Форекс и Данъци ?

Добро място да започнете с forex обучението си. Всички основни методи за анализ и търговия на валутните пазари.

Форекс и Данъци ?

Мнениеот joroiliev » 19 Яну 2017, 19:20

Понеже , като нов трейдър търгувам само на демо към момента и се замислих какви ли данъци ги ловят трейдърите . Четох из нета мнения , които по-скоро приличат на разтягане на локуми :-? и информацията някак си заобикаля СЪЩЕСТВЕНАТА част ,а именно как се формират данъците на трейдинг пазара , ако някой може да даде личен (деиствителен) пример , също и каква ще е разликата между физическо и юридическо лице ? Все пак мисля , че темата ще е от помощ за новите които встъпват в този вид дейност :smile: . Моля отговаряйте насочено на въпросите ми без странични хипотези ( Не късаещи темата ) . Също ме интересува въпроса с данъчните декларации ( нещо характерно и за тях ).
joroiliev

Бонус: 1 лв.

Re: Форекс и Данъци ?

Мнениеот mmm » 20 Май 2017, 16:20

На мен също ми е интересна частта с данъците, но не открих нищо конкренто във форума.
mmm

Бонус: 6 лв.

Мнениеот S.Zhelev » 20 Май 2017, 22:30

Oбида или подигравка се наказва с бан. Всеки, който отговори на обида с обида също ще бъде баннат.
Аватар
S.Zhelev

Бонус: 270 лв.
Благодарности: 2

Мнениеот ndimitrov73 » 21 Май 2017, 04:10

В България поне всичко е просто. В края на годината на 31 декември си виждаш резултата от трейдинга през годината. Мисля, че и брокера ти изпраща справка. Само да уточня резултата се взема за всички затворени(приключени сделки) към 31 декември. Отворените сделки към 31 декември не се вземат под внимание. Когато се затворят на следващата година резултата от тях влиза за следващата година. И така ако резултата е положителен към 31 декември т.е. имаме печалба(дай боже всеки му) се плаща 10% данък върху печалбата, ако сте на загуба пиете една студена вода и продължавате напред.
Ако греша някъде моля да ме поправите.
Аватар
ndimitrov73

Бонус: 142.5 лв.

Мнениеот mmm » 21 Май 2017, 21:33

S.Zhelev написа:http://forexforum.bg/viewtopic.php?f=17&t=590

Благодаря.
mmm

Бонус: 6 лв.

Мнениеот reniemilova5 » 22 Май 2017, 12:01

Началото на всяка година брокера с които работиш е длъжен да ти даде декларация каква печалба имаш през изминалата година.Подаваш си декларацията в НАП и си плащаш 10 % върху печалбата.Доколкото знам всеки регулиран брокер е длъжен да подава същата информация към НАП така че не можеш да ги метнеш .
Аватар
reniemilova5

Бонус: 265 лв.

Назад към УРОЦИТЕ НА BABYPIPS.COM