Търговия с индекси

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.

Re: Търговия с индекси

Мнениеот eagle » 06 Ное 2016, 21:29

Малкия Кондор написа:Само налево не си дал :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
А ще е натам :grin:

Не е ли достатъчно,че под 2069 няма да пробие ,преди да качи 2120–2145.А над 2145 отново сме в бултренд.И обратно под 2069?
Тия номера ,с които зарибяваш Живко ли е..там,да се впряга на елементарни провокации,ясно че не работят с мен.Чак пък толкова ли е смешна графиката,че се захласваш??О.к?
Рискът е цената която се плаща за възможността
Аватар
eagle

Бонус: 1217 лв.
Благодарности: 1

Мнениеот Малкия Кондор » 06 Ное 2016, 21:36

eagle написа:

Не е ли достатъчно,че под 2069 няма да пробие ,преди да качи 2120–2145.А над 2145 отново сме в бултренд.И обратно под 2069?
Тия номера ,с които зарибяваш Живко ли е..там,да се впряга на елементарни провокации,ясно че не работят с мен.Чак пък толкова ли е смешна графиката,че се захласваш??О.к?

Е, сам кажи . Дал си и нагоре ; и нов връх ; и надолу ; и ново дъно
Въобще всички възможни варианти .
Друг няма
И не се сравнявай с Тъпака - спамер
Ти си 9 класи отгоре :wink:
Аватар
Малкия Кондор

Бонус: 383.5 лв.

Мнениеот eagle » 08 Ное 2016, 09:57

Малкия Кондор написа:
eagle написа:

Друг няма

Следваш ли стрелките/и нагоре и надолу и наляво и надясно/? :smile: :smile: :smile:
Докъде си дълъг?
Рискът е цената която се плаща за възможността
Аватар
eagle

Бонус: 1217 лв.
Благодарности: 1

Мнениеот Малкия Кондор » 09 Ное 2016, 07:13

eagle написа:
Малкия Кондор написа:
eagle написа:

Друг няма

Следваш ли стрелките/и нагоре и надолу и наляво и надясно/? :smile: :smile: :smile:
Докъде си дълъг?

Бех , дълъг , бех .
Не видя ли профитите в понеделник :wink:
Сега следвам твойте стрелки и съм къс :grin:
sp500-h1-admiral-markets-as.png
sp500-h1-admiral-markets-as.png (208.73 KiB) Прегледано 2739 пъти

Добре ли е ?
Я пусни една такава картинка , без шарениите ? :grin:
Аватар
Малкия Кондор

Мнениеот тъпото копеле » 09 Ное 2016, 10:22

Малкия Кондор написа:Аз съм така . Спестил съм как и защо ще иде дотам преди нов връх
Да видим :smile:
Изображение

Евала.
Спечели си баса безусловно и предсрочно с това дъно днес на 2031. :yes:
Аватар
тъпото копеле

Бонус: 309.5 лв.
Благодарности: 23

Мнениеот Малкия Кондор » 09 Ное 2016, 11:16

тъпото копеле написа:
Малкия Кондор написа:Аз съм така . Спестил съм как и защо ще иде дотам преди нов връх
Да видим :smile:
Изображение

Евала.
Спечели си баса безусловно и предсрочно с това дъно днес на 2031. :yes:

Мерси ! :good: :good: :good: :good:
Ще ти дам реванш , когато пак получим разминаване :wink:
Успех !
Аватар
Малкия Кондор

Мнениеот aaangelll » 09 Ное 2016, 13:37

Очаквах го да спре там :wink:
Прикачени файлове
Screenshot_2016-11-09-13-32-13.png
Screenshot_2016-11-09-13-32-13.png (187.1 KiB) Прегледано 2636 пъти
Screenshot_2016-11-09-13-33-14.png
Screenshot_2016-11-09-13-33-14.png (172.92 KiB) Прегледано 2636 пъти
aaangelll

Бонус: 591.5 лв.

Мнениеот aaangelll » 09 Ное 2016, 14:47

aaangelll написа:Очаквах го да спре там :wink:

В интерес на истината го чаках в елипсата, но никой не е съвършен :wink: :wink: 8-)
Прикачени файлове
Screenshot_2016-11-09-14-38-02.png
Screenshot_2016-11-09-14-38-02.png (177.99 KiB) Прегледано 2603 пъти
aaangelll

Мнениеот aaangelll » 09 Ное 2016, 15:55

Някой търгувал ли го е това . При този индекс може ли да използват методите за технически анализ. Как може да се използва за прогнозирането на s&p500. Как влияе на пазара покупката и продажбата му. И По принцип, как се купува и продава волативност ?
Прикачени файлове
Screenshot_2016-11-09-15-48-44.png
Screenshot_2016-11-09-15-48-44.png (45.34 KiB) Прегледано 2578 пъти
aaangelll

Мнениеот bvg » 09 Ное 2016, 16:25

aaangelll написа:Някой търгувал ли го е това . При този индекс може ли да използват методите за технически анализ. Как може да се използва за прогнозирането на s&p500. Как влияе на пазара покупката и продажбата му. И По принцип, как се купува и продава волативност ?

Това се търгува с вътрешна информация и с нисък ливърийдж.
Във всички останали случаи, това е изключение и не се наблюдава всеки ден, така че се затварят очите и се продължава нататък, независимо от резултата. Ако се случваше всяка седмица, може да се анализира и да се отиграва. Аз лично предпочитам да отигравам най-често срещаните ситуации, а не инцидентните.
bvg

Бонус: 131 лв.

Мнениеот aaangelll » 09 Ное 2016, 17:05

Благодаря :smile:
aaangelll

Мнениеот aaangelll » 09 Ное 2016, 18:26

bvg написа:
aaangelll написа:Някой търгувал ли го е това . При този индекс може ли да използват методите за технически анализ. Как може да се използва за прогнозирането на s&p500. Как влияе на пазара покупката и продажбата му. И По принцип, как се купува и продава волативност ?

Това се търгува с вътрешна информация и с нисък ливърийдж.
Във всички останали случаи, това е изключение и не се наблюдава всеки ден, така че се затварят очите и се продължава нататък, независимо от резултата. Ако се случваше всяка седмица, може да се анализира и да се отиграва. Аз лично предпочитам да отигравам най-често срещаните ситуации, а не инцидентните.

По принцип от това което знам всеки индекс трябва да влияе на пазара, защото това не е хазарт, да познаеш нещо, а пазар. Принципа е противоположен на хазартния. При хазарта колкото повече хора залагат на едно събитие толкова повече печалбата пада. При пазара колкото повече играят едно събитие, толкова повече цената се качва и печелиш повече. Печелят тези която се включат първи, а губят тези, който се включат последни(с други думи легален варинт на пирамида). При другите индекси когато купуваш един индекс всъщност борсата разпределя парите ти пропорционално на съставящите го елементи. Затова и когато борсата не работи, но много хора купят даден индекс, цената на акциите на съставящите го компоненти също се променя, дори когато борсата е затворена. Но това е индекс който търгува волативноста на S&P500. Но как всъщност се търгува волативност и как търговията с нея влияе на пазара? Механизма на това въобще не ми е ясен, ако някой знае нека да обясни.
aaangelll

Мнениеот aaangelll » 10 Ное 2016, 18:25

Ако някой се пита - може ли да се предвиди волативноста с технически анализ? Ето тук съм писъл по въпроса :
viewtopic.php?f=17&t=1534&start=7300

Оказва се не само, че може да се предвиди къде ще е всеки връх, но дори и времето когато това ще стане. Аз също останах много учуден от това :wink: :smile:
aaangelll

Re: Търговия с индекса VIX

Мнениеот aaangelll » 11 Ное 2016, 14:06

aaangelll написа: При другите индекси когато купуваш един индекс всъщност борсата разпределя парите ти пропорционално на съставящите го елементи. Затова и когато борсата не работи, но много хора купят даден индекс, цената на акциите на съставящите го компоненти също се променя, дори когато борсата е затворена. Но това е индекс който търгува волативноста на S&P500. Но как всъщност се търгува волативност и как търговията с нея влияе на пазара? Механизма на това въобще не ми е ясен, ако някой знае нека да обясни.

Понеже никой не отговори на въпроса ми - къде отиват парите с който се търгува фючърса на индекса, ще направя едно предположение.
Логично е да отиват на пазара на S&P500, но как точно се разпределят?
Според мен в има два алгоритъма, който да разпределят парите. Когато купуваш, алгоритъма разпределя парите ти така, че да клати пазара. А когато продаваш така, така че да го успокоява. Най-вероятно алгоритмите са много прости и ясни, без евристични елементи, така, че да не може да бъде обвинена борсата, че манипулира пазара. Сигурно има достатъчно информация за това, но аз не знам английски.
П.П. Не знам дали е така, но със сигурност парите трябва да се влагат в пазара, едва ли борсата си ги държи за красота. Друг е въпроса, че е доста непредсказуемо дали хората, който търгуват с фючърса на индекса, ще повлияят на S&P500 всичко зависи от обемите.
Последна промяна aaangelll на 11 Ное 2016, 14:31, променена общо 2 пъти
aaangelll

Мнениеот aaangelll » 11 Ное 2016, 14:23

тъпото копеле написа:Викса се калкулира на базата на премиите на ОТМ опции върху фючърсния контракт на индекса СП500. Тази стойност 21.00 където си селнал (ако беше на самия викс, а не на фючърса) показва всъщност, че пазарът на опции очаква индексът след една година да е в рамките на +-21% при 68% вероятност. Стандартно отклонение.
Премиите на опциите показват колко трейдърите на СП в момента са склонни да платят за защита от резки движения. Самият викс не се търгува, фючърса върху него няма как до го съдържа както е при другите фючърси и да се хеджват контрактите, т.е. остава да се хеджва през ОТМ опции. Дали и в какъв обем, не е ясно. Фючърса си има леко собствен живот и следва плътно викса чак близо до сетълмънт ама може и да не го следва защото няма кой да арбитрира пряко, няма базисен актив.
Доста объркана работа, няма логика нито да има трендове, нито съпротиви и подкрепи, нито мувинги и фибо, нито пък вълни (там не съм уверен, може Кондора да намери някой троен зигзаг с флат в Х-а :grin: ) Измененията в стойност са малки през повечето време и спреда голям - при раздвижване още по-голям, на твоята картинка виждам 1% на сфд-то, на фючърса е 0.3%.

Лично според мен това което ти излиза с Фибо е чиста случайност, ама щом смяташ, че е зависимост, търгувай го докато го има.

Ето и малко повече информация относно индекса от колегата
aaangelll

Мнениеот тъпото копеле » 11 Ное 2016, 15:12

Това е образователната информация за Викс от извора
http://cfe.cboe.com/education/vixprimer/about.aspx
а връзката фючърс към викс е описана тук:
http://cfe.cboe.com/education/vixprimer/basics.aspx
Коренно различен е от масовите фючърси с базисен актив и липсва директна връзка с търговията във фючърса и в СП опциите.
Аватар
тъпото копеле

Мнениеот Lanfear » 21 Ное 2016, 12:31

Да, нови върхове при щатските индекси ми изглеждат неизбежни до две седмици :smile:
Lanfear

Бонус: 68.5 лв.

Мнениеот тъпото копеле » 21 Ное 2016, 14:05

Lanfear написа:Да, нови върхове при щатските индекси ми изглеждат неизбежни до две седмици :smile:

СП-то е на 2 пункта под върха, няма отиграване тая идея. Двуседмичният кол със страйк в 2190 е с премия 14.90.
Аватар
тъпото копеле

Мнениеот pitfx » 21 Ное 2016, 19:29

aaangelll написа:По принцип от това което знам всеки индекс трябва да влияе на пазара, защото това не е хазарт, да познаеш нещо, а пазар. Принципа е противоположен на хазартния. При хазарта колкото повече хора залагат на едно събитие толкова повече печалбата пада. При пазара колкото повече играят едно събитие, толкова повече цената се качва и печелиш повече. Печелят тези която се включат първи, а губят тези, който се включат последни(с други думи легален варинт на пирамида). При другите индекси когато купуваш един индекс всъщност борсата разпределя парите ти пропорционално на съставящите го елементи. Затова и когато борсата не работи, но много хора купят даден индекс, цената на акциите на съставящите го компоненти също се променя, дори когато борсата е затворена. Но това е индекс който търгува волативноста на S&P500. Но как всъщност се търгува волативност и как търговията с нея влияе на пазара? Механизма на това въобще не ми е ясен, ако някой знае нека да обясни.

Акциите определят индекса в зависимост от тяхното тегло, не може индекса да ръководи акциите. А самата търговия при акциите се следи от така наречения "специалист" на пода на борсата. Индексите имат определено работно време, то съвпада с работното време на редовната борсова сесия. Това, че брокера ти казва, че може да търгуваш индекс с разширено работно време е синтетична котировка на дадения фючърс, т.е може и да е малко измислена :wink: , ама това е друга тема на разговор :wink:
Stop loss is your friend
pitfx

Бонус: 608 лв.
Благодарности: 42

Мнениеот aaangelll » 21 Ное 2016, 21:32

pitfx написа:
aaangelll написа:По принцип от това което знам всеки индекс трябва да влияе на пазара, защото това не е хазарт, да познаеш нещо, а пазар. Принципа е противоположен на хазартния. При хазарта колкото повече хора залагат на едно събитие толкова повече печалбата пада. При пазара колкото повече играят едно събитие, толкова повече цената се качва и печелиш повече. Печелят тези която се включат първи, а губят тези, който се включат последни(с други думи легален варинт на пирамида). При другите индекси когато купуваш един индекс всъщност борсата разпределя парите ти пропорционално на съставящите го елементи. Затова и когато борсата не работи, но много хора купят даден индекс, цената на акциите на съставящите го компоненти също се променя, дори когато борсата е затворена. Но това е индекс който търгува волативноста на S&P500. Но как всъщност се търгува волативност и как търговията с нея влияе на пазара? Механизма на това въобще не ми е ясен, ако някой знае нека да обясни.

Акциите определят индекса в зависимост от тяхното тегло, не може индекса да ръководи акциите. А самата търговия при акциите се следи от така наречения "специалист" на пода на борсата. Индексите имат определено работно време, то съвпада с работното време на редовната борсова сесия. Това, че брокера ти казва, че може да търгуваш индекс с разширено работно време е синтетична котировка на дадения фючърс, т.е може и да е малко измислена :wink: , ама това е друга тема на разговор :wink:

Не си ме разбрал правилно. Естествено, че индекса не влияе на цената на акциите а обратното. Аз казвам, че когато си купуваш или продаваш даден индекс , външност взимаш пакет от акциите (или валутите-при доларовия индекс) във същата пропорция, каквато са в индекса. Затова и ти плащат дивидент, защото всъщност си си взел пакет от акции. При S&P 500 през ден дават дивиденти, защото са 500 компании и все някоя дава дивидент :wink: А иначе май само S&P500 се търгува когато не се търгуват акциите, но нямам представа как става номера :oops: :wink:
aaangelll

ПредишнаСледваща

Назад към FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА