Търговия с bitcoin и други криптовалути

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.

Re: Търговия с bitcoin и други криптовалути

Мнениеот saxmovies » 06 Юли 2014, 15:12

kompira написа:
saxmovies написа:Като гледам цената на биткойна все още стои на високо равнище, а се очакваше много по-голям срив... :-?

Ами биткойна си е сила, беше паднал наскоро, но може би и тази новина помогна за вдигането:
Калифорния легализира валутата Bitcoin
Губернаторът на американския щат Калифорния Джери Браун подписа закон за легализирането на Bitcoin.
Така Bitcoin и други виртуални валути ще бъдат приемани като законно разплащателно средство в щата, предаде Интерфакс, цитирана от "Фокус".

Приетата разпоредба отменя държавния закон, който забранява използването на „други средства освен законните за САЩ пари”.

Bitcoin е една от най-популярните алтернативи на традиционните валути - тя не се регулира от нито една страна или банков надзорен орган.

http://it.dir.bg/news/kalifornia-Bitcoin-16959580?nt=10

Лошото е, че другите валути не придобиват популярсност и само си мъждукат на заден фон...

Ако се срине тотално, то тогава може да се очаква другите да придобият по-голяма популярност, но докато го крепят според мен нямат шанс...
"Разликата между пророка и анализатора е тази, че когато вторият сгреши, той винаги плаща за своята грешка." Р. Манинг
Аватар
saxmovies

Бонус: 168 лв.
Благодарности: 29

Мнениеот tsvetantsvetkov » 06 Юли 2014, 19:03

Според вас има ли смисъл да се купувам биткойн в момента, защото гледам че много хора се запасяват и май има бъдеще за тази криптовалута.
tsvetantsvetkov

Бонус: 44 лв.

Мнениеот kompira » 06 Юли 2014, 20:30

tsvetantsvetkov написа:Според вас има ли смисъл да се купувам биткойн в момента, защото гледам че много хора се запасяват и май има бъдеще за тази криптовалута.

Аз лично подобни съвети не бих се наел да давам, за да не ме споменавате с лошо после. Ако следваме цикличността, то през идната зима би трябвало да постигне нови рекорди цената, но ... няма нищо сигурно... фундамента командва парада в голяма степен.

Чувал съм за хора, които вместо да си държат парите в банки (и поради последните сътресения във финансовата система), обръщат всичко в биткойни.
Това си мислих тия дни, да наблъскам доста койни (такива които нищо не струват сега) в една флашка и да я закопая в земята. След години може да я диря като златно съкровище. :grin: А дано, ама надали.
Аватар
kompira

Бонус: 196.5 лв.
Благодарности: 56

Мнениеот tsvetantsvetkov » 06 Юли 2014, 22:08

kompira написа:
tsvetantsvetkov написа:Според вас има ли смисъл да се купувам биткойн в момента, защото гледам че много хора се запасяват и май има бъдеще за тази криптовалута.

Аз лично подобни съвети не бих се наел да давам, за да не ме споменавате с лошо после. Ако следваме цикличността, то през идната зима би трябвало да постигне нови рекорди цената, но ... няма нищо сигурно... фундамента командва парада в голяма степен.

Чувал съм за хора, които вместо да си държат парите в банки (и поради последните сътресения във финансовата система), обръщат всичко в биткойни.
Това си мислих тия дни, да наблъскам доста койни (такива които нищо не струват сега) в една флашка и да я закопая в земята. След години може да я диря като златно съкровище. :grin: А дано, ама надали.

Това се чудя и аз как хората "инвестират" в биткойните и доколко това е ефикасно. Обаче немога да не се замисля при огромнотото движение в цената.
tsvetantsvetkov

Мнениеот deresel » 10 Юли 2014, 09:40

tsvetantsvetkov написа:
kompira написа:

Това се чудя и аз как хората "инвестират" в биткойните и доколко това е ефикасно. Обаче немога да не се замисля при огромнотото движение в цената.

Може би чисто спекулативно може да се играе с нея, но в дългосрочен план има голяма вероятност това да е следващият балон. Според мен това си е високорисков инструмент. И като всеки такъв, някои ще спечелят много, но други ще изгорят яката.
Но това си е мое мнение...
deresel

Мнениеот ivaceda » 11 Юли 2014, 21:02

deresel написа:
tsvetantsvetkov написа:
kompira написа:

Може би чисто спекулативно може да се играе с нея, но в дългосрочен план има голяма вероятност това да е следващият балон. Според мен това си е високорисков инструмент. И като всеки такъв, някои ще спечелят много, но други ще изгорят яката.
Но това си е мое мнение...

Инструмент на платформата като всеки друг, според мен. Едни ще печелят от търговията, други ще губят..........
Аватар
ivaceda

Бонус: 53 лв.

Мнениеот tsvetantsvetkov » 11 Юли 2014, 21:09

Наистина има предпоставки биткойнът да стане поредния спукан балон!
tsvetantsvetkov

Мнениеот K_W » 31 Юли 2014, 14:36

Попаднах на тази обява, да не се приема като реклама, просто мисля че е инересна за следящите темата http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=74dve3 :grin:
Приемам и Bitcoin за плащане по курс btc-e. com
Аватар
K_W

Бонус: 417.5 лв.
Благодарности: 37

Мнениеот tanewa » 09 Авг 2014, 11:17

Две интересни статийки за биткойна-

Дориан Накамото: Аз създадох биткойните
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4236694

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4236652
Сбогом и благодаря за рибата
tanewa

Бонус: 7.5 лв.
Благодарности: 3

Мнениеот ivobos » 06 Окт 2014, 19:48

Леле, биткойна за момент е паднал под 300 долара! Какво става? :shock:
В това време на помощ се притичва Бил Гейтс с добри думи за криптовалутата:

Гейтс: Bitcoin е по-добър от класическа валута

Bitcoin е много интересен проект и се нуждае от съвсем малко подобрения, за да спечели хората, казва Бил Гейтс в интервю за агенция "Блумбърг".

Статията на адрес: http://it.dir.bg/news.php?id=17530595

След това интервю биткойн се връща над нивото от 300 долара.
Дали Бил Гейтс не замисля да закупи този проект, както се изразява той? :grin: :wink:
ivobos

Мнениеот stan_alex » 06 Окт 2014, 21:52

Биткойнът изгуби почти една пета от стойността си през уикенда, засилвайки опасенията, че инвеститорите губят вяра в криптовалутата, пише CNBC.

Ценaта на актива спадна до най-ниското си равнище от началото на 2014 г. при 290,83 долара в неделя, отстъпвайки с над 18% само през уикенда според базираната в Сингапур борса CoinDesk. Впоследствие стойността се покачи леко, нараствайки през днешния ден до 309,33 долара за брой.
Анализаторите оправдаха отстъплението с редица фактори: мечите сигнали, продължаващите регулаторни опасения, промяна в баланса на предлагането и търсенето и други.

Напоследък редица знакови онлайн търговци започнаха приемането на плащания. В списъка попадат Dell, Expedi и PayPal, които постигнаха споразумения с най-големите платформи за обработка на плащания в биткойни Bitpay, Coinbase и GoCoin.

"Всъщност е много по-трудно да получите биткойни, отколкото да ги похарчите и има някои предположения, че това е причинено от дисбаланса между предлагането и търсенето. Интеграцията с PayPal ще подобри този процес", заяви Хю Мадън, съосновател на базираната в Хонконг платформа за разплащания с криптовалути ANX.

По думите му някои от по-тежките спадове може да са предизвикани от големи поръчки за продажба от малък брой на инвеститори.

"Ситуацията е, че някои по-отдавнашни инвеститори предприемат действия в момента. Това може да се види от всички обществено достъпни данни за валутата", добави Мадън.

Биткойнът бе център на медийна истерия през миналата година, след като стойността му нарасна с 8000% от януари до началото на декември. Цената обаче спадна наполовина скоро след това на фона на регулаторните проблеми.
stan_alex

Бонус: 0.5 лв.

Мнениеот K_W » 23 Окт 2014, 16:54

Аватар
K_W

Бонус: 417.5 лв.
Благодарности: 37

Мнениеот saxmovies » 04 Ное 2014, 22:38

Великобритания започна обсъждане на ползите и рисковете от биткойна

Нестандартен ход предприеха властите във Великобритания. Финансовото министерство публикува "Покана за представяне на информация" за дигиталните валути, за да се оценят публично рисковете и предимствата, предлагани от новите технологии.

Решението има за цел да осигури на правителството необходимата информация по отношение на дигиталните парични средства. Призивът за набиране на информация, който ще бъде открит в продължение на един месец, ще позволи на частни лица, фирми и други организации да представят своите коментари по широк кръг от въпроси.

Британското финансово ведомство е определило 13 въпроса като приоритетни – като се започне от основната информация за потенциалните ползи от цифровите валути, премине се през правителствената намеса и регулиране и се стигне до самия технологичен процес по добиване и съхранения на паричните знаци.

Властите на Острова определят криптовалутата като нововъведение, което "може да представлява фундаментална промяна в начина, по който платежните системи функционират"...

http://www.investor.bg/novini/130/a/vel ... na-183160/
"Разликата между пророка и анализатора е тази, че когато вторият сгреши, той винаги плаща за своята грешка." Р. Манинг
Аватар
saxmovies

Мнениеот kompira » 11 Ное 2014, 05:35

Тази нощ случайно видях повторение на предаването "На кафе", в което Гала и Диди обсъждаха темата за Биткойна и виртуалните валути като цяло - бъдещето или измамна пирамида, нещо от този сорт беше. Сигурно скоро ще го качат на сайта си клипът. Гала изглеждаше малко скептично настроена към тези нови и непознати технологии.
Интервюираха собственика на първия Биткойн банкомат в БГ както и други двама ентусиасти. Единия - преди година закупил няколко "флашки" за смятане на биткойни и до сега само 0.3 събрал. Също го били измамили с поръчка на друг хардуер за хиляди долари. Не личеше да е много запознат с материята... Втория беше през директна връзка по скайп с българин живеещ на остров Бали. В първия момент си рекох "ето един забогатял от биткойна, показал се на светло", но се оказа че там е наел част от споделен офис и си работи през интернет заедно с 100 други човека от цял свят. Но пък изцяло ползва биткойн разплащането, което няма такси каквито плаща ако е с кеш или карта. Гала го разпъна от въпроси относно виртуалните валути и както се очакваше човека нещо смотулеви там и така не и се изясниха нещата на водещата. Имаше пак няколко такива опита в ефир в последно време, но или се премълчаваха някои неща, или все не много компетенни хора гостуваха (то не че аз съм големата компетенция де, по скоро съм полски свирач...) Не ми се вярва и на мен някой позабогатял от копане да излезе публично и да го оповести това, но със сигурност има такива и то не малко...

По този повод се сетих как преди почти една година, тук във форума се заехме с един проект за построяването на мощна споделена копачка за виртуални валути. Но след Нова година се разсъхна проектът по моя преценка и май не сгреших, защото не след дълго замряха нещата и вече не стана толкова печеливша тази дейност. И така вече почти година с очакването сега зимата отново да се активизират нещата, но ядец - все същото дередже до момента. Но кой знае какво ще е бъдещето, ако някой мисли че след години биткойна ще е 10к+ $ примерно, то и сега да копае на загуба и да събира (или пък да си закупи готови), пак ще му донесе добри парици в бъдещето... Впрочем и сега може да се печели все още добре от копането, но трябват много мощности, струващи чували с пари...
Аватар
kompira

Мнениеот saxmovies » 12 Ное 2014, 00:19

kompira написа:Тази нощ случайно видях повторение на предаването "На кафе", в което Гала и Диди обсъждаха темата за Биткойна и виртуалните валути като цяло - бъдещето или измамна пирамида, нещо от този сорт беше. Сигурно скоро ще го качат на сайта си клипът. Гала изглеждаше малко скептично настроена към тези нови и непознати технологии.
Интервюираха собственика на първия Биткойн банкомат в БГ както и други двама ентусиасти. Единия - преди година закупил няколко "флашки" за смятане на биткойни и до сега само 0.3 събрал. Също го били измамили с поръчка на друг хардуер за хиляди долари. Не личеше да е много запознат с материята... Втория беше през директна връзка по скайп с българин живеещ на остров Бали. В първия момент си рекох "ето един забогатял от биткойна, показал се на светло", но се оказа че там е наел част от споделен офис и си работи през интернет заедно с 100 други човека от цял свят. Но пък изцяло ползва биткойн разплащането, което няма такси каквито плаща ако е с кеш или карта. Гала го разпъна от въпроси относно виртуалните валути и както се очакваше човека нещо смотулеви там и така не и се изясниха нещата на водещата. Имаше пак няколко такива опита в ефир в последно време, но или се премълчаваха някои неща, или все не много компетенни хора гостуваха (то не че аз съм големата компетенция де, по скоро съм полски свирач...) Не ми се вярва и на мен някой позабогатял от копане да излезе публично и да го оповести това, но със сигурност има такива и то не малко...

По този повод се сетих как преди почти една година, тук във форума се заехме с един проект за построяването на мощна споделена копачка за виртуални валути. Но след Нова година се разсъхна проектът по моя преценка и май не сгреших, защото не след дълго замряха нещата и вече не стана толкова печеливша тази дейност. И така вече почти година с очакването сега зимата отново да се активизират нещата, но ядец - все същото дередже до момента. Но кой знае какво ще е бъдещето, ако някой мисли че след години биткойна ще е 10к+ $ примерно, то и сега да копае на загуба и да събира (или пък да си закупи готови), пак ще му донесе добри парици в бъдещето... Впрочем и сега може да се печели все още добре от копането, но трябват много мощности, струващи чували с пари...

То да ти кажа тази материя не е за всеки, така че всяка жаба да си знае гьола викам аз...
Аватар
saxmovies

Мнениеот saxmovies » 14 Ное 2014, 00:36

Властите в САЩ дадоха ход на първото дело за Понци схема с биткойни
Жител на Тексас е събрал от инвеститори над 760 000 биткойнa на стойност 4,5 млрд. долара
мериканското правителство започна първото дело за финансова измама с биткойни, съобщава Associated Press.

Жител на Тексас е бил арестуван и обвинен, че е създал Понци схема с биткойни, която в разгара си е обхващала 7% от виртуалната валута в обращение, съобщи прокуратурата в Манхатън, цитирана от The Wall Street Journal.

Според съдебните документи Трендън Шейвърс е събрал над 760 000 биткойнa като инвестиции чрез своята фирма в периода от септември 2011 г. – септември 2012 г. Инвестициите са оценени на над 4,5 млрд. долара, изчислени при курса на биткойна в периода, когато е действала схемата.

32-годишният Шейвърс е обвинен в измама с ценни книжа, за което може да получи максимална присъда от 20 години затвор, и измама с използване на електронни средства, за която може да получи още 20 години затвор и глоба от до 250 000 долара.

Жителят на Тексас е продавал ценни книжа, свързани с биткойни, от дома си в Маккини, като е обещавал на инвеститорите до 7% седмична лихва. Накрая поне 48 от общо 100-те инвеститори са изгубили цялата или част от инвестицията си, предава БТА.

Системата е била класическа Понци схема. Шейвърс е взимал биткойни от нови инвеститори, за да плаща на влезли в схемата по-рано инвеститори, сочат съдебните документи. Шейвърс е прекратил дейността на фирмата си през август 2012 г.

По време на търговията в петък стойността на един биткойн, измерена чрез индекса на CoinDesk, спада с 1,44 на сто до точно 344 долара.

http://www.investor.bg/novini/130/a/vla ... ni-183380/
Аватар
saxmovies

Мнениеот bvg » 28 Ное 2014, 17:20

saxmovies написа:Великобритания започна обсъждане на ползите и рисковете от биткойна

Нестандартен ход предприеха властите във Великобритания. Финансовото министерство публикува "Покана за представяне на информация" за дигиталните валути, за да се оценят публично рисковете и предимствата, предлагани от новите технологии.

Решението има за цел да осигури на правителството необходимата информация по отношение на дигиталните парични средства. Призивът за набиране на информация, който ще бъде открит в продължение на един месец, ще позволи на частни лица, фирми и други организации да представят своите коментари по широк кръг от въпроси.

Британското финансово ведомство е определило 13 въпроса като приоритетни – като се започне от основната информация за потенциалните ползи от цифровите валути, премине се през правителствената намеса и регулиране и се стигне до самия технологичен процес по добиване и съхранения на паричните знаци.

Властите на Острова определят криптовалутата като нововъведение, което "може да представлява фундаментална промяна в начина, по който платежните системи функционират"...

http://www.investor.bg/novini/130/a/vel ... na-183160/

вие представяте ли си някое правителство да се лиши от възможността да манипулира валутата си. Еле банките да не могат да дават пари с които не разполагат, чисто виртуално, т.е. да продават дълг.
bvg

Бонус: 130.5 лв.

Мнениеот ivobos » 28 Ное 2014, 18:01

kompira написа:...............ако някой мисли че след години биткойна ще е 10к+ $ примерно, то и сега да копае на загуба и да събира (или пък да си закупи готови), пак ще му донесе добри парици в бъдещето... Впрочем и сега може да се печели все още добре от копането, но трябват много мощности, струващи чували с пари...

kompira, свърши вече експеримента с криптовалутите. :shock: Който спечелил, спечелил. Знаеш, че и аз имам над 3000 парчета от една криптовалута, но нито има кой да ми я купи, нито знам колко би струвала дори. :cry: Всичко взе да ми напомня за едни пирамидални игри с талони в началото на демокрацията. 8-) :o В службата доста хора бяхме вложили пари, но до един изгоряхме, :evil: :twisted: :x защото си беше делавера, от която спечелиха само тези на върха на пирамидата. Сега е същото. За жалост. :o :mrgreen: :geek:
ivobos

Мнениеот kompira » 28 Ное 2014, 19:36

ivobos написа:kompira, свърши вече експеримента с криптовалутите. :shock: Който спечелил, спечелил. Знаеш, че и аз имам над 3000 парчета от една криптовалута, но нито има кой да ми я купи, нито знам колко би струвала дори. :cry: Всичко взе да ми напомня за едни пирамидални игри с талони в началото на демокрацията. 8-) :o В службата доста хора бяхме вложили пари, но до един изгоряхме, :evil: :twisted: :x защото си беше делавера, от която спечелиха само тези на върха на пирамидата. Сега е същото. За жалост. :o :mrgreen: :geek:

Ами ако съм подвел някой и е загубил от това - сори, по принцип почти винаги пиша, че не гарантирам нищо и това моето са само размишления, а не съвети... Моята позиция винаги е била от погледа на "миньор", а не на спекулант...
Факт е, че в последно време замряха нещата, няма ги тези емоции от миналата зима, цените са сравнително стабилни и ниски, копаенето се обезсмисли с малки мощности и аз стоя далеч от мините още от пролетта. Само наблюдавам периодично има ли някакво раздвижване и дали има предпоставки да се връщам да копам. А то все още си има и не малко копачи, които не са и спирали, дори и едвам да си покриват тока от доста месеци, но вярват в бъдещето. :)
Все пак нищо не се знае, може да отнеме много време да се наложат тези валути или пък хептен да изчезнат. Разбирам те много добре, и аз имам от няколко вида койни, някои от които даже не съм ги гледал по борсите дали фигурират въобще. Но нека да си стоят, не ми пречат.
Както казваш, който спечелил - спечелил, тези на върха са намазали най-много, но пък и копачите през годините се облажиха, някои по-добре, други по-малко, но всичко е преходно и бъдещето е неизвестно.
Аватар
kompira

Мнениеот saxmovies » 05 Дек 2014, 21:32

Ето ви нещо интересно за биткойна...

Биткойнът - валутата на бъдещето или трик за избягване на данъци?
Поради плаващия курс на биткойна всеки инвеститор може да се окаже доста състоятелен, но не в левове или друга световна валута, а именно в електронния й вариант

http://www.vesti.bg/pari/biznes/bitkojn ... ci-6028572
Аватар
saxmovies

ПредишнаСледваща

Назад към FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА