Проста система

Как да създадем търговска система в 6 лесни стъпки. Пример за търговска система.

Проста система

Мнениеот dimaka_lazur » 18 Яну 2014, 17:40

Здравейте,
Представям Ви моята система, техническите индикатори и начина, по който се извършва анализа и се влиза в позиция,не е сложно,но се изисква търпение и дисциплина,в зависимост от толеранса към риск всеки може сам да прецени за себе си.
Използвам МА144 и 16ЕМА,като първия сигнал е когато цената пробие МА144 и особено ако свеща е с дълга сянка и малко тяло/изтощена/.Втория сигнал е когато 16ЕМА пробие 144МА.Друг индикатор,който използвам е MACD с настройки 5/34/5,мисля че няма нужда да обяснявам как се използва.Основното при системата е да се следи движението на обема,като при по-малките периоди е добре да има потвърждение т.е. поне два пъти обема да се увеличи в една посока.Третия индикатор е ADX 14 , като се следи да бъде преминато нивото 15 и съответно сигналните криви да са над синята крива.
За правилното изпълнение е важно сигналите да идват последователно и да се потвърждават от всички индикатори. Влизането в позиция е може би най-трудната задача, риск мениджмънта си зависи от всеки индивидуално, аз предпочитам да рискувам малко и да си заслужава, възвращаемостта да е 1:2 за отворена позиция, използвам стоп и лимит ,но като си отбелязвам и затварям позицията си ръчно, :wink: предпочитам да чакам известно време, от колкото да ми удрят стопа.
Прикачени файлове
EURUSDH1.png
EURUSDH1.png (49.92 KiB) Прегледано 794 пъти
dimaka_lazur

Re: Проста система

Мнениеот mishozard » 18 Яну 2014, 20:48

Добре дошъл! Тук колегите представят най-различни системи. Много рядко обаче споделят каква е реалната им ефективност. За мен това е критерият :smile:
mishozard

Бонус: 118.5 лв.
Благодарности: 1

Назад към Създайте ваша собствена система за търговия