Как се правят големи пари

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.

Как се правят големи пари

Мнениеот weedkid » 01 Ное 2016, 10:24

Здравейте, разполагам с капитал и искам да го инвестирам някъде.

Накратко за себе си ще разкажа, че първо цял живот съм работил като вол и последните 10 години бачках на нефтена платформа в Норвегия.

Преди година се осъзнах и реших, че е време да взема нещата в свой ръце. Върнах се в България и заживях в родния си град с идеята да направя някакъв бизнес.

Да, ама за човек без никакъв опит и икономическо образование, най-големия бизнес ми е да ида до магазина и да си купя хляб.

До сега съм бил пестелив човек и през годините съм натрупал солиден капитал.

Последната година наблегна на това да разуча пазара, не само в моя регион, но и в България. От един познат наскоро ми спомена форекс търговия и реших да проуча по-обстойно. Започнах от сайта трейдър.бг с демо версия и за един ден игра от 10000 лв направих 10380 в края на деня, тоест 380 лв печалба.

Играх по следния начин при търгуване на злато. Щом спадне цената купувам с всички средства и започне ли да се качва продавам. В началото докато разучих платформата имах известни загуби, но в края на деня бях на печалба.

Това ме наведе на мисълта, че ако сега вкарам 100 хиляди лева там, на ден ще правя 3-4 бона печалба. Къде е оловката. В крайна сметка е невъзможно да има някакъв огромен спад при ресурса злато и само трябва да се изчака да се качи малко цената и продаваш.

Насочете ме, дайте ми съвет, въведете ме в този тип търговия. Благодаря
weedkid

Бонус: 3 лв.

Re: Как се правят големи пари

Мнениеот pitfx » 01 Ное 2016, 10:33

Много има изписано за бързото забогатяване.
Казваш, че си работил цял живот като вол, затова не влизай с рогата напред в този бизнес. Пази си парите, които си спестил с труд и пот. Има доста неща в нета, прочети, преосмисли......Трябва пазар да мине през теб, за да добиеш някаква представа :wink:

Доста има за писане, а аз не съм по тази част, за което се извинявам. :wink:
Stop loss is your friend
pitfx

Бонус: 602 лв.
Благодарности: 42

Мнениеот reniemilova5 » 01 Ное 2016, 10:45

Не е толкова просто колкото изглежда да не говорим че едно е на демо версия а съвсем друго с реални пари.
reniemilova5

Бонус: 66 лв.

Мнениеот weedkid » 01 Ное 2016, 13:32

Въобще в този форум съм като теле в железница. Дайте ми някаква насока, някакво четиво или компетентен човек да ми послужи като основа.

За момента играя на чист късмет и ми изглежда всичко това като букмейкър, но с малък риск.

Вече съм на 45 , но осъзнах, че искам да уча и да се развивавам.

До горния пост, парите в конкретния случай не са ми приоритет. Искам да разбеба начините и механизмите в този тип търговия. Във форума всички говорите с термини, които не разбирам.

Преди малко си купих две книги свързани с форекс, но няма да ми навреди, ако и вие ми предложите нещо.
weedkid

Мнениеот reniemilova5 » 01 Ное 2016, 13:36

Мисля че някъде мернах точно такава тема за начинаещи.Макар аз от година да се занимавам с това все още ми е доста мъгляво тъй като сам е много трудно да се развиваш в тази сфера.
reniemilova5

Мнениеот weedkid » 01 Ное 2016, 19:03

Преди няколко часа вкарах 10000 лева.

С оглед на това, че предходните дни и месеци е бил висока цената, сега е паднала купих злато. За няколко часа не спира да се качва.

Спрях сделката, вече съм хиледарка горе. Не съм си представял толкова лесни нещата. Даже не разбрах от къде дойдеха толкова пари.

Тази вечер ще има купон.
weedkid

Мнениеот Abadaebadababada » 01 Ное 2016, 19:34

weedkid написа:Преди няколко часа вкарах 10000 лева.

С оглед на това, че предходните дни и месеци е бил висока цената, сега е паднала купих злато. За няколко часа не спира да се качва.

Спрях сделката, вече съм хиледарка горе. Не съм си представял толкова лесни нещата. Даже не разбрах от къде дойдеха толкова пари.

Тази вечер ще има купон.

Въобще не са "толкова лесни нещата", внимавай! Едва ли ще слушаш съвети сега, дано не го разбереш по трудния начин...
Приятен купон :smile: .
水不是力量,而是靠毅力啃石头. ТЪРСЯ ИНВЕСТИТОРКИ И ПАРТНЬОРКИ. http://www.alpari.ru/ru/investor/pamm/358072/
Изображение
Аватар
Abadaebadababada

Бонус: 105.5 лв.

Мнениеот aaangelll » 01 Ное 2016, 19:42

Тази вечер ще има купон.

Нещата са доста сложни, трябва доста четене и време за да добиеш опит
aaangelll

Бонус: 457.5 лв.

Мнениеот тъпото копеле » 01 Ное 2016, 19:47

Спрях сделката, вече съм хиледарка горе.

Имаш 10% доход за една сесия. Това са резултатите на най-добрите хедж фондове в сектор метали и добивни компании за 2015:
WDD e worst drawdown.
Прикачени файлове
MetalsHedgeFunds2015.JPG
MetalsHedgeFunds2015.JPG (57.12 KiB) Прегледано 2300 пъти
Аватар
тъпото копеле

Бонус: 280.5 лв.
Благодарности: 23

Мнениеот jssj » 01 Ное 2016, 20:17

Изтегли си парите заедно с печалбата, и докато не разбереш как си ги спечелил не ги вкарвай пак! /Приятелски съвет/
http://www.forexjssj.com
"Ваша жизнь на 10% зависит от того, что с вами происходит, и на 90% от того, как вы реагируете на эти события."
Аватар
jssj

Бонус: 420 лв.
Благодарности: 112

Мнениеот aaangelll » 01 Ное 2016, 22:30

jssj написа:

Изтегли си парите заедно с печалбата, и докато не разбереш как си ги спечелил не ги вкарвай пак! /Приятелски съвет/

Много добър съвет :wink: Както си ги спечелил, ако не знаеш какво правиш можеш да загубиш всичко :wink: Пазара не е игра
aaangelll

Бонус: 457.5 лв.

Мнениеот bvg » 02 Ное 2016, 16:20

Човека, явно има усет, т'ва, че вие неможете за няколко часа да направите 1000 лв е още едно доказателство, че това не е вашето поприще. Така че ако обичате не му давайте съвети.
bvg

Бонус: 126.5 лв.

Мнениеот reniemilova5 » 02 Ное 2016, 16:30

Това е страхотно че е спечелил толковА пари ,но хубаво да внимават,всички знаем че не е толкова просто да се търгува на борсата.
reniemilova5

Мнениеот bvg » 02 Ное 2016, 16:44

weedkid написа:Здравейте, разполагам с капитал и искам да го инвестирам някъде.

Накратко за себе си ще разкажа, че първо цял живот съм работил като вол и последните 10 години бачках на нефтена платформа в Норвегия.

Преди година се осъзнах и реших, че е време да взема нещата в свой ръце. Върнах се в България и заживях в родния си град с идеята да направя някакъв бизнес.

Да, ама за човек без никакъв опит и икономическо образование, най-големия бизнес ми е да ида до магазина и да си купя хляб.

Последната година наблегна на това да разуча пазара, не само в моя регион, но и в България. От един познат наскоро ми спомена форекс търговия и реших да проуча по-обстойно. Започнах от сайта трейдър.бг с демо версия и за един ден игра от 10000 лв направих 10380 в края на деня, тоест 380 лв печалба.

Играх по следния начин при търгуване на злато. Щом спадне цената купувам с всички средства и започне ли да се качва продавам. В началото докато разучих платформата имах известни загуби, но в края на деня бях на печалба.

Това ме наведе на мисълта, че ако сега вкарам 100 хиляди лева там, на ден ще правя 3-4 бона печалба. Къде е оловката. В крайна сметка е невъзможно да има някакъв огромен спад при ресурса злато и само трябва да се изчака да се качи малко цената и продаваш.

Ако аз имах примерно 500 - 600'000 лв и повече, бих ги инвестирал в акции на Procter&Gamble и Jonson&Jonson по равно разпределени хубавото е че ако го направиш веднага, тези компании ще ти осигуряват около 3% доходност годишно, което в този случай е 1250-1400 лв, това си е една сносна заплата, която ти покрива минимума без да мизерстваш. Хубавите неща не свършват дотук. Всяка година дивидента ти расте (поне последните 50 години не е имало изключения) със около 2-5% което ти покрива изцяло инфлацията, не стига това ами цената на закупените акции също ти расте. Т.е. актива ти не се обезценява. Е разбира се ще има моменти когато може цената им да спадне с 30%, но това ще е временно. Въпреки това сумата от дивидентите ти ще продължи да ти расте годишно със същата стъпка.

Недостатъци:
1. Ако цената на акциите падне заради някоя глобална криза и парите ти потрябват за покупка на нещо голямо, ще трябва или да ги продадеш на загуба или да изчакаш 4-5 години за да си възвърнат загубите
2. Долара в момента е малко скъп и ако до 7-8 години си върне нивата от 1.5$ за 1€ това означава, че в лева и дивидентите ти и цените на акциите ще спаднат с около 30%, но това също ще е временно, а и цените на акциите и дивдидента вероятно ще са компенсирали това ценово движение
bvg

Бонус: 126.5 лв.

Мнениеот emonik » 02 Ное 2016, 19:17

Ако търсиш акции даващи дивидент . Сайт finviz , sector financial , industry reit .
emonik

Бонус: 230.5 лв.
Благодарности: 9

Мнениеот reniemilova5 » 03 Ное 2016, 12:09

Не съм Много наясно с този вид търговия ,новсе пак няма ли риск компанията да фалира и да загубиш акциите?
reniemilova5

Мнениеот mishozard » 03 Ное 2016, 12:16

bvg написа:

Ако аз имах примерно 500 - 600'000 лв и повече, бих ги инвестирал в акции на Procter&Gamble и Jonson&Jonson по равно разпределени хубавото е че ако го направиш веднага, тези компании ще ти осигуряват около 3% доходност годишно, което в този случай е 1250-1400 лв, това си е една сносна заплата, която ти покрива минимума без да мизерстваш. Хубавите неща не свършват дотук. Всяка година дивидента ти расте (поне последните 50 години не е имало изключения) със около 2-5% което ти покрива изцяло инфлацията, не стига това ами цената на закупените акции също ти расте. Т.е. актива ти не се обезценява. Е разбира се ще има моменти когато може цената им да спадне с 30%, но това ще е временно. Въпреки това сумата от дивидентите ти ще продължи да ти расте годишно със същата стъпка.

Недостатъци:
1. Ако цената на акциите падне заради някоя глобална криза и парите ти потрябват за покупка на нещо голямо, ще трябва или да ги продадеш на загуба или да изчакаш 4-5 години за да си възвърнат загубите
2. Долара в момента е малко скъп и ако до 7-8 години си върне нивата от 1.5$ за 1€ това означава, че в лева и дивидентите ти и цените на акциите ще спаднат с около 30%, но това също ще е временно, а и цените на акциите и дивдидента вероятно ще са компенсирали това ценово движение

Що за нелеп инвестиционен съвет? Далеч по умно е нищо да не правиш, отколкото да следваш подобни препоръки 8-)
mishozard

Бонус: 118.5 лв.
Благодарности: 1

Мнениеот haiko123 » 04 Ное 2016, 00:04

Много от колегите тук включително и аз не сме работили с подобни суми,така че адекватен съвет едва ли можеш да получиш,но само искам да ти кажа,че в тази търговия много лесно се губи капитала,а си го събирал години наред с тежка работа,така че просто бъди много внимателен.Няма да се учудя ако вече си получил предложения за управление на капитала.Тая търговия се учи години наред...абе стига съм дрънкал,просто си пази парите.Успех.
haiko123

Бонус: 25 лв.
Благодарности: 4

Мнениеот online-money » 05 Ное 2016, 13:52

Това дали търгуваш с големи суми или с малки е само в главата на трейдъра, т.е. ако нямаш ясни правила за търговия и правилен ММ винаги си обречен без значение от размера на капитала .
online-money

Бонус: 143.5 лв.

Мнениеот good mood » 05 Ное 2016, 15:47

Тази вечер ще има купон.

Това е чудесно, че си спечелил. Честито. Има и едно НО, за което няма аз да говоря, защото съм прекалено позитивно настроен към нещата от живота. Успех! :grin: :wink:
good mood

Бонус: 46.5 лв.

Следваща

Назад към FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА