За Бога, не ползвайте стоп лосс!

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.

Re: За Бога, не ползвайте стоп лосс!

Мнениеот speculus » 06 Ное 2011, 12:04

Ми именно де - непрекъснато кешираш позициите си, отваряш нови и накрая гледаш печалбата от тях да е по висока от загубата от останалите на минус.

fickata написа:Освен това като оставим настрана разните му фондове, банки и т.н, повечето големи индивидуални трейдъри на пазара са били или са така наречените скалпери :wink:
Аватар
speculus

Бонус: 32.5 лв.
Благодарности: 7

Мнениеот fickata » 06 Ное 2011, 12:26

speculus написа:Ми именно де - непрекъснато кешираш позициите си, отваряш нови и накрая гледаш печалбата от тях да е по висока от загубата от останалите на минус.

fickata написа:Освен това като оставим настрана разните му фондове, банки и т.н, повечето големи индивидуални трейдъри на пазара са били или са така наречените скалпери :wink:

Не точно , стратегията при хеджирането обикновено изключва стоп лос, а при скалпа не :wink:
Най-голямото престъпление е да се признаеш за виновен, за престъпление, което не си извършил.
Аватар
fickata

Мнениеот speculus » 06 Ное 2011, 12:50

Ех, фицка, фицка... :grin:

Питам се що ли всички така стръвно се нахвърлихте срещу идеята ми? :grin:

Ами ако е печеливша? :-?

fickata написа:
speculus написа:Ми именно де - непрекъснато кешираш позициите си, отваряш нови и накрая гледаш печалбата от тях да е по висока от загубата от останалите на минус.

Не точно , стратегията при хеджирането обикновено изключва стоп лос, а при скалпа не :wink:
Аватар
speculus

Мнениеот fickata » 06 Ное 2011, 12:58

speculus написа:Ех, фицка, фицка... :grin:

Не се нахвърляме :grin: Както ти казах и преди, ако е печеливша добре :wink: Но пак ти повтарям, че голяма част от индивидуалните успешни трейдъри на пазара не оставят позиция да върви на загуба, а обръщат нещата в своя полза. Какъв е смисъла да хеджирам, като мога да извлека полза и от късата и от дългата, което ще направи и хеджиращият, но с по-малък профит. А и ако минусовата му позиция се окаже от страната на дълъг тренд, то тогава всичко става много по-сложно :wink:
Най-голямото престъпление е да се признаеш за виновен, за престъпление, което не си извършил.
Аватар
fickata

Мнениеот speculus » 06 Ное 2011, 13:05

Фицка, не е сигурно, че ще извлечеш полза и от късата и от дългата позиция ако ползваш стоп лосс. Виж, ако хеджираш е в пъти по сигурно, ако все пак внимаваш с новите поръчки. ако минусовата позиция се окаже от страната на дълъг тренд, то ти си я хеджираш, пък когато тренда има корекция разхеджираш и после пак хеджираш от по ниско(високо). Пък и нищо не ти пречи да пускаш и добавки по тренда. В крайна сметка целта не е да затвориш всяка поръчка на плюс а общо да излезнеш на плюс.

Все пак отвори си една графика и отбележи зоните около върховете и дъната. Съпостави ги с всички останали зони - зони на рейндж и зони на тренд. Кои са повече?

fickata написа:

Не се нахвърляме :grin: Както ти казах и преди, ако е печеливша добре :wink: Но пак ти повтарям, че голяма част от индивидуалните успешни трейдъри на пазара не оставят позиция да върви на загуба, а обръщат нещата в своя полза. Какъв е смисъла да хеджирам, като мога да извлека полза и от късата и от дългата, което ще направи и хеджиращият, но с по-малък профит. А и ако минусовата му позиция се окаже от страната на дълъг тренд, то тогава всичко става много по-сложно :wink:
Аватар
speculus

Мнениеот тъпото копеле » 06 Ное 2011, 13:08

speculus написа:Питам се що ли всички така стръвно се нахвърлихте срещу идеята ми? :grin:

Щото всички са некадърници и като видят една брилянтна, гениална идея, която не е тяхна, не им остава нищо друго освен да я оплюят и отрекат от яд и завист.
Аватар
тъпото копеле

Бонус: 324 лв.
Благодарности: 23

Мнениеот speculus » 06 Ное 2011, 13:14

Благодаря, мнооого мерси :grin: :grin: :grin:

Идеята обаче не е моя. Моя е интерпретацията. С нежелание от моя страна трябва да поделя авторството със сума ти народ по света че и в този форум :grin:
И все пак, това е обща идея. Кой как и по какви начини и правила ще си я реализира е чисто личен въпрос и отговорност.

тъпото копеле написа:
speculus написа:Питам се що ли всички така стръвно се нахвърлихте срещу идеята ми? :grin:

Щото всички са некадърници и като видят една брилянтна, гениална идея, която не е тяхна, не им остава нищо друго освен да я оплюят и отрекат от яд и завист.
Аватар
speculus

Мнениеот NYSERookie » 06 Ное 2011, 13:36

така са си мислели и милионите други пишман тарикати преди тебе , надяващи се да измамят пазара. :lol: :lol: :lol:
даже не ми е интересно да се заяждам с тебе :shock:
ай със здраве и се обади кат напраиш пари с така наречената си система :lol: :lol: :lol:
Последна промяна NYSERookie на 06 Ное 2011, 13:38, променена общо 2 пъти
Аватар
NYSERookie

Мнениеот JDeel » 06 Ное 2011, 13:37

Ама speculus, то това не е толкова идея, колкото манипулация. Stop Loss, че и Take Profit не са нищо друго освен обратна равна позиция в същата валутна двойка, само че след тях не ти остават да висят някакви нереални вече позиции.

Ако щеш имай 2000 насрещни позиции, не се ли движат парите ти, то значи си вън от пазара, спрял си. И след като с това "разхеджиране" вече позволяваш на сметката ти да бъде движена от пазара, то не е ли същото като да отвориш чисто нова позиция след като досега не си имал?

А марджина веднъж започне ли да недостига... работата е вече оплескана.

Това да отвориш позиция, след 100 пипса да хеджираш, да изчакаш да се върне и да разхеджираш е същото като да отвориш позиция, след 100 пипса да я затвориш... и просто да изчакаш да се върне обратно. Първия вариант не е ли по-труден и объркващ?
Аватар
JDeel

Бонус: 26 лв.
Благодарности: 5

Мнениеот fickata » 06 Ное 2011, 13:58

За мен това не е професионален трейд, а нещо свързано с надеждата :wink: :grin: Успехи със стратегията :wink:
Прикачени файлове
Chart_EUR_USD_Daily_snapshot.png
Chart_EUR_USD_Daily_snapshot.png (29.4 KiB) Прегледано 700 пъти
Chart_EUR_USD_Daily_snapshot1.png
Chart_EUR_USD_Daily_snapshot1.png (36.66 KiB) Прегледано 700 пъти
Chart_EUR_USD_Daily_snapshot2.png
Chart_EUR_USD_Daily_snapshot2.png (44.97 KiB) Прегледано 700 пъти
Аватар
fickata

Мнениеот fickata » 06 Ное 2011, 14:00

тъпото копеле написа:

Да беееее :shock: За пръв път тук чухме за хеджиране :lol: :lol: :lol:
Аватар
fickata

Мнениеот nikoleta » 06 Ное 2011, 14:21

Поздрави на всички в този форум.
Идеи за овладяване на пазара има точно толкова,колкото са и участниците в него.Кои по-добри ,кои по-лоши,всички те са значими, когато баланса в края на годината е положителен,спрямо баланса от предходната година.Обърнете внимание,не казвам от предния ден или от предния месец,а от предходната година.Когато разглеждате пазара ПРОФЕСИОНАЛНО,като източник на доход,трябва да сте наясно,че за да подкрепите системата си ,трябва да покажете резултати ,поне на годишна база.Тогава никой няма да може да ви каже ,системата ти не работи.Какво се случва през годината ,като отваряне на позиции,затваряне на позиции,хеджиране или каквото още може да си импровизирате,трябва да се обсъжда, едва когато имаме фактически резултати иначе само си чешим езиците.
Тогава на черното ,няма как да кажем бяло.
Постарайте се да бъдете убедителни ,подкрепяйки твърденията си с резултати,моля!
Бъдете здрави
nikoleta

Бонус: 10 лв.
Благодарности: 4

Мнениеот soros » 06 Ное 2011, 14:28

speculus, поздрави.

"За Бога, не ползвайте стоп лосс!". Лично аз ще пропусна да се възползвам от "съвета" ти. За другите, не знам, тяхна си работа. Ако пък на теб хеджирането ти носи успехи, ползвай си го. Не ми се влиза в подробности и да пиша неща, които съм писал вече. Ще спомена само, че преди време и на мен ми се е случвало да го ползвам(не толкова рядко). Имал съм и добри, и не толкова добри хеджирания. Чисто математически това "упражнение" винаги води до загуба, затова лично за мен е безсмислено да го правя, затова и спрях.
Авторът не препоръчва извършването на спекулативни действия, в съответствие с прогнозите направени в тази публикация и не носи отговорност.
Аватар
soros

Мнениеот fickata » 06 Ное 2011, 14:31

Здравей Николета :give_rose: Разбира се, че е важно баланса в края на годината да е положителен, но това е сравнително лесно с 2 плъзгащи средни на дневна графика и с 4-5 сделки годишно. :wink: Но от съществено значение е, дали годишният ти положителен баланс ще е 5 000 или 50 000 :wink: Аз живея в Западна Европа, където можеш да си намериш прилична работа за 20-25 000 на година. Та къде е логиката да се занимавам с търговия, ако доходът ми ще е по-малък или равен на този, който бих постигнал и с чиракуване :-?
Поздрави :wink: :grin:
Аватар
fickata

Мнениеот alphaomega » 06 Ное 2011, 16:12

Не не неееее :lol: :lol: тая тема няма нужда от сериозен коментар!
Аватар
alphaomega

Бонус: 6 лв.
Благодарности: 1

Мнениеот greedforsuccess » 06 Ное 2011, 16:54

fickata написа:Здравей Николета :give_rose:

Не не, без А-то е накрая :lol:
Ама мошенник се прави и подвежда :grin:
Още не съм разбрал идеята на това нещо :-?
The illusion has become real, and the more real it becomes, the more desperately they want it. Capitalism at it's finest.
Аватар
greedforsuccess

Бонус: 7.5 лв.
Благодарности: 3

Мнениеот fickata » 06 Ное 2011, 17:08

greedforsuccess написа:
fickata написа:Здравей Николета :give_rose:

Не не, без А-то е накрая :lol:
Ама мошенник се прави и подвежда :grin:
Още не съм разбрал идеята на това нещо :-?

Аман бре, аз спирам с либофта в нета :evil: :evil: :evil: :evil: То биуа шизофрениа, ама тва вече кърти :evil: :evil: :evil:
Аватар
fickata

Мнениеот speculus » 06 Ное 2011, 17:11

Не мога да отговоря на всички критикуващи. Просто нека всеки, който се интересува да посъзерцава малко графиките на различни периоди и се опита да мисли, вместо да назубря наизуст някакви постулати и догми как се търгувало.

Ето примерно техническият анализ и прайс екшъна твърдят, че по графиката и баровите конфигурации може да се предвиди бъдещото движение на цената, защото те са индикатор за масовата психология, нагласи и пазарно поведение на участниците в пазара.

Моля, погледнете долната картинка.

Изображение

Мислите ли, че всяка от валутните двойки представлява отделен, изолиран пазар?
Ако в даден момент някакъв фонд купи много USD за GBP, това не би ли повлияло и EURUSD? Не би ли повлияло всъщност всички доларови и паундови кросове, пък и не само тях? И тъй като никоя от търгуваните двойки според приложената графика не доминира тотално като обем спрямо останалите, (EURUSD е само 28% от форекс търговията), то може ли да разглеждаме отделната графика като графично представяне на някакви психологически фактори касаещи конкретния пазар, отделна валутна двойка. Естествено, говоря за ситуации, когато нямаме значими новини.

Навремето си направих програмка, случаен генератор на стойности, който образуваше графика. От случайността зависеше дали следващата стойност ще се увеличи или намалее спрямо предходната и с какъв фактор.

Графиката твърде много наподобяваше форексовата... имаше си и зони на опора и съпротива, и рейнджове, и трендове, двойни върхове и дъна...

Изображение

Та така...
Аватар
speculus

Мнениеот NYSERookie » 06 Ное 2011, 17:15

ми кажи , че си програмист бре :evil: :evil: :evil: кво занимаваш с глупости истинските търговци? :lol: :lol: :lol:
Аватар
NYSERookie

Мнениеот fickata » 06 Ное 2011, 17:19

speculus написа:Не мога да отговоря на всички критикуващи. Просто нека всеки, който се интересува да посъзерцава малко графиките на различни периоди и се опита да мисли, вместо да назубря наизуст някакви постулати и догми как се търгувало.

Ето примерно техническият анализ и прайс екшъна твърдят, че по графиката и баровите конфигурации може да се предвиди бъдещото движение на цената, защото те са индикатор за масовата психология, нагласи и пазарно поведение на участниците в пазара.

Моля, погледнете долната картинка.

Изображение

Мислите ли, че всяка от валутните двойки представлява отделен, изолиран пазар?
Ако в даден момент някакъв фонд купи много USD за GBP, това не би ли повлияло и EURUSD? Не би ли повлияло всъщност всички доларови и паундови кросове, пък и не само тях? И тъй като никоя от търгуваните двойки според приложената графика не доминира тотално като обем спрямо останалите, (EURUSD е само 28% от форекс търговията), то може ли да разглеждаме отделната графика като графично представяне на някакви психологически фактори касаещи конкретния пазар, отделна валутна двойка. Естествено, говоря за ситуации, когато нямаме значими новини.

Навремето си направих програмка, случаен генератор на стойности, който образуваше графика. От случайността зависеше дали следващата стойност ще се увеличи или намалее спрямо предходната и с какъв фактор.

Графиката твърде много наподобяваше форексовата... имаше си и зони на опора и съпротива, и рейнджове, и трендове, двойни върхове и дъна...

Изображение

Та така...

Що ли се сетих за един друг форумец, който от доста време не пише, поне с ника, с който е известен де :-? :-? :-?
Аватар
fickata

ПредишнаСледваща

• Подобни теми
    Автор
    Отговори

Назад към FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА