GBP - Британски паунд

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.

Re: GBP

Мнениеот Boogeyman » 16 Сеп 2014, 17:24

радвам се, че има и други колеги които се интересуват от референдума..
през следващите 36 часа ще излязат 7 социологически изследвания..
1 още тази вечер в 00:30 БГ време..
5 утре
1 четвъртък сутрин..
.......голяма волатилност при паунда при всички положения без значение какво ще покажат изследванията.. ако пък покажат противоречиви данни, ще е лудница..
Аватар
Boogeyman

Бонус: 823 лв.
Благодарности: 30

Мнениеот Boogeyman » 16 Сеп 2014, 17:28

дълги от 1,6217 като ще ги държа до като мине първото проучване.. т.е. ще ги затворя като стана нощес да отида до тоалетна.. :smile:
Аватар
Boogeyman

Мнениеот Boogeyman » 16 Сеп 2014, 18:45

Преди изследването на тези в 00:30 има едно в 23:00..
това в 23:00 ме притеснява леко - затварям дългите на 1,6285
Аватар
Boogeyman

Мнениеот avkch » 17 Сеп 2014, 00:45

Къде ги гледаш резултатите от социологическите проучвания?
Аватар
avkch

Бонус: 63 лв.
Благодарности: 11

Мнениеот K_W » 17 Сеп 2014, 07:22

Изображение :grin:
Аватар
K_W

Бонус: 438.5 лв.
Благодарности: 37

Мнениеот Mark » 17 Сеп 2014, 09:13

Едно евентуално отделяне на Шотландия ще доведе до изключително негативни последици за паунда, както и за цялата икономика на Великобритания. Освен това, европейският съюз ще бъде изправен пред прецедент. Това ще окаже и негативно влияние върху еврото.
Великобритания са основния съюзник на САЩ в Европа, като загуба на територия
ще доведе до сериозни проблеми, а именно в Шотландия се намира база за атомни подводници.
В допълнение хаосът, който ще се създаде в държавите със силно изразени сепаратиски движения - Испания например, ще бъде огромен. Всички ще започнат да настояват за референдум.

Също така, последиците върху Шотландия ще бъдат катастрофални. Те остават без валута, а икономиката им все още е трудно да се прогнозира дали ще успее да издържи.

Шотландците са много горд народ, но според мен осъзнават пред какво предизвикателство ще се изправят. Затова дълбоко се съмнявам да гласуват с "ДА".

Дейвид Камерън в момента изглежда като насран. Едва ли е очаквал, че изхода от референдума ще бъде до последно неясен и съм сигурен, че ще направи "каквото трябва", за да предодврати гласуването с ДА. (Майната и на демокрацията).

Мисля, че 2017г. ще бъде и референдума за оставане на Великобритания в ЕС, но ако утре Шотландия излезне, съм почти сигурен, че през 2017 г. референдума ще завърши с да, което ще доведе до разпадането на ЕС.

А всичко тези проблеми могат да се решат, като утре референдума завърши с "не". Затова най-вероятно, по честен или нечестен начин, изходът ще бъде в полза на Великобритания
:)
Mark

Бонус: 11 лв.
Благодарности: 3

Мнениеот Georgi » 17 Сеп 2014, 09:17

Кабелот затвори гапа най сетне. Разгеле!!!
Аватар
Georgi

Бонус: 198 лв.
Благодарности: 44

Мнениеот Boogeyman » 17 Сеп 2014, 09:19

avkch написа:Къде ги гледаш резултатите от социологическите проучвания?

резултатите ги прочетох във forexlive.com
...струва ми се, че Паунда качи прекалено много.. все пак има още три изследвания да излизат пък и разликата не е чак толкова голяма в полза на НЕ
ще пробвам къси от 1,6293
Аватар
Boogeyman

Мнениеот Dusty » 17 Сеп 2014, 09:21

В една от книгите си Ивайло Груев твърдеше, че чрез ТА могат да се предскажат важните икономически събития /или поне аз така го разбрах/. Ако тази хипотеза е вярна, утре Кралството ще си остане цяло :wink:
Dusty

Бонус: 64.5 лв.

Мнениеот Boogeyman » 17 Сеп 2014, 09:34

има логика тъй като на графиката са онагледени настроенията на всички пазарни участници..
аз също смятам, че разделяне няма да има.. но това не ми пречи да скалпирам в обратна посока като разчитам на паниката..
п.п. понеже тръгна в грешната посока, да кажа, че стопа е на 1,6325
Аватар
Boogeyman

Мнениеот Boogeyman » 17 Сеп 2014, 10:04

стопа замина доста бързо.. голямо дърво последната позиция.. :(
Аватар
Boogeyman

Мнениеот pitfx » 17 Сеп 2014, 10:23

Паундът поскъпва преди минутите от MPC и данните за заетостта.
очаква се Martin Weale и Ian McCafferty отново да гласуват за покачване . Да видим дали няма пък да има изненади :wink:
Гапа от миналата седмица запълнен вчера
Изображение
Stop loss is your friend
pitfx

Бонус: 614.5 лв.
Благодарности: 42

Мнениеот tanewa » 17 Сеп 2014, 10:45

Dusty написа:В една от книгите си Ивайло Груев твърдеше, че чрез ТА могат да се предскажат важните икономически събития /или поне аз така го разбрах/. Ако тази хипотеза е вярна, утре Кралството ще си остане цяло :wink:

Искренно се дадявам да си прав.И господина Груева също :girl_angel:
Въпреки,че мога да поспоря с тази теория.
1 довод-колко пъти ,особено при паунда преди срив се покачва,а преди скок пада и то много?Железен довод :wink:
2.Ако графиката тръгне в "правилната"посока,то обикновено се дължи на теч на информация,или на правилни предположения,но все пак източник е ФА.
Така,че спорът е доста спорен.Яйцето или кокошката е първо 8-)
Иначе тези проучвания могат да са доста силно изкривени поради обективни причини.Правени са по телефон,предполагам стационарен,а кой младеж стои у дома и вдига стационарката.А младежта е непредвидима :mrgreen:
Сбогом и благодаря за рибата
tanewa

Бонус: 7.5 лв.
Благодарности: 3

Мнениеот jivko78 » 17 Сеп 2014, 11:48

Georgi написа:Кабелот затвори гапа най сетне. Разгеле!!!

въпроса е сега, нагоре или надолу :smile:
jivko78

Бонус: 801 лв.
Благодарности: 16

Мнениеот druster » 17 Сеп 2014, 11:59

Вота за отделенето на Шотландия от Великобритания ще бъде отрицателен и затова си има причини както фундаментални така и технически.Пазарните участници на опции за позоционирали опциите за такъв вот.
Information is the most dangerous weapon of all the world.
Аватар
druster

Бонус: 48.5 лв.
Благодарности: 9

Мнениеот avkch » 17 Сеп 2014, 12:19

Ето тук един анализ който четох сутринта.
http://www.alpari.co.uk/client-updates/posts/2014/september/sterling-set-for-bumpy-ride-if-yes-vote-succeeds

Доста пари се наляха в NO кампанията от страна на Англия всички медии бълваха анализи колко ще е лошо за Шотландия ако излезе от ЮК (аз съм напълно съгласен с това особенно ако данните които се цитират в анализи като по-горния са верни) и това съвсем нормално подразни шотландците и доста от колебаещите се решиха да гласуват с ДА. Това е съвсем нормална реакция - след като англичаните не искат да се отделяме значи ни доят и ще сме си по-добре независими.
Интересно ми е да видя доколко манипулирани са социологическите проучвания ако е като у БГ плашим се :evil:

Мисля, че 2017г. ще бъде и референдума за оставане на Великобритания в ЕС, но ако утре Шотландия излезне, съм почти сигурен, че през 2017 г. референдума ще завърши с да, което ще доведе до разпадането на ЕС.

Не съм съгласен, според мен ефекта ще е обратен като видят до какво води независимостта в Шотландия (аз лично не очаквам да цъфнат и вържат в следващите 2 години) ще поохлади страстите на искащите отделяне на ЮК от ЕС.
Аватар
avkch

Бонус: 63 лв.
Благодарности: 11

Мнениеот reenica » 17 Сеп 2014, 12:54

Референдумът приключва в 24.00 в четвъртък, значи нощен екшън се чака :smile:
reenica

Бонус: 20.5 лв.

Мнениеот pitfx » 17 Сеп 2014, 13:11

Относно референдума в Шотландия, това е информация от мейл по пощата :wink:

All times here are GMT, which is one hour behind British Summer Time (BST).

6:00 Voting begins. The media coverage of the event reaches a new peak and every move of the pound becomes related to rumors regarding the vote, turnout percentages, last minute declarations from politicians, etc. Note that the turnout is expected to be very high in all regions. The release of British retail sales numbers is likely to be ignored, and so are the echoes from the previous day’s FOMC meeting (see the quick preview).

21:00 Voting ends. In most election campaigns, this is the time that TV networks publish the exit polls. At this time, I have been unable to confirm the existence of exit polls, but this is quite likely. The article will be updated. If the exit polls show a clear direction, an immediate and sharp reaction is expected. If the exit polls match the opinion polls which show it is “too close to call”, we can expect very choppy and wild moves. This is when forex liquidity is at its lowest: US markets are closed and only New Zealand and Australia are open. Thin liquidity + big news = wild action. Remember that a No vote is more priced in than a Yes vote.

September 19th, from around 01:00 to around 5:00 Real results are expected to begin flowing in. This is when the bigger drama begins as we are expected to get updates every few minutes. There are 32 local authorities and each one reports the time separately. See the image below for a predicted timetable of announcements from the different regions. The Tokyo session also comes into play, as well as stock markets in Asia. The Guardian notes that the three regions estimated to be announcing their results last account for 25% of the electorate.

5:30 – 6:30 This is when the official result is expected to be published in a press conference by Mary Pitcaithly. Even if the result is already known, the impact of the official statement could have a major impact as well, just as traders in London arrive at their desks. The full reaction to the results is expected then, when liquidity is at its highest.
Stop loss is your friend
pitfx

Бонус: 614.5 лв.
Благодарности: 42

Мнениеот Boogeyman » 17 Сеп 2014, 13:24

pitfx написа:Относно референдума в Шотландия, това е информация от мейл по пощата :wink:

All times here are GMT, which is one hour behind British Summer Time (BST).

доста добър анализ.. хубаво е да се знаят тези неща.. а кой е подателя на мейла..
Аватар
Boogeyman

Мнениеот Boogeyman » 17 Сеп 2014, 13:26

Паунда вече си очерта ясен възходящ тренд..
докато не пробие надолу не мисля да пипам къси..
за дълги също не мисля щото все пак си съществува риск.. резултатите за референдума са си все още почти на кантар..
Изображение
Аватар
Boogeyman

ПредишнаСледваща

• Подобни теми
    Автор
    Отговори

Назад към FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА