NZD - Новозеландски долар

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.

NZD - Новозеландски долар

Мнениеот Mark » 24 Юли 2014, 09:39

Здравейте,

Отварям тази тема, за да може всеки, който активно търгува с тази валутна двойка да споделя анализите и мненията си.
Тъй като коментарите в общата тема за валутите непрестанно растат, става все по-трудно да бъде открито мнение за NZD/USD.

:arrow:

Аз ще започна пръв.
След като за четвърти пореден път, Reserve Bank of New Zealand повиши лихвените проценти, кивото, противно на очакванията на трейдърите спадна с повече от 100 пипа, като спадът продължава и в момента.
Причината е, че от изявлението на банкерите, управляващи банката, стана ясно, че в бъдеще лихвените нива няма да бъдат повишавани.
Линк към новината: http://bit.ly/1mHxpaw

Ако се абстрахираме от тази новина и погледнем графиките ще видим, че NZD/USD беше много близо до достигането на исторически връх спрямо американския долар. Само няколко пипа не достигнаха на биковете да покорят този връх, но пък от друга страна сред трейдърите преобладаваха предимно мечи настроения, така че спадът не е изненадващ.

Фундаменталните новини показват, че новозеландската икономика се развива с бурни темпове и повишаване на стойността на валутата на страната изглежда напълно логично.
Технически в момента, цената се намира в период на корекция, който продължава вече над 8 търговски дни.

Според мен, мечките ще продължат корекцията до достигане на нивото 0.8400, а след това пазарът отново най-вероятно ще атакува заветния връх 0.8841.

Според вас начертаният сценарий, ще се сбъдне ли в следващия месец?

Изображение
:)
Mark

Бонус: 11 лв.
Благодарности: 3

Re: NZD/USD

Мнениеот K_W » 24 Юли 2014, 09:58

ДА. Миналите седмици, многократно писах за очакван спад, той се случи, надявах се да стигне до линията която си начертал. В подкрепа на това беше, прогнозата че няма да повишават лихвите, за съжаление обаче промениха прогнозата, аз не посмях да държа къси и дори удължих. Вчера обаче ни врътнаха по хитър начин, общо взето фундамента не се е променил, единственото което стана беше РБНЗ да свали валутата с приказки. За мен това беше спекулация, сигурен съм че някой голям е знаел за какво става дума и умишлено бутнаха кивито надолу. Аз още имам отворени позиции, ако спадне още 50-тина пипса до тренд линията ще си купя още, ако я пробие, ще ревизирам анализа си. :smile:
Аз ще чакам тази линия
Untitled.png
Untitled.png (27.56 KiB) Прегледано 4977 пъти
Аватар
K_W

Бонус: 417.5 лв.
Благодарности: 37

Мнениеот sakral » 25 Юли 2014, 12:24

K_W написа:ДА. Миналите седмици, многократно писах за очакван спад, той се случи, надявах се да стигне до линията която си начертал. В подкрепа на това беше, прогнозата че няма да повишават лихвите, за съжаление обаче промениха прогнозата, аз не посмях да държа къси и дори удължих. Вчера обаче ни врътнаха по хитър начин, общо взето фундамента не се е променил, единственото което стана беше РБНЗ да свали валутата с приказки. За мен това беше спекулация, сигурен съм че някой голям е знаел за какво става дума и умишлено бутнаха кивито надолу. Аз още имам отворени позиции, ако спадне още 50-тина пипса до тренд линията ще си купя още, ако я пробие, ще ревизирам анализа си. :smile:
Аз ще чакам тази линия
Untitled.png

май стигна до линията, сега би трябвало да върне, нали?
Аватар
sakral

Бонус: 5 лв.
Благодарности: 2

Мнениеот Tsvetan Kanev » 25 Юли 2014, 12:31

sakral написа:
K_W написа:ДА. Миналите седмици, многократно писах за очакван спад, той се случи, надявах се да стигне до линията която си начертал. В подкрепа на това беше, прогнозата че няма да повишават лихвите, за съжаление обаче промениха прогнозата, аз не посмях да държа къси и дори удължих. Вчера обаче ни врътнаха по хитър начин, общо взето фундамента не се е променил, единственото което стана беше РБНЗ да свали валутата с приказки. За мен това беше спекулация, сигурен съм че някой голям е знаел за какво става дума и умишлено бутнаха кивито надолу. Аз още имам отворени позиции, ако спадне още 50-тина пипса до тренд линията ще си купя още, ако я пробие, ще ревизирам анализа си. :smile:
Аз ще чакам тази линия
Untitled.png

Не :grin:
0,8490 - 0,8450 може да започне да връща.
Преди сряда не ти препоръчвам да купуваш
Човек не може да разбере КАК преди да разбере ЗАЩО !
Аватар
Tsvetan Kanev

Бонус: 39.5 лв.
Благодарности: 7

Мнениеот Tsvetan Kanev » 25 Юли 2014, 12:33

А и нито на 4 часа нито на дневна има сигнал, че започва да обръща
Аватар
Tsvetan Kanev

Мнениеот K_W » 25 Юли 2014, 12:34

sakral написа:
Аз ще чакам тази линия
Untitled.png

би трябвало :grin:
Аватар
K_W

Мнениеот Georgihh » 25 Юли 2014, 12:49

Аз я играя тази двойка и забелязах, че последните два дена към 21.00 ГМТ когато отварят новозенландците кивито пропада, това ме навява на мисълта ,че се правят интервенции.

Ако погледнем реално на нещата няма основание кивито да пада дори и да не вдигат лихвата в близките 6 месеца.
Определено няма по изгодна валута за кери трейд в момента.
Много вероятно е към края на годината да видим нови върхове а до тогава с малки суми , но редовно.
Georgihh

Бонус: 47.5 лв.
Благодарности: 14

Мнениеот 5-ko » 25 Юли 2014, 13:06

Tsvetan Kanev написа:
sakral написа:
Аз ще чакам тази линия
Untitled.png

Не :grin:
0,8490 - 0,8450 може да започне да връща.
Преди сряда не ти препоръчвам да купуваш

Около 0.8410-30 има добра подкрепа, но дали ще го свалят чак до там кой знае. Иначе ТЛ на седмична ако мине през края на сянката на свеща от 03.02.2014 и другата седмица продължи да пада се получава да стигне ТЛ горе долу на тези нива ако не бъркам, но разбира се може и по-рано да си обърне нагоре.
5-ko

Мнениеот Mark » 25 Юли 2014, 13:55

Georgihh написа:Аз я играя тази двойка и забелязах, че последните два дена към 21.00 ГМТ когато отварят новозенландците кивито пропада, това ме навява на мисълта ,че се правят интервенции.

Ако погледнем реално на нещата няма основание кивито да пада дори и да не вдигат лихвата в близките 6 месеца.
Много вероятно е към края на годината да видим нови върхове а до тогава с малки суми , но редовно.

Спред мен, валутната двойка ще спадне до 0.84000 преди да поеме отново на север. В момента се се наблюдава много сериозна подкрепа на цената, но въпреки това спада, което от своя страна ме навява на мисълта, че е възможно да се правят някакви интервенции. А според твоите наблюдения с колко пипа спада цената при отваряне на пазара, защото това не е толкова съмнително?

Изображение
:)
Mark

Бонус: 11 лв.
Благодарности: 3

Мнениеот Dusty » 25 Юли 2014, 22:26

Винаги съм се подигравал на понятието "манипулация на пазара". Но друго смислено обяснение за движенията на кивито напоследък няма, кой каквото иска да си пише. Обикновена констатация, нямам позиция с тази валута. :smile:
Dusty

Бонус: 64 лв.

Мнениеот Tsvetan Kanev » 26 Юли 2014, 07:22

Dusty написа:Винаги съм се подигравал на понятието "манипулация на пазара". Но друго смислено обяснение за движенията на кивито напоследък няма, кой каквото иска да си пише. Обикновена констатация, нямам позиция с тази валута. :smile:

Не виждам никаква манипулация. Обикновено за манипулация ни се струва, когато се купува слух и се продава факт, защото движенията са обратни на логиката, но така работи пазара и няма нищо манипулативно в това. Кивито ще поскъпва може би след сряда.
Аватар
Tsvetan Kanev

Мнениеот Georgihh » 26 Юли 2014, 13:07

Mark написа:
Georgihh написа:Аз я играя тази двойка и забелязах, че последните два дена към 21.00 ГМТ когато отварят новозенландците кивито пропада, това ме навява на мисълта ,че се правят интервенции.

Спред мен, валутната двойка ще спадне до 0.84000 преди да поеме отново на север. В момента се се наблюдава много сериозна подкрепа на цената, но въпреки това спада, което от своя страна ме навява на мисълта, че е възможно да се правят някакви интервенции. А според твоите наблюдения с колко пипа спада цената при отваряне на пазара, защото това не е толкова съмнително?

Изображение

Първата вечер точно след обявяване на лихвите за около минута се поколеба и после изведнъж се срина, явно имаше масивна продажба и обра доста стопове което го смъкна с 1% за броени секунди.
Следващият ден някъде към 20-30 пипса по същото време. Явно вече няма стопове и по трудно се смъква.
Нищо чудно този номер да го направят още няколко пъти и може да видим 0.84.
Като цяло няма безплатен обяд на този свят, но спекулантите ще почнат да го купуват всеки момент.

Аз продължавам да си купувам през 50 пипса и вече съм доста на минус. Имам поле за спад още стотина пипса после замразявам позициите(след като вкарам пари) тоест вече не купувам и чакам. Позитивното е ,че лихвата е около 30 пипса на месец и мога да почна да се усмихвам след два три месеца.
Georgihh

Бонус: 47.5 лв.
Благодарности: 14

Мнениеот K_W » 26 Юли 2014, 16:54

Georgihh написа:
Mark написа:

Изображение

Първата вечер точно след обявяване на лихвите за около минута се поколеба и после изведнъж се срина, явно имаше масивна продажба и обра доста стопове което го смъкна с 1% за броени секунди.
Следващият ден някъде към 20-30 пипса по същото време. Явно вече няма стопове и по трудно се смъква.
Нищо чудно този номер да го направят още няколко пъти и може да видим 0.84.
Като цяло няма безплатен обяд на този свят, но спекулантите ще почнат да го купуват всеки момент.

Аз продължавам да си купувам през 50 пипса и вече съм доста на минус. Имам поле за спад още стотина пипса после замразявам позициите(след като вкарам пари) тоест вече не купувам и чакам. Позитивното е ,че лихвата е около 30 пипса на месец и мога да почна да се усмихвам след два три месеца.

Не знам за дните след новините, но вечерта в която излезе новината, си беше яка манипулация. Точно преди излизането на новините, започнаха да го помпат нагоре, аз четях мненията във форума, където вече се прокрадваха и съмнения, почти всички го бяха купили. Появи се едно малко по-голямо заелено кендълче, ако щете вярвайте, помислих си, ето това е "червейчето с кукичката" с което да хванат шаранчетата. После го натиснаха брутално активираха стоповете и стана мазало.
Аватар
K_W

Мнениеот ptj » 26 Юли 2014, 19:36

Пишете глупости за кери трейда. :o
Той е в сила само докато има очаквания за нарастване на лихвения диференциал между две валути. При сегашното положение изказването на управителя на Централната банка на Нова Зеландия потвърди неговото замразяване и предвид причината която той изтъкна (високия курс на NZD) е напълно логично обезценяването на новозеландския долар. Да се опитвате да играете за подновяване на тренда веднага е чисто самоубиство. Ако не друго поне се поучете от аналогичната ситуация преди 2 месеца... :wink:

Отделно в сряда първо излиза отчета за ADP на Щатите и имайки предвид последните данни от молбите за безработни е логично неговата стойност да е изключително висока. Даже и FOMC да не промени тона на комюникето си (аз съм за промяна), то до 21:00 ще има достатъчно време USD да се засили и нищо чудно NZD/USD да стигне 84.00 или по-ниско.

П.П. Ако предишния лош резултат за БВП на САЩ бе следствие от лютата зима, то сега междинните показатели от последното тримесечие са с по-високи стойности.
ptj

Мнениеот K_W » 26 Юли 2014, 19:55

ptj написа:Пишете глупости за кери трейда. :o
Той е в сила само докато има очаквания за нарастване на лихвения диференциал между две валути. При сегашното положение изказването на управителя на Централната банка на Нова Зеландия потвърди неговото замразяване и предвид причината която той изтъкна (високия курс на NZD) е напълно логично обезценяването на новозеландския долар. Да се опитвате да играете за подновяване на тренда веднага е чисто самоубиство. Ако не друго поне се поучете от аналогичната ситуация преди 2 месеца... :wink:

Отделно в сряда първо излиза отчета за ADP на Щатите и имайки предвид последните данни от молбите за безработни е логично неговата стойност да е изключително висока. Даже и FOMC да не промени тона на комюникето си (аз съм за промяна), то до 21:00 ще има достатъчно време USD да се засили и нищо чудно NZD/USD да стигне 84.00 или по-ниско.

По-скоро ти пишеш глупостите, за кери трейд позициите се държат дълго време за да се възползваш от високите лихви на една валута спрямо друга, не за да чакаш такава бъдеща евентуална разлика :wink: А относно идната седмица, аз очаквам поевтиняване на $ на почти всички фронтове, на база ТА, без догадки върху ФА. :smile:
Definition of 'Currency Carry Trade'

A strategy in which an investor sells a certain currency with a relatively low interest rate and uses the funds to purchase a different currency yielding a higher interest rate. A trader using this strategy attempts to capture the difference between the rates, which can often be substantial, depending on the amount of leverage used.
Аватар
K_W

Мнениеот ptj » 26 Юли 2014, 19:59

Винаги когато пиша нещо, то е базирано на собствения ми опит, а не на нечии дебели книги за дебили. Ако не си съгласен с мен си направи една историческа съпоставка с графиките на коя да е двойка типична за кери трейд. :evil:
ptj

Мнениеот K_W » 26 Юли 2014, 20:08

ptj написа:Винаги когато пиша нещо то е базирано на собствения ми опит, а не на нечии дебели книги за дебили. Ако не си съгласен с мен си направи една историческа съпоставка са графиките на коя да е двойка типична за кери трейд. :evil:

Еми да и в случая това личи, от поста ти. За съжаление, не знам да си от световно признатите капацитети в световната икономика и затова ще приема общопризнатата формулировка за кери трейд, а не твоята 8-)
Това за което ти пишеш си е чиста комбинация от ТА и ФА, пък ти си го наричай както искаш.
Аватар
K_W

Мнениеот Random Selection » 26 Юли 2014, 20:18

K_W написа:...кери трейд позициите се държат дълго време за да се възползваш от високите лихви на една валута спрямо друга, не за да чакаш такава бъдеща евентуална разлика :wink:

Ама туй сичкото при какъв маржин и с какво волуме? :grin:

Можеш да се възползваш от кяр трейд тенденциите в световен мащаб, но на ритейл форекс къв кери трейд ва гони?... :grin: Че и със собствени средства... :grin:
Time takes too much time.
Random Selection

Бонус: 61 лв.
Благодарности: 1

Мнениеот K_W » 26 Юли 2014, 20:36

Random Selection написа:
K_W написа:...кери трейд позициите се държат дълго време за да се възползваш от високите лихви на една валута спрямо друга, не за да чакаш такава бъдеща евентуална разлика :wink:

Ама туй сичкото при какъв маржин и с какво волуме? :grin:

Можеш да се възползваш от кяр трейд тенденциите в световен мащаб, но на ритейл форекс къв кери трейд ва гони?... :grin: Че и със собствени средства... :grin:

Това е друга тема, да ти отговаря някой кери трейдър. :grin:
Аватар
K_W

Мнениеот dmilov » 26 Юли 2014, 23:07

[quote="ptj"]Винаги когато пиша нещо, то е базирано на собствения ми опит, а не на нечии дебели книги за дебили. Ако не си съгласен с мен си направи една историческа съпоставка с графиките на коя да е двойка типична за кери трейд. :evil:[/qколега сети тук си дава мнението което е базитано на неговата лична теория а тя ще има поне малко от дебелите книги защото малко или много от там сме се учили
dmilov

Бонус: 40 лв.

Следваща

Назад към FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА