За Бога, не ползвайте стоп лосс!

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.

Re: За Бога, не ползвайте стоп лосс!

Мнениеот fickata » 06 Ное 2011, 21:04

[quote="speculus"]Този път има известен смисъл, в това, което пишеш. Но да ти се е случвало при двойно дъно цената да се втурне надолу, да ти удари стопа, да направи тройно дъно и да хукне нагоре? :wink: [quote]

Аве мислех да обесня, ама викам си, че ше е от пътите дето говоря безсмислици и реших да пасувам :wink: :grin: :grin: :grin: Перефразирайки една мисъл, бих казал, че за някои има пазар има проблем, а други просто си вършат работата :grin: :grin: :grin:
Най-голямото престъпление е да се признаеш за виновен, за престъпление, което не си извършил.
Аватар
fickata

Мнениеот speculus » 06 Ное 2011, 21:06

Добре, а на какво се дължи по голямата вероятност, след като цената изпълни всичките критерии за двойно дъно, да продължи нагоре?

Как си обясняваш това? С пазарна психология ли?

NYSERookie написа:
speculus написа:Този път има известен смисъл, в това, което пишеш. Но да ти се е случвало при двойно дъно цената да се втурне надолу, да ти удари стопа, да направи тройно дъно и да хукне нагоре? :wink:

ми не :wink: ,
щото то си има определени критерии, които казват кога е двойно дъното и преди да бъдат изпълнени тези критерии, цената може да направи много неща, да пробие 'двойното дъно' , да направи тройно дъно / тук пък става ясно , че не си наясно (ша прощаваш за тафтологията ) , къде и как да го ева се слага стоп / :grin: :grin: :grin:

а това в курсива се случва на галфони дето търгуват пожелателно т.е. ИГРАЯТ това , което им се иска да бъде , а не това , което се случва в действителност :lol: :lol: :lol:
Аватар
speculus

Бонус: 32.5 лв.
Благодарности: 7

Мнениеот bokogega » 06 Ное 2011, 21:08

fickata написа:
speculus написа:Този път има известен смисъл, в това, което пишеш. Но да ти се е случвало при двойно дъно цената да се втурне надолу, да ти удари стопа, да направи тройно дъно и да хукне нагоре? :wink:

Аве мислех да обесня, ама викам си, че ше е от пътите дето говоря безсмислици и реших да пасувам :wink: :grin: :grin: :grin: Перефразирайки една мисъл, бих казал, че за някои има пазар има проблем, а други просто си вършат работата :grin: :grin: :grin:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Еххххх,Великият Сталин :lol: :lol: :lol: :lol: Прасе наздраве,да си дадеш десниот бут на Коледа за четата ей :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :wink:
"Една от привилегиите на богатия е,че може да си позволи да бъде глупав по дълго време,отколкото бедния"
Аватар
bokogega

Бонус: 40 лв.
Благодарности: 16

Мнениеот fickata » 06 Ное 2011, 21:13

speculus написа:Добре, а на какво се дължи по голямата вероятност, след като цената изпълни всичките критерии за двойно дъно, да продължи нагоре?

Добре, а при ниско атмосферно налягане, като завали дъжд, това с психологията на метеоролозите ли си го обесняваш :-? :grin: :grin: :grin:
Най-голямото престъпление е да се признаеш за виновен, за престъпление, което не си извършил.
Аватар
fickata

Мнениеот speculus » 06 Ное 2011, 21:14

Хубаво де, аз питам за ПА, не се правя на знаещ. Темата е най вече за хеджовете, които струва ми се съм защитил добре. Тоя прайс екшън не се ли базира уж на пазарно поведение, ама ако пазарите са взаимосвързани как точно може да ми каже, че когато имаме 2B това означава че трейдърите не могат да задържат цената и тя ще се сгромоляса? Нали други трейдъри търгувайки на други двойки могат да повлияят на цената в търгуваната двойка?

На този въпрос не получих отговор досега.

bokogega написа: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Спекула те тука се издъни,кога ПА трийдърите са казвали,че с прайс екшано квото и да означава :grin: :grin: :grin: :grin: предсказват къде ша оди цената,да оди дето си ще,важното е да дава сигнали :lol: :lol: :lol: :lol: Ай наздраве
Аватар
speculus

Мнениеот fickata » 06 Ное 2011, 21:15

bokogega написа: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Еххххх,Великият Сталин :lol: :lol: :lol: :lol: Прасе наздраве,да си дадеш десниот бут на Коледа за четата ей :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :wink:

Не питай какво мога аз да дам на четата, а четата какво може да даде на мен :oops: :oops: :lol: :lol: :lol: :lol:
Аватар
fickata

Мнениеот fickata » 06 Ное 2011, 21:18

speculus написа:Хубаво де, аз питам за ПА, не се правя на знаещ. Темата е най вече за хеджовете, които струва ми се съм защитил добре. Тоя прайс екшън не се ли базира уж на пазарно поведение, ама ако пазарите са взаимосвързани как точно може да ми каже, че когато имаме 2B това означава че трейдърите не могат да задържат цената и тя ще се сгромоляса? Нали други трейдъри търгувайки на други двойки могат да повлияят на цената в търгуваната двойка?

Явно си отскоро на пазара :grin: Не си ли виждал примерно как кабела прави 100 пипа в една посока, а еврото се кандилка в рейндж от 20 пипа и после кабелот като коригира с 30 пипа, еврото скочи 80-100 нагоре :grin:
Аватар
fickata

Мнениеот speculus » 06 Ное 2011, 21:19

Обяснявам си го с ефекта на пеперудата - съвкупност от сложни и като цяло непредвидими процеси.
А ти ми кажи от какво следва, че при изпълнени критерии за двойно дъно цената ще продължи нагоре? Кое обуславя тази вероятност?

fickata написа:
speculus написа:Добре, а на какво се дължи по голямата вероятност, след като цената изпълни всичките критерии за двойно дъно, да продължи нагоре?

Добре, а при ниско атмосферно налягане, като завали дъжд, това с психологията на метеоролозите ли си го обесняваш :-? :grin: :grin: :grin:
Аватар
speculus

Мнениеот bokogega » 06 Ное 2011, 21:24

greedforsuccess написа:Някои от изброените от теб фигури не ги уважавам. Особено пък чаши с дръжки :lol: Тва е същото като на оня дето измислил формация дракон :lol: :lol: :lol:
Аз пък имам формации "Секира" и "Сатър" .
Други от формациите имат огромен потенциал и причина поради, която се формират.
Аз гледам съпротиви и подкрепи. Да си обясниш движението е най-лесно да гледаш обемите. На мен лично това ми помогна изключително много.
Но на прехваленият форекс това няма как да го видиш, трябва ти читав пазар и читави инструменти. И вече стигаме до една друга сфера, в която болшинството уонаби спекулантини идея си нямат и не искат и да имат защото става прекалено сложно :grin:

Грийди привет бря,и на Форексо ги има обемите,ам се четът по друг начин :smile: :wink: Усещам някво разочарование от Форекса,кой друг пазар ти дава да пичелиш 24часа в денонощие,стига да имаш сили разбира се :grin: :grin: :grin: :grin: :wink:
"Една от привилегиите на богатия е,че може да си позволи да бъде глупав по дълго време,отколкото бедния"
Аватар
bokogega

Бонус: 40 лв.
Благодарности: 16

Мнениеот speculus » 06 Ное 2011, 21:25

Е, и? Първо кабелът е бил водеща валута, после еврото. Можеш ли да предвидиш това?

fickata написа:Явно си отскоро на пазара :grin: Не си ли виждал примерно как кабела прави 100 пипа в една посока, а еврото се кандилка в рейндж от 20 пипа и после кабелот като коригира с 30 пипа, еврото скочи 80-100 нагоре :grin:
Аватар
speculus

Мнениеот fickata » 06 Ное 2011, 21:29

speculus написа:Обяснявам си го с ефекта на пеперудата - съвкупност от сложни и като цяло непредвидими процеси.
А ти ми кажи от какво следва, че при изпълнени критерии за двойно дъно цената ще продължи нагоре? Кое обуславя тази вероятност?

Мисля че точната дума не е непредвидими, а възможни :wink: :grin: А за движението на цената сме изписали много, просто иска четене и мислене :grin: Ако бях на 100 % прав винаги при отваряне на поръчка, то щях да подкрепя идеята ти за търгуване без стопове. :grin: Лично аз съм обеснявал за трендове, рейнджове, подкрепи и съпротиви и так дале :grin: :grin: Повярвай ми, трейда не е никак сложно, като пилотирането на самолет за всеки пилот :grin:
Аватар
fickata

Мнениеот NYSERookie » 06 Ное 2011, 21:30

speculus написа:Е, и? Първо кабелът е бил водеща валута, после еврото. Можеш ли да предвидиш това?

не , не можеш.
и точно заради това е тъпо да се търсят корелации.като търгуваш евро си гледаш само еврото period
Аватар
NYSERookie

Мнениеот greedforsuccess » 06 Ное 2011, 21:31

speculus написа:Хубаво де, аз питам за ПА, не се правя на знаещ. Темата е най вече за хеджовете, които струва ми се съм защитил добре. Тоя прайс екшън не се ли базира уж на пазарно поведение, ама ако пазарите са взаимосвързани как точно може да ми каже, че когато имаме 2B това означава че трейдърите не могат да задържат цената и тя ще се сгромоляса? Нали други трейдъри търгувайки на други двойки могат да повлияят на цената в търгуваната двойка?

Напротив, получи и аз самият ти го дадох.
ОБЕМЪТ.
Това е причината.
Имаш нива(цени) на всяко ниво имаш определен брой ордери, разликата в този брой ордери и техният размер формира и съответното движение.
При форекс това не можеш да го видиш ясно.
Във фючърсите това се вижда обаче.
Буквално виждаш как ордери с голям брой контракти започват да бъдат търгувани докато цената уж не мърда и след няколко секунди започва рязко ускорение.
Друг пример.
Виждаш сравнително големи движения и пробиви на подкрепи и съпротиви формации(като например двойният връх или 2Б и други), но с много нисък обем, след това цената се връща и се налива в пъти повече обем и се получава и последващото ускорение.
Някакви ей такива нещица.
The illusion has become real, and the more real it becomes, the more desperately they want it. Capitalism at it's finest.
Аватар
greedforsuccess

Бонус: 7.5 лв.
Благодарности: 3

Мнениеот Georgihh » 06 Ное 2011, 21:32

Кво толкоз има да се разбира. Чак аз го разбрах :grin: :grin:

Избираш си нещо за треидване според икономо-политическите обстоятелства и дебнеш я за двоино дъно, някоя свещ или там кво беше съпротива-подкрепа и влизаш.

Правиш 1% и излизаш.

Наи-добре е без стоп или много далечен(това според мен).
Georgihh

Бонус: 47.5 лв.
Благодарности: 14

Мнениеот fickata » 06 Ное 2011, 21:33

speculus написа:Е, и? Първо кабелът е бил водеща валута, после еврото. Можеш ли да предвидиш това?

Ами ти твърдеше, че трейдърите, които търгуват една валутна двойка, ще повлияят на другата :-? А аз ти давам пример, че може и да не се повлияе :grin:
Аватар
fickata

Мнениеот greedforsuccess » 06 Ное 2011, 21:37

bokogega написа:
greedforsuccess написа:Някои от изброените от теб фигури не ги уважавам. Особено пък чаши с дръжки :lol: Тва е същото като на оня дето измислил формация дракон :lol: :lol: :lol:
Аз пък имам формации "Секира" и "Сатър" .
Други от формациите имат огромен потенциал и причина поради, която се формират.
Аз гледам съпротиви и подкрепи. Да си обясниш движението е най-лесно да гледаш обемите. На мен лично това ми помогна изключително много.
Но на прехваленият форекс това няма как да го видиш, трябва ти читав пазар и читави инструменти. И вече стигаме до една друга сфера, в която болшинството уонаби спекулантини идея си нямат и не искат и да имат защото става прекалено сложно :grin:

Грийди привет бря,и на Форексо ги има обемите,ам се четът по друг начин :smile: :wink: Усещам някво разочарование от Форекса,кой друг пазар ти дава да пичелиш 24часа в денонощие,стига да имаш сили разбира се :grin: :grin: :grin: :grin: :wink:

Здрасти Боко. Не съм се разочаровал, яд ме е на мен си, че по-рано не видях по-хубавото.
А на мен не ми трябват 24 часа, на мен ми трябва няколко часа, но да са търгуеми. а не да седна и да го чакам. а то да не мърда с часове или пък да мръдне със 100 за пет минути и пак да спре.
The illusion has become real, and the more real it becomes, the more desperately they want it. Capitalism at it's finest.
Аватар
greedforsuccess

Мнениеот fickata » 06 Ное 2011, 21:38

Georgihh написа:Кво толкоз има да се разбира. Чак аз го разбрах :grin: :grin:

Избираш си нещо за треидване според икономо-политическите обстоятелства и дебнеш я за двоино дъно, някоя свещ или там кво беше съпротива-подкрепа и влизаш.

Правиш 1% и излизаш.

Наи-добре е без стоп или много далечен(това според мен).

Мдааааааааааа :-? :-? :-? :-? И ние разбрахме нещо, ама карай :( :( :(
Аватар
fickata

Мнениеот fickata » 06 Ное 2011, 21:40

Грийди гледаш ли Трансформерс бре :-? Страхотна пичка :shock: :shock: :wink: :grin: :grin: :grin:
Аватар
fickata

Мнениеот greedforsuccess » 06 Ное 2011, 21:41

fickata написа:Грийди гледаш ли Трансформерс бре :-? Страхотна пичка :shock: :shock: :wink: :grin: :grin: :grin:

:evil:
Много ми е тъп тоя филм, никва логика :lol:
Уж робот пък става във формата на човек. Мислех да го гледам заради Роуси Хънтингтън(не че съм и фен, но с грим засиява), ама още не съм :grin:
Аватар
greedforsuccess

Мнениеот speculus » 06 Ное 2011, 21:42

Търгуване без стопове, но с хеджове, да напомня.
А това за трендовете, фигурите, подкрепите и съпротивите всеки занимаващ се с форекс го е чел. Но 95% губят на този пазар.

Иначе ти говориш за вероятности и аз говоря за вероятности. Но за разлика от теб, аз мога да обясня тезата си, а ти твоята - не. Програмирал съм си едни индикатори, които броят бичи и мечи барове, сравняват опашки и тела на кендъли, броят групи от барове и единични барове, показват съотношението между рейндж за един период и сбора от рейнджовете на състовящите го периоди и т.н и т.н. И зависимостите излизат наяве. Движението има определи характеристики и стойности, които не се променят на никоя форекс графика и период, при достатъчно висока извадка - да кажем над 100 периода.
На базата на тези характеристики аз стигам до извода, който съм споделил в темата.

Ти на базата на какво твърдиш, че 1-2-3 е по вероятно да се изпълни отколкото да не се изпълни и да се превърне в някаква друга фигура, примерно глава и рамене?

fickata написа:
speculus написа:Обяснявам си го с ефекта на пеперудата - съвкупност от сложни и като цяло непредвидими процеси.

Мисля че точната дума не е непредвидими, а възможни :wink: :grin: А за движението на цената сме изписали много, просто иска четене и мислене :grin: Ако бях на 100 % прав винаги при отваряне на поръчка, то щях да подкрепя идеята ти за търгуване без стопове. :grin: Лично аз съм обеснявал за трендове, рейнджове, подкрепи и съпротиви и так дале :grin: :grin: Повярвай ми, трейда не е никак сложно, като пилотирането на самолет за всеки пилот :grin:
Аватар
speculus

ПредишнаСледваща

• Подобни теми
    Автор
    Отговори

Назад към FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА