Какво се случи с паунда?

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.

Какво се случи с паунда?

Мнениеот Abadaebadababada » 08 Окт 2016, 10:26

Ако някой не го е забелязал - в петък , в 2:07ч паунда се срина с от 3 до 9 фигури за 2 минути. В сравнение с франка от 15.01.2015 движението беше в пъти по-рязко и бързо.
Интересно ми е някой има ли обяснение на следните въпроси:
1.Защо се случи?
2.Какво/кой го предизвика?
3.Случайно ли е времето -2:07-2:09ч - дъно, 2:17 връща около 2/3 от движението?
И последно - в тази тема viewtopic.php?f=17&t=2008&start=40#p183520 публикувах 2-3 снимки. Доста преглеждания, но нито един коментар. Никой ли не знае, или ако знае, не иска да коментира? На някой светна ли му червена лампа, или всеки си е мислил , че е по-умен и по-добър от останалите на пазара?
П.П. Само при моя брокер има над 200 фалирали сметки.
http://www.alpari.ru/ru/investor/pamm/r ... mple%7Casc
Линка ще е актуален само събота и неделя, до следващото обновяване.
Прикачени файлове
Паунд.jpg
Паунд.jpg (122.95 KiB) Прегледано 606 пъти
Водата дълбае камъка не със сила, а с постоянство.
Аватар
Abadaebadababada

Бонус: 108.5 лв.

Re: Какво се случи с паунда?

Мнениеот aaangelll » 08 Окт 2016, 10:55

Abadaebadababada написа:Ако някой не го е забелязал - в петък , в 2:07ч паунда се срина с от 3 до 9 фигури за 2 минути. В сравнение с франка от 15.01.2015 движението беше в пъти по-рязко и бързо.
Интересно ми е някой има ли обяснение на следните въпроси:
1.Защо се случи?
2.Какво/кой го предизвика?
3.Случайно ли е времето -2:07-2:09ч - дъно, 2:17 връща около 2/3 от движението?
И последно - в тази тема viewtopic.php?f=17&t=2008&start=40#p183520 публикувах 2-3 снимки. Доста преглеждания, но нито един коментар. Никой ли не знае, или ако знае, не иска да коментира? На някой светна ли му червена лампа, или всеки си е мислил , че е по-умен и по-добър от останалите на пазара?
П.П. Само при моя брокер има над 200 фалирали сметки.
http://www.alpari.ru/ru/investor/pamm/r ... mple%7Casc
Линка ще е актуален само събота и неделя, до следващото обновяване.

Срина се и спрямо йената и други. Обикновено това се получава, когато има големи нагласи за обръщане на тренда. Много хора са си взели дълги. Някой голям играч решава да направи пари. Тества пазара с голяма инжекция къси. Стоп поръчките се изпълняват и пазара рязко тръгва надолу. След това играча и други играчи си слагат чакащи поръчки за дълги. Продават си късите и естествено пазара тръгва нагоре. Най-вероятно компютърния алгоритъм на някой много голям играч :wink: :wink: :ugeek: :ugeek: :ugeek:
aaangelll

Бонус: 577.5 лв.

Мнениеот K_W » 08 Окт 2016, 11:08

Точните причини тепърва ще се установяват. Най-вероятно причината са алго ботове в комбинация с фундамент и ниска ликвидност заради часа и предстоящите новини от САЩ.
Иначе доста хора са изгоряли и при бг брокери.
Аватар
K_W

Бонус: 417.5 лв.
Благодарности: 37

Мнениеот Abadaebadababada » 08 Окт 2016, 11:19

K_W написа:Точните причини тепърва ще се установяват. Най-вероятно причината са алго ботове в комбинация с фундамент и ниска ликвидност заради часа и предстоящите новини от САЩ.

Установяване на причините е малко "след дъжд качулка". А за ниска ликвидност не съм съгласен. Защо не го е направил в 1:30ч , или 1:55? Искал е да има ликвидност, по това време работят Австралия, Нова Зеландия и току-що са отворили Япония / още са си правили кафе хората/. Хванал ги е по бели гащи :x
Откъде ще печели ако няма ликвидност? Видя ли гапа на 1мин при GBP/USD ?
Фундамента няма нищо общо тука, само лакомията на някой...
Аватар
Abadaebadababada

Мнениеот aaangelll » 08 Окт 2016, 11:38

Такава операция се планера седмици преди удара. Големия играч дълго време трупа къси и си ги държи. Цената пада близо до точката за обръщане и големия играч задейства бота. Така с един куршум улучва два заека. Продава си много изгодно късите и си купува още по-изгодно дълги. Има и ефекта на доминото другите алгоритми също се включват и работата става. Номера минава когато пазара е тънък.
aaangelll

Мнениеот aaangelll » 08 Окт 2016, 11:41

По принцип това е незаконно :wink: Не може да действаш от свое име. Обикновено операцията се осъществява чрез много поставени фирми.
Последна промяна aaangelll на 08 Окт 2016, 11:46, променена общо 1 път
aaangelll

Мнениеот K_W » 08 Окт 2016, 11:43

Abadaebadababada написа:
K_W написа:Точните причини тепърва ще се установяват. Най-вероятно причината са алго ботове в комбинация с фундамент и ниска ликвидност заради часа и предстоящите новини от САЩ.

Установяване на причините е малко "след дъжд качулка". А за ниска ликвидност не съм съгласен. Защо не го е направил в 1:30ч , или 1:55? Искал е да има ликвидност, по това време работят Австралия, Нова Зеландия и току-що са отворили Япония / още са си правили кафе хората/. Хванал ги е по бели гащи :x

Това не е умишлен ход. Нещо се е объркаюо и причинилият го най-вероятно е изгубил много. Гап няма, дори и някои брокери да го изобразяват. С със сигурност ще има последствия от регулаторна гледна точка, най- вероятно неприятни за HFT бранша
Аватар
K_W

Мнениеот aaangelll » 08 Окт 2016, 11:52

aaangelll написа:По принцип това е незаконно :wink: Не може да действаш от свое име. Обикновено операцията се осъществява чрез много поставени фирми.

Съвсем умишлено е според мен. Но трябва да е някой много голям играч с връзки с политици, за да е сигурен, че ще му се размине. Най-вероятно или някой американски милиардер или хедж фонд.
aaangelll

Мнениеот aaangelll » 08 Окт 2016, 12:01

K_W написа:
Abadaebadababada написа:

Това не е умишлен ход. Нещо се е объркаюо и причинилият го най-вероятно е изгубил много. Гап няма, дори и някои брокери да го изобразяват. С със сигурност ще има последствия от регулаторна гледна точка, най- вероятно неприятни за HFT бранша

Винаги има риск при такива операции да си загубиш порцията къси с която задействаш удара, но както каза - човека със седмици е трупал къси, взети в началото на тренда и едва ли ще му пука много ако загуби порцията с която задейства удара. А иначе си прав :wink: регулаторите най-вероятно ще го отчетат като грешка. И то ще е така - човека която задейства спусъка настина ще загуби много, но аверите му ще направят милиони :wink: :ugeek: :ugeek: :ugeek:
aaangelll

Мнениеот Abadaebadababada » 08 Окт 2016, 12:30

И според мен си е съвсем добре премислен ход. С малка поправка - спечелил е десетки , а може би и стотици милиони, и според мен няма никакъв риск за неговите къси. Той е предизвикал движението, като спре интервенцията - спира и движението. Предвидил го е с голяма точност - след като това е 30г дъно, на тия нива няма нищо- нито къси нито дълги, сам определя докъде иска да стигне.
Няма кой да му се пречка, Европа и САЩ не работят, има ликвидност, но не прекалено голяма.
Аватар
Abadaebadababada

Мнениеот K_W » 08 Окт 2016, 13:55

Обикновенно такива движения са в резулатат на някоя издънка на голям играч. Също така с подобен ход, можеш да си довлечеш много неприятности, дебели глоби, дори затвор и край на целия ти бизнес.
Не си падам по конспирациите, обикновенно истината е много по-скучна и банална.
Преди време бях писал една статия по темата за големите ето линк на който му се чете http://borsatip.bg/%d0%b3%d0%be%d0%bb%d ... %ba%d0%b8/
Аватар
K_W

Мнениеот Abadaebadababada » 08 Окт 2016, 14:04

K_W написа:Обикновенно такива движения са в резулатат на някоя издънка на голям играч. Също така с подобен ход, можеш да си довлечеш много неприятности, дебели глоби, дори затвор и край на целия ти бизнес.
Преди време бях писал една статия по темата за големите ето линк на който му се чете http://borsatip.bg/%d0%b3%d0%be%d0%bb%d ... %ba%d0%b8/

Да допуснем , че си прав. Това поражда много въпроси, все без отговори.
Каква е тая "издънка" в 2ч посред нощ? / изключвам да са азиатци/
Случайно ли е в 2:07ч, а не 1:55ч или 0:55ч примерно?
Мислиш ли , че такъв алчен боклук като тоя, не е помислил за всички неприятности, и ги е неутрализирал? Ти си по-запознат, ама на Сорос случая незаконен ли беше? Ако предложиш аргументирана версия може и да се съглася с теб.
Аватар
Abadaebadababada

Мнениеот K_W » 08 Окт 2016, 15:22

Abadaebadababada написа:
K_W написа:Обикновенно такива движения са в резулатат на някоя издънка на голям играч. Също така с подобен ход, можеш да си довлечеш много неприятности, дебели глоби, дори затвор и край на целия ти бизнес.

Мислиш ли , че такъв алчен боклук като тоя, не е помислил за всички неприятности, и ги е неутрализирал? Ти си по-запознат, ама на Сорос случая незаконен ли беше? Ако предложиш аргументирана версия може и да се съглася с теб.

Аз не съм сигурен какво се е случило, изказвам това мнение на база това, което виждам от различни източници и знанията ми за пазара. Причината със сигурност са HFT ботове. Защо в този час? Ами просто тогава всички необходими усливия са били налице. Краша става точно между затварянето на Ню Йорк и отварянето на Токио (мнго ниска ликвидност, виж и картинката по-долу). Със сигурност има и хора ( които седят зад HFT ботове) които са направили добри печалби включвайки се по трендовете в двете посоки, може и вината да е рапределена между много участници, но това не е в техен интерес.
Изображение
Изображение

Hint: as soon as an #HFT algos detect a flash crash (or rally), they PILE ON (sometimes for just microseconds)
Аватар
K_W

Мнениеот Abadaebadababada » 08 Окт 2016, 17:43

K_W написа:
Abadaebadababada написа:

Аз не съм сигурен какво се е случило, изказвам това мнение на база това, което виждам от различни източници и знанията ми за пазара. Причината със сигурност са HFT ботове. Защо в този час? Ами просто тогава всички необходими усливия са били налице. Краша става точно между затварянето на Ню Йорк и отварянето на Токио (мнго ниска ликвидност, виж и картинката по-долу). Със сигурност има и хора ( които седят зад HFT ботове) които са направили добри печалби включвайки се по трендовете в двете посоки, може и вината да е рапределена между много участници, но това не е в техен интерес.
Изображение
Изображение

Hint: as soon as an #HFT algos detect a flash crash (or rally), they PILE ON (sometimes for just microseconds)

Аз предпочитам сам да си анализирам фактите, вместо да вярвам на източници / които не знаеш дали не са на "тоя с парите"/. И нищо няма да се разбере повече, всяко чудо за 3 дни. И мисля че става СЛЕД отварянето на Токио. И едва ли някой "случайно" се е включил "по-тренда", всичко е станало мълниеносно. Ликвидността не е била по-ниска от обикновено, обемите са му били огромни. В някои двойки си е била съвсем достатъчна.
П.П. Предполагах че поне повече хора ще проявят интерес, явно всички си знаят всичко и няма нужда от мислене, пък и нали има източници и дебели книги....Успех!
Аватар
Abadaebadababada

Назад към FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА