За Бога, не ползвайте стоп лосс!

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.

Re: За Бога, не ползвайте стоп лосс!

Мнениеот S.Zhelev » 07 Ное 2011, 18:15

Georgihh написа:Естествено никога не се отпускаи и играи Левъридж максимум 1-4.

Поздравления за това решение.
Вземи forex бонус за участие във форума
Oбида или подигравка се наказва с бан. Всеки, който отговори на обида с обида също ще бъде баннат.
Аватар
S.Zhelev

Бонус: 175.5 лв.
Благодарности: 2

Мнениеот speculus » 07 Ное 2011, 18:19

Georgihh написа:Прави си парите и не слушай другите. 50000$ и да вадиш 5000-6000$ на година е супер бизнес. Аз точно така играя и съм много доволен. Естествено никога не се отпускаи и играи Левъридж максимум 1-4.

Не беше ли ти този, който искаше да си прави акаунт при instaforex, щото давали ливъридж 1:1000? :-?
Аватар
speculus

Бонус: 32.5 лв.
Благодарности: 7

Мнениеот Georgihh » 07 Ное 2011, 18:22

speculus написа:
Georgihh написа:Прави си парите и не слушай другите. 50000$ и да вадиш 5000-6000$ на година е супер бизнес. Аз точно така играя и съм много доволен. Естествено никога не се отпускаи и играи Левъридж максимум 1-4.

10 % на година не е правене на пари, а нещо като депозит :grin:

Остани си доволен :grin:

С тая разлика ,че тия 10% могат да се направят след няколко месеца и така годишния процент може да стане към 30-40%.

:grin: :grin:
Georgihh

Бонус: 47.5 лв.
Благодарности: 14

Мнениеот speculus » 07 Ное 2011, 18:25

Около 3 хиляди лева на месец идва някъде.
Ми щом те устройва, търгувай си по този начин, живеем в свободна страна. Все пак :)

Georgihh написа:
speculus написа:

С тая разлика ,че тия 10% могат да се направят след няколко месеца и така годишния процент може да стане към 30-40%.

Аватар
speculus

Мнениеот fickata » 07 Ное 2011, 18:27

speculus написа:

Не беше ли ти този, който искаше да си прави акаунт при instaforex, щото давали ливъридж 1:1000? :-?

Не беше той, аз бях :grin:
Най-голямото престъпление е да се признаеш за виновен, за престъпление, което не си извършил.
Аватар
fickata

Мнениеот speculus » 07 Ное 2011, 18:28

Фицка...

Абе ти къде се буташ бе??? :grin:

fickata написа:Не беше той, аз бях :grin:
Аватар
speculus

Мнениеот Georgihh » 07 Ное 2011, 18:40

speculus написа:Около 3 хиляди лева на месец идва някъде.
Ми щом те устройва, търгувай си по този начин, живеем в свободна страна. Все пак :)

Georgihh написа:
speculus написа:

Между другото аз днес си изпълних годишния план( от злато и франк). чаках почти месец ,но съм доволен. :grin: :grin: :grin:
Georgihh

Мнениеот speculus » 07 Ное 2011, 18:43

Поздравления тогава. И за търпението :wink:

Georgihh написа:
Между другото аз днес си изпълних годишния план( от злато и франк). чаках почти месец ,но съм доволен. :grin: :grin: :grin:
Аватар
speculus

Мнениеот fickata » 07 Ное 2011, 18:47

Georgihh написа:

Честито :wink: :grin: , ама БАХ МАААА му :shock: :shock: :shock:
Най-голямото престъпление е да се признаеш за виновен, за престъпление, което не си извършил.
Аватар
fickata

Мнениеот fickata » 07 Ное 2011, 18:48

Аве Спекулус, ти с твойта търговия също трябва да имаш волски нерви :-? :grin: :grin:
Аватар
fickata

Мнениеот speculus » 07 Ное 2011, 18:55

Към 200 те пипса до обяд добавих още 100. С малък риск.
Вярно, сега се уча, тествам, адаптирам се емоционално към играта с истински пари, затова печалбата в пари не е така впечатляваща като пипсовете. Но като добия увереност и опит ще налея още капитал.

И да, имам волски нерви, когато се налага :wink:

fickata написа:Аве Спекулус, ти с твойта търговия също трябва да имаш волски нерви :-? :grin: :grin:
Аватар
speculus

Мнениеот StoneHeart » 07 Ное 2011, 19:07

Така като гледам, тук всеки приказва,
... и никой нищо не показва.
Ето ви пример за една полу-автоматична система,
( някой неща не съм автоматизирал )
БЕЗ СТОПОВЕ, по която работя в момента.Изображение
https://www.myfxbook.com/portfolio/shuttle/188185
За сега е далеч от 100% месечно, но 10% вече ги мина.
Между другото, забележете PIPs<<0.0 :-?
Аватар
StoneHeart

Бонус: 226.5 лв.
Благодарности: 51

Мнениеот Georgihh » 07 Ное 2011, 19:14

[quote="speculus"]Към 200 те пипса до обяд добавих още 100. С малък риск.
Вярно, сега се уча, тествам, адаптирам се емоционално към играта с истински пари, затова печалбата в пари не е така впечатляваща като пипсовете. Но като добия увереност и опит ще налея още капитал.

И да, имам волски нерви, когато се налага :wink:

Почването с печалба е много опасно, имаи го впредвид и не се отпускай с наливането.
Georgihh

Мнениеот fickata » 07 Ное 2011, 19:17

StoneHeart написа:Така като гледам, тук всеки приказва,

Много е висок ДД. Явно може да я поизпипаш още.
Аватар
fickata

Мнениеот speculus » 07 Ное 2011, 19:41

Здравей StoneHeart!

Радвам се, че се включи в тази тема с такъв достоен аргумент! Поздравления!
Ще ми се и аз да мога да се похваля с някакво извлечение след известно време, но то ще си покаже.
Още навремето започнах да следя с интерес твоята тема Многовалутни системи, когато изобщо не разбирах от MQL но наскоро реших да я прегледам отново.
Имам един въпрос, надявам се да получа отговор.
Там ти си описал добре как изчисляваш общия риск и общия обем за множество от поръчки, но по схемата която си описал, при единична сделка рискът не е равен на обема.

Ако имаме +EUR-USD 1 лот, то общия размер на позицията е 1 лот а рискът за всяка валута е 1 лот за EUR и -1 лот за USD. За да изчислиш общия риск за системата от поръчки ти събираш абсолютните стойности на риска и получаваме общ обем 1 лот, но общ риск 2 лота!

Ето твоето обяснение:

Представете си че имате следната позиция :
BUY/SELL=VOLUME*PRICE
+ EUR - USD = 0.08 * 1.3141
- EUR + YPJ = 0.06 * 109.52
+ USD - JPY = 0.05 * 83.12
Въпросът е какъв сумарен риск имаме , за всяка валута ?
Най-очевидно е за EUR = 0.08 - 0.06 = + 0.020
Знака "+" означава "купени" , "-" продадени".
За да е всичко е една и съща "мерна единица" трябва да преизчислим обема ( на третия ред ) от USD в EUR : 0.05 / 1.3141 ~= 0.038
И така :
Риск в USD = + 0.038 - 0.08 = - 0.042
Риск в JPY = + 0.06 - 0.038 = + 0.022
Не знам дали схванахте идеята, но има още малко смятане.
Общия обем на позицията е : 0.08 + 0.06 + 0.05 = 0.19
А общия риск е : 0.020 + 0.042 + 0.022 = 0.084
Идеята на много валутните системи трябва да е риск < обем ( 0.084 < 0.19 )

Според мен общия риск трябва да се дели на две, тъй като за една валутна двойка изчисляваме риска за всяка от валутите.

Извинявам се, ако нещо не съм разбрал!

StoneHeart написа:Така като гледам, тук всеки приказва,
Последна промяна speculus на 07 Ное 2011, 20:39, променена общо 2 пъти
Аватар
speculus

Мнениеот bokogega » 07 Ное 2011, 20:36

Марио Димитров написа:
greedforsuccess написа: Щом има някаква цена, на някакъв продукт тя е реална и ако има кой да купи ще бъде купен, ако не дадената цена ще спадне или продукта ще остане незакупен, но всичко което се вижда е реално. Дали отговаря на стойността си няма значение.
Същата работа като млечните продукти, едно сирене може да струва и 6лв и 16лв и 26лв а се прави от едно и също мляко. Дали цената на това от 26 е оправдана няма значение. Има значение че струва 26 и има ахмаци, които дават 26лв :grin: Затова и тази цена продължава да е актуална.

Това е така наречения пазарен механизъм-една стока струва толкова,колкото заплатиш за нея-та кой мърда котировките(една друга тема-обяснявах-но нямаше кой да чуе)Който предложи по висока цена=>Не кой (с колко) е влязъл на пазара=>кой какво предлага за да влезе на пазара-това е реалната цена.Далече от темата-заглавието и.
Сори за спама.

Не винаги е така,в противен случай няма да има печалба и загуба :grin: :grin: :grin:
"Една от привилегиите на богатия е,че може да си позволи да бъде глупав по дълго време,отколкото бедния"
Аватар
bokogega

Бонус: 40 лв.
Благодарности: 16

Мнениеот StoneHeart » 08 Ное 2011, 03:34

speculus написа:Здравей StoneHeart!

Имам един въпрос, надявам се да получа отговор.
Там ти си описал добре как изчисляваш общия риск и общия обем за множество от поръчки, но по схемата която си описал, при единична сделка рискът не е равен на обема.
Ако имаме +EUR-USD 1 лот, то общия размер на позицията е 1 лот а рискът за всяка валута е 1 лот за EUR и -1 лот за USD. За да изчислиш общия риск за системата от поръчки ти събираш абсолютните стойности на риска и получаваме общ обем 1 лот, но общ риск 2 лота!
....
Според мен общия риск трябва да се дели на две, тъй като за една валутна двойка изчисляваме риска за всяка от валутите.
Извинявам се, ако нещо не съм разбрал!

Когато имаш една сделка : BUY(валута1) SELL(валута2) , на практика имаш два риска : валута1 и валута2. Представи си , че си позиция BUY , и по някаква причина , едновременно , валута1 поевтинява, а валута2 поскъпва.
Схващаш ли ? Това е оценка на риска, а не на финансовия резултат от сделката. В цитата по-горе е даден пример, когато риска е по-малък от обема, това е пример за риск по-голям от обема.
Аватар
StoneHeart

Бонус: 226.5 лв.
Благодарности: 51

Мнениеот S.Zhelev » 08 Ное 2011, 18:20

greedforsuccess написа:
S.Zhelev написа:Може би можеш да приложиш собствен стейтмънт в подрепа на думите си :smile:

Аз имам от 120 на 4700, на милион и милиард нямам. Но Момчев миналата година или тази в началото беше споменал, че мисли да направи такъв експеримент. Наистина не виждам проблем това да се направи.
Аз не мога защото успеваемоста ми е много ниска и правя и много малко сделки, но това е при мен. При успешен търговец с висока успеваемост си е повече от възможно.

Това съм го пропуснал вчера. Подравления, добър резултат. Със или без чийтинг си го постигнал?
Вземи forex бонус за участие във форума
Oбида или подигравка се наказва с бан. Всеки, който отговори на обида с обида също ще бъде баннат.
Аватар
S.Zhelev

Бонус: 175.5 лв.
Благодарности: 2

Мнениеот greedforsuccess » 08 Ное 2011, 18:33

S.Zhelev написа:Това съм го пропуснал вчера. Подравления, добър резултат. Със или без чийтинг си го постигнал?

Показвал съм го. На максимум ливъридж през почти цялото време.
Сега съм замислил друга схема :grin: Която според мнозинството не можела да стане, а аз не виждам никакви ограничения :grin:
Фицка ако си започнал твоята кажи как върви или да обсъдим нещо.

Т.е. обади се, че имам да те питам да те питам по ММ-а въпрос.
The illusion has become real, and the more real it becomes, the more desperately they want it. Capitalism at it's finest.
Аватар
greedforsuccess

Бонус: 7.5 лв.
Благодарности: 3

Мнениеот momchev » 08 Ное 2011, 19:05

МНого зависи от състоянието на пазара. Аз съм качвал 3 пъти 100$ на 10 000$ , но тогава бяхме в хубави изразени трендове и беше доста по-лесно. Просто влизаш и добавяш по тренда без да затваряш позиции.

Има си психологическа бариера поне при мене ..с нарастване на номиналната стойност на сметката ми става по-трудно да изчаквам суинговете като гледам хубавия профит :roll:
Аватар
momchev

Бонус: 103.5 лв.
Благодарности: 40

ПредишнаСледваща

• Подобни теми
    Автор
    Отговори

Назад към FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА