Има ли желаещи да си ги премерим?

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.

Re: Има ли желаещи да си ги премерим?

Мнениеот K_W » 10 Дек 2016, 17:16

bvg написа:Какъв е този проект?

EA. Наричам го проект, защото с един съфорумник работим сериозно върху усъвършенстването му и капитализирането на способностите му. Та си стана цял проект.
Аватар
K_W

Бонус: 370.5 лв.
Благодарности: 37

Мнениеот StoneHeart » 10 Дек 2016, 23:26

Нали сте наясно че посочената ТВЪРДЕ КРАТКА ИСТОРИЯ
не предизвиква доверие в четящите , а точно обратното !!!!
Аватар
StoneHeart

Бонус: 226.5 лв.
Благодарности: 51

Мнениеот bvg » 20 Яну 2017, 10:55

Иска ми се повече да пишем в тази тема :smile: Дано да е така през 2017

От доста време се чудя дали да го направя. В крайна сметка реших и аз да си го извадя и да го развея :grin: За съжаление немога да си вържа сметката през MyFxBook, брокера ми няма тази функционалност. Но ако някой се съмнява в достоверността на данните мога да публикувам скрийн шоти от произволна дата която си изберете от таблицата. Ако искате и видео мога да заснема с телефона, защото скрийн шота с малко фотошоп лесно се манипулира. Надявам се все пак, че имате доверие в мен, поне нямам никаква мотивация да ви лъжа. Основната причина да го направя е, че онзи ден някой от колегите извади статистика, че имало само един акаунт над 3 години който е на плюс. Това малко ми вдъхна увереност, че вървя в правилната посока.

Картина без заглавие.png
Картина без заглавие.png (24.16 KiB) Прегледано 215 пъти
Прикачени файлове
spravka trejdar.bg.xlsx
(40.63 KiB) 13 пъти
bvg

Бонус: 115 лв.

Мнениеот K_W » 20 Яну 2017, 15:48

bvg написа:Иска ми се повече да пишем в тази тема :smile: Дано да е така през 2017

От доста време се чудя дали да го направя. В крайна сметка реших и аз да си го извадя и да го развея :grin: За съжаление немога да си вържа сметката през MyFxBook, брокера ми няма тази функционалност. Но ако някой се съмнява в достоверността на данните мога да публикувам скрийн шоти от произволна дата която си изберете от таблицата. Ако искате и видео мога да заснема с телефона, защото скрийн шота с малко фотошоп лесно се манипулира. Надявам се все пак, че имате доверие в мен, поне нямам никаква мотивация да ви лъжа. Основната причина да го направя е, че онзи ден някой от колегите извади статистика, че имало само един акаунт над 3 години който е на плюс. Това малко ми вдъхна увереност, че вървя в правилната посока.

Картина без заглавие.png

Това което си публикувал е интерено, има колеги, които са доста добри в анализа по екселски таблици, ще е хубаво ако някой от тях се включи и сподели вижданията си.

На мен ми правят впечатление стоповете ти, често виждам числото 28 (пипса).
Хубаво е да ги определяш по нива, в случай, че го правиш по желани пипсове загуба. В противен случай със сигурност даваш повече от необходимото, а в други случаи даваш стоп вместо да дочакаш печалбите.

Друго нещо, което не ми харесва е печалбите, стоповете ти са далеч по-постоянна величина, докато печалбите са всякакви (all over the place, както се казва :smile: )

Не знам какво правиш, местиш стопа, трейлинг ли ползваш, хваща те алчността и затваряш ръчно, някои позиции ги забравяш, стратегията ли ти е такава...?

Често ако се вгледаш в малка извадка 5-6 трейда или дори 20-30, дадена тактика може да ти се струва правилна (като например "по-добре някаква печалба от загуба") дългосрочно обаче това може да ти отнема еджа и проваля цялостната картинка. Печеливша стратегия се превръща в посредствена или губеща. Хубаво е че имаш позиции със по няколко пъти по-големи печалби от загубите, помисли за вариант да определиш минимална печалба за прибиране не по-малка от стопа или нещо подобно.

На пръв поглед това ми хрумва. :smile:
Аватар
K_W

Мнениеот bvg » 20 Яну 2017, 16:41

Като цяло и броя сделки с печалби и суматата от печалбите е повече от загубите.
По принцип много съм работил над стратегията. И стопповете и таргетите са два типа - по време или при достигане на ниво, първото настъпило от двете. Първоначално извадих нещо с положително ПМО най-доброто което успях да намеря някъде 57% поне на бектестове. После с течение навремето съм наблюдавал някои неща тествал съм ги допълнително и съм го добавял като допълнителни условия. Така до момента от извадката ПМО-то е достигнало 59~60%. Разбира се има някоя и друга грешна сделка от невнимание или от мързел, но те са по-скоро изключения. Правил съм тунинг и на комисионата и на ливърийджа. Общо взето ме интересува на края на периода сумата да е колкото се може повече. Бектеста обхващаше последните 9 години 01.2005-11.2013 вкл. и веднага след това се метнах да я ползвам. Играл съм си да я тествам с всички възможни стопве и таргети и приложено към тази стратегия това е оптимума. Също за мен е от значение и самата стратегия какъв ливърийдж позволява без да се фалира сметката. Колкото по-голям толкова по-голяма печалба, т.е. и той влиза в уравнението. Така осъзнах че плитките стопове позволяват по-голям ливърийдж. Рзбира се не изцеждам всичко, а съм редуцирал леко параметрите за да редуцирам и риска. Друго което може би прави впечатление е, че последната сделка е средата на 2016, от тогава почти няма сигнали за търговия и не съм търгувал.
bvg

Мнениеот bvg » 20 Яну 2017, 17:10

какво имаш предвид под нива -->

K_W написа:На мен ми правят впечатление стоповете ти, често виждам числото 28 (пипса).
Хубаво е да ги определяш по нива, в случай, че го правиш по желани пипсове загуба. :smile:
bvg

Мнениеот K_W » 20 Яну 2017, 22:58

нива на подкрепа и съпротива, като оставяш някой пипс за фалшив пробив.
Но ако системата ти е автоаматизирана/ полуавтоматизирана, не знам дали е приложимо.
За да получиш смислени съвети за системата ако искаш да я оптимизираш/подобриш трябва да я разясниш, иначе става малко гадаене и отговорите може да не са смислени.
Аватар
K_W

Предишна

• Подобни теми
    Автор
    Отговори

Назад към FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА