CHF - Швейцарски франк

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.

Re: CHF - Швейцарски франк

Мнениеот letsplay » 18 Яну 2015, 14:37

ivobos написа:Колега, пропуснал си нещо изключително съществено - какви са цените на тулумбичките и бозата? :grin: :lol: :wink:

хахаха, това вече е наболял въпрос :lol:
Аватар
letsplay

Бонус: 5.5 лв.

Мнениеот DriverF1 » 19 Яну 2015, 03:24

Georgi написа:Но Актив Традес са променили ливъринджа още октомври - ноември някъде. Значи те са го предвидили доста време преди да настъпи събитието и са взели мерки. :x

Били са много далновидни.....,а и експертите им са си заслужили заплатите.....

Браво.....
DriverF1

Бонус: 119 лв.
Благодарности: 1

Мнениеот Georgi » 19 Яну 2015, 10:30

DriverF1 написа:
Georgi написа:Но Актив Традес са променили ливъринджа още октомври - ноември някъде. Значи те са го предвидили доста време преди да настъпи събитието и са взели мерки. :x

Били са много далновидни.....,а и експертите им са си заслужили заплатите.....

Браво.....

Още ме чопли подхода им. И на мен ми минаваха мисли за отпадане на бариреата на швейцареца, и веднага я отхвърлях тази мисал. Не можех да си представя че без никакви предварителни намеци и коментари, централната банка на Швейцария ще премахне нивото.
Аватар
Georgi

Бонус: 198 лв.
Благодарности: 44

Мнениеот Random Selection » 19 Яну 2015, 10:48

Georgi написа:Още ме чопли подхода им. И на мен ми минаваха мисли за отпадане на бариреата на швейцареца, и веднага я отхвърлях тази мисал. Не можех да си представя че без никакви предварителни намеци и коментари, централната банка на Швейцария ще премахне нивото.

По- скоро е логично така да стане; нима очакващ да обявят, че след Х време ще махнат "пода на борсата"? :grin: Ако го кажат или лъжат, за да дезинформират и възнамеряват да правят съвсем друго, или смятат да направят адски много хора неприлично богати.
Time takes too much time.
Random Selection

Бонус: 61 лв.

Мнениеот alexandar » 19 Яну 2015, 11:05

Random Selection написа:
Georgi написа:Още ме чопли подхода им. И на мен ми минаваха мисли за отпадане на бариреата на швейцареца, и веднага я отхвърлях тази мисал. Не можех да си представя че без никакви предварителни намеци и коментари, централната банка на Швейцария ще премахне нивото.

По- скоро е логично така да стане; нима очакващ да обявят, че след Х време ще махнат "пода на борсата"? :grin: Ако го кажат или лъжат, за да дезинформират и възнамеряват да правят съвсем друго, или смятат да направят адски много хора неприлично богати.

Съгласен съм с теб колега. Майсторлъка в трейдинга е да можеш да предвидиш този ход на швейцарската банка предвид икономическата ситуация и очакваните количествени облекчения от ЕЦБ.

Това беше най-логичното, което можеше да се случи и всеки съобразителен спекулант купувайки франка да стане неприлично богат.
Ще има и други възможности за печалба, пазара доста често ги предоставя.

Поздрави и успешен ден! :wink:
Аватар
alexandar

Бонус: 12.5 лв.

Мнениеот Nikola_D » 19 Яну 2015, 11:14

Можеше да се предвиди. Ако някой се е загледал в графиката, и му направи впачатление че някой много упорито изкупува франкове, можеше и да се замисли, защо ли. Намерил се е един брокер, дето анализаторите му са предусетили нещата. Браво на Актив Традес!!!
Nikola_D

Бонус: 48.5 лв.

Мнениеот bvg » 19 Яну 2015, 11:47

е то е логично че нямаше да го поддържат до безкрайност, но беше лгочно да го махнат когато еврото почне да се засилва, но явно видяха че няма изгледи това да се случи скоро, а сега кво стана шфейцареца наи-скъпата валута от всички 1:1 с еврото и по-скъп от долара
bvg

Бонус: 157 лв.

Мнениеот vgc » 22 Яну 2015, 12:06

Една идея преди ЕЦБ да почне да ръси бисери с Risk/Reward от 1:400 някъде :smile:
e.png
e.png (71.55 KiB) Прегледано 2473 пъти

Успех на който му стиска :wink:

п.п. Таз сметчица си я държа тъкмо за такива случаи. До тук има десетина маржин-кола и нито един таргет, но пък кривата на баланса изглежда супер и то без нито едно довнасяне или теглене, а и като се вземе в предвид че статистически уцелвам по веднъж от десет опита ... :smile:
b.png
b.png (6.92 KiB) Прегледано 2468 пъти
Форексът е полезен като ХОБИ
vgc

Бонус: 313.5 лв.
Благодарности: 89

Мнениеот Benkov12 » 22 Яну 2015, 13:11

vgc написа:Една идея преди ЕЦБ да почне да ръси бисери с Risk/Reward от 1:400 някъде :smile:
e.png

Успех на който му стиска :wink:

п.п. Таз сметчица си я държа тъкмо за такива случаи. До тук има десетина маржин-кола и нито един таргет, но пък кривата на баланса изглежда супер и то без нито едно довнасяне или теглене, а и като се вземе в предвид че статистически уцелвам по веднъж от десет опита ... :smile:
b.png

искаш да ми кажеш, че има 180 хил. профит ??? от 1 позиция
Аватар
Benkov12

Бонус: 99.5 лв.

Мнениеот vgc » 22 Яну 2015, 13:48

Benkov12 написа:искаш да ми кажеш, че има 180 хил. профит ??? от 1 позиция

Сметнах ги 189 хил.франка профит ако двойката направи движение от 1.00 до 1.15 без да прави корекция в повече от две фигури при начален риск от 500 долара. Ако иска да ги минава за ден, ако иска за година, но е важно да няма корекция от два процента в цената. Изграждането на позицията е нещо като обърната пирамида - аз му казвам Агресивен ММ - писал съм доста и тук във форума по темата.
vgc

Мнениеот vgc » 23 Яну 2015, 09:36

vgc написа:... а и като се вземе в предвид че статистически уцелвам по веднъж от десет опита ...

Тоз опит май не беше десетия, а деветия :smile: а и Драги с неговите 60 милиарда на месец - както е тръгнало скоро еврото ще става само за тапети на стената. Американците бяха с 80 милиарда на месец улеснения, но това бе под 6% от тяхното БВП, доката франсетата и макаронаджиите си гласуваха над 7% от БВП-то на еврозоната за джобни на текущите правителства :x
vgc

Мнениеот p_dim » 24 Яну 2015, 23:53

Хм, интересна грид схема, при която нереализираната печалба се използва веднага за марджин на новооткриващите се позиции, но наистина ще и трябва много силно еднопосочно движение. Ама защо не вземеш мерки да си запазиш евентуалната печалба? Иначе всяко бързо връщане ще води до марджин кол. Ето го например моя начин, разбира се това е по силите само на бот да се справи:
1. На всеки тик с цикъл изчисляваш текущата печалба от всички отворени BUY позиции (BUYsProfit) и ако е по-голяма от макс. достигнатата - ъпдейтваш HighestBUYsProfit.
2. После ползваш вълшебната формулка по-долу и ако имаме откат в печалбата повече от допустимия - позициите се затварят за да се запази печалбата :wink:

Код: Избери целия код
input double MaxRetraceProfit_percent = 5.0;
// Макс. допустимо спадане на печалбата в проценти, след което позициите се затварят.
...
double HighestBUYsProfit = -9999999999999999.0;

if (BUYsProfit > HighestBUYsProfit) HighestBUYsProfit = BUYsProfit; 

if (BUYsProfit > 0)
{
    double tmpBUYretrace = HighestBUYsProfit-(HighestBUYsProfit*         MaxRetraceProfit_percent)/100;
    if(BUYsProfit < tmpBUYretrace)
    {
         CloseAllBUYs();
         HighestBUYsProfit = -9999999999999999.0; // Резетваш!
     }
}

Аналогично се прави и за къси позиции разбира се.
Процента на допустим откат е добре да не е повече от 8-10%. Защо е така - ти си на "ти" с математиката и ще си го обясниш веднага. Просто при връщане на цената назад печалбата пада много бързо. Не съм я измислил аз тая схема, тя се ползва при влизания на новини когато се очаква рали да кажем 8-) Приятна почивка!
Аватар
p_dim

Бонус: 104.5 лв.
Благодарности: 22

Мнениеот idimitrov99 » 25 Яну 2015, 13:08

Nikola_D написа:Можеше да се предвиди. Ако някой се е загледал в графиката, и му направи впачатление че някой много упорито изкупува франкове, можеше и да се замисли, защо ли.

малък знак е това за такова предвиждане
idimitrov99

Бонус: 72.5 лв.

Мнениеот Георги Георгиев » 30 Яну 2015, 15:04

Вход usdchf сега 0.9250 стоп 0.9293 профит 0.9111
основания : 1. Над 30 свещи Н4 без да докосва ма20
2.дотигна ма20 на Д1
3.2-лег на тренда на Н4,показващ изтощение.
Георги Георгиев

Бонус: 24 лв.

Мнениеот goshko147 » 09 Фев 2015, 10:54

https://twitter.com/enlundm/status/564696465516548096 никой не може да се бори срещу парите. :grin:
Всеки мой лев ми е наемен работник , който работи 24 часа на денонощие и няма да му позволя да се измъкне.
Аватар
goshko147

Бонус: 14 лв.
Благодарности: 4

Мнениеот Георги Георгиев » 29 Май 2015, 11:52

http://m.capital.bg/politika_i_ikonomik ... a_vaji_za/
Отново мярка с която се цели да се изкара капитал от банките им,СНВ продължава да търпи загуби.
Георги Георгиев

Бонус: 24 лв.

Мнениеот p_dim » 08 Фев 2017, 13:53

За колегите които търгуват франка като мене, да не забравят че в неделя в Швейцария има много важен референдум, направо ключов за бъдещото икономическо развитие на страната. Накратко: Става въпрос дали да се отменят привилегиите за мултинационалните компании, които сега ползват Швейцария подобно на офшорна зона и плащат нищожни данъци (за което натискат от Брюксел, в противен случай заплашват да им спрат достъпа до свободния/безмитния пазар в ЕС ). Референдума ще е силно поляризиран, проучванията показват 50/50, до последно няма да е ясно кои ще вземат надмощие. Резултатите ще станат известни в неделя 12-ти февруари вечерта. Съветвам да не оставяте отворени позиции в кросовете на франка през уикенда, в понеделник пазара може да отвори със сериозни гапове. В БГ медиите не прочетох нищо по въпроса, незнайно защо, затова реших да драсна някой ред.
Аватар
p_dim

Мнениеот mitef1 » 08 Фев 2017, 19:03

Благодаря за информацията.
mitef1

Бонус: 263.5 лв.

Мнениеот mitef1 » 13 Фев 2017, 01:04

The Swiss government must come up with a new plan and figure out how to limit economic fallout after voters rejected its bid to reform corporate taxation to keep the country internationally competitive.

Because Switzerland needs to end its current practice of giving thousands of multinationals tax breaks, the government will have to concoct a Plan B to prevent their moving abroad. Their departure would cause a drop in tax revenue and stunt economic growth.
Източник https://www.bloomberg.com
И най-вече да благодарим и на p_dim за навременното предупреждение! :hi: :good:
mitef1

Бонус: 263.5 лв.

Мнениеот p_dim » 13 Фев 2017, 02:40

:smile: Моля, то нямаше гапове ама как може да знае човек. Аз и утре няма да влизам за всеки случай ако пазара нещо не е дооценил - нека се намести.

Качвам малко снимки при мене бота как е играл само на дълги (по-интересните моменти). Добавките от толкова ниски нива не са опасни, ясно се виждат намесите на SNB в подкрепа на еврото, пък и риска ми е изчислен да издържа 5-6 фигури срещу мене без корекция. Обратно, късите са много опасни, защото SNB ще използва всяка добра новинка за еврото за да изстреля курса нагоре т.е. задължително трябва да са със стопове или изобщо да не се играе късо. Добавките са с увеличаващ се лот (не мартингейл) и лотовете вървят примерно така: 0.1 лот, 0.2 лота, 0.3 лота, 0.4 лота, но няма случай досега позициите да са станали четири, а са били максимум три. При 30% корекция на импулса - таргета (в пари) се достига. Нива под 1.07000 са крайно неприемливи за швейцарската икономика и затова с увеличен риск (обем) съм пускал бота да шие на оверлог :grin: . Такъв гювеч (толкова ниски нива на курса) рядко изпада и гледам да се възползвам максимално. За януари само от eurchf съм на +26%, а нормално при мене работят пет бота в паралел (споделят общ свободен марджин) на различни инструменти. Толкова мога да покажа, стратегии и ботове - не споделям.
Лека и доходна!

Pic1.png
Pic1.png (83.93 KiB) Прегледано 345 пъти

Pic2.png
Pic2.png (77.43 KiB) Прегледано 345 пъти

Pic3.png
Pic3.png (81.18 KiB) Прегледано 345 пъти
Аватар
p_dim

ПредишнаСледваща