CHF - Швейцарски франк

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.

Re: CHF - Швейцарски франк

Мнениеот ivaceda » 16 Яну 2015, 11:14

От тази валута съм бягала винаги като дявол от тамян. И май не без основания. Вчера за пореден път едни са напълнили портфейла здравата, а други са източили сметките си...
Аватар
ivaceda

Бонус: 53 лв.

Мнениеот pitfx » 16 Яну 2015, 13:45

:smile:

Изображение
Stop loss is your friend
pitfx

Бонус: 614.5 лв.
Благодарности: 42

Мнениеот goshko147 » 16 Яну 2015, 15:30

Всеки мой лев ми е наемен работник , който работи 24 часа на денонощие и няма да му позволя да се измъкне.
Аватар
goshko147

Бонус: 14 лв.
Благодарности: 4

Мнениеот Benkov12 » 16 Яну 2015, 18:49

абе няма ли дълги бе ебаси.... едвам едвааааам потегли на север и за отрицателно време връщат
Аватар
Benkov12

Бонус: 99.5 лв.
Благодарности: 1

Мнениеот p_dim » 17 Яну 2015, 02:19

pitfx написа::smile:
Изображение

Ще цитирам и г-н Желев от общата тема:

S.Zhelev написа:
poppopov написа:Ето така постъпват "сериозните" брокери. Интересно ми е, дали освен печалбите ще намалят и загубите на клиентите си?

Супер несериозно е това от страна на Саксо банк. Излиза, че се съмняват във възможностите на собствената си платформа да изпълнява точно и коректно сделките при волатилен пазар. Или пък че както Попов казва, имат желание да коригират резултата от клиентските сделки в изгодната за тях посока.

Чудно как ще установят на какви нива каква ликвидност е имало. Още повече, че тези са си чист маркетмейкър.

Не са само Саксо Банк, има и други такива хубавци. Ето и FXDD ще ревизират всички сделки и ясно пише че може да се получат (за клиентите) по-лоши резултати. Разбирайте че по своя преценка ще вземат от печелившите за да си намалят собствените загуби. Не знам на това как му се вика, за мене е просто безобразие. Аз нямах позиции в кросовете на франка както съм коментирал в общата тема, предупредих и за слуховете че прага ще се премести (а те направо го махнаха), но просто няма как да не следя събитията. Преди доста години имах сметка при FXDD и затова са ми пратили цитирания мейл:

Pic1.png
Накратко: Не си правете сметката без кръчмаря...
Pic1.png (34.71 KiB) Прегледано 2259 пъти

По всичко изглежда обаче че както винаги е имало доста хитреци добре информирани предварително за неочаквания ход на ШНБ:

However Adam Myers, European head of FX research at Credit Agricole, said that some market participants appeared to have been aware that the SNB's decision was coming before the official announcement.
"It definitely looks like to us," he said on Friday. "There was a movement in the market well ahead of the headlines (from the SNB)."
Аватар
p_dim

Бонус: 104.5 лв.
Благодарности: 22

Мнениеот мирорадо » 17 Яну 2015, 09:25

ivaceda написа:От тази валута съм бягала винаги като дявол от тамян. И май не без основания. Вчера за пореден път едни са напълнили портфейла здравата, а други са източили сметките си...

можеш ли да споделиш и други валути, че да ги бягаме и ние.. :wink:
ONLY LIMITS&HEDGING !!!
мирорадо

Бонус: 54.5 лв.

Мнениеот p_dim » 17 Яну 2015, 14:34

Ех, кога ще видим такъв наплив да купуват и българския лев :grin: А е имало времена когато един златен лев е бил равен на един франк. И без Валутен Борд. Ама стига съм хвърчал из облаците...

мирорадо написа:
ivaceda написа:От тази валута съм бягала винаги като дявол от тамян. И май не без основания. Вчера за пореден път едни са напълнили портфейла здравата, а други са източили сметките си...

можеш ли да споделиш и други валути, че да ги бягаме и ние.. :wink:

Ами колежката нещо се е напатила сигурно и затова не иска и да чуе за франка. Аз пък не му се плаша хич. Като въведоха прага изгорях с около €1100, но пък с тоя праг после си ги избих няколко пъти. Та той Господ една врата затваря ама друга отваря, трябва само да я намерим :wink: В сегашния случай с новите отрицателни лихви става супер изгодно да се вземе кредит във франкове, лихвата би трябвало да е екстремно ниска и аз след седмица започвам сондажи дали не мога да се сдобия с такъв кредит и изобщо какъв е случая сега при новите условия. А валутния риск естествено се хеджира на спот пазара :oops:
Иначе скъпия франк действа наистина втрисащо, като се сетя че да спреш на бензиностанция - за кафе и кроасантче плащаш 5 франка, а в Италия капучино и кроасан струва €1.30. То и преди си беше скъпотия, а сега при 1:1 с еврото става съвсем грубо.
Аватар
p_dim

Мнениеот alexandar » 17 Яну 2015, 18:41

Колега p_dim ти успя да се възползваш от премахването бариерата на франка ли? :smile:

Поздравления, че има поне един човек от форума, който го е изтъргувал, как успя с отворена къса позиция при франка преди новината или с чакаща поръчка за покупка? :wink:
Аватар
alexandar

Бонус: 12.5 лв.

Мнениеот p_dim » 17 Яну 2015, 19:09

alexandar написа:Колега p_dim ти успя да се възползваш от премахването бариерата на франка ли? :smile:

Поздравления, че има поне един човек от форума, който го е изтъргувал, как успя с отворена къса позиция при франка или с чакаща поръчка за покупка? :wink:

Не, не си ме разбрал колега. Имах в предвид че докато я имаше бариерата от септември 2011г се възползвах като много други хора тука да влизам по грид на дълги с големи обеми. Само че последните месеци като залепна цената за прага и нещо взе да намирисва на гнило тая работа. Затова още от октомври 2014 затворих на загуба и повече не я гледах тая двойка. В по-предишния пост където цитирам FXDD съм написал че не съм имал позиции ама не си го видял. Сега видях и каква глупост съм написал при сравнението на цените в Италия и Швейцария и се извинявам за недоглеждането, вече не ми дава да го редактирам. В Италия капучиното е €1.30 + €1.00 е кроасантчето = €2.30 .За същата конфигурация :grin: в Швейцария плащаш 5 франка.
Аватар
p_dim

Мнениеот alexandar » 17 Яну 2015, 19:44

p_dim написа:
alexandar написа:Колега p_dim ти успя да се възползваш от премахването бариерата на франка ли? :smile:

Поздравления, че има поне един човек от форума, който го е изтъргувал, как успя с отворена къса позиция при франка или с чакаща поръчка за покупка? :wink:

Не, не си ме разбрал колега. Имах в предвид че докато я имаше бариерата от септември 2011г се възползвах като много други хора тука да влизам по грид на дълги с големи обеми. Само че последните месеци като залепна цената за прага и нещо взе да намирисва на гнило тая работа. Затова още от октомври 2014 затворих на загуба и повече не я гледах тая двойка. В по-предишния пост където цитирам FXDD съм написал че не съм имал позиции ама не си го видял. Сега видях и каква глупост съм написал при сравнението на цените в Италия и Швейцария и се извинявам за недоглеждането, вече не ми дава да го редактирам. В Италия капучиното е €1.30 + €1.00 е кроасантчето = €2.30 .За същата конфигурация :grin: в Швейцария плащаш 5 франка.

Разбрах те колега благодаря ти за отговора, аз също се усъмних че има нещо съмнително с бариерата при франка и не съм го търгувал.

Евала на швейцарците малка държава са, но винаги си отстояват интересите от великите сили и здраво натриха носа на САЩ и ЕС ето така се прави, не се дават като нас българите. Силен народ са и даже съставят личната гвардия на римския папа от векове. :smile:

Поздрави!
Аватар
alexandar

Мнениеот мирорадо » 17 Яну 2015, 19:59

ето тук ме хвърли в размисъл по конспиративни теории, като например ,,защо остават извън театъра на бойните действия през втората световна'' и ,,какъв е швейцарския език'', ако го има де...
ONLY LIMITS&HEDGING !!!
мирорадо

Бонус: 54.5 лв.

Мнениеот p_dim » 17 Яну 2015, 21:56

alexandar написа:Евала на швейцарците малка държава са, но винаги си отстояват интересите от великите сили и здраво натриха носа на САЩ и ЕС ето така се прави, не се дават като нас българите. Силен народ са и даже съставят личната гвардия на римския папа от векове. :smile:

Поздрави!

Cordiali Saluti (Сърдечни поздрави) и от мен колега както казват италианците и итало-говорящите кантони в Швейцария! Радвам се да чуя че не си се подвел като масата трейдъри да заложиш на "сигурното" а си използвал ума си да прецениш че нещо не е наред. За мен случилото се е само поредно доказателство че никой не е по-голям от пазара и всякакви опити за регулации само създават бъдещи още по-големи проблеми.

мирорадо написа:ето тук ме хвърли в размисъл по конспиративни теории, като например ,,защо остават извън театъра на бойните действия през втората световна'' и ,,какъв е швейцарския език'', ако го има де...

Факт е че дори Хитлер не е посмял да пипне Швейцария, колкото и да е малка. Вероятно наистина има нещо което само малцина знаят :-? Иначе в различните кантони говорят на френски, италиански и немски. Да се чудиш как съжителстват в една държава. Италианския го говорят с диалект обаче, чувал съм думи които са ми напълно непознати.
Аватар
p_dim

Мнениеот alexandar » 18 Яну 2015, 00:04

p_dim написа:
alexandar написа:Евала на швейцарците малка държава са, но винаги си отстояват интересите от великите сили и здраво натриха носа на САЩ и ЕС ето така се прави, не се дават като нас българите. Силен народ са и даже съставят личната гвардия на римския папа от векове. :smile:

Поздрави!

Cordiali Saluti (Сърдечни поздрави) и от мен колега както казват италианците и итало-говорящите кантони в Швейцария! Радвам се да чуя че не си се подвел като масата трейдъри да заложиш на "сигурното" а си използвал ума си да прецениш че нещо не е наред. За мен случилото се е само поредно доказателство че никой не е по-голям от пазара и всякакви опити за регулации само създават бъдещи още по-големи проблеми.

мирорадо написа:ето тук ме хвърли в размисъл по конспиративни теории, като например ,,защо остават извън театъра на бойните действия през втората световна'' и ,,какъв е швейцарския език'', ако го има де...

Факт е че дори Хитлер не е посмял да пипне Швейцария, колкото и да е малка. Вероятно наистина има нещо което само малцина знаят :-? Иначе в различните кантони говорят на френски, италиански и немски. Да се чудиш как съжителстват в една държава. Италианския го говорят с диалект обаче, чувал съм думи които са ми напълно непознати.

Благодаря за добрите думи p_dim, писал съм ти на ЛС.

Винаги някъде по-света се прави конспирация независимо дали това ни харесва или не и в това се крие тяхната сила - малцина вярват в конспирациите. :smile:
Аватар
alexandar

Мнениеот Georgi » 18 Яну 2015, 10:00

Някой брокери са усетили че нещо се мъти по Алпите, и са защитили и клиентите си, и себе си. Някой виждал ли е такова кредитно рамо!!
" Търговска сметка с ливъридж от 1:400 ще дава ливъридж от 25:1 върху изброените валутни двойки. "
http://www.activtrades.bg/index.aspx?page=forex_margins
:evil:
Аватар
Georgi

Бонус: 198 лв.
Благодарности: 44

Мнениеот ivaceda » 18 Яну 2015, 10:13

Georgi написа:Някой брокери са усетили че нещо се мъти по Алпите, и са защитили и клиентите си, и себе си. Някой виждал ли е такова кредитно рамо!!
" Търговска сметка с ливъридж от 1:400 ще дава ливъридж от 25:1 върху изброените валутни двойки. "
http://www.activtrades.bg/index.aspx?page=forex_margins
:evil:

Ами умните брокери са защитили и себе си, и клиентите си. Ашколусн на ActivTrades, не като Алпари - велик брокер, който е допуснал да го изпързалят хитрите швейцарци..... :)))
Аватар
ivaceda

Бонус: 53 лв.

Мнениеот trade » 18 Яну 2015, 10:29

аз също редовно получавам писма в които ме уведомяват за повишаването на ливъридja при CHF ... тия от ХМ най редовно ме уведомяват за повишаване на ливъриja и то не отскоро ...явно аналитиците им са предвидили вероятен срив и те ограничават да вземеш голяма позиция ... сега също получих известие от друг брокер че временно преустановяват търговията със CHF а на действащите деитващите позиции ще бъде завишен маржина 10 пъти или нещо такова ... 6вейцарците не са изпързаляли никого просто си гледата тяхната си игра
Pip master
It"s prudent to wait and trade,rather than trade and wait
trade

Бонус: 67.5 лв.
Благодарности: 7

Мнениеот ivobos » 18 Яну 2015, 11:05

p_dim написа: В Италия капучиното е €1.30 + €1.00 е кроасантчето = €2.30 .За същата конфигурация :grin: в Швейцария плащаш 5 франка.

Колега, пропуснал си нещо изключително съществено - какви са цените на тулумбичките и бозата? :grin: :lol: :wink:
ivobos

Мнениеот trade » 18 Яну 2015, 11:07

ТЪЙ като се вдигна бая шум около този франк отворих графиките да погледна какво се е случило ... големи движения със хиляди пипсове отворих големите графики да видя какво се е случило от техническа гледна точка... и о чудо забелязах пак сетупи ама на по големи графики туй разбира се постфактум тъй като не се занимавам със франк камо ли да гледам седмични че и месечни графики... след пропадането до 1.058 през 2011 цената покачва до 1,2650 през 2013 но там го задържа бив6ето месечно дъно от 2011 .01 някъде около 1,24 синята линия образува се трендлиния по седмичnа графика която е пробита цената запова да се движи но под trend линията ...после пропада под 1.21 и се движи под дънцата (ЖЪЛТАТА ЛИНИЯ ) и следва пропадането ... чисто технически цената се е движила като във низходящ trend и като се погледне месечният график двойката си е била във низходящ trend просто е коригирала до първите дъна само че всичко това на месечна и седмична графика и кой да се занимава да ги следи имайки се в предвид че имаше период в които двойката едва креташе
Прикачени файлове
chf.jpg
chf.jpg (505.47 KiB) Прегледано 1930 пъти
Pip master
It"s prudent to wait and trade,rather than trade and wait
trade

Бонус: 67.5 лв.
Благодарности: 7

Мнениеот Georgi » 18 Яну 2015, 13:06

trade написа:аз също редовно получавам писма в които ме уведомяват за повишаването на ливъридja при CHF ... тия от ХМ най редовно ме уведомяват за повишаване на ливъриja и то не отскоро ...явно аналитиците им са предвидили вероятен срив и те ограничават да вземеш голяма позиция ... сега също получих известие от друг брокер че временно преустановяват търговията със CHF а на действащите деитващите позиции ще бъде завишен маржина 10 пъти или нещо такова ... 6вейцарците не са изпързаляли никого просто си гледата тяхната си игра

Но Актив Традес са променили ливъринджа още октомври - ноември някъде. Значи те са го предвидили доста време преди да настъпи събитието и са взели мерки. :x
Аватар
Georgi

Бонус: 198 лв.
Благодарности: 44

Мнениеот Dusty » 18 Яну 2015, 13:29

p_dim написа:

Поздрави!

Най-лесно е да се прочете накратко историята на Швейцария, отговорите са там :smile:
Dusty

Бонус: 64.5 лв.

ПредишнаСледваща

Назад към FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА