FOREX - Прости пълзящи средни (SMA)

Понятие за пълзяща средна. Прости и екпоненциални пълзящи средни.

Re: FOREX - Прости пълзящи средни (SMA)

Мнениеот Naysmith » 07 Авг 2013, 21:10

Те работят в 100% от случаите за това, за което са направени - да показват средната цена през последните N времеви периода, сметната по дадена формула. :grin:
Naysmith

Бонус: 10 лв.
Благодарности: 4

Мнениеот K_W » 08 Авг 2013, 07:59

МА не е нищо повече от една поредица усреднени стойности. Може ли една поредица средни стойности да има прогностична сила? Категорично не. В специалното значение на числата вярват нумеролозите, не търговците.

Ето двете причини пълзящите средни да са намерили толкова широка популярност. МА са:
1. Прости
2. Придават псевдонаучен вид на графиките и речта.

Това определение ми допада, мисля че е по-добре да ги няма на графиката, само отвличат вниманието от свещите. По полезен индикатор за бъдещите цени е да гледаш в каква посока са големите кендъли. Лесно е да сложиш една СМА на графиката и да видиш колко пъти назад във времето цената не се е съобразила с нея. Друг е въпроса че мозъка търси модели и може да се фокусира върху няколко случая в които плъзгащата средна оказва подкрепа или съпротива и да го приеме за даденост.
Аватар
K_W

Бонус: 415.5 лв.
Благодарности: 37

Мнениеот Naysmith » 08 Авг 2013, 09:23

K_W написа:
МА не е нищо повече от една поредица усреднени стойности. Може ли една поредица средни стойности да има прогностична сила? Категорично не. В специалното значение на числата вярват нумеролозите, не търговците.

Ето двете причини пълзящите средни да са намерили толкова широка популярност. МА са:
1. Прости
2. Придават псевдонаучен вид на графиките и речта.

Това определение ми допада, мисля че е по-добре да ги няма на графиката, само отвличат вниманието от свещите. По полезен индикатор за бъдещите цени е да гледаш в каква посока са големите кендъли. Лесно е да сложиш една СМА на графиката и да видиш колко пъти назад във времето цената не се е съобразила с нея. Друг е въпроса че мозъка търси модели и може да се фокусира върху няколко случая в които плъзгащата средна оказва подкрепа или съпротива и да го приеме за даденост.

Също толкова лесно е да отвориш една чиста графика и да видиш колко пъти назад във времето цената не се е "съобразила" с посоката на големите кендъли. :grin:
И двете са индикатори. Предназначението им не е да предвиждат бъдещето. Което така или иначе няма как да се постигне. :wink:
Naysmith

Бонус: 10 лв.
Благодарности: 4

Мнениеот trade » 08 Авг 2013, 09:47

всички МА или стратегии с МА са трендови стратегии и целта им е да покаже накъде е тенденцията и всички МА понеже са трендови се дънят в рейндj ..при един хубав trend е добре ползването на МА но почне ли рейндj започват да гърмят стопове ето защо е всеки да има две стратегии една за trend и една за рейндj
Pip master
It"s prudent to wait and trade,rather than trade and wait
trade

Бонус: 67.5 лв.
Благодарности: 7

Мнениеот K_W » 08 Авг 2013, 10:05

trade написа:всички МА или стратегии с МА са трендови стратегии и целта им е да покаже накъде е тенденцията и всички МА понеже са трендови се дънят в рейндj ..при един хубав trend е добре ползването на МА но почне ли рейндj започват да гърмят стопове ето защо е всеки да има две стратегии една за trend и една за рейндj

Според мен е достатъчно да хвърлиш един поглед на графиката за да видиш на къде е тренда, от кога е, с какъв моментум е. СМА-та за мен само зацапва графиката.
Аватар
K_W

Мнениеот Lucifer » 07 Сеп 2013, 18:53

За SMA Трябва да въведа стойности на 3 линии - Период ,Изместване и Цена . Искам да знам точно за дълга къса и средна какви да въведа . Въвел съм по 10 период на всички само съм променил цената (съответно - high/low/open) и така въведено гледам за 2 дни назад изобщо не са се пресичали . Някой може ли да каже точно какво да въведа ? ( Някой печелил от тях )
Форекса е като маратон - който бърза в началото често не стига до края.
Аватар
Lucifer

Бонус: 113.5 лв.
Благодарности: 5

Мнениеот trade » 07 Сеп 2013, 19:08

какви измествания какви цени ... пишеш в период 20 и ето ти 20 периодна МА в друг прозорец на друга плъзгаща се пишеш 50 и ето ти 50 периодна средна.... и ето ти най простата стратегия която някога е същесвувала ...само ми прочети предходното мнение в тая тема тоест 2 мнение по горе
Pip master
trade

Мнениеот K_W » 07 Сеп 2013, 19:12

Променяй само периода.
Аватар
K_W

Мнениеот Lucifer » 07 Сеп 2013, 19:15

trade написа:какви измествания какви цени ... пишеш в период 20 и ето ти 20 периодна МА в друг прозорец на друга плъзгаща се пишеш 50 и ето ти 50 периодна средна.... и ето ти най простата стратегия която някога е същесвувала ...само ми прочети предходното мнение в тая тема тоест 2 мнение по горе

Въведох 20 и 50 при период при цена close и изменение 0 . Така това ли е всичко ? И отноно това ,че не вършат никаква работа - на демо сметка съм и мисля да пробвам 2-3 пъти и да се обедя от личен опит .
Форекса е като маратон - който бърза в началото често не стига до края.
Аватар
Lucifer

Бонус: 113.5 лв.
Благодарности: 5

Мнениеот kompira » 07 Сеп 2013, 19:24

Lucifer написа:
trade написа:какви измествания какви цени ... пишеш в период 20 и ето ти 20 периодна МА в друг прозорец на друга плъзгаща се пишеш 50 и ето ти 50 периодна средна.... и ето ти най простата стратегия която някога е същесвувала ...само ми прочети предходното мнение в тая тема тоест 2 мнение по горе

Въведох 20 и 50 при период при цена close и изменение 0 . Така това ли е всичко ? И отноно това ,че не вършат никаква работа - на демо сметка съм и мисля да пробвам 2-3 пъти и да се обедя от личен опит .

ами експериментирай с различни преиоди. Като са по-малки, ще имаш повече сигнали за вход. То че не работят, не ряботят в дългосрочен план, но няма лошо, опитвай едно по едно (пък и може да видиш как са се рисували назад във времето. Трябва да тръгнеш от АБ докато затриеш първата реална сметка, след което ще се замислиш да продължаваш ли или да се ориентираш към нещо по земно. Луцифер запали форума през последните дни :smile:
Аватар
kompira

Бонус: 193 лв.
Благодарности: 56

Мнениеот trade » 07 Сеп 2013, 21:35

Спокойно Носещият Светлина( Луцифер ) ще затъне в мрака на Fоrех а дали ще излезе оттам ....божа работа
или издържаш и продължаваш и не се отказваш или се отказваш и тyй е най лошото ти преживяване в живота :grin:
Pip master
trade

Мнениеот bvg » 28 Сеп 2014, 19:57

trade написа:всички МА или стратегии с МА са трендови стратегии и целта им е да покаже накъде е тенденцията и всички МА понеже са трендови се дънят в рейндj ..при един хубав trend е добре ползването на МА но почне ли рейндj започват да гърмят стопове ето защо е всеки да има две стратегии една за trend и една за рейндj

преди време направих едно просто изчисление
намерих интервалите межу две пресичания на сма 20 и 40
за всички от поледните 3-4 години сортирах интервалите в намаляващ ред и взех горните 10%

играех на контра на тренда когато инервала надминеше 90%
bvg

Бонус: 126.5 лв.

Предишна

Назад към Пълзящи средни (Moving Averages)