За Бога, не ползвайте стоп лосс!

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.

Re: За Бога, не ползвайте стоп лосс!

Мнениеот speculus » 06 Ное 2011, 17:20

Не съм програмист, просто поназнайвам от програмиране.
Иначе съм дизайнер.

NYSERookie написа:ми кажи , че си програмист бре :evil: :evil: :evil: кво занимаваш с глупости истинските търговци? :lol: :lol: :lol:
Аватар
speculus

Бонус: 32.5 лв.
Благодарности: 7

Мнениеот speculus » 06 Ное 2011, 17:21

Що?

fickata написа:Що ли се сетих за един друг форумец, който от доста време не пише, поне с ника, с който е известен де :-? :-? :-?
Аватар
speculus

Мнениеот fickata » 06 Ное 2011, 17:27

speculus написа:Що?

Както и да е :grin: За мен не е важно кой, кой е, но ако е същия за който си мисля, съм научил нещо от него :grin: Яд ме е че спря с писанията, ама то и аз съм на път :grin: :grin: А ако ти не си той, то бъди си ти :wink: :grin:
Най-голямото престъпление е да се признаеш за виновен, за престъпление, което не си извършил.
Аватар
fickata

Мнениеот greedforsuccess » 06 Ное 2011, 17:30

NYSERookie написа:ми кажи , че си програмист бре :evil: :evil: :evil: кво занимаваш с глупости истинските търговци? :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: Най-точното определение :lol: :lol: :lol:

speculus, price action-a не предвижда бре, той показва какво точно се случва. Предвиждането е само в твойта глава :wink: :grin:
The illusion has become real, and the more real it becomes, the more desperately they want it. Capitalism at it's finest.
Аватар
greedforsuccess

Бонус: 7.5 лв.
Благодарности: 3

Мнениеот speculus » 06 Ное 2011, 17:35

Аз съм си.

fickata написа:

Както и да е :grin: За мен не е важно кой, кой е, но ако е същия за който си мисля, съм научил нещо от него :grin: Яд ме е че спря с писанията, ама то и аз съм на път :grin: :grin: А ако ти не си той, то бъди си ти :wink: :grin:
Аватар
speculus

Мнениеот fickata » 06 Ное 2011, 17:38

speculus написа:Аз съм си.

:lol: :lol: :lol: Добре :grin: Не ми се играе :grin: Излизам пак на разходка :grin:
Най-голямото престъпление е да се признаеш за виновен, за престъпление, което не си извършил.
Аватар
fickata

Мнениеот speculus » 06 Ное 2011, 17:38

Хубаво, но къде какво се случва? В конкретната двойка, чиято графика гледаш, или в целия форекс? След като пазарите не са изолирани, ще да е в целия форекс.
И това само от наблюдаването на една графика на един период...

greedforsuccess написа:

speculus, price action-a не предвижда бре, той показва какво точно се случва. Предвиждането е само в твойта глава :wink: :grin:
Аватар
speculus

Мнениеот greedforsuccess » 06 Ное 2011, 17:48

speculus написа:Хубаво, но къде какво се случва? В конкретната двойка, чиято графика гледаш, или в целия форекс? След като пазарите не са изолирани, ще да е в целия форекс.
И това само от наблюдаването на една графика на един период...

greedforsuccess написа:

Няма значение къде. Това не те интересува. Нито ти трябва, нито можеш да обработиш всичката информация на пазара.
The illusion has become real, and the more real it becomes, the more desperately they want it. Capitalism at it's finest.
Аватар
greedforsuccess

Мнениеот NYSERookie » 06 Ное 2011, 18:01

fickata написа:

не е той. онзи , за който се сещаш търгува ЗАДЪЛЖИТЕЛНО със стопове и му се драйфа от хеджиране :grin: :grin: :grin:
заради генератора ти напомня и аз направих аналогията.
спекулуса никога няма да го стигне като провокатор :lol: :lol: :lol:
Аватар
NYSERookie

Мнениеот speculus » 06 Ное 2011, 18:03

greedforsuccess написа:Няма значение къде. Това не те интересува. Нито ти трябва, нито можеш да обработиш всичката информация на пазара.

Ок. Все пак графиката нещо ти говори. Това, което според ПА се случва с какво се обяснява? Пазарно поведение? Аз например съм забелязал, че много често след намаляване на волатилността до много ниски стойности следва някакъв импулс. Това мога да си обясня с активиране на стопове и т.н. Това са триъгълниците. Волатилността затихва, пазарът замира, двете валути вървят заедно по някаква причина и изведнъж следва лавинообразно активиране на ордери. Но останалото - дъна, 2B та, чаши с дръжки, вимпели, флагове, хармонични модели и пеперуди, за вълни да не говорим(!), за мен е като гледане на кафе. Ти имаш ли рационално обяснение за дръжката на чашата при EURUSD дали не се е образувала щото например е имало силно движение при USDJPY? Ако е така, би ли рискувал да фанеш долара за дръжката, пускайки едни дълги, след като знаеш че нарисуваната форма е случайна?
Аватар
speculus

Мнениеот greedforsuccess » 06 Ное 2011, 18:18

Някои от изброените от теб фигури не ги уважавам. Особено пък чаши с дръжки :lol: Тва е същото като на оня дето измислил формация дракон :lol: :lol: :lol:
Аз пък имам формации "Секира" и "Сатър" .
Други от формациите имат огромен потенциал и причина поради, която се формират.
Аз гледам съпротиви и подкрепи. Да си обясниш движението е най-лесно да гледаш обемите. На мен лично това ми помогна изключително много.
Но на прехваленият форекс това няма как да го видиш, трябва ти читав пазар и читави инструменти. И вече стигаме до една друга сфера, в която болшинството уонаби спекулантини идея си нямат и не искат и да имат защото става прекалено сложно :grin:
Аватар
greedforsuccess

Мнениеот speculus » 06 Ное 2011, 18:25

За другите инструменти ясно, аз имам предвид Форекса, където всичко е твърде взаимосвързано.
Иначе акциите, опциите, пшеницата, фючърсите, са нещо съвсем различно. Да, обемите са индикатор, но това са съвсем други пазари.

greedforsuccess написа:Изброените от теб фигури не ги уважавам. Особено пък чаши с дръжки :lol: Тва е същото като на оня дето измислиш формация дракон :lol: :lol: :lol:
Гледам съпротиви и подкрепи. Да си обясниш движението е най-лесно да гледаш обемите. На мен лично това ми помогна изключително много.
Но на прехваленият форекс това няма как да го видиш, трябва ти читав пазар и читави инструменти. И вече стигаме до една друга сфера, в която болшинството уонаби спекулантини идея си нямат и не искат и да имат защото става прекалено сложно :grin:
Аватар
speculus

Мнениеот Georgihh » 06 Ное 2011, 18:49

speculus написа:За другите инструменти ясно, аз имам предвид Форекса, където всичко е твърде взаимосвързано.
Иначе акциите, опциите, пшеницата, фючърсите, са нещо съвсем различно. Да, обемите са индикатор, но това са съвсем други пазари.

greedforsuccess написа:Изброените от теб фигури не ги уважавам. Особено пък чаши с дръжки :lol: Тва е същото като на оня дето измислиш формация дракон :lol: :lol: :lol:
Гледам съпротиви и подкрепи. Да си обясниш движението е най-лесно да гледаш обемите. На мен лично това ми помогна изключително много.

Ako купуваш рискови валути (естествено не срещу тренда) наи - добре е без стоп.
Лихва ти тече всяка вечер, защо да закриваш win-win positions?
EUR/CHF - buy for example .

Естествено прочиташ новините от време на време да няма изненади а може и един символичен стоп 1.19 ако те няма седмица две във форекса.
Georgihh

Бонус: 47.5 лв.
Благодарности: 14

Мнениеот alphaomega » 06 Ное 2011, 18:52

Фигури, графики ........ бих казал само това :grin: :
http://www.youtube.com/watch?v=S-Pl-CLhU9o
Аватар
alphaomega

Бонус: 5 лв.
Благодарности: 1

Мнениеот speculus » 06 Ное 2011, 19:05

Това, че съм против стоповете, не означава, че бих оставил позицията си на произвола на съдбата.

Georgihh написа:
speculus написа:За другите инструменти ясно, аз имам предвид Форекса, където всичко е твърде взаимосвързано.

Ako купуваш рискови валути (естествено не срещу тренда) наи - добре е без стоп.
Лихва ти тече всяка вечер, защо да закриваш win-win positions?
EUR/CHF - buy for example .

Естествено прочиташ новините от време на време да няма изненади а може и един символичен стоп 1.19 ако те няма седмица две във форекса.
Аватар
speculus

Мнениеот fickata » 06 Ное 2011, 20:17

NYSERookie написа:

не е той. онзи , за който се сещаш търгува ЗАДЪЛЖИТЕЛНО със стопове и му се драйфа от хеджиране :grin: :grin: :grin:
заради генератора ти напомня и аз направих аналогията.
спекулуса никога няма да го стигне като провокатор :lol: :lol: :lol:

Прав си, щото е скалпер :grin: Ама си го помислих, щото си пада по там психологическите му анджаклъми :lol: :lol: :lol:
Аватар
fickata

Мнениеот fickata » 06 Ное 2011, 20:24

Спекулус, за фигурите си прав и не :grin: Значи както и Грийди е казал по-рано ние търгуваме по съпротиви и подкрепи. Това каква фигура ще се образува не е от съществено значение, а това че се образува някаква си на точно определено место :wink: Каква вина имаме ние, че хората са им дали определени имена :shock: Сега като се образува двойно дъно при силна подкрепа, да се направим на важни и да изтървем пипсовете от дългата ли :shock: или пък да оставим късата с надеждата, че това е някаква си случайност и цената ще продължи надолу :-? :shock:
Аватар
fickata

Мнениеот speculus » 06 Ное 2011, 20:52

Този път има известен смисъл, в това, което пишеш. Но да ти се е случвало при двойно дъно цената да се втурне надолу, да ти удари стопа, да направи тройно дъно и да хукне нагоре? :wink:

fickata написа:Спекулус, за фигурите си прав и не :grin: Значи както и Грийди е казал по-рано ние търгуваме по съпротиви и подкрепи. Това каква фигура ще се образува не е от съществено значение, а това че се образува някаква си на точно определено место :wink: Каква вина имаме ние, че хората са им дали определени имена :shock: Сега като се образува двойно дъно при силна подкрепа, да се направим на важни и да изтървем пипсовете от дългата ли :shock: или пък да оставим късата с надеждата, че това е някаква си случайност и цената ще продължи надолу :-? :shock:
Аватар
speculus

Мнениеот NYSERookie » 06 Ное 2011, 21:01

speculus написа:Този път има известен смисъл, в това, което пишеш. Но да ти се е случвало при двойно дъно цената да се втурне надолу, да ти удари стопа, да направи тройно дъно и да хукне нагоре? :wink:

ми не :wink: ,
щото то си има определени критерии, които казват кога е двойно дъното и преди да бъдат изпълнени тези критерии, цената може да направи много неща, да пробие 'двойното дъно' , да направи тройно дъно / тук пък става ясно , че не си наясно (ша прощаваш за тафтологията ) , къде и как да го ева се слага стоп / :grin: :grin: :grin:

а това в курсива се случва на галфони дето търгуват пожелателно т.е. ИГРАЯТ това , което им се иска да бъде , а не това , което се случва в действителност :lol: :lol: :lol:
Аватар
NYSERookie

Мнениеот bokogega » 06 Ное 2011, 21:01

speculus написа:Не мога да отговоря на всички критикуващи. Просто нека всеки, който се интересува да посъзерцава малко графиките на различни периоди и се опита да мисли, вместо да назубря наизуст някакви постулати и догми как се търгувало.

Ето примерно техническият анализ и прайс екшъна твърдят, че по графиката и баровите конфигурации може да се предвиди бъдещото движение на цената

Та така...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Спекула те тука се издъни,кога ПА трийдърите са казвали,че с прайс екшано квото и да означава :grin: :grin: :grin: :grin: предсказват къде ша оди цената,да оди дето си ще,важното е да дава сигнали :lol: :lol: :lol: :lol: Ай наздраве
"Една от привилегиите на богатия е,че може да си позволи да бъде глупав по дълго време,отколкото бедния"
Аватар
bokogega

Бонус: 40 лв.
Благодарности: 16

ПредишнаСледваща

• Подобни теми
    Автор
    Отговори

Назад към FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА