За Бога, не ползвайте стоп лосс!

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.

Re: За Бога, не ползвайте стоп лосс!

Мнениеот S.Zhelev » 07 Ное 2011, 13:35

speculus написа: Тук съм да споделям идеи и ще се радвам на конструктивна критика, но критика от рода на "Ааааа, Ууууу, така за 2 години ще направиш 16 милиарда, слез на земята" не намирам за конструктивна. Ако можеш да ми кажеш ЗАЩО според теб няма да мога да увеличавам капитала си с посочения от мен процент ще ти бъда благодарен. Но освен възклицания и крайни примери друго засега не съм прочел.

Точно там е проблемът, че нито примерите, нито реакциите са крайни. Особено пък примерите са просто математика, без пристрастие.

Казах ти защо не можеш да увеличаваш сметката със 100% на месец - защото така ще поемаш твърде голям риск и не след дълго ще фалираш. Дали ще е в първия или в петия месец не знам, не мога да ти кажа. Риска обаче винаги е правопропорционален на доходността, а 100% средномесечна доходност както всички ти казаха е просто мечта.

Виж примерно Манов за който вече ти споменах - как се е представил миналата година в конкурса на Metaquotes и как се е представил тази година. Знаеш ли защо - защото при демо конкурсите всеки се изкушава да вдигне риска. Така де, ако загубиш, не губиш нищо, ако успееш, печелиш награда.
Вземи forex бонус за участие във форума
Oбида или подигравка се наказва с бан. Всеки, който отговори на обида с обида също ще бъде баннат.
Аватар
S.Zhelev

Бонус: 175.5 лв.
Благодарности: 2

Мнениеот S.Zhelev » 07 Ное 2011, 13:37

speculus написа:Не искам да споря излишно. Струва ми се че нарочно хиперболизираш това, които искам да кажа и даваш крайни, хипертрофирали примери, за да го направиш да изглежда нелепо. О.К.

Искал си да кажеш хиперболични, хипертрофирали е различно :smile:
Oбида или подигравка се наказва с бан. Всеки, който отговори на обида с обида също ще бъде баннат.
Аватар
S.Zhelev

Мнениеот greedforsuccess » 07 Ное 2011, 13:44

fickata написа:
speculus написа:Аз пък от снощи насам имам печалба от 20 долара. Обаче стандартният обем на поръчка ми е 0.01 лот, тъй като акаунта ми е много малък, като за начало.

Смятай колко пипса са това фицка.

Бях силен по история и география :wink: :grin: :grin: :grin: Слушай спекулус, в началото и аз се водех от интернет съвети : Не гледайте колко $ печелите, а колко пипа :!: Ала-бала :lol: баш си е важно с колко $ се увеличава сметката, щото като ида в супермаркета, Хосе касапина въобще си няма на идея що е туй пип :wink: :grin: :grin: :grin:

И това е така, но на Хосе касапина ако му кажеш с какви пари търгуваш и какви пари можеш да загубиш само при един стоп лос и свят ще му се завие, щото той тея пари ги изкарва за дни или седмици. Представите са коренно различни.
The illusion has become real, and the more real it becomes, the more desperately they want it. Capitalism at it's finest.
Аватар
greedforsuccess

Бонус: 7.5 лв.
Благодарности: 3

Мнениеот speculus » 07 Ное 2011, 13:51

Нарочно използвах "хипертрофирали" за постигане на по голяма изразност, макар и да не е стилистично оправдано :grin:

S.Zhelev написа:
speculus написа:Не искам да споря излишно. Струва ми се че нарочно хиперболизираш това, които искам да кажа и даваш крайни, хипертрофирали примери, за да го направиш да изглежда нелепо. О.К.

Искал си да кажеш хиперболични, хипертрофирали е различно :smile:
Аватар
speculus

Бонус: 32.5 лв.
Благодарности: 7

Мнениеот me4a_kryv » 07 Ное 2011, 13:56

speculus написа:Ако погледнем която и да е графика, ще ни направи впечатление едно - в огромното мнозинство от случаите цената се връща на нивата, през които е минала.
...
Тогава загубата е една и съща, но при стоп лосса е завинаги, а при хеджирането може да е само временна.

Не съм прочел цялата лакърдия щот няма смисъл изглежда нямаш много прочетено из форумите ако си мислиш че си открил Америка, не неси.
п.п.
Хеджиране на позиция = на стоп лос (само между другото ти го подхвърлям за домашна работа)
Когато разумът се намеси интуицията отлита.
Аватар
me4a_kryv

Бонус: 19 лв.

Мнениеот speculus » 07 Ное 2011, 13:58

Това, което пишеш за участието на Манов и експертите му в състезанията си е така - вдига се нивото на риска и всъщност състезанието става една лотария.

Но може да се печели често и с умерен риск, нали? На базата на характеристиките на ценовите движения.

80% рейндж и 20% тренд, нали така?

S.Zhelev написа:
speculus написа: Тук съм да споделям идеи и ще се радвам на конструктивна критика, но критика от рода на "Ааааа, Ууууу, така за 2 години ще направиш 16 милиарда, слез на земята" не намирам за конструктивна. Ако можеш да ми кажеш ЗАЩО според теб няма да мога да увеличавам капитала си с посочения от мен процент ще ти бъда благодарен. Но освен възклицания и крайни примери друго засега не съм прочел.

Точно там е проблемът, че нито примерите, нито реакциите са крайни. Особено пък примерите са просто математика, без пристрастие.

Казах ти защо не можеш да увеличаваш сметката със 100% на месец - защото така ще поемаш твърде голям риск и не след дълго ще фалираш. Дали ще е в първия или в петия месец не знам, не мога да ти кажа. Риска обаче винаги е правопропорционален на доходността, а 100% средномесечна доходност както всички ти казаха е просто мечта.

Виж примерно Манов за който вече ти споменах - как се е представил миналата година в конкурса на Metaquotes и как се е представил тази година. Знаеш ли защо - защото при демо конкурсите всеки се изкушава да вдигне риска. Така де, ако загубиш, не губиш нищо, ако успееш, печелиш награда.
Аватар
speculus

Мнениеот speculus » 07 Ное 2011, 14:04

Домашното съм си го направил, благодаря.
В момента имам система от поръчки - buy ордери EURUSD, sell ордери GBPUSD, sell ордери EURGBP, всички през 30 USD пипса. Чат пат затварям някой ордер ръчно на печалба и го пускам отново като чакащ.

При рейндж екуитито бавно нараства. При силен импулс загубата от акумулираните нива срещу цената се компенсира от акумулираните нива в посока на цената на корелиращата двойка. След силен импулс обикновено следва корекция и поносимата загуба се обръща в печалба. Естествено нивата в един момент свършват, за да не продължава негативната тенденция.

Това как да го направя със стоп лосс?

me4a_kryv написа:
speculus написа:Ако погледнем която и да е графика, ще ни направи впечатление едно - в огромното мнозинство от случаите цената се връща на нивата, през които е минала.
...
Тогава загубата е една и съща, но при стоп лосса е завинаги, а при хеджирането може да е само временна.

Не съм прочел цялата лакърдия щот няма смисъл изглежда нямаш много прочетено из форумите ако си мислиш че си открил Америка, не неси.
п.п.
Хеджиране на позиция = на стоп лос (само между другото ти го подхвърлям за домашна работа)
Аватар
speculus

Мнениеот me4a_kryv » 07 Ное 2011, 14:11

speculus написа:...

Ами както го правят по книжките :-?
Давам ти седмица може ако имаш късмет месец (ама трудно) дано не проиграеш реални пари
Аватар
me4a_kryv

Мнениеот speculus » 07 Ное 2011, 14:17

По нагоре обяснявах каква е разликата между хеджиране и стоп лосс, погледни в "лакърдиите". Разликата е предимно стратегическа и психологическа.

И да проиграя някакви пари, поне ще съм си научил урока за тях, нали?
В крайна сметка да, времето ще покаже.

me4a_kryv написа:
speculus написа:...

Ами както го правят по книжките :-?
Давам ти седмица може ако имаш късмет месец (ама трудно) дано не проиграеш реални пари
Аватар
speculus

Мнениеот me4a_kryv » 07 Ное 2011, 14:23

И аз бях дървен философ проиграх около 2000$ сега си утрояавам по 100-200$ по стари и изтъркани системи със стоп лосове и се случва да изтеглям по нещо, не е често и не става за преживяване (не стига дори за бира)но поне съм плюсово в играта
Аватар
me4a_kryv

Мнениеот speculus » 07 Ное 2011, 14:29

Добре де, всеки си търгува както си знае.

me4a_kryv написа:И аз бях дървен философ проиграх около 2000$ сега си утрояавам по 100-200$ по стари и изтъркани системи със стоп лосове и се случва да изтеглям по нещо, не е често и не става за преживяване (не стига дори за бира)но поне съм плюсово в играта
Аватар
speculus

Мнениеот S.Zhelev » 07 Ное 2011, 15:10

speculus написа:80% рейндж и 20% тренд, нали така?

Това е често срещано твърдение, в чиято правота не съм убеден, а и не мисля, че има голямо значение. Ще ти дам пак един пример, за който ти ще кажеш че е екстремен, а аз ще кажа, че е 100% реален:

На 6 септември EUR/CHF направи 10 фигури движение за 30 минути. Какво значени има, че стоим в рейнджа 30 дни след това? Т.е. не е важна само времевата продължителност на тренд/рейндж.

Това обаче са празни приказки. На мен примерно ми е по-интересно как се представя експерта ти за последните 4 години седмица по седмица. Ще ти кажа защо:

Аз не се съмнявам, че ще има фалити, щом гониш 100% месечна доходост. Въпроса е можеш ли да постигнеш достатъчно голяма доходност през благоприятните периоди, която да компенсира фалитите?
Аватар
S.Zhelev

Мнениеот speculus » 07 Ное 2011, 15:29

Твърдението може да се подкрепи статистически, чрез анализ на минали периоди. Снощи споменах, че съм програмирал индикатор, който брои барове, застъпвания, групи от барове, единични барове, сравнява бодита и опашки и т.н.
Та този индикатор изкарва някакви съотношения, които при достатъчно голяма извадка са сходни, независимо от вида и периода на графиката.

Да, цената е по често в рейндж.

Относно примера с CHF, който даваш. Ако си се застраховал срещу подобно движение, било то с чакащи обратни поръчки или такива в CHF крос не разбирам какъв е проблема?

За доходността, казах че това ми е цел, но не на всяка цена. Т.е. не на цената на прекалено висок риск. Затова още не съм се спрял на определена система, а в момента я оформям.

S.Zhelev написа:

Това е често срещано твърдение, в чиято правота не съм убеден, а и не мисля, че има голямо значение. Ще ти дам пак един пример, за който ти ще кажеш че е екстремен, а аз ще кажа, че е 100% реален:

На 6 септември EUR/CHF направи 10 фигури движение за 30 минути. Какво значени има, че стоим в рейнджа 30 дни след това? Т.е. не е важна само времевата продължителност на тренд/рейндж.

Това обаче са празни приказки. На мен примерно ми е по-интересно как се представя експерта ти за последните 4 години седмица по седмица. Ще ти кажа защо:

Аз не се съмнявам, че ще има фалити, щом гониш 100% месечна доходост. Въпроса е можеш ли да постигнеш достатъчно голяма доходност през благоприятните периоди, която да компенсира фалитите?
Аватар
speculus

Мнениеот me4a_kryv » 07 Ное 2011, 17:08

S.Zhelev написа:...

...

Че то да не е един случай аз как съм се парил ...мане-мане, като си мислех че пазара прави шиш и ръЪъгай срещу вятъра ръъъъгай кат луд най-голямото ми извръщение (преди години беше) над 600$ за броени минути Е/$ тогава направи 6-7 фигури и продължи нагоре без грам откат а и да беше направило 1-2 фигури откат нямаше да има файда защото ръгах през 50 пипса по старата изптана клетъчна система.
Ай наздраве :drinks: :drinks: и не забравяйте да цъкате там са парите :gamer:
Аватар
me4a_kryv

Мнениеот nikoleta » 07 Ное 2011, 17:36

fickata написа:
nikoleta написа:
Когато правиш 20000-25000 на година работейки,не инвестираш финансов капитал,за да очакваш финансов девидент.
Ако от тези пари накрая на годината ти остане нещо ,имаш възможноста да ги депозираш и да чакаш лихва или да пробваш на форекс ,примерно.За да пробваш на форекс,значи очакваш по-добра реализация от капитала си ,отколото лихвата в банката.Извод:Форекса е за пари които нямат приложение на друго място,с цел печалба,по-висока от лихвата в банката.

Те това направо ме застреля :shock: :shock: :shock: Тоест отваряйки сметка с 50 000 означава, че тези пари могат да ни донесат доходност по-висока от банковата лихва, единствено търгувайки с тях на пазара :-? :shock: Че с тез 50 000 знаеш ли колко още бизнеси можеш да започнеш, които ще ти носят печалба по-висока от лихвата в банката :grin: Форекс е бизнес като всеки друг. Инвестираш и работейки за себе си печелиш или губиш :grin:

Предложи ми бизнес-план за усвояване и разработване на 50 000 и ще ти дам.
Много ми е интересно ,колко бизнеси или планове ще ми предложиш?
Имаш реална алтернатива за инвестиране,ДЕЙСТВАЙ!
nikoleta

Бонус: 10 лв.
Благодарности: 4

Мнениеот Georgihh » 07 Ное 2011, 17:50

nikoleta написа:
fickata написа:
nikoleta написа:
Когато правиш 20000-25000 на година работейки,не инвестираш финансов капитал,за да очакваш финансов девидент.
Ако от тези пари накрая на годината ти остане нещо ,имаш възможноста да ги депозираш и да чакаш лихва или да пробваш на форекс ,примерно.За да пробваш на форекс,значи очакваш по-добра реализация от капитала си ,отколото лихвата в банката.Извод:Форекса е за пари които нямат приложение на друго място,с цел печалба,по-висока от лихвата в банката.

Те това направо ме застреля :shock: :shock: :shock: Тоест отваряйки сметка с 50 000 означава, че тези пари могат да ни донесат доходност по-висока от банковата лихва, единствено търгувайки с тях на пазара :-? :shock: Че с тез 50 000 знаеш ли колко още бизнеси можеш да започнеш, които ще ти носят печалба по-висока от лихвата в банката :grin: Форекс е бизнес като всеки друг. Инвестираш и работейки за себе си печелиш или губиш :grin:

Прави си парите и не слушай другите. 50000$ и да вадиш 5000-6000$ на година е супер бизнес. Аз точно така играя и съм много доволен. Естествено никога не се отпускаи и играи Левъридж максимум 1-4.
Georgihh

Бонус: 47.5 лв.
Благодарности: 14

Мнениеот fickata » 07 Ное 2011, 18:01

nikoleta написа:

Другарко или другарю бизнесмен, аре да са успокоиш малко :shock: :wink: :grin: :grin: :grin: Имах един преподавател, той ги ръсеше такива :lol: :lol: Не се вживявай в ролята на Тръмп :wink: :grin: Аз моето поприще съм го открил, така че не търся нищо, дори и спонсорство :grin: А моа ти подхвърля една идея как за седмица тез 50 000 могат да станат 150 000, ама ше попаднем в полезрението на правораздаващите органи :wink: :lol: :lol: :lol:
Най-голямото престъпление е да се признаеш за виновен, за престъпление, което не си извършил.
Аватар
fickata

Мнениеот fickata » 07 Ное 2011, 18:02

Georgihh написа:
Прави си парите и не слушай другите. 50000$ и да вадиш 5000-6000$ на година е супер бизнес. Аз точно така играя и съм много доволен. Естествено никога не се отпускаи и играи Левъридж максимум 1-4.

Благодаря Георги :wink: :grin: :grin: :grin:
Най-голямото престъпление е да се признаеш за виновен, за престъпление, което не си извършил.
Аватар
fickata

Мнениеот speculus » 07 Ное 2011, 18:04

Georgihh написа:Прави си парите и не слушай другите. 50000$ и да вадиш 5000-6000$ на година е супер бизнес. Аз точно така играя и съм много доволен. Естествено никога не се отпускаи и играи Левъридж максимум 1-4.

10 % на година не е правене на пари, а нещо като депозит :grin:

Остани си доволен :grin:
Аватар
speculus

Мнениеот Georgihh » 07 Ное 2011, 18:09

S.Zhelev написа:

Да не забравяме, че швейцарците почнаха да намекват за интервенция месец преди това. Така,че това е в рамките на нормалното.
Естествено го направиха точно когато им изнасяше, но нали за това е Форекс
Georgihh

Бонус: 47.5 лв.
Благодарности: 14

ПредишнаСледваща

• Подобни теми
    Автор
    Отговори

Назад към FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА