FOREX - Готови ли сте да платите цената?

Защо да отделяме време и пари...

FOREX - Готови ли сте да платите цената?

Мнениеот admin » 13 Май 2009, 13:25

Готови ли сте да платите цената?

ХА! Накарах ви да кликнете!

Ако наистина си мислите, че всъщност има начин мързелив форекс трейдър да забогатее, ЗАСРАМЕТЕ СЕ!

Няма подобно нещо. Думите „мързелив” и „трейдър” са оксиморони. Трябва да сте готови да платите цената, за да станете трейдъри.

Което ни води към следващия урок...

Досега научихте основните начини за анализ и техниките за money management и може би дори сте отворили демо сметка и сте започнали да прилагате плана за търговия, който сте създали (създадохте си план за търговия, нали?). Вече можете да се отпуснете, тъй като отсега нататък идват лесните пари, нали?

Грашка!

Направили сте само първата крачка.

Запознали сте се само с най-основните неща, които са ви необходими за да станете успешен трейдър. Сега е време да се захванете с истинската работа.

Сигурен съм, че си мислите „Има още за учене ?!”

Ученето, прилятели, никога не свършва.

Както при всяка професия, независимо дали е доктор, адвокат, атлет, убиец, шпионин, нинджа, боец, музикант или каквато и да е друга професия, която изисква високи умения, никога няма да можете да спрете да се учите и упражнявате. В противен случай уменията ви ще намалеят и вие бавно ще забравите каквото сте научили.

Този урок ще ви позволи да зърнете какво е необходимо (образование, време, пари и психическа издържливост), за да овладеете най-доходоносната професия на планетата – да станете професионален трейдър.

Трябва образование >>>
admin
Site Admin

Re: FOREX - Готови ли сте да платите цената?

Мнениеот Марио Димитров » 10 Авг 2010, 17:17

Цената-ах цената :lol:
Ами може и да се печели мързелувайки,след като си се потрудил да мързелуваш!!
Това,че ти не го можеш е друг въпрос!
30 пипса за деня са равни на 7000 пипса за година -уааау!
ами давайте-дерзайте ;)
Търгувайте това, което виждате на графиките
Марио Димитров

Бонус: 322 лв.
Благодарности: 58

Мнениеот musketeer » 10 Авг 2010, 17:44

Марио Димитров написа:Цената-ах цената :lol:
ами давайте-дерзайте ;)

Марио Димитров,
усещам, че искаш да кажеш/покажеш нещо.
Моля, направи го :)
Аватар
musketeer

Бонус: 17.5 лв.
Благодарности: 7

Мнениеот greedforsuccess » 10 Авг 2010, 18:53

Админе :D :D :D
Добър ден да кажа първо и Наздраве !
Та админе, хубаво за труда, но моля те не пиши по този начин все едно обясняваш на 5 годишно дете :lol: :lol: :lol: Буквално си представих как едно малко дете мига на парцали и клати глава докато някой възрастен му обяснява :lol:
Големи хора сме, а трейдинга е прекалено сериозно занимание изискващо наистина огромни ресурси, които вероятно си описал по-нататък, но после ще видя, че след цял ден пред мониторите съм уморен ;)
Та давай директно по същество, омайващите словоредове....в приказките за "Имало едно време" и "Живяли преди много години"

Поздрави ! И браво за начинанието.
The illusion has become real, and the more real it becomes, the more desperately they want it. Capitalism at it's finest.
Аватар
greedforsuccess

Бонус: 7.5 лв.
Благодарности: 3

Мнениеот S.Zhelev » 10 Авг 2010, 22:50

greedforsuccess написа:Та админе, хубаво за труда, но моля те не пиши по този начин все едно обясняваш на 5 годишно дете

Всъщност материалът е превод от Babypips.com . Нормално е да не ти допада, все пак е предназначен за начинаещи. Което не значи, че е лош ;)
Вземи forex бонус за участие във форума
Oбида или подигравка се наказва с бан. Всеки, който отговори на обида с обида също ще бъде баннат.
Аватар
S.Zhelev

Бонус: 194 лв.
Благодарности: 2

Мнениеот skapanden » 11 Авг 2010, 11:51

Споко приятел, сега е по-добре нали :) хайде повече няма да Ви "тормозя" във вашия Ви "свят".

P.S. ДО АДМИНА: Желая регистрацията ми в този форум да бъде изтрита - както и данните който съм попълнил покрай нея. Успех на сайта. Приятен ден
Последна промяна skapanden на 12 Авг 2010, 14:10, променена общо 2 пъти
skapanden

Мнениеот John Last » 11 Авг 2010, 12:15

skapanden,

Вземи да пишеш на кирилица. Не ти ли е малко неудобно да пишеш четири поста и вече да даваш идеи какво трябва да се направи на един форум. Ако имаш какво да кажеш и напишеш и покажеш го направи. Иначе само от такива изказвания като твоите няма смисъл.

Между другото сам ще изтрия този мой пост след седмица, защото и от него няма смисъл.

И между другото това е адресирано точно за демо царете, които си мислят, че като удвоят ъкаунта на демо имат лицензия да печатат пари. Само дето и представа си нямат колко всичко се дължи на случайност. А това с демото и три години да си на демо полза няма. Нямаш ли живото усещане, че губиш пари и не се ли почувстваш на ръба както много добре го каза Грийди по - скоро трупаш лоши навици отколкото опит.
Вездесъщият Джон Ласт от Отбора на гадателите (алхимик)
Аватар
John Last

Мнениеот S.Zhelev » 11 Авг 2010, 15:09

skapanden, моля те, оправи си постинга, защото в противен случай ще съм принуден да го модерирам.
Вземи forex бонус за участие във форума
Oбида или подигравка се наказва с бан. Всеки, който отговори на обида с обида също ще бъде баннат.
Аватар
S.Zhelev

Бонус: 194 лв.
Благодарности: 2

Мнениеот Марио Димитров » 13 Авг 2010, 13:14

musketeer написа:
Марио Димитров написа:Цената-ах цената :lol:
ами давайте-дерзайте ;)

Марио Димитров,
усещам, че искаш да кажеш/покажеш нещо.
Моля, направи го :)

Извинявай за забавянето-ами казах го-30 пипса :shock: правиш ги за деня и спираш-има си двойки,избираш си и Ако! можеш правиш 30 пипса,след което си изключваш компа :) ,нещо като бодибилдинга-система и дисциплина,резултатите не са веднага! но са постоянни!!Ключа за входната врата-система + дисциплина!
Поздрави
Марио Димитров

Мнениеот KLC » 13 Авг 2010, 14:08

И каква е гаранцията, че като направиш десет дни по 30 пипса, после няма да направиш един ден минус 300 ;)
KLC

Мнениеот greedforsuccess » 13 Авг 2010, 14:25

KLC написа:И каква е гаранцията, че като направиш десет дни по 30 пипса, после няма да направиш един ден минус 300 ;)

Каква е гаранцията че ще си в състояние довечера да вечеряш или утре да се събудиш ?
Защо търсите постоянно нещо сигурно, като такова нещо просто не съществува.
The illusion has become real, and the more real it becomes, the more desperately they want it. Capitalism at it's finest.
Аватар
greedforsuccess

Мнениеот KLC » 13 Авг 2010, 14:42

Не става въпрос, дали нещо е сигурно, а колко е вероятно. За 95% от търгуващите, правилото на 30-те пипса всеки ден би било равнозначно на примерно десет дни по 30 пипса, после един ден минус 300 и платен спред за единайсет сделки. Т.е. не виждам никаква полза от такова правило.
KLC

Мнениеот John Last » 13 Авг 2010, 14:42

Според мен доколкото аз разбирам, а моето разбиране е много ограничено, поставянето на цели няма само техничен смисъл.
Идеята е, че когато се поставят цели, се постига намерение, а намерението отключва едни тайни процеси, които никой не е в състояние да обясни но действат. За да има намерение, трябва вътрешно да си убеден, че целта е възможна или по друг начин казано да имаш вяра.

Съвсем скоро излезе една интересна книга, която се казва Експериментът с намерението на Лин Мактагарт посветена на точно тази тематика. В тази книга са описани научни експерименти с намерението (доста далеч е от алабализмите на книгата "Тайната - The secret"). Марио го каза много добре 'боди билдинг система' на намерението. Именно това е. За съжаление сме много уязвими хората и лесно механизма се обръща в обратна посока.

В тази насока мога да препоръчам един софтуер, казва се Neuro-Programmer 3. Има 30 дневен трайъл препоръчвам го.
http://www.transparentcorp.com
Аватар
John Last

Мнениеот greedforsuccess » 13 Авг 2010, 15:40

KLC написа:Не става въпрос, дали нещо е сигурно, а колко е вероятно. За 95% от търгуващите, правилото на 30-те пипса всеки ден би било равнозначно на примерно десет дни по 30 пипса, после един ден минус 300 и платен спред за единайсет сделки. Т.е. не виждам никаква полза от такова правило.

95% от тези хора не са търгуващи ;) Те са играчи, стрелят на посоки и се "надяват" да уцелят "нещо"
Един търговец, такива неща НЕ прави, във всеки един момент, когато се търгува, тук ще говоря за себе си, аз съм наясно какво правя, ако не съм, то следва ударен стоп и преоценка на ситуацията.
"десет дни по 30 пипса, после един ден минус 300"
Това не е търговия, това е игране, като точно тези ти думи асоциират с едно поведение с включена в него надежда, очакване, отказване на идеята че нямаш контрол над пазара.
KLC процентите са само цифри, математика е формули и цифри, а търговията е над тези неща. Тук идеята е не да осчетоводяваш резултатите и анализираш какво станало еди кога си и какво е причинило еди както си,а да можеш да се възползваш от сутиацията.

John_Last за теб ден на майстора няма ли, днеска се работи до обяд. Пък довечера щяло да има метеоритен дъжд, който иска може да погледне към небето :)
Аватар
greedforsuccess

Мнениеот Марио Димитров » 13 Авг 2010, 16:05

KLC процентите са само цифри, математика е формули и цифри, а търговията е над тези неща. Тук идеята е не да осчетоводяваш резултатите и анализираш какво станало еди кога си и какво е причинило еди както си,а да можеш да се възползваш от сутиацията.

Не-математиката е първа,и е в тези неща!
Първо е интерполацията,след това екстраполацията!

John Last -в невронните мрежи има хляб! приложени във форекса.
Трудни са за разработка-когато са повече слоеве.
Мисълта ми беше:
1.Научаваш се да правиш 30 пипса за деня.
2.Правиш 30 пипса за деня.
3.Наслаждаваш се на живота.
Марио Димитров

Мнениеот greedforsuccess » 13 Авг 2010, 16:08

Марио Димитров написа:

Не-математиката е първа,и е в тези неща!
Първо е интерполацията,след това екстраполацията!

Мисля че съм написал разбираемо каква ми е гледната точка ;)
Аватар
greedforsuccess

Мнениеот KLC » 13 Авг 2010, 16:17

Марио, а защо точно 30 пипса, а не примерно 15 или 80? На мен примерно ми се вижда възможно да се правят и по 100 пипса през ден, или 200 веднъж седмично. Тогава един ден работиш, а 6 почиваш ;)
KLC

Мнениеот WGann » 13 Авг 2010, 16:25

Звучи добре схемата 30 пипа всеки ден,а ако стават и само с по една(първата)сделка направо си имаме ФЕД у дома.
Има дни в които пазарът дава възможности за много повече от 30 пипа на ден (при установена система),а има и дни в които шита е пълен и да си на 0 пипа си е цяло геройство за същата тази система.Да кажеш че всеки ден правиш 30 пипа според мен сериозно ти сковава системата,ще има дни които тя ще се дъни и какво...кибик 24часа да се чака избивката със заветните +30пипса,която може да не дойде,а само да се влоши положението повече или първата сделка за деня +30пипса затваряш компа и така изпускаш сигнали за примерно още 100пипа.Това е тъмната страна на схемата всеки ден 30 пипа.
Положителната страна е ако спечелиш 30п при първата сделка и после да се осере пейзажа със следващите можеш да се спасиш ако спреш при първата печалба си чист и неопетнен от пазара поне слевдващите 24часа.
Варианти много всеки с предимства и недостатъци.
А до това кой е играч и кой не според мен не зависи от това дали 10 дена поред си печелил 30 пипа с за един ден си на -300 и тази загуба да те праща в категорията на новаците и демотата..На всички може да се случи не само на демо корифейте и начинаещите.За пример припомнете си историята на Long Term Capital Management.
Повече пипсове
WGann

Мнениеот greedforsuccess » 13 Авг 2010, 16:49

Еххх, всеки пише нещо, ама понеже е петък следобяд, времето горещо слънцето пече пък аз си се лежа/седя на стола и викам и аз да пиша.

Я да питам, тези въпроси.
Защо се целите към 30 пипса ? Какво означава тази цифра ? Ако са по-малко какво се случва и съответно ако направите повече, както се случва ?
Когато сутринта да кажем има профит от 50-100 пипса това значи ли че пазара се изменил и вие сте неспособни да работите повече ?
Ако пък направите губеш трейд, спирате ли до края на деня да гледате маркета ?

Хайде някой да отговори и после ще кажа още нещо.
Аватар
greedforsuccess

Мнениеот John Last » 13 Авг 2010, 17:31

Мисля, че си зависи от човека. Въпроса е целта да изглежда възможна. Ако си поставиш за цел 80 пипса на ден, то това е ОК, ако ти се вижда възможно. Затова са например 30 пипса, защото изглеждат възможни. Естесвено ако пазара даде повече даде.

Въпроса е да си дадеш измерима и възможна цел. Това е идеята, всичко останало е допълнително.
Аватар
John Last

Следваща

Назад към Как да забогатеем мързелувайки