Правила и тяхното значение

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.

Re: Правила и тяхното значение

Мнениеот bokogega » 21 Апр 2011, 22:19

SPART написа:
bokogega написа:...а наивник с увеличаваща се.....

:grin:

За съжаление ти не успя :( -- напълно според очакванията ми :-? ....Но няма значение -- в замяна , те компенсирам с една дамаджана русенски мискет :grin:

И какво ти помага това :grin: :grin: :grin: ,дай твоето виждане за начало на движението,ще се радвам да го видя,а относно мискета може и да приема,само ако е по хубав от този където аз си купувам :grin: :grin: :grin:
"Една от привилегиите на богатия е,че може да си позволи да бъде глупав по дълго време,отколкото бедния"
Аватар
bokogega

Бонус: 40 лв.
Благодарности: 16

Мнениеот SPART » 21 Апр 2011, 22:21

bokogega написа:...дай твоето виждане за начало на движението....

Ето го http://www.youtube.com/watch?v=DN9Y-xEX ... re=related :grin:
Аватар
SPART

Мнениеот bokogega » 21 Апр 2011, 22:29

SPART написа:
bokogega написа:...дай твоето виждане за начало на движението....

Ето го http://www.youtube.com/watch?v=DN9Y-xEX ... re=related :grin:

Велик,ето ти още един,но изместихме темата :-? :-? :-?
http://www.youtube.com/watch?v=FyjjxsJa ... re=related
"Една от привилегиите на богатия е,че може да си позволи да бъде глупав по дълго време,отколкото бедния"
Аватар
bokogega

Мнениеот Марио Димитров » 21 Апр 2011, 22:43

Да се намеся-не ми е от най любимото вино-червено,каберне совиньон,колкото по отлежало,толкова по отлежало :wink:
SPART- едната цифра е близко-бъди честен.
Първата дата-пропадна движението-тук е цифрата,втората дата-добавка-потвърди че ще върви нагоре.
Орандж канала-това което гледаш ти-вчерашния вход.
Синия пунктир-моята цел,като-ако ще го тества,ще го пробие и после ще обърне.
Да ама не-пазара определя-ние,ами с виното,на бира съм наздраве :drinks: :drinks:
Лека
Прикачени файлове
spart2.gif
spart2.gif (19.16 KiB) Прегледано 2870 пъти
spart1.gif
не казвай за тази дата-там не беше сигурно -ако ползваш белия канал ??!!
spart1.gif (18.55 KiB) Прегледано 2888 пъти
Търгувайте това, което виждате на графиките
Марио Димитров

Бонус: 332 лв.
Благодарности: 58

Мнениеот SPART » 21 Апр 2011, 23:05

Марио , верно е -- едната цифра на Боко е подозрително близо до 2860 :grin: , но втората му , не е вярна ....Даже и тая 2860 в момента не е никак актуална , но приемаме я ....ради Бога ! :grin:

Остави го вчерашния ми вход ! Понякога, макар и рядко пускам дребни трасиращи откоси ...чисто контрелски с близък стоп ( за мене стоп под 100 пипса си е близък , понеже е извън интрадея ) ....за опипване на почвата ,ако не се случи пробива за нагоре . А той взе че стана :idea: .

Графика към момента не мога да пусна , защото няма как да ти " обоснова " че началото на евро-движението на дейли е от 4156 лоуто от понеделник . Това е отговорът на въпроса ми към Боко ...За съжаление към момента съм скептик относно понататъшното евро-покачване -- имам си някои технически аргумент-притеснения :grin: . Пък и другата седмица е заседанието на ФЕД :-?
Аватар
SPART

Мнениеот Марио Димитров » 21 Апр 2011, 23:17

Съгласен,в начлото на месеца,заади опциите си мислех че ще започнат,не се случи.
Сега евраците пуснаха принтерите :-?
Ще видим-графиката ще подскаже.
Менкат едни долари.
Гепи-ти за съвсем скоро- и аз не вдянах.
Прикачени файлове
spart3.gif
spart3.gif (14.31 KiB) Прегледано 2856 пъти
Последна промяна Марио Димитров на 21 Апр 2011, 23:21, променена общо 1 път
Марио Димитров

Мнениеот bokogega » 21 Апр 2011, 23:19

SPART написа:Марио , верно е -- едната цифра на Боко е подозрително близо до 2860 :grin: , но втората му , не е вярна ....Даже и тая 2860 в момента не е никак актуална , но приемаме я ....ради Бога ! :grin:

Остави го вчерашния ми вход ! Понякога, макар и рядко пускам дребни трасиращи откоси ...чисто контрелски с близък стоп ( за мене стоп под 100 пипса си е близък , понеже е извън интрадея ) ....за опипване на почвата ,ако не се случи пробива за нагоре . А той взе че стана :idea: .

Графика към момента не мога да пусна , защото няма как да ти " обоснова " че началото на евро-движението на дейли е от 4156 лоуто от понеделник . Това е отговорът на въпроса ми към Боко ...За съжаление към момента съм скептик относно понататъшното евро-покачване -- имам си някои технически аргумент-притеснения :grin: . Пък и другата седмица е заседанието на ФЕД :-?

Спарте,тези лоуве всички демотрейдъри ги отиграват :grin: :grin: ,както има и други продавачи на домати на пазара,важното е твоята цена да е най атрактивна,и на нея да кълват :grin: :grin: :grin: А колкото за капана който заложи с това дневно движение,разбрах :evil: :evil: ,а язе като шаран налапах въдицата,но нищо :x :x :x
Аватар
bokogega

Мнениеот SPART » 21 Апр 2011, 23:25

Боко , не беше капан и никва въдица не си налапал :wink: ....Просто задачата беше неимоверно трудна :grin: -- по агентурному :ugeek: в стил " Владимир Владимирович " :idea: :grin:
Аватар
SPART

Мнениеот gambletrade » 22 Апр 2011, 01:06

SPART написа:Боко , не беше капан и никва въдица не си налапал :wink: ....Просто задачата беше неимоверно трудна :grin: -- по агентурному :ugeek: в стил " Владимир Владимирович " :idea: :grin:

А водки мало, водки мало, мало, мало,......очень мало! :shock:
gambletrade

Бонус: 3 лв.
Благодарности: 1

Мнениеот Марио Димитров » 27 Апр 2011, 20:03

По позицията в еврото-сделката е в тази тема:
преместен стоп на 1.4562=230 пипса
таргет намален от 1.4800 на 1.4790
може и да бъркам-но от тук очаквам корекция за да отиде до 1.50/1.51.
Нищо не е сигурно-засега е така,развитие,ще видим.
Марио Димитров

Мнениеот Марио Димитров » 27 Апр 2011, 21:50

таргет-гледам си мача
Прикачени файлове
philips5.gif
philips5.gif (15.99 KiB) Прегледано 2658 пъти
Марио Димитров

Мнениеот phillips » 27 Апр 2011, 22:04

emonik написа:phillips здравей. Имаш блог с доста интересни теми които си занемарил .Ще ми бъде интересно а сигурно и не само на мен как определяш тренда с помоща на ТА...

емо здрасти ;)

прав си разбира се, доста време се застоях по други теми... време е да си се прибера в подфорума ;)...

после ще метна някои идейки кое как "определям" ;)
pink martini every day keeps the doctor far away
Аватар
phillips

Мнениеот phillips » 27 Апр 2011, 22:45

Марио Димитров написа:...philips-картинката да ти е позната-прилича на твоята-еврото входа...

не, не ми е позната... може и да прилича, знам ли, от приложената графика ми е трудно да преценя ;)...

виждам името на последната ти графика, сигурно е насочена към мен :)...
но знаеш ме че съм възпитан човек и ще се съобразя с думите ти, макар че никога не съм те провокирал, просто отговорих на пипсовете с пипсове ;)...
Марио Димитров написа:...Не обичам да си показвам сделките-не ме провокирай повече....

а относно тези постове:

Марио Димитров написа:...Относно твоя вход-същото го гледах,но съобразено с моя начин на търгуване,сделката е високо рискова,заради големия стоп(стопа е под последната най ниска стойност)и трябше да вляза с намален обем-за мен тогава беше нерентабилна сделка...

Марио Димитров написа:...
phillips написа: и аз съм този с по-голям резултат от това решение

Пак ще се направя,че не съм забелязал това.

Не съм се отказал от сделката,а съм отиграл по сигурно(от моя гледна точка).
Все още сделката ми е в целия си обем-не съм фиксирал,за разлика от теб...

на последната графика виждам къде си влязъл, ако това е сделката за която говореше тогава... малко съм объркан, че каза стопа бил голям, а се оказва че входа е 100 пипса над обсъжданото ниво...
да, аз показах фикс, но на част от нея, както личи от поста ми... това което ми е натрупано в позицията мисля да си го държа още... да го видим какво ще донесе... но и така мисля цитираното ми мнението е точно ;)...

така или иначе не искам да те занимавам повече с моите сделки, и без това резултатът им се отразява на моя акаунт само :)... поздравления за хубавата сделка, пожелавам ти много такива и в бъдеще и изобщо всякакви успехи по пазарите и извън тях ;)...

наздраве
friends forever ;)
Аватар
phillips

Мнениеот Марио Димитров » 28 Апр 2011, 07:54

philips,

phillips написа:не съм фен да се мерим... но пипсовете накрая сигурно идват да демонстрират квантова сила :)... ето ти моята последна интуитивна сделка... не е по квантовите ми системи, чиста интуиция по отношение избора на вход... просто вчера реших в един момент, че пробивът на 4250 ми изглежда идеално за дълги ;)... пипсове в момента 260..

phillips написа:чиста интуиция по отношение избора на вход... просто вчера реших в един момент, че пробивът на 4250 ми изглежда идеално за дълги

Моя вход-хм,не ти е ясен,и няма как да ти е ясно,не ми знаеш стратегията.
Стопа ми беше 30 пипса,по стратегия.По правила.

Не е като "реших в един момент.............".

Има цитати от "Изкуството на войната"от Сун Дзъ,които харесвам:

"Ако познаваш врага и познаваш себе си, не бива да се боиш какъв ще е изходът и от сто битки. Ако познаваш себе си, но не и врага, за всяка извоювана победа ще претърпяваш по едно поражение. А ако не познаваш нито врага, нито себе си, ще губиш всяка битка..."

Сун Дзъ, родом от държавата Ци, благодарение на книгата си за изкуството да се побеждава успял да получи аудиенция при Хълу, княз на държавата У.
Хълу казал: "Прочетох, господине, тринадесетте глави, които сте написали. Можете ли да проведете малък експеримент по командване на войските?"
Сун Дзъ отговорил: "Мога."
Хълу попитал: "Можете ли да го осъществите с жени?"
Сун Дзъ отговорил: "Мога да направя от всеки човек, който да е той, добър войник."
Князът, на когото били омръзнали обичайните придворни забавления, изпратил да извикат от двореца сто и осемдесет красиви жени.
Сун Дзъ ги разпределил на два отряда и назначил за техни командири двете любими наложнички на княза. Научил ги как да държат алебардите. След това ги попитал: "Знаете ли къде се намира сърцето, коя е лявата и дясната ви ръка и къде е гърбът ви?"
Жените отговорили: "Знаем."
Сун Дзъ казал: "Когато ви дам командата "Мирно" или ударя веднъж по барабана, гледайте право пред себе си в посока на сърцето; когато кажа "Наляво" или ударя два пъти по барабана, гърдите ви застават там, където е била лявата ръка; когато кажа "Надясно" или ударя три пъти по барабана - там където е била дясната; когато кажа "Кръгом" или ударя четири пъти по барабана, гърдите ви застават там, където са били гърбовете ви."
Жените рекли: "Разбрахме."
Когато тези команди били обявени, оръдията на палача били извадени и поставени на видно място (като предупреждение за строгостта на наказанието, ако заповедите не бъдат изпълнени).
Тогава Сун Дзъ три пъти подал команди и пет пъти ги разяснил, след което ударил по барабана командата "Надясно". Жените избухнали в смях.
Сун Дзъ рекъл: "Ако заповедите не са ясни и командите не са добре обяснени, това е грешка на командира." След това той повторил още три пъти заповедите и ги обяснил още пет пъти, и накрая ударил на барабана сигнала за обръщане наляво. Жените пак прихнали да се смеят.
Сун Дзъ рекъл: "Ако инструкциите не са ясни и командите не са категорични, това е грешка на командира. Но когато те са обяснени, а не се изпълняват в съответствие с военните закони, това е престъпление от страна на офицерите." Тогава той наредил да обезглавят командирите на двата отряда.
Князът на У, който наблюдавал занятието от терасата на двореца си, видял, че любимите му наложнички ще бъдат екзекутирани. Той се ужасил и изпратил веднага един слуга с посланието: "Вече знам, че генералът може да ръководи войски. Без тези наложнички няма да ми бъде сладка храната. Моля да не ги екзекутират."
Сун Дзъ отговорил: "Вашият слуга вече бе назначен за командващ и когато командващият е начело на армията, той може да не изпълнява всички заповеди на владетеля."
Той наредил двете жени, командвали отрядите, да бъдат обезглавени за назидание. След това поставил следващите по старшинство за командири. Повторил сигналите с барабана и жените се обръщали наляво и надясно, напред и назад, клякали и ставали всички в строго подчинение на издадените нареждания. Не посмели да вдигнат и най-малкия шум.
Тогава Сун Дзъ изпратил да уведомят княза: "Сега войските са обучени и дисциплинирани. Князът може да направи преглед и да ги инспектира. Те ще изпълнят всяка заповед на княза, дори ако трябва да минат през огън и вода."
Князът на У казал: "Генералът може да се оттегли в покоите си и да почива. Не желая да инспектирам войските."
Сун Дзъ рекъл: "Князът обича само празните приказки. Той не е способен да ги прилага на дело."

ПоЗдрави.

Благодаря за пожеланията-да ти се връща *1000
Марио Димитров

Мнениеот Марио Димитров » 28 Апр 2011, 08:00

Малко да се похваля-сделки на експерт.
За Грийди-таргета и стопа са без значение-само за заблуда на агентите :wink:
Тествам на живо системата.

Дописвам(малко трябваше да погледна графиките-дрънкат там сигналчета)-разликата между нас е,че аз мога да създам стратегия с правила,да я проверя,а ти даже не използваш стратегия(за правилата разбрах-те са затова,за да се нарушават)-влизаш по интуиция,която е непроверена.

Тестваш си автомобила в процеса на състезанието-да,но настройките за една писта,са различни от настройките за следващата. :wink:
Прави се предсезонна подготовка,аеро тунели,симулатори,събират се данни,анализират се,тества се,проверява се.

Не се заяждам-сравнявам два подхода.
Интуитивен,срещу...квантов.Не знам защо го наричаш квантов.
Независимо дали гледам цифри,линийки,вълни-това си е моделна търговия.
Да откриеш шаблона,патерна и да го проследиш как и защо(дали) се повтаря,да анализираш дали е изгоднен за лични цели,според лични критерии-няма нищо общо с квантовата физика-но щом искаш така да го наричаш,добре.

Правилата-забравихме за тях-те са сърцевината на една стратегия.
Без тях няма стратегия-симбиоза.
Дали могат да се нарушават-виж поста на vgc viewtopic.php?f=17&t=925&start=0

Успешен ден на всички
Прикачени файлове
rr.gif
rr.gif (3.21 KiB) Прегледано 2585 пъти
Марио Димитров

Мнениеот Марио Димитров » 28 Апр 2011, 13:10

Да не се похвали човек,взе че ги затвори :-?
Прикачени файлове
rr.gif
rr.gif (5.01 KiB) Прегледано 2524 пъти
Марио Димитров

Мнениеот phillips » 28 Апр 2011, 14:03

Марио Димитров написа:philips,

Има цитати от "Изкуството на войната"от Сун Дзъ,които харесвам...

оо разбира се, изкуството на войната е задължително четиво в образоването на един търговец, така че го знам наизуст ;)... и всичко написано вътре е много точно и поучително според мен ;)...

това с дисциплината също... хубав пасаж си показал... именно така трябва да се демонстрира че без дисциплина нищо не се постига в този живот... в търговията също...
явно си пропуснал тези мои постове, но питай Желев, той ще ти потвърди... че нещо се беше засегнал тогава от мен на тема дисциплина :)...
винаги съм казвал, най-важното в трейдинга е дисциплината, нямаш ли нея, нямаш основата... няма върху какво да си построиш останалото...

така че сун дзъ е съвсем прав и безкомпромисен... и в другите неща, не само дисциплината... нали си чел какво казва за терена ;)...
Аватар
phillips

Мнениеот Марио Димитров » 28 Апр 2011, 14:54

На който му е интересно:
http://easternspirit.forumandco.com/t18-topic
Естетсвено :smile:
Марио Димитров

Мнениеот greedforsuccess » 28 Апр 2011, 16:57

Марио Димитров написа:За Грийди-таргета и стопа са без значение-само за заблуда на агентите. Тествам на живо системата.

Загубих връзката честно казано, но мерси за споделенето :)
А Сун Тцу както и двамата твърдите с phillips е превъзходно четиво. Само истини и директно приложение на написаното, без тука има, тука няма. Директни действия на база случващото се :)
The illusion has become real, and the more real it becomes, the more desperately they want it. Capitalism at it's finest.
Аватар
greedforsuccess

Бонус: 7.5 лв.
Благодарности: 3

Мнениеот Abadaebadababada » 21 Авг 2016, 08:19

Рано в неделя не ми е най-доброто време за писане, но ще се пробвам :grin: .
Малко с примери. Предполагам ще се съгласите, че има печеливши експерти.
Помогнете им с малко интуиция, ще станат още по добри... :grin:
Компютъра е непобедим на шах, ползва ли интуиция?
Аз съм играл хиляди партии, понякога играя на 2-3 водки, и то доста успешно.
Според вас ми се отпушва интуицията? Според мен благодарение на много опит и натрупана информация правя някой ход, който ми напомня партия, която съм гледал или играл преди години - това е опит, изграден рефлекс, почти без да мисля. Това , че в момента изглежда машинално, не значи че не съм го осъзнал. Интуиция е нещо, което не се базира на никаква ОСЪЗНАТА информация. Срещам непознат човек, и почти веднага ми става неприятен. Не мога да дефинирам понятието "неприятен", но така го усещам, не го познавам, никога не съм го виждал - това е интуиция. Някой даде пример с каране на кола - изпреварване " по интуиция". Ами дай на някоя жена да ти кара колата, може и без книжка, има интуиция :grin: . Катастрофите по пътищата са в пъти повече от тези във Формула1, средно на човек, / без да съм проверявал/. Там пилотите по "интуиция" ли ги избират?
Ако една стратегия допуска интуиция, значи в някакъв момент тя няма адекватни правила за действие. И тогава се намесва Интуицията. Дали ще помогне или навреди - 50/50. Просто "стратегията" издиша.
Все едно Майк Тайсън знае само ляво и дясно кроше. И ако му вкарат прав, действа "по интуиция" :grin: .
Айде стига за неделя, приятна почивка на всички!
Водата дълбае камъка не със сила, а с постоянство.
Аватар
Abadaebadababada

Бонус: 108.5 лв.

ПредишнаСледваща

• Подобни теми
    Автор
    Отговори

Назад към FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА