Реално превалутиране чрез брокер за нужди на Обменно бюро

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.

Реално превалутиране чрез брокер за нужди на Обменно бюро

Мнениеот Atns.Dimitrov » 31 Юли 2014, 12:19

Здравейте,
интересува ме възможността за хедж на USD/BGN (и ред др валути - ако има тази опция) и тяхното релно превалутиране чрез брокер.

Като пример, подобна услуга се предлагаше от DeltaStock, но не и към момента :
- депозирам 10% (от 1 лот) от валутата, която е предмет на сделката (хеджа) = 100 USD
- Извършвам хедж за 1 лот = 1000 USD (USD/BGN - 1.456) чрез платформа или чрез агент на брокера по тел.
- В рамките на 3 работни дни превеждам по сметката на брокера остатъка на сделката от 1 лот = 900 USD
- След което левовата ми сметка е захранена със сумата от 1456 BGN

Въпросът ми е, може ли да ми предложите брокер, който предлага услугата?
Atns.Dimitrov

Re: Реално превалутиране чрез брокер за нужди на Обменно бюр

Мнениеот K_W » 31 Юли 2014, 12:24

Atns.Dimitrov написа:Здравейте,
интересува ме възможността за хедж на USD/BGN (и ред др валути - ако има тази опция) и тяхното релно превалутиране чрез брокер.

Като пример, подобна услуга се предлагаше от DeltaStock, но не и към момента :
- депозирам 10% (от 1 лот) от валутата, която е предмет на сделката (хеджа) = 100 USD
- Извършвам хедж за 1 лот = 1000 USD (USD/BGN - 1.456) чрез платформа или чрез агент на брокера по тел.
- В рамките на 3 работни дни превеждам по сметката на брокера остатъка на сделката от 1 лот = 900 USD
- След което левовата ми сметка е захранена със сумата от 1456 BGN

Въпросът ми е, може ли да ми предложите брокер, който предлага услугата?

Не виждам какво ти пречи да го правиш сам при който и да е брокер. Избираш си някой отваряш си сметка и сам в реално време можеш да отаряш или затваряш позиции в която искаш валута. Почти всички брокери предлагат по-висок от 100 левъридж, при 1:400 ще са ти необходими 400 пъти по-малко средства от реалната сума.
Аватар
K_W

Бонус: 372.5 лв.
Благодарности: 37

Мнениеот Atns.Dimitrov » 19 Авг 2014, 14:18

K_W probлемът е в това че при сделките които ти ми описваш става дума за спекулативно хеджиране с цел flip или арбитраж. Докато при мен е нужно реално да извърша хедж при който да стопирам при определена цена и реално да превалутирам - в следствие на което някой взема реално валутата ми в USD и реално я превалутира и ми превежда левовата им равностойност. В този смисъл левериджа мен не ме касае толкава много.
В това което ти ми описваш, няма как да получа 40К лв. по сметката си да речем ако тя е отворена като USD (и обратното)
Atns.Dimitrov

Мнениеот Svetlin » 19 Авг 2014, 19:02

За да е възможно това, брокерът трябва да предлага реална доставка по сделката.
Ако това не е вузможно и се прави всичко с цел хеджиране, трябва да се намери брокер с по-нормални суапови числа. Там се хеджира позицията, когато трябва се нетира с обратна операция, а на спота (по-вероятно с today вальор) се прави реалната доставка.
Svetlin

Бонус: 18.5 лв.
Благодарности: 4

Назад към FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА