Търговия с bitcoin и други криптовалути

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.

Re: Търговия с bitcoin и други криптовалути

Мнениеот ivobos » 21 Дек 2014, 18:29

kompira, помагай брат. :cry: Загубих си секретния ключ за Виртакойните и сега портфейла ми дава, че е на нула и несинхронизиран. :shock: :o А не съм изтрил нито един файл. Клонирах си харддиска на нов едно към едно чрез Акронис, защото стария нещо взе да забива и може всеки момент да ми каже "бай-бай". И когато си пробвах една по една шорткътите от десктопа виртакойна ме попита нещо и аз май не съм отговорил правилно и ми цъфна празен портфейл. А сайта на ония вече не е достъпен, за да си потърся там ключа. Кажи ми какво да направя? :-? Ти си печен и ще знаеш някоя магийка? :grin: :wink: Благодаря, предварително. :smile:
ivobos

Мнениеот kompira » 21 Дек 2014, 21:55

ivobos написа:...Кажи ми какво да направя? :-? Ти си печен и ще знаеш някоя магийка? :grin: :wink: Благодаря, предварително. :smile:

Ами печен, сурова трътка съм още... К'во да ти кажа.. Първо, от няколко месеца не съм пипал нищо от тази материя и второ - до сега никога не съм заключвал портфейл, въпреки че е ставало дума назад в темата, именно защото може да си забравя/загубя ключа и да стане некоя накамура. А пък нещо, през което не съм минал, няма как да го знам на 100%. Ще попитам някоя дружка какво може да се направи в този случай.

За момента се сещам за нещо. Старият хард пазиш ли го и информацията в него? Ако да- включи го обратно и стартирай бангията пак. Доколкото съм чувал, тези портфейли имат защита от копиране, т.е. ако се премести на друг носител /хард диск например/, ще искат ключ за да се позволи достъп. Трябвало е преди да правиш хардуерната врътка, да го отключиш и да премахнеш паролата, но това само го предполагам, както казах не съм го правил на практика. Иначе съм местил портфейли между компютри, но не са били криптирани и нямаше проблемации.
Аватар
kompira

Бонус: 196.5 лв.
Благодарности: 56

Мнениеот ivobos » 22 Дек 2014, 13:22

kompira написа:
ivobos написа:...Кажи ми какво да направя? :-? Ти си печен и ще знаеш някоя магийка? :grin: :wink: Благодаря, предварително. :smile:

Ами печен, сурова трътка съм още... К'во да ти кажа.. Първо, от няколко месеца не съм пипал нищо от тази материя и второ - до сега никога не съм заключвал портфейл, въпреки че е ставало дума назад в темата, именно защото може да си забравя/загубя ключа и да стане некоя накамура. А пък нещо, през което не съм минал, няма как да го знам на 100%. Ще попитам някоя дружка какво може да се направи в този случай.

За момента се сещам за нещо. Старият хард пазиш ли го и информацията в него?

Чакай сега да ти обясня точно как стоят нещата, че преди бях малко лаконичен! :wink: Стария хард дикс не само, че го пазя, но той си е стои като С: и системата работи на него. Клонирах го на нов диск, както вече ти казах, защото нещо ми забиваше. Най-вече при работа с една папка, където имаше филми. Нея я изтрих напълно и диска се постабилизира и затова си го ползвам. Папката на виртакойна ми беше в една директория с разни системни даунлоуди и аз ги изтрих, защото знам, че ги имам на новия диск. Тогава се сетих за виртакойна и тръгнах да му стартирам шорткъта с идеята да го пренасоча към новото му място. Тук той ме попита откъде искам да го стартирам или нещо подобно и аз му казах от новия адрес ( диск) и тогава тръгна без да е синхронизиран и на нула. Спомних си, че ти ми беше говорил за някакви скрити папки ( роуминг или нещо подобно). Те са още на С:, защото не съм ги трил. Та това е. Всичките ми файлове ги има и в някой сигурно е скрит ключа и може да се види? :grin: :wink:
ivobos

Мнениеот kompira » 22 Дек 2014, 14:57

Ае и аз не съм много наясно с нещата от практическа гледна точка. Снощи питах един авер по скайпа, но и той не можа да ми каже решение.

Предлагам да хванеш wallet.dat файла от c:\User\name\AppData\Roaming\Virtacoin\ и го премести някъде другаде. След това изтрий цялата папка Virtacoin. После стартирай клиента пак и той сам ще си създаде тази локация в Roaming-а като създаде нов портфейл (wallet.dat). Затвори програмата и си върни твоят си wallet.dat, който го го премести вече, на мястото на този новия. Следва старитране на клиента пак и би трябвало да тръгне да се синхронизира с твоят си баланс. Но това ако е без ключ портфейла, ако е заключен не знам как да го върнеш, то забравиш ли го - минаваш към финалната процедура: чашата, чешмата и студената вода, май.
С моят съвет може да омажеш още повече пейзажа, ако вече не е достатъчно омаскарена работата...

А то в крайна сметка като не струват нищо тези койни (и надали ще поскъпнат в бъдеще), не се и занимавай толкова. 8-)

Може да се регнеш в HardwareBG форума и да попиташ там, има хора които още копат и сигурно са наясно с повечетo работи... Aз съм вече бита карта и сега колкото свободно време имам го запълвам с МТ4 и разни стратегии...
Аватар
kompira

Мнениеот ivobos » 22 Дек 2014, 16:18

kompira написа:Ае и аз не съм много наясно с нещата от практическа гледна точка. Снощи питах един авер по скайпа, но и той не можа да ми каже решение.

Предлагам да хванеш wallet.dat файла от c:\User\name\AppData\Roaming\Virtacoin\ и го премести някъде другаде. След това изтрий цялата папка Virtacoin. После стартирай клиента пак и той сам ще си създаде тази локация в Roaming-а като създаде нов портфейл (wallet.dat). Затвори програмата и си върни твоят си wallet.dat, който го го премести вече, на мястото на този новия. Следва старитране на клиента пак и би трябвало да тръгне да се синхронизира с твоят си баланс. Но това ако е без ключ портфейла, ако е заключен не знам как да го върнеш, то забравиш ли го - минаваш към финалната процедура: чашата, чешмата и студената вода, май.
С моят съвет може да омажеш още повече пейзажа, ако вече не е достатъчно омаскарена работата...

А то в крайна сметка като не струват нищо тези койни (и надали ще поскъпнат в бъдеще), не се и занимавай толкова. 8-)

Може да се регнеш в HardwareBG форума и да попиташ там, има хора които още копат и сигурно са наясно с повечетo работи... Aз съм вече бита карта и сега колкото свободно време имам го запълвам с МТ4 и разни стратегии...

Пробвах го това, но не стана за жалост. Иначе аз мисля, че намерих ключа, но ми дава, че е невалиден? Намира се в един дб.лог, който е с дата още от лятото и е дълъг 56 символа всякакви латински букви и цифри. Нали толкова е приват ключа? Но не знам, защо не го приема? :-? :shock: Иначе си прав, че тези виртакойни нямат никаква стойност и аз ги бях забравил практически.......... :grin:
ivobos

Мнениеот kompira » 07 Яну 2016, 15:40

Темата е замряла, но да предложа нещо друго сега.
Ако някои има желание да си заработи биткойн сатошита в свободното време, само с цъкане на мишката, то може да го направи на следните линкове:
линк 1
линк 2
линк 3

А тук има още доста обединени, но трябва при всеки рунд да се въвеждат каптчи през клавиатурата, другите само с мишката се цъкат по бързо.
линк 4

А ето един и за Ether койни, които са доста атрактивни за копаене в последно време: линк 5

Какво трябва да се прави? Първо трябва да си имате готов биткойн адрес, към който да пращате заработените койни. Може да се получи такъв адрес като си сложите портфейл на компютъра или просто да се регистрирате в някоя борса и от там да получите адрес. Една такава надеждна борса е bittrex, в която след това можете да си обръщате и в други валути...
В тези фауцети просто се "цъка" и се получават койните, след което трбява да се изчака необходимото време да изтече (показва го брояча - може да е от 1-2 минути до час), след което отново се цъка и се получават следващите стотинки, и т.н. Когато се натрупат повече можете да ги изтеглите към вече зададеният адрес, получен от борсата (или портфейла си). Не са много койните, но кой ти ги дава, да се трупат там. Тоест това е занимание в свободното време докато сте пред компютъра, разбира се и ако не ви мързи или пък да не искате да си губите времето за жълти стотинки...

А като парично измерение какво може да се изкара - средно около 100-200 сатошита, т.е. от 0.00000100 до 0.00000200 BTC (биткойна) на всеки 10 минути от един фауцет само (а те са доста в списъка). Един биткойн в момента е 450$. Всеки да си прави сметката, дали да се занимава, аз лично си цъкам ей така помежду другото... впрочем даже и от 2 месеца пак копая с видеокарти - този път етъри... Уж все се отказвам от миньорските дейности, но пак се връщам един ден, краста к'во да се прави (в момента с 2 видеокарти се правят около 1.6-1.7 ETH на денонощие).
А тук има списък и с цените на всички валути как се движат: coinmarketcap
Аватар
kompira

Мнениеот avkch » 07 Яну 2016, 16:49

Абе аз ли нещо грешно смятам или се занимаваш с някакви смешно нерентабилни дейности :shock: Ако нулите които си написал по-горе са верни излиза че с цъкане по въпросните сайтове ще заработиш между 0,04$ и 0,08$ за 8 часов работен ден !!!
А пък Ether койни (ако са същите написани като Ethereum в линка който си дал) са 0,93$ сиреч изкарваш по 1,5$ на денонощие :shock:
Ти харчиш повече ток за производство отколкото получаваш
Аватар
avkch

Бонус: 63 лв.
Благодарности: 11

Мнениеот kompira » 07 Яну 2016, 17:11

Нулите са верни както и парата, но това е само от 1 фауцет...
То нали знаеш - безплатен обяд няма, мижава е парата, но пък си имаш койни, които може да обърнеш в други, които пък има вероятност да поскъпнат след време...

За копането на Етъри, да харчи се ток, но двете карти общо гълтат към 300 вата, което ще рече около 1.4 лева за 24 часа, а се правят около 3. Сега през зимата изхарчения ток ми е добре дошъл, защото така и така се топля на ток, тези 300 вата се включват в отоплението на стаята. Има вероятност тези етъри да споскъпнат в бъдеще, Майкрософт щели да ги ползват, нещо такова се чуваше. Пък и след като отървах първия влак с биткойна, класирах се частично на втория и третия с лайткойните и дашове, сега реших да си се запася с евтини от тези за всеки случай. Разбира се всеки може и да си ги закупи, но не ми се влагат пари от джоба да купувам нещо несигурно, пък така съм си ги изкопал безплатно, като махнем амортизацията на картите и по-ниската цена на която ще ги продам след това.
Аватар
kompira

Мнениеот didka_ilieva » 12 Яну 2016, 10:25

Здравейте, не съм изобщо на ясно с терминологията и целия процес по добиването на coins чрез "копаене", но обмислям да инвестирам малко пари в сега навлизащите OneCoin. Имате ли някаква информация за тях като по-запознати по темата и познавате ли някой, който вече се е сдобил такива коини? Благодаря!
didka_ilieva

Бонус: 0.5 лв.

Мнениеот kompira » 12 Яну 2016, 15:13

Аз лично не съм запознат с OneCoin, нито пък как се добиват. След бърза справка в google попадам на разни scam предупреждения, витаещи около него. :smile: Май българка е "бащата" на този койн, но то отдавна всеки който иска може да си направи собствена валута... Преди 2+ години попаднах на такъв софтуер някъде из чуждите форуми, които вече не следя...

Преди да се инвестира в техника за копаене на нещо трябва да се пресметнат разходите и приходите и да се прецени дали ще е рентабилно, защото има случаи в които е по-добре да си ги купиш директно койните с пари, отколкото да влагаш в железа за генерирането им. Друг вариант е да се копае нещо познато и изпитано, след което да се обмени по борсите за желаното (ако въобще са листнати в борсите). Аз не ги следя новостите вече, но през последната почти година, с карти е модерно да се "сондира" Ethereum - плаща се тока и на плюс излиза цялата дейност. Но докога ще е така и накъде ще ходят цените - един Господ знае (впрочем и той не знае).
Аватар
kompira

Мнениеот Svada » 18 Яну 2016, 14:17

Видя ли какво става с борсата cryptsy.com-поредната която ще фалира заради откраднати койни.
Svada

Бонус: 2 лв.

Мнениеот kompira » 18 Яну 2016, 14:42

Мда, видех. :smile: Аз имах някой друг койн там, но овреме ги дръпнах, когато се появиха първите признаци за разклащане. Не можеше да се теглят биткойни, при което ги обрънах в евтини алтове и стана без проблеми тегленето.

Случват се и такива неща (както помни историята), не твърдя че всичко е 100% сигурно. То често се дават такива съвети да не се държат количества по борсите, ами в портфейлите да са, но да - мнозина искат да могат да спекулират с тях, с цел извличане на печалба. Сега ползвам Bittrex, като вече и Kraken предлагат директна продажба и съхранение на алтове. Преди години bitcoin-24 също даде фира и се наложи месеци да чакам да ми палтят. Затова не държа койни в пазари, които служат за осребряване на валути (продаването им за USD/EUR и последващото теглене към банкова сметка). При тях пращам, продавам и тегля веднага - така се намалява риска да затвори докато имам авоари там.
Аватар
kompira

Мнениеот p_dim » 12 Юни 2016, 12:50

Някой намаза ли от покачването на биткойна от началото на месеца? Само от снощи скочи със $100 до $600. Аз само гледах щото свободни пари нямах понеже съм ги набил в друга анти-далавера :evil:
Китайците купували яко щото им въвели някакъв контрол на капитала и с койните заобикаляли някакси регулациите.
Аватар
p_dim

Бонус: 97 лв.
Благодарности: 22

Мнениеот kompira » 12 Юни 2016, 13:31

Мда, китайците са голяма сила...
Аз пък събирам Ether-и с надеждата да "скочат" и те след време. Застабилиха се на 14$ цена и е много вероятно да има бум в скоро време. В края на месеца предстои премиерата на новите AMD видеокарти, базирани на Polaris 10 архитектурата, които ще са по-бързи, по-икономични и по-евтини. Поради това очаквам да се налеят сериозни мощности в мрежата... та да видим накъде ще тръгне цената.
В този ред на мисли, ако някой търгува акции - може да следи тези на AMD... :grin:
Аватар
kompira

Мнениеот S.Zhelev » 24 Юни 2016, 00:01

Попаднах на някакъв нов брокер, който предлага търговия с bitcoin и дава $50 при регистрация на нова сметка без да иска депозит.
Вземи forex бонус за участие във форума
Oбида или подигравка се наказва с бан. Всеки, който отговори на обида с обида също ще бъде баннат.
Аватар
S.Zhelev

Бонус: 187 лв.
Благодарности: 2

Мнениеот Adjna » 28 Юни 2016, 10:14

S.Zhelev написа:Попаднах на някакъв нов брокер, който предлага търговия с bitcoin и дава $50 при регистрация на нова сметка без да иска депозит.

Пробвах ги. Би трябвало да ми пратят код на телефона, за да получа бонуса, ама не става.
Ти успя ли?
Аватар
Adjna

Бонус: 70 лв.

Мнениеот Trader90 » 28 Юни 2016, 10:47

Adjna написа:
S.Zhelev написа:Попаднах на някакъв нов брокер, който предлага търговия с bitcoin и дава $50 при регистрация на нова сметка без да иска депозит.

Пробвах ги. Би трябвало да ми пратят код на телефона, за да получа бонуса, ама не става.
Ти успя ли?

Погледнах ги и май искаха в 7 дневен срок от стартирането на бонуса да депозираш сума, иначе се дебитира сметката обратно.
Trader90

Бонус: 431 лв.

Мнениеот S.Zhelev » 03 Юли 2016, 22:56

Adjna написа:

Ти успя ли?

Да, веднага ми пратиха код и захраниха $50 по сметката. Не съм им чел условията за теглене иначе, може наистина да искат депозит.
Oбида или подигравка се наказва с бан. Всеки, който отговори на обида с обида също ще бъде баннат.
Аватар
S.Zhelev

Мнениеот Abc » 18 Юли 2016, 12:27

Здравейте,

Мисля, че това е правилното място където мога да получа най-точен отговор на въпроса ми. Бих искал да попитам следното и ще съм изключително благодарен ако получа отговор. Каква е ситуацията с покупко-продажбата на биткойни в България по отношение на данъчното облагане? Има ли такова нещо в закона, задължен ли е всеки който продава да декларира печалба или не? И ако е така какви са начините за да се избегне тази процедура? Вярвам повечето от вас имат отговор. Благодаря ви предеарително.
Abc

Бонус: 0.5 лв.

Мнениеот S.Zhelev » 18 Юли 2016, 18:10

Abc написа:Здравейте,

Мисля, че това е правилното място където мога да получа най-точен отговор на въпроса ми. Бих искал да попитам следното и ще съм изключително благодарен ако получа отговор. Каква е ситуацията с покупко-продажбата на биткойни в България по отношение на данъчното облагане? Има ли такова нещо в закона, задължен ли е всеки който продава да декларира печалба или не? И ако е така какви са начините за да се избегне тази процедура? Вярвам повечето от вас имат отговор. Благодаря ви предеарително.

Търговията с биткойн не е по-различна отколкото търговията с валута. Длъжен си да декларираш печалбата и дължиш 10% данък. Разбира се, можеш да се скатаеш, но няма смисъл, при положение, че данъкът е 10%.
Аватар
S.Zhelev

ПредишнаСледваща

Назад към FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА