Златото като фактор в икономиката

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.

Златото като фактор в икономиката

Мнениеот aaangelll » 19 Юни 2017, 08:03

Нека да помислим, какъв фактор в икономиката е златото. Като за начало мисля, че златото не е актив защото не носи приходи, а държането на физическо злато е свързан с не малко разходи. Тогава какво е златото.
Елементарно - златото е застраховка!!! И като като всяка друга застраховка струва пари. Но нека да помислим, дали няма по-изгодни застраховки!!!
aaangelll

Бонус: 936.5 лв.

Re: Златото като фактор в икономиката

Мнениеот aaangelll » 19 Юни 2017, 08:27

Къде сме сега? Нека да помислим фундаментално подценено ли е златото или надценено.
Първия жокер е от мен. От 2002 до сега златото се е покачило с 371%, а индекса на потребителските цени само с 37%
Прикачени файлове
Златото сравнено с индекса на потребителските цени.png
Златото сравнено с индекса на потребителските цени.png (82.72 KiB) Прегледано 169 пъти
aaangelll

Re: Златото като фактор в икономиката

Мнениеот aaangelll » 19 Юни 2017, 08:47

aaangelll написа:Къде сме сега? Нека да помислим фундаментално подценено ли е златото или надценено.
Първия жокер е от мен. От 2002 до сега златото се е покачило с 371%, а индекса на потребителските цени само с 37%

Втори жокер. Ето златото сравнено с реалния и номинален вътрешен продукт на USA - държавата с най-големите златни запаси в света.
Прикачени файлове
Златото сравнено с брутния вътрешен продукт на USA.png
Златото сравнено с брутния вътрешен продукт на USA.png (94.43 KiB) Прегледано 167 пъти
aaangelll

Назад към FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА