или четно -нечетно
Само че и там не е ясно колко е висока Гаусовата камбана
Поне при Форекса мизата е неограничена :D
Опаа , май нещо сбърках
Ами ако KLC си науми да играе със 100 К и сделки по един микролот, тогава много ще има да го чакаме ,докато фалира.
Само гдето при такова съотношение ще е по добре да си вложи парите на лий`хва ,оти повеки ке спечели :D :D :D
Аватар
saxsten

Мнениеот vgc » 30 Авг 2010, 09:25

greedforsuccess написа:vgc обаче на мен ми е интересно ако се играе и нямаш комисион, тогава ще се печели ли, защото честно казано не виждам особена разлика дали ще целя посоката през 2 пипса или нула.

Весело игране желая на играчите :) И приятна почивка събота и неделя.
На търговците успехи и повече мъдрост :)

Това деление на търговци и играчи нещо не го разбирам - лично за мен форекса е хоби и като такова търся емоции и забавление в него :)

Иначе конкретно по темата за комисионните. Това което обикновенно препоръчвам за незапознатите са две неща:
1. Да си вземат един техен акаунт по който са отиграли поне 100 сделки без да са имали крайности на тема ММ и да си сметнат ориентировъчно платените комисионни (спред+суап+слипидж+рекотиране завършило със сделка), а на финала сумарният резултат да го сравнят с резултатността по сметката си.
2. Да си свалят едно цяло демо състезание от сайт на брокер или поне статистика по него, от която да успеят да изчислят платените комисионни и съвкупната резултатност.
След като са направили горните две упражнения вече са готови за конструктивна дискусия. След тези две изчисления ще могат да преценят и колко им тежи, всеки един пипс по-малко, губен регулярно на сделка.

За да не съм голословен ще ви дам и трети пример от ATC2008 с най-ликвидната валутна двойка, а именно EURUSD. Преди това ще формулирам три аксиоми в които аз вярвам, а който ги приеме може да си направи и допълнителни изводи:
1. За EURUSD независимо какво оферира един брокер като условия, то той си взима еквивалента на приблизително 4 пипса спред като средна нетна комисионна от сделка. Това е при условие че трейдъра не му подарява още един спред заради глупости в техниката на отиграване и при положение че брокера е сравнително добронамерен към него.
2. Разликата между автоматизираната и ръчната търговска система е тази, че първата е многократно по-обективна и е с по-добри съвкупни показатели. Тук въобще не включвам в класацията разни легенди за интуитивното търгуване и т.н. които лично мен ме забавляват и нищо повече.
3. Няма съществено по-добри търговски системи извън участващите на шампионата по автотрейдинг - т.е. той е достатъчно представителен за всички аспекти на трейдинга с изключение на тези които са подрязани от правилата на организаторите.

Примера е на база статистическите данни от таблицата Average Profitable Trade and Average Losing Trade:
Код: Избери целия код
                  Symbol:   EURUSD
                  Trades:   39757
              Win Trades:   18460
             Loss Trades:   20717
             Aver Win, $:   457.67
            Aver Loss, $:   474.76
        Aver Win, points:   53.15
       Aver Loss, points:   53.47

Резултат на търговските системи = 18460*457.67 - 20717*474.76
                          = -1,387,015
Платена общо комисионна (база 4 пипса=спред+суап+слипидж) = (4/53.15)*457.67*18460 + (4/53.47)*474.76*20717
                          = -1,371,615

Т.е. примера показва че съвкупният резултат от представителната извадка на най-добрите търговски системи е равна на една кръгла нула, защото инкасираната загуба всъщност не е загуба а са точно платените към брокера комисионни :!:

От тук и изводите:
- направете си месечен бюджет и умувайте над него
- лично си направете индивидуален финансов план за следващите поне 10 години и помислете как да го изпълните
- сами си сглобете ТС (чуждите системи ги разучете само за обща култура и за натрупване на начален опит и за инфо относно модните тенденции в момента)
- на форекса гледайте като на забавление, което като всяко хоби обикновенно няма да носи приходи, но ще има доста други ползи (например страничен резултат е по-добрата финансова култура)
- блазе на хората които успеят да превърнат самото хоби в професия :)
vgc

Мнениеот saxsten » 31 Авг 2010, 10:54

vgc
Поздравления!

Винаги има нещо ново, което човек да научи от теб.
Поздравления и за това, че гледаш на Форекса като на хоби и забавление.
И за мен е до някъде така, забавлявам се като се опитвам да го изследвам.
По добре е от картите и шаха, поне за сега :D
Все се каня да те питам тази година шампионата само с кодове на МТ5 ли ще бъде или ще се допускат все още и кодове написани на МТ4, защото някъде прочетох, че на МТ 5 още не бил готов бак теста та трябвало да си напишеш кода на МТ4 ,да го изпробваш на платформата МТ4 и чак след това да го пренапишеш на МТ5 за да участвуваш в щампионата :!: :?:
Аватар
saxsten

ПредишнаСледваща

Назад към Как да забогатеем мързелувайки