За Бога, не ползвайте стоп лосс!

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.

Re: За Бога, не ползвайте стоп лосс!

Мнениеот nikoleta » 06 Ное 2011, 21:43

fickata написа:Здравей Николета :give_rose: Разбира се, че е важно баланса в края на годината да е положителен, но това е сравнително лесно с 2 плъзгащи средни на дневна графика и с 4-5 сделки годишно. :wink: Но от съществено значение е, дали годишният ти положителен баланс ще е 5 000 или 50 000 :wink: Аз живея в Западна Европа, където можеш да си намериш прилична работа за 20-25 000 на година. Та къде е логиката да се занимавам с търговия, ако доходът ми ще е по-малък или равен на този, който бих постигнал и с чиракуване :-?
Поздрави :wink: :grin:

Когато правиш 20000-25000 на година работейки,не инвестираш финансов капитал,за да очакваш финансов девидент.
Ако от тези пари накрая на годината ти остане нещо ,имаш възможноста да ги депозираш и да чакаш лихва или да пробваш на форекс ,примерно.За да пробваш на форекс,значи очакваш по-добра реализация от капитала си ,отколото лихвата в банката.Извод:Форекса е за пари които нямат приложение на друго място,с цел печалба,по-висока от лихвата в банката.
nikoleta

Бонус: 10 лв.
Благодарности: 4

Мнениеот greedforsuccess » 06 Ное 2011, 21:45

speculus написа:Ти на базата на какво твърдиш, че 1-2-3 е по вероятно да се изпълни отколкото да не се изпълни и да се превърне в някаква друга фигура, примерно глава и рамене?

Ама ти и не четеш, я виж какво ти е написал Фицката. Никой не твърди че нещо ще продължи и ще си остане такова каквото е било. Естествено че може да стане друга фигура.

Наистина трябваше да започнеш с това че си програмист. Вие наистина не можете да разберете, ако не може да се опише нещо с формули :smile:
И виж какво ти написах за обема, може и да схванеш за какво ти говорим толкова време.
The illusion has become real, and the more real it becomes, the more desperately they want it. Capitalism at it's finest.
Аватар
greedforsuccess

Бонус: 7.5 лв.
Благодарности: 3

Мнениеот speculus » 06 Ное 2011, 21:46

Може и да не се повлияе, но ти спомена 3 валути, а има още 5 основни.

http://www.forexticket.co.uk/en/forex-charts/c-index#c_index

fickata написа:
speculus написа:Е, и? Първо кабелът е бил водеща валута, после еврото. Можеш ли да предвидиш това?

Ами ти твърдеше, че трейдърите, които търгуват една валутна двойка, ще повлияят на другата :-? А аз ти давам пример, че може и да не се повлияе :grin:
Аватар
speculus

Бонус: 32.5 лв.
Благодарности: 7

Мнениеот speculus » 06 Ное 2011, 21:48

За обема разбрах, но нали уточнихме, че тук говорим за Форекс, където това не е приложимо. Иначе ясно, че ако си на зеленчуковата борса и цената на доматите се качва, както и продажбата им, това е сигнал за покупка на домати.

Но при форекс нещата стоят по друг начин.

П.П. не съм програмист, а дизайнер

greedforsuccess написа:
speculus написа:Ти на базата на какво твърдиш, че 1-2-3 е по вероятно да се изпълни отколкото да не се изпълни и да се превърне в някаква друга фигура, примерно глава и рамене?

Ама ти и не четеш, я виж какво ти е написал Фицката. Никой не твърди че нещо ще продължи и ще си остане такова каквото е било. Естествено че може да стане друга фигура.

Наистина трябваше да започнеш с това че си програмист. Вие наистина не можете да разберете, ако не може да се опише нещо с формули :smile:
И виж какво ти написах за обема, може и да схванеш за какво ти говорим толкова време.
Последна промяна speculus на 06 Ное 2011, 21:51, променена общо 1 път
Аватар
speculus

Мнениеот bokogega » 06 Ное 2011, 21:51

greedforsuccess написа:
bokogega написа:
greedforsuccess написа:Някои от изброените от теб фигури не ги уважавам. Особено пък чаши с дръжки :lol: Тва е същото като на оня дето измислил формация дракон :lol: :lol: :lol:
Аз пък имам формации "Секира" и "Сатър" .
Други от формациите имат огромен потенциал и причина поради, която се формират.
Аз гледам съпротиви и подкрепи. Да си обясниш движението е най-лесно да гледаш обемите. На мен лично това ми помогна изключително много.
Но на прехваленият форекс това няма как да го видиш, трябва ти читав пазар и читави инструменти. И вече стигаме до една друга сфера, в която болшинството уонаби спекулантини идея си нямат и не искат и да имат защото става прекалено сложно :grin:

Грийди привет бря,и на Форексо ги има обемите,ам се четът по друг начин :smile: :wink: Усещам някво разочарование от Форекса,кой друг пазар ти дава да пичелиш 24часа в денонощие,стига да имаш сили разбира се :grin: :grin: :grin: :grin: :wink:

Здрасти Боко. Не съм се разочаровал, яд ме е на мен си, че по-рано не видях по-хубавото.
А на мен не ми трябват 24 часа, на мен ми трябва няколко часа, но да са търгуеми. а не да седна и да го чакам. а то да не мърда с часове или пък да мръдне със 100 за пет минути и пак да спре.

:lol: :lol: :lol: :lol: Ееееее,Грийди,а що дърляне беше по-между си докато се надушим,че сме от една порода :grin: :grin: :grin: :grin: :wink: Ай наздраве
Да не се обидиш ей :lol: :lol: :lol: :lol:
"Една от привилегиите на богатия е,че може да си позволи да бъде глупав по дълго време,отколкото бедния"
Аватар
bokogega

Бонус: 40 лв.
Благодарности: 16

Мнениеот greedforsuccess » 06 Ное 2011, 21:53

speculus написа:За обема разбрах, но нали уточнихме, че тук говорим за Форекс, където това не е приложимо. Иначе ясно, че ако си на зеленчуковата борса и цената на доматите се качва, както и продажбата им, това е сигнал за покупка на домати.

greedforsuccess написа:

Ааааа я да видим сега по какъв начин е щото един герой в другият форум ми обясняваше че цените във форекс не били свързани с обема :lol: :lol: :lol:
Та я ме светни ти сега защо се движат тогава. Т.е. как така си променят стойността без обем. Напълно съм сериозен, защото и другият ник не ми отговори. Тръгна да ми разтегля локуми за разликата в цените от някакви десети които трябвало да се синхронизират и прочие, нямащи нищо общо с моят въпрос. Много искам да разбера как се движат тея цени на форекс ако не от обеми.
The illusion has become real, and the more real it becomes, the more desperately they want it. Capitalism at it's finest.
Аватар
greedforsuccess

Мнениеот fickata » 06 Ное 2011, 21:53

speculus написа:За обема разбрах, но нали уточнихме, че тук говорим за Форекс, където това не е приложимо. Иначе ясно, че ако си на зеленчуковата борса и цената на доматите се качва, както и продажбата им, това е сигнал за покупка на домати.

П.П. не съм програмист, а дизайнер

Ами затова на Форекс не гледаме обемите, а как се движи цената - прайс екшън :evil: :evil: :evil:
Най-голямото престъпление е да се признаеш за виновен, за престъпление, което не си извършил.
Аватар
fickata

Мнениеот Georgihh » 06 Ное 2011, 21:54

greedforsuccess написа:

Тук ми стана интересно, тия обеми къде могат да се видят?
Georgihh

Бонус: 47.5 лв.
Благодарности: 14

Мнениеот bokogega » 06 Ное 2011, 21:56

fickata написа:
bokogega написа: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Еххххх,Великият Сталин :lol: :lol: :lol: :lol: Прасе наздраве,да си дадеш десниот бут на Коледа за четата ей :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :wink:

Не питай какво мога аз да дам на четата, а четата какво може да даде на мен :oops: :oops: :lol: :lol: :lol: :lol:

Четата ти дава два пищова,кама и устав,който да спазваш :lol: :lol: :lol: И бонус Стойка,но ти си женен така,че оставаш с предните три :grin: :grin: :grin:
"Една от привилегиите на богатия е,че може да си позволи да бъде глупав по дълго време,отколкото бедния"
Аватар
bokogega

Мнениеот speculus » 06 Ное 2011, 21:59

Обемът не може да е супер определяща величина тъй като има нещо, наречено дълбочина на пазара. Ако тя е голяма, то пазарът може да запази дадено равнище дори и при високи обеми.

И пак, отново и отново, валутните двойки не са изолирани пазари, а само част от една доста по голяма взаимосвързана система.

Кажи ми какво ще се случи, ако при EURUSD за даден период няма никаква сделка, но за същия период има силна покупка на USDJPY. Тогава EURUSD ще се мръдне ли?

greedforsuccess написа:

greedforsuccess написа:

Ааааа я да видим сега по какъв начин е щото един герой в другият форум ми обясняваше че цените във форекс не били свързани с обема :lol: :lol: :lol:
Та я ме светни ти сега защо се движат тогава. Т.е. как така си променят стойността без обем. Напълно съм сериозен, защото и другият ник не ми отговори. Тръгна да ми разтегля локуми за разликата в цените от някакви десети които трябвало да се синхронизират и прочие, нямащи нищо общо с моят въпрос. Много искам да разбера как се движат тея цени на форекс ако не от обеми.
Аватар
speculus

Мнениеот fickata » 06 Ное 2011, 22:01

nikoleta написа:
Когато правиш 20000-25000 на година работейки,не инвестираш финансов капитал,за да очакваш финансов девидент.
Ако от тези пари накрая на годината ти остане нещо ,имаш възможноста да ги депозираш и да чакаш лихва или да пробваш на форекс ,примерно.За да пробваш на форекс,значи очакваш по-добра реализация от капитала си ,отколото лихвата в банката.Извод:Форекса е за пари които нямат приложение на друго място,с цел печалба,по-висока от лихвата в банката.

Те това направо ме застреля :shock: :shock: :shock: Тоест отваряйки сметка с 50 000 означава, че тези пари могат да ни донесат доходност по-висока от банковата лихва, единствено търгувайки с тях на пазара :-? :shock: Че с тез 50 000 знаеш ли колко още бизнеси можеш да започнеш, които ще ти носят печалба по-висока от лихвата в банката :grin: Форекс е бизнес като всеки друг. Инвестираш и работейки за себе си печелиш или губиш :grin:
Най-голямото престъпление е да се признаеш за виновен, за престъпление, което не си извършил.
Аватар
fickata

Мнениеот greedforsuccess » 06 Ное 2011, 22:02

speculus написа:Обемът не може да е супер определяща величина тъй като има нещо, наречено дълбочина на пазара. Ако тя е голяма, то пазарът може да запази дадено равнище дори и при високи обеми.

И пак, отново и отново, валутните двойки не са изолирани пазари, а само част от една доста по голяма взаимосвързана система.

Кажи ми какво ще се случи, ако при EURUSD за даден период няма никаква сделка, но за същиа период има силна покупка на USDJPY. Тогава EURUSD ще се мръдне ли?

Не е задължително. Опитай се да ми отговориш на въпроса.
Двойките във форекс от търгуемият обем ли се движат или не ?
Аватар
greedforsuccess

Мнениеот bokogega » 06 Ное 2011, 22:03

speculus написа:Търгуване без стопове, но с хеджове, да напомня.
А това за трендовете, фигурите, подкрепите и съпротивите всеки занимаващ се с форекс го е чел. Но 95% губят на този пазар.

Иначе ти говориш за вероятности и аз говоря за вероятности. Но за разлика от теб, аз мога да обясня тезата си, а ти твоята - не. Програмирал съм си едни индикатори, които броят бичи и мечи барове, сравняват опашки и тела на кендъли, броят групи от барове и единични барове, показват съотношението между рейндж за един период и сбора от рейнджовете на състовящите го периоди и т.н и т.н. И зависимостите излизат наяве. Движението има определи характеристики и стойности, които не се променят на никоя форекс графика и период, при достатъчно висока извадка - да кажем над 100 периода.
На базата на тези характеристики аз стигам до извода, който съм споделил в темата.

Ти на базата на какво твърдиш, че 1-2-3 е по вероятно да се изпълни отколкото да не се изпълни и да се превърне в някаква друга фигура, примерно глава и рамене?

fickata написа:
speculus написа:Обяснявам си го с ефекта на пеперудата - съвкупност от сложни и като цяло непредвидими процеси.
А ти ми кажи от какво следва, че при изпълнени критерии за двойно дъно цената ще продължи нагоре? Кое обуславя тази вероятност?

Мисля че точната дума не е непредвидими, а възможни :wink: :grin: А за движението на цената сме изписали много, просто иска четене и мислене :grin: Ако бях на 100 % прав винаги при отваряне на поръчка, то щях да подкрепя идеята ти за търгуване без стопове. :grin: Лично аз съм обеснявал за трендове, рейнджове, подкрепи и съпротиви и так дале :grin: :grin: Повярвай ми, трейда не е никак сложно, като пилотирането на самолет за всеки пилот :grin:

Ок,потрудил си се доста,но няма да ти върши работа,дай го на живо как действа туй чудо на 1минута,на 5минути,с графики,а не с думи,не се притеснявай 100% успевамост няма :shock: :shock: :shock: :shock:
Аватар
bokogega

Мнениеот speculus » 06 Ное 2011, 22:09

Не е задължително? Ами ако USDJPY се качи, а EURUSD не мръдне, то тогава трябва EURJPY да се качи. В повечето случаи се случват и двете - и EURUSD пада и EURJPY се качва като резултат от движението на USDJPY нагоре. Това примерно.

Движението на двойките се обуславя от излъчените тикове от най високите нива на системата към по ниските. Очевидно определянето на тиковете зависи от търгуваните обеми, но как точно става аз не знам. Ако ти знаеш как функционира системата, ще съм ти благодарен да споделиш тук.

greedforsuccess написа:
speculus написа:Обемът не може да е супер определяща величина тъй като има нещо, наречено дълбочина на пазара. Ако тя е голяма, то пазарът може да запази дадено равнище дори и при високи обеми.

Кажи ми какво ще се случи, ако при EURUSD за даден период няма никаква сделка, но за същиа период има силна покупка на USDJPY. Тогава EURUSD ще се мръдне ли?

Не е задължително. Опитай се да ми отговориш на въпроса.
Двойките във форекс от търгуемият обем ли се движат или не ?
Аватар
speculus

Мнениеот speculus » 06 Ное 2011, 22:12

Това, за което пиша е просто един индикатор. Мога да го постна тук, ако за това говориш.

bokogega написа:
А това за трендовете, фигурите, подкрепите и съпротивите всеки занимаващ се с форекс го е чел. Но 95% губят на този пазар.

Иначе ти говориш за вероятности и аз говоря за вероятности. Но за разлика от теб, аз мога да обясня тезата си, а ти твоята - не. Програмирал съм си едни индикатори, които броят бичи и мечи барове, сравняват опашки и тела на кендъли, броят групи от барове и единични барове, показват съотношението между рейндж за един период и сбора от рейнджовете на състовящите го периоди и т.н и т.н. И зависимостите излизат наяве. Движението има определи характеристики и стойности, които не се променят на никоя форекс графика и период, при достатъчно висока извадка - да кажем над 100 периода.
На базата на тези характеристики аз стигам до извода, който съм споделил в темата.

Ти на базата на какво твърдиш, че 1-2-3 е по вероятно да се изпълни отколкото да не се изпълни и да се превърне в някаква друга фигура, примерно глава и рамене?

fickata написа:
speculus написа:Обяснявам си го с ефекта на пеперудата - съвкупност от сложни и като цяло непредвидими процеси.
А ти ми кажи от какво следва, че при изпълнени критерии за двойно дъно цената ще продължи нагоре? Кое обуславя тази вероятност?

Мисля че точната дума не е непредвидими, а възможни :wink: :grin: А за движението на цената сме изписали много, просто иска четене и мислене :grin: Ако бях на 100 % прав винаги при отваряне на поръчка, то щях да подкрепя идеята ти за търгуване без стопове. :grin: Лично аз съм обеснявал за трендове, рейнджове, подкрепи и съпротиви и так дале :grin: :grin: Повярвай ми, трейда не е никак сложно, като пилотирането на самолет за всеки пилот :grin:

Ок,потрудил си се доста,но няма да ти върши работа,дай го на живо как действа туй чудо на 1минута,на 5минути,с графики,а не с думи,не се притеснявай 100% успевамост няма :shock: :shock: :shock: :shock:
Аватар
speculus

Мнениеот fickata » 06 Ное 2011, 22:15

Аз не твърдя, че 1-2-3 ще се изпълни на 100%, а че при определени условия ( говорим за съвкупност от фактори ) имаме възможност за вход на пазара. Няма нормален трейдър, който при започнал мечи тренд, да отвори дълга при корекция с надеждата, че тя ще е дългосрочна. Ще скалпира и ако тази корекция в последствие се окаже обръщаща тренда, ще отвори дълга дългосрочна :grin:
Аватар
fickata

Мнениеот speculus » 06 Ное 2011, 22:17

Да. Трендът е една тенденция, която е видна. Но фигурите какво са? Израз на какво са?

fickata написа:

Аз не твърдя, че 1-2-3 ще се изпълни на 100%, а че при определени условия ( говорим за съвкупност от фактори ) имаме възможност за вход на пазара. Няма нормален трейдър, който при започнал мечи тренд, да отвори дълга при корекция с надеждата, че тя ще е дългосрочна. Ще скалпира и ако тази корекция в последствие се окаже обръщаща тренда, ще отвори дълга дългосрочна :grin:
Аватар
speculus

Мнениеот fickata » 06 Ное 2011, 22:27

Спекулус незнам дали ти направи впечатление, но в четвъртък когато еврото започна деня с бичи тренд и впоследствие започна да се свлича, аз казах във форума да се внимава, защото още не се е свършило. Достигна почти до дъното, без да го бие и направи нов връх. На следващия ден кабела започна с пробив надолу и заформи мечо трендче, а аз попитах кви са тез истории при положение, че сме за нов връх и в последствие го направи :grin: Да не говорим за канадеца при спада от последния връх и за натиска на биците в последно време :grin: Аз или съм Нострадамус или си върша работата :grin: :grin: :grin:
Аватар
fickata

Мнениеот fickata » 06 Ное 2011, 22:29

speculus написа:Да. Трендът е една тенденция, която е видна. Но фигурите какво са? Израз на какво са?

На движението на цената :evil: А движението на цената от какво зависи :-? :grin: :grin: :grin:
Аватар
fickata

Мнениеот speculus » 06 Ное 2011, 22:34

Твърдиш значи, че има някакви зависимости, които ти не можеш да си обясниш, но си формирал усет за проявленията им на графиката и ги експлоатираш?

Че всички тези фигури са плод на някакви сложни политико-икономически-финансови-психологически и социологически процеси, които на графиката имат проявление на двойно дъно, двоен връх, подкрепи и съпротиви, вимпел, глава и рамене, чаша с дръжка, клин и т.н ??

Може. Но все пак ми се струва неубедително.

fickata написа:Спекулус незнам дали ти направи впечатление, но в четвъртък когато еврото започна деня с бичи тренд и впоследствие започна да се свлича, аз казах във форума да се внимава, защото още не се е свършило. Достигна почти до дъното, без да го бие и направи нов връх. На следващия ден кабела започна с пробив надолу и заформи мечо трендче, а аз попитах кви са тез истории при положение, че сме за нов връх и в последствие го направи :grin: Да не говорим за канадеца при спада от последния връх и за натиска на биците в последно време :grin: Аз или съм Нострадамус или си върша работата :grin: :grin: :grin:
Аватар
speculus

ПредишнаСледваща

• Подобни теми
    Автор
    Отговори

Назад към FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА