Търговия с bitcoin и други криптовалути

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.

Re: Търговия с bitcoin и други криптовалути

Мнениеот pitfx » 07 Авг 2016, 17:33

Клиентите на Битфинекс на загуба от над 36%

Борсата за криптовалута Битфинекс (Bitfinex), от която хакери откраднаха 72 милиона долара миналата седмица, предупреди клиентите си, че ще понесат загуба от над 36 процента от активите, които имат в платформата, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.

Хонконгската борса уточни, че загубите ще бъдат разпределени сред всички клиенти и активи на компанията, разширявайки групата на засегнатите.

На сайта си днес Битфинекс отбелязва, че при влизането в платформата клиентите ще видят, че понасят загуба от 36,067 процента.

Хакери откраднаха 119 756 биткойна от Битфинекс миналата седмица. Това е втората по големина такава кражба в доларови измерения. Откраднатите биткойни се равняват на 0,75 процента от всички биткойни в обращение.

Борсата е най-голямата в света за търговия на дигитални валути като биткойна и се използва заради голямата си ликвидност в долари - валутния "партньор" на биткойна. Все още не е ясно как хакерите да стигнали до сметките на клиентите.

още на http://banks.dir.bg/2016/08/07/news23556446.html
Stop loss is your friend
pitfx

Бонус: 614.5 лв.
Благодарности: 42

Мнениеот CyberKing » 16 Ное 2016, 23:00

Здравейте,
Нов съм в сверата на криптовалутите, но те навлизат с доста голяма скорост. Говоря основно за новите криптовалути, а не за Bitcoin. Та бихте ли ми предложили сайт в който да чета за това как се търгови с различни криптовалути?
Благодаря!
CyberKing

Бонус: 0.5 лв.

Мнениеот kompira » 16 Ное 2016, 23:44

CyberKing написа:Здравейте,
Нов съм в сверата на криптовалутите, но те навлизат с доста голяма скорост. Говоря основно за новите криптовалути, а не за Bitcoin. Та бихте ли ми предложили сайт в който да чета за това как се търгови с различни криптовалути?
Благодаря!

Здравей и добре дошъл.
Мястото, където търгуваме с криптовалути наричаме "борса". Там може да продаваш, купуваш, обменяш една към друга и т.н.
Ето два примера за такива, които са доста вървежни последно време:
https://www.kraken.com/
https://poloniex.com/
Има и още знайни и незнайни...
Ето и един списък (класация) на почти всички валути http://coinmarketcap.com/
Може да поровиш и в официалния форум ако имаш време и желание https://bitcointalk.org/index.php

А дали навлизат с голяма скорост... може би влизат, но дали излиза нещо...
Станаха толкова много вече, само към малцина интересът е голям. "Миньорите" ги "копаят", продават ги по борсите, там спекулантите се възползват от движението на цената и така докато им мине времето. След това идва друга валута и същия цикъл се повтаря. Един е башицата и това е биткойна. В крайна сметка всеки гледа да изкара някой лев с криптовалутите. Едни ги генерират и продават, други печелят (или губят) от движението на курса, ползват ги като финансов инструмент, но и много рисков.
Аватар
kompira

Бонус: 206 лв.
Благодарности: 56

Мнениеот SpaceZeaLoT » 29 Яну 2017, 21:49

А някой има ли опит с търговия на валутна двойка bitcoin/$ и да може да препоръча сайт/платформа където да имаш поне малка сигурност, че няма да духнат с парите ти :). И също така да са с поносими спредове/комисионни.
Аватар
SpaceZeaLoT

Бонус: 20 лв.
Благодарности: 1

Мнениеот ndimitrov73 » 30 Яну 2017, 00:17

SpaceZeaLoT написа:А някой има ли опит с търговия на валутна двойка bitcoin/$ и да може да препоръча сайт/платформа където да имаш поне малка сигурност, че няма да духнат с парите ти :). И също така да са с поносими спредове/комисионни.

Аз използвам SimpleFX. Имам биткойн сметка и съм доволен. Не търгувам с bitcoin/$ Само Валута. Спреда е около най високото 300 т.е. около 3 долара. Няма комисионна. Само да вметна, че брокера не е регулиран ползвам ги от 1 год. Още не са духнали с парите ми. :grin:
Аватар
ndimitrov73

Бонус: 121.5 лв.

Мнениеот bvg » 30 Яну 2017, 14:19

SpaceZeaLoT написа:А някой има ли опит с търговия на валутна двойка bitcoin/$ и да може да препоръча сайт/платформа където да имаш поне малка сигурност, че няма да духнат с парите ти :). И също така да са с поносими спредове/комисионни.

трейдър.бг имат. Вероятността да духнат е малка. спреда е 490 пипса или $4.9, Ако мислиш да инвестираш има биткоин-мати в София. В интерпред във фоайето могат да се купуват, в едно кафе на руски паметник съм виждал автомат за обмяна, техните спредове не ги знам.
bvg

Бонус: 154 лв.

Мнениеот S.Zhelev » 30 Яну 2017, 16:26

ndimitrov73 написа:

Аз използвам SimpleFX. Имам биткойн сметка и съм доволен. Не търгувам с bitcoin/$ Само Валута. Спреда е около най високото 300 т.е. около 3 долара. Няма комисионна. Само да вметна, че брокера не е регулиран ползвам ги от 1 год. Още не са духнали с парите ми. :grin:

Стига си ги промотирал тези SimpleFX. От стотици регулирани брокери точно офшорка да избереш...
Oбида или подигравка се наказва с бан. Всеки, който отговори на обида с обида също ще бъде баннат.
Аватар
S.Zhelev

Бонус: 264 лв.
Благодарности: 2

Мнениеот reniemilova5 » 03 Фев 2017, 14:21

Здравейте искам да попитам знаете ли някой добър брокер при който да депозирам с биткойн валута и да тегля печалбата си във същата валута,но да търгувам с всички инструменти?
Аватар
reniemilova5

Бонус: 265 лв.

Мнениеот ndimitrov73 » 05 Фев 2017, 22:36

reniemilova5 написа:Здравейте искам да попитам знаете ли някой добър брокер при който да депозирам с биткойн валута и да тегля печалбата си във същата валута,но да търгувам с всички инструменти?

Виж подписа ми. Много дразня г-н Желев и избягвам вече да рекламирам.
Аватар
ndimitrov73

Мнениеот ndimitrov73 » 05 Фев 2017, 22:38

Ако имаш повече въпроси пиши на лични. И късмет в трейдинга. Само успешни сделки. :grin:
Аватар
ndimitrov73

Мнениеот ndimitrov73 » 05 Фев 2017, 23:02

S.Zhelev написа:Стига си ги промотирал тези SimpleFX. От стотици регулирани брокери точно офшорка да избереш...

admin написа:НЯМА ОСОБЕНА РАЗЛИКА

Много хора твърдя, че регулацията е много важен критерии при избор на брокер. Не мисля така. Разликите между офшорните и регулираните forex брокери е минимална. Всичко зависи от самият брокер. Това, че сметката ви е при брокер, който е члена NFA и е регистриран при CFTC не означава, че ще получите перфектни условия за търговия. Рекотирането няма да е по-рядко явление. Слипиджът си е слипидж навсякъде. Спредът при регулираните брокери е равен или съвсем малко по-широк от този на офшорките.

Много по-важно е брокерът сам да си е наложил определени практики. Например в какви случаи да рекотира всеки брокер решава сам. Никаква регулаторна агенция или асоциация не може да промени това негово решение. Същото е със слипиджа и т.н.

КОГА ДА ИЗБЕРЕМ РЕГУЛИРАН FOREX БРОКЕР

Ако смятате да ипотекирате апартамента и да вложите сумата във FOREX, препоръчвам ви да се спрете на регулиран форекс брокер. Не че те не фалират (справка РЕФКО), но ако това се случи, ще знаете, че сте направили всичко, което зависи от вас. Щом сумата е сериозна, регулираните форекс брокери са винаги за предпочитане. Най-малкото ще има на кого да се оплачите ако нещо се случи. Също така част от парите ви ще бъдат възстановени при фалит на брокера.

Ако сумата е толкова голяма, че сигурността е приоритет Номер 1, препоръчвам ви да си откриете сметка при канадски форекс брокер. Там депозитите при брокерите с размер до 1 000 000 са гарантирани от държавата. Дори брокерът да фалира, сумата ще ви бъде възстановена по надлежния ред.

КОГА ДА ИБЕРЕМ ОФШОРЕН FOREX БРОКЕР

За по-малки суми спокойно можете да изберете FOREX брокерът, който ви предлага най-добри условия. Офшорните брокери не са крадци. Те просто са решили да правят бизнес при по-облекчени условия. За тях е особено важно да поддъжрат добър имидж. Парадоксално, но при липсата на регулация брокерът не може да се скрие зад авторитета на някаква агенция. Всеки клиент е важен, тъй като интернет предоставя възможност на всеки да сподели опита си с даден брокер.

Ако ви се струва, че давам едно рамо на офшорните брокери, това не е случайно. Такъв е опитът ми с тях. Преди 2 години имах сметка при North Finance. По време на новини грешно изпълнена поръчка доведе до $1 000 загуба. Ситуацията беше такава, че нямаше как да педоставя особено убедителни доказателства, че грешката която видях с очите си, дейстивително е грешка. Въпреки това пратих мейл с молба сумата да ми бъде възстановена. За мое учудване сумата действително беше възстановена до края на деня, без дори да отговорят на мейла ми. В нета има много истории за регулирани брокери, които далеч не е отличават с такава коректност.

P.S. Да не си помислите, че правя реклама на North Finance - брокерът вече не съществува под това име 8-)
Аватар
ndimitrov73

Мнениеот тъпото копеле » 06 Фев 2017, 10:22

@ndimitrov73, търсиш под вола теле. Желев има бизнес с рекламиране и промотиране на брокери. Ти си му на гости и му дублираш бизнеса, досега всеки на негово място щеше да те е баннал и да ти е изтрил линковете.

Трай си и недей много да повдигаш въпроса, ако искаш линковете ти да са тук, че може да му писне.
Аватар
тъпото копеле

Бонус: 324 лв.
Благодарности: 23

Мнениеот reniemilova5 » 06 Фев 2017, 22:26

Тъй като се занимавам и с копаене на биткойн валута ,днес ми попадна статия ,че се очаква да поскъпне до 3000 $ за биткойн до края на годината.Може и повече.Как мислите има ли потенциал биткойна да продължи да расте.
Аватар
reniemilova5

Мнениеот ndimitrov73 » 06 Фев 2017, 23:05

reniemilova5 написа:Тъй като се занимавам и с копаене на биткойн валута ,днес ми попадна статия ,че се очаква да поскъпне до 3000 $ за биткойн до края на годината.Може и повече.Как мислите има ли потенциал биткойна да продължи да расте.

Жена ми пък видяла във фейсбук, че щял да стигне до 10 000 $. Дай боже. "Женат вика купувай" :grin: . Обаче има и мнения, че ще изчезне така, че знаели човек. Тука, ако знаехме какво ще се случи утре всички щяхме да сме милионери.

Ето аз например на база ПА анализа предвидих резултата от non farm payroll в петък че ще бъде в полза на долара(виж темата Евро/Долар) обаче така ли реагира пазара. -Не .Тренда Евро/Долар видно продължава.

Нищо сигурно няма в този, а и не само в този бизнес.
Аватар
ndimitrov73

Мнениеот reniemilova5 » 07 Фев 2017, 00:40

Чак да изчезне не вярвам ,имайки предвид колко добре навлиза на пазара.Но все пак винаги има НО.
Аватар
reniemilova5

Мнениеот kompira » 07 Фев 2017, 03:45

reniemilova5 написа:Тъй като се занимавам и с копаене на биткойн валута ,днес ми попадна статия ,че се очаква да поскъпне до 3000 $ за биткойн до края на годината.Може и повече.Как мислите има ли потенциал биткойна да продължи да расте.

Брей, още някой копач да се появи в темата... сигурно има и други, но ги мързи да пишат. Коя валута копаеш и с какво "желязо"?
Аватар
kompira

Мнениеот reniemilova5 » 07 Фев 2017, 07:51

Начинаеща съм от скоро започнах ,тепърва навлизам в нещата.Биткойн и Догегойн .Ти?
Аватар
reniemilova5

Мнениеот kompira » 07 Фев 2017, 14:43

Тъй като разполагам с видеокарти, в момента най-рентабилни валути за тях са Ethereum, Monero, Zcash и Pascal. Предимно на Zcash седя.
Аватар
kompira

Мнениеот tom » 08 Мар 2017, 12:42

Здравейте,

Нямам никакъв опит с криптовалути. Попаднах на сайта https://www.genesis-mining.com/ . Ревютата навсякъде показват добри отзиви и коректно плащане. Продуктите им Zcash i Ethereum, които уж носят най-бърз ретърн са изчерпани за момента. Другите им 3 алтернативи са Bitcoin, Dash и Litecoin.

Ако заложим техните условия за Litecoin( Платинум пакет 650$) и изполвайки http://www.coinwarz.com/calculators/lit ... calculator се получава:
Annual return of $406.92 при сегашна цена на биткойн и лайткойн. - 2 годишен контракт.

Ако заложим техните условия за Dash( Ferox пакет 500$) и изполвайки http://www.coinwarz.com/calculators/das ... alculator/ се получава:
Annual return of $526.52 при сегашна цена на биткойн и dash. - 2 годишен контракт.

Ако заложим техните условия за Bitcoin( Platinium пакет 350$) и изполвайки http://www.coinwarz.com/calculators/bit ... calculator се получава:
Annual return of $603.95 при сегашна цена на биткойн. - с отворен край.

От предложените пакети, в момента най рентабилно излиза инвестицията в биткойни. Всичко зависи от цената на криптовалутата, която варира много(трябва да се заложи явно на покачващата се цена на тези валути,за да има смисъл.)

Какъв е вашия съвет?

Благодаря
tom

Бонус: 8 лв.
Благодарности: 3

Мнениеот mitef1 » 09 Мар 2017, 05:10

reniemilova5 написа:Чак да изчезне не вярвам ,имайки предвид колко добре навлиза на пазара.Но все пак винаги има НО.

http://www.investor.bg/novini/130/a/gri ... ta-162764/
Има и мнения че е балон. А дали е така кой ще ни каже ....(както се пее в песента) :grin:
mitef1

Бонус: 264 лв.

ПредишнаСледваща

Назад към FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА