GBP - Британски паунд

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.

Re: GBP

Мнениеот Georgi » 17 Сеп 2014, 17:03

Mark написа:Едно евентуално отделяне на Шотландия ще доведе до изключително негативни последици за паунда, както и за цялата икономика на Великобритания. Освен това, европейският съюз ще бъде изправен пред прецедент. Това ще окаже и негативно влияние върху еврото.
Великобритания са основния съюзник на САЩ в Европа, като загуба на територия
ще доведе до сериозни проблеми, а именно в Шотландия се намира база за атомни подводници.
В допълнение хаосът, който ще се създаде в държавите със силно изразени сепаратиски движения - Испания например, ще бъде огромен. Всички ще започнат да настояват за референдум.

Също така, последиците върху Шотландия ще бъдат катастрофални. Те остават без валута, а икономиката им все още е трудно да се прогнозира дали ще успее да издържи.

Шотландците са много горд народ, но според мен осъзнават пред какво предизвикателство ще се изправят. Затова дълбоко се съмнявам да гласуват с "ДА".

Дейвид Камерън в момента изглежда като насран. Едва ли е очаквал, че изхода от референдума ще бъде до последно неясен и съм сигурен, че ще направи "каквото трябва", за да предодврати гласуването с ДА. (Майната и на демокрацията).

Мисля, че 2017г. ще бъде и референдума за оставане на Великобритания в ЕС, но ако утре Шотландия излезне, съм почти сигурен, че през 2017 г. референдума ще завърши с да, което ще доведе до разпадането на ЕС.

А всичко тези проблеми могат да се решат, като утре референдума завърши с "не". Затова най-вероятно, по честен или нечестен начин, изходът ще бъде в полза на Великобритания

За шотландците не съм много сигурен че ще са много зле. В техни териториални води попадат нефтените платформи в северно море. И съответно потока от данъци и акцизи. Та за следващите няколко десетилетия са си опекли работата.
А паунда ще го духа.
Изображение
Аватар
Georgi

Бонус: 198 лв.
Благодарности: 44

Мнениеот Boogeyman » 17 Сеп 2014, 17:17

ключова котировка - или пробиваме надолу, или се изстрелваме нагоре
всичко зависи от последните две социологически проучвания..
Изображение
Аватар
Boogeyman

Бонус: 823 лв.
Благодарности: 30

Мнениеот Boogeyman » 17 Сеп 2014, 18:15

излезе предпоследното изследване за днес..
лека промяна и 51% Не, 49% ЗА
..къс кабел от 1,6312
Аватар
Boogeyman

Мнениеот Mark » 18 Сеп 2014, 09:57

Според мен пък, сега моментът е подходящ за дълги позиции. Тъй като референдума ще бъде отрицателен, това ще доведе до покачване на паунда.

Georgi написа:За шотландците не съм много сигурен че ще са много зле. В техни териториални води попадат нефтените платформи в северно море. И съответно потока от данъци и акцизи. Та за следващите няколко десетилетия са си опекли работата.
А паунда ще го духа.

Може би в дългосрочен план е така. Но само си представи каква бъркотия ще се създаде за следващите няколко години. Шотландия ще изпита сериозни трудности, докато се организира. А освен това до известна степен ще бъде и в международна изолация.
:)
Mark

Бонус: 11 лв.
Благодарности: 3

Мнениеот druster » 18 Сеп 2014, 10:18

Mark написа:Според мен пък, сега моментът е подходящ за дълги позиции. Тъй като референдума ще бъде отрицателен, това ще доведе до покачване на паунда.

Georgi написа:За шотландците не съм много сигурен че ще са много зле. В техни териториални води попадат нефтените платформи в северно море. И съответно потока от данъци и акцизи. Та за следващите няколко десетилетия са си опекли работата.
А паунда ще го духа.

Може би в дългосрочен план е така. Но само си представи каква бъркотия ще се създаде за следващите няколко години. Шотландия ще изпита сериозни трудности, докато се организира. А освен това до известна степен ще бъде и в международна изолация.

Никаква международна изолация няма да има за Шотландия.Глупости, Ирландия като е отделно от Великобритания да не е в изолация а? или Норвегия като не е в Европейския съюз .Светът се обидинява последните години, тези искат да се отделят :smile: За мен вотът ще бъде отрицателен,взимайки предвид и позициите на големите спекуланти в опции с падежи след референдума със стракове 1,64-67.
Така, че малко остава и ще видите. :smile:
Information is the most dangerous weapon of all the world.
Аватар
druster

Бонус: 48.5 лв.
Благодарности: 9

Мнениеот ElenaS » 18 Сеп 2014, 10:40

За референдума съм съгласна, но за обединението по света не съм. Дори в Европа проблеми имат Испания и Белгия. А в арабския свят и в Африка роенето тепърва предстои.
ElenaS

Бонус: 12.5 лв.

Мнениеот druster » 18 Сеп 2014, 10:47

ElenaS написа:За референдума съм съгласна, но за обединението по света не съм. Дори в Европа проблеми имат Испания и Белгия. А в арабския свят и в Африка роенето тепърва предстои.

Проблеми навсякъде има,дори и в семейството.Ако това с референдума се беше случило преди 30-35г, английските войски щяха да навлязат там :grin: А относно Белгия,държавата която мисля ,че нямаше правителство 2г.,ама системата си работи.И Италия през 70-те години Северна искаше да се отделя от Южна ,ама не стана.Испания също, Каталуния и т.н но няма да стане. :grin:
Information is the most dangerous weapon of all the world.
Аватар
druster

Благодарности: 9

Мнениеот avkch » 18 Сеп 2014, 14:56

Според движениаята на финансовите пазари вотът ще е отрицателен. Аз все пак заложих за изненадващ ДА отговор (аз самия също очаквам резултатът да е НЕ). Ако това стане движенията ще са огромни защото никой не ги очаква.
След около 17 часа всичко ще е ясно
Аватар
avkch

Бонус: 63 лв.
Благодарности: 11

Мнениеот reenica » 18 Сеп 2014, 15:24

И аз вчера заложих 2 лева в пункта долу :smile:
reenica

Бонус: 20.5 лв.

Мнениеот K_W » 18 Сеп 2014, 16:17

В колко часа излизат първите резултати?
Аватар
K_W

Бонус: 438.5 лв.
Благодарности: 37

Мнениеот Lanfear » 18 Сеп 2014, 16:31

Паунд/йена с шестгодишен връх, още преди официалния резултат :smile:
Lanfear

Бонус: 68.5 лв.

Мнениеот K_W » 18 Сеп 2014, 16:44

Lanfear написа:Паунд/йена с шестгодишен връх, още преди официалния резултат :smile:

Aбе не се точете много, че паунда ще ходи, преди да са излезли резултатите, да не се окаже че този ръст последните дни е само за залъгалка. Не може да им се вярва на кабелджиите. :smile: Да не говориме, че може да има брутални гапове, и шипове.
Аватар
K_W

Мнениеот Boogeyman » 18 Сеп 2014, 17:20

след като проби 1,64 си рекох, край, няма връще вече и купих.. не е истина просто какви аматьорски грешки.. сега се чудя къде да слагам стопа..
..щом върна 50 пипа значи резултата не е чак толкова ясен..
Аватар
Boogeyman

Мнениеот avkch » 18 Сеп 2014, 19:10

K_W написа:В колко часа излизат първите резултати?

Oчаква се към 1ам (Гринуич) да почнат да пристигат резултати от малките близко разположени общини, интересно е дали ще почнат да ги обявяват или ще изчакат да се понасъберат защото при тази малка разлика може да има сериозни флуктоации (и съответно як екшън по пазарите :grin: ) между 6,30-7,30ам се очаква официалното изявление, точно преди да отвори Лондон
Аватар
avkch

Бонус: 63 лв.
Благодарности: 11

Мнениеот Nikola_D » 18 Сеп 2014, 19:16

При кабела си запази тенденцията за леко на север. Доколко ще е трайно това движение. Още съм настроен за на юг!!
Nikola_D

Мнениеот K_W » 18 Сеп 2014, 19:50

Boogeyman написа:след като проби 1,64 си рекох, край, няма връще вече и купих.. не е истина просто какви аматьорски грешки.. сега се чудя къде да слагам стопа..

Буги, нали знаеш че гаповете стоп не ги лови. Внимавай да няма демидж.
Аватар
K_W

Мнениеот Boogeyman » 18 Сеп 2014, 19:58

K_W написа:
Boogeyman написа:след като проби 1,64 си рекох, край, няма връще вече и купих.. не е истина просто какви аматьорски грешки.. сега се чудя къде да слагам стопа..

особено ако ГАП-а е от 5-6 фигури..
лошото е, че ако ГАП-а е в моята посока ще е по-малък, от колото ако е срещу мен..
ще деба момент да затворя преди да започнат да излизат резултатите..
нещо RR не е в моя полза..
предпочитам да калкулирам малка загуба, отколкото да се оставя на риска да си зануля сметката при подобно движение..
Аватар
Boogeyman

Мнениеот tanewa » 18 Сеп 2014, 20:10

druster написа:
ElenaS написа:За референдума съм съгласна, но за обединението по света не съм. Дори в Европа проблеми имат Испания и Белгия. А в арабския свят и в Африка роенето тепърва предстои.

Проблеми навсякъде има,дори и в семейството.Ако това с референдума се беше случило преди 30-35г, английските войски щяха да навлязат там :grin: А относно Белгия,държавата която мисля ,че нямаше правителство 2г.,ама системата си работи.И Италия през 70-те години Северна искаше да се отделя от Южна ,ама не стана.Испания също, Каталуния и т.н но няма да стане. :grin:

Честно казано точно сега е момента за такива референдуми.В условията на икономическа криза,хората много по-лесно стават революционно настроени са готови на някои радикални решения,които в проспериращо време са немислими.
Ако кризата в Европа се задълбочи,роенето ще продължи с пълна сила.Вероятно е да се разпадне и ЕС при подобен сценарий :!:
Ама за Шотландия,мисля че осъзнават,че ще загубят повече от колкото ще спечелят.Та те дори не искат да си помислят,че кралицата на Великобритания няма да е и тяхна.Същото е и за валутата :wink:
Какава независимост,когато искаш държавен глава да ти остане пак Кралицата :shock: Леко е сбъркана там ситуацията :!:
Сбогом и благодаря за рибата
tanewa

Бонус: 7.5 лв.

Мнениеот tanewa » 18 Сеп 2014, 22:51

Boogeyman написа:
K_W написа:

особено ако ГАП-а е от 5-6 фигури..
лошото е, че ако ГАП-а е в моята посока ще е по-малък, от колото ако е срещу мен..
ще деба момент да затворя преди да започнат да излизат резултатите..
нещо RR не е в моя полза..
предпочитам да калкулирам малка загуба, отколкото да се оставя на риска да си зануля сметката при подобно движение..

Буги,паунда се размърда на север.Можеш да използваш момента за спокойстие до утре,когато стане ясен резултата :wink:
Сбогом и благодаря за рибата
tanewa

Бонус: 7.5 лв.

Мнениеот dmilov » 18 Сеп 2014, 23:00

Може би утре ни очаква още едни 100 пипса на север но кой знае може и да са повече :D
dmilov

Бонус: 40 лв.

ПредишнаСледваща

• Подобни теми
    Автор
    Отговори

Назад към FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА