Избор на forex брокер

Имате въпроси за български и чужди forex брокери? Смятате, че брокерът ви е бил некоректен спрямо вас? Питайте!

Re: Избор на forex брокер

Мнениеот P_A_P » 23 Ное 2013, 16:55

Georgi написа:
StoneHeart написа:Но РЕЗУЛТАТА от търговията НЕ СЕ ГУБИ.
Все пак, ТОЧНО ТОВА Е РЕАЛИЗИРАНИЯ ДОХОД.[attachment=0]IFX-

Резултата от търговията е изтеглената печалба. Всичко останало е оборотен капитал.
:-?

Аз пък знам, че към 31 декември на предходната година се засича акаунта и според това дали си на плюс се води реализиран доход и се дължи ДОД. Не случайно брокера ти издава служебна бележка, но е възможно и да има някакъв вариант за приемането на печалбата като „оборотен к-л“
Happy People Make Wonders
Аватар
P_A_P

Бонус: 8 лв.
Благодарности: 3

Мнениеот Georgi » 23 Ное 2013, 17:09

P_A_P написа:Аз пък знам, че към 31 декември на предходната година се засича акаунта и според това дали си на плюс се води реализиран доход и се дължи ДОД. Не случайно брокера ти издава служебна бележка, но е възможно и да има някакъв вариант за приемането на печалбата като „оборотен к-л“

Може да ти даде бележка колко си изтеглил. Инак тези, дето са ти по сметката, какво общо имат. Все едно магазинче и парите дето са в стоката по рафтовете. Това ти е работен капитал.
:shock:
Аватар
Georgi

Бонус: 198 лв.
Благодарности: 44

Мнениеот P_A_P » 23 Ное 2013, 17:16

Най-вероятно си прав, аз търгувам от около 2 години и все не мога да изкоча на плюс и никога не съм подавал данъчна декларация или плащал данък
Аватар
P_A_P

Мнениеот Georgi » 23 Ное 2013, 17:25

P_A_P написа:Най-вероятно си прав, аз търгувам от около 2 години и все не мога да изкоча на плюс и никога не съм подавал данъчна декларация или плащал данък

То данъчната декларация е най-лесното. Но най-добре се консултирай със счетоводител. Щото има различни тълкувания на материята.
Аватар
Georgi

Мнениеот visitor » 24 Ное 2013, 00:35

P_A_P написа:
Georgi написа:
StoneHeart написа:Но РЕЗУЛТАТА от търговията НЕ СЕ ГУБИ.
Все пак, ТОЧНО ТОВА Е РЕАЛИЗИРАНИЯ ДОХОД.[attachment=0]IFX-

Резултата от търговията е изтеглената печалба. Всичко останало е оборотен капитал.

Аз пък знам, че към 31 декември на предходната година се засича акаунта и според това дали си на плюс се води реализиран доход и се дължи ДОД. Не случайно брокера ти издава служебна бележка, но е възможно и да има някакъв вариант за приемането на печалбата като „оборотен к-л“

Извинявай, кога брокера издава тази данъчна бележка, защото на мен никой е ми е издавал?
Аватар
visitor

Бонус: 88 лв.
Благодарности: 1

Мнениеот Georgi » 24 Ное 2013, 10:28

visitor написа:Извинявай, кога брокера издава тази данъчна бележка, защото на мен никой е ми е издавал?

Всеки ден ти праща на мейла извлечение. Отделно и месечно. Сам може да си принтираш месечните. В тях са отразени и тегленията. И просто да ги приложиш към данъчната декларация. Не си длъжен от Силистра, да ходиш до София, че да ти дадат същото от офиса.
Аватар
Georgi

Мнениеот visitor » 24 Ное 2013, 11:01

Georgi написа:
visitor написа:Извинявай, кога брокера издава тази данъчна бележка, защото на мен никой е ми е издавал?

Всеки ден ти праща на мейла извлечение. Отделно и месечно. Сам може да си принтираш месечните. В тях са отразени и тегленията. И просто да ги приложиш към данъчната декларация. Не си длъжен от Силистра, да ходиш до София, че да ти дадат същото от офиса.

Добре, но кога дължиш данък: когато си спечел сума или когато си изтеглил? Това май е доста спорен въпрос.
Аватар
visitor

Мнениеот P_A_P » 24 Ное 2013, 11:05

Georgi написа:

Естествено, че не е нужно да ходиш до къде и да било за тази бележка, но трябва да поискаш те да ти издадат бележка, в която пише какво точно си реализирал като печалба/загуба и ако си на минус не дължиш данък. Аз се свързах с тях и по чата в платформата в началото на 2013 и те ми изпратиха имейл с въпросния документ :wink:
Бележката изглежда така
Прикачени файлове
Без име.png
Без име.png (214.5 KiB) Прегледано 2638 пъти
Аватар
P_A_P

Мнениеот visitor » 24 Ное 2013, 11:14

P_A_P написа:
Georgi написа:

Естествено, че не е нужно да ходиш до къде и да било за тази бележка, но трябва да поискаш те да ти издадат бележка, в която пише какво точно си реализирал като печалба/загуба и ако си на минус не дължиш данък. Аз се свързах с тях и по чата в платформата в началото на 2013 и те ми изпратиха имейл с въпросния документ :wink:
Бележката изглежда така

И аз преди малко се свързах с Трейдър.бг и те ми казаха същото. Но, струва ми се нелогично да дължиш данък за пари, които не си усвоил, защото не е изключено в момента в който си платиш данъка да загубиш тези пари. С това се задължаваш в края на всяка година да си теглиш печалбата, за да предотвратиш евентуално прецакване.
Аватар
visitor

Мнениеот P_A_P » 24 Ное 2013, 11:25

Логично или не, законодателството е такова. За мен е глупав факта, че дори не може да си направиш отбивка от печалбата примерно от 10-20% като необлагаем доход за общопризнати разходи, както е при други професии, защото дори от вкъщи да си работиш си плащаш ежемесечни рижийни разходи: нет, ток, амортизация на компютър и т.н. Може да звучи смешно, но аз като финансист ги определям като разходи за дейност, които е нормално да бъдат приспадани при реализирана печалба
Аватар
P_A_P

Мнениеот Georgi » 24 Ное 2013, 15:35

P_A_P написа:Логично или не, законодателството е такова. За мен е глупав факта, че дори не може да си направиш отбивка от печалбата примерно от 10-20% като необлагаем доход за общопризнати разходи, както е при други професии, защото дори от вкъщи да си работиш си плащаш ежемесечни рижийни разходи: нет, ток, амортизация на компютър и т.н. Може да звучи смешно, но аз като финансист ги определям като разходи за дейност, които е нормално да бъдат приспадани при реализирана печалба

Що да не можеш. Регистрираш се по ДДС. Почваш да си правиш счетоводство, като си осчетоводяваш тези разходи. Че да може и ДДСто да ти възстановяват. Само дето трябва да плащаш хонорар на счетоводител. И да подаваш декларации всеки месец.
Аватар
Georgi

Мнениеот P_A_P » 24 Ное 2013, 16:49

Говорих с представител на бг брокер преди около година и ми каза, че не можело и нямало такава практика, но в интерес на истината не съм питал при счетоводител
п.с как точно могат да ми определят кой е тока за битови нужди и този за извършване на дейност???? За компютъра и нета е ясно...
Аватар
P_A_P

Мнениеот flow » 13 Дек 2016, 09:50

ПРивет, сещате ли се за брокер с добри условия на мт5 и ливъридж 1:500?
Аватар
flow

Бонус: 27.5 лв.

Мнениеот S.Zhelev » 16 Дек 2016, 13:01

FxPro, FXTM, Roboforex. Дали са им добри условията, трябва сам да си прецениш.
Вземи forex бонус за участие във форума
Oбида или подигравка се наказва с бан. Всеки, който отговори на обида с обида също ще бъде баннат.
Аватар
S.Zhelev

Бонус: 223.5 лв.
Благодарности: 2

Мнениеот zubik » 27 Дек 2016, 10:36

И това, което ливъридж от 1: 500?
zubik

Бонус: 13 лв.

Мнениеот Axil » 14 Яну 2017, 20:54

Здр май фриендс, това е първото ми мнение в този форум. Та въпроса ми е хора , кажете някой качествен брокер, единственото ми изискване е да няма проблеми с тегленето на печалби и да не ми правят чалъми от рода на това да ме карат 100 пъти да си потвърдя личния адрес. Имам отворена сметка в +500 и мисля в началото на следващата седмица да депозирам 200 лв, но точно там е проблема ,че чета в нета отзивите от тях и много малко хора казват, че нямат проблем с изплащането на печалбите им, но повечето казват,че не са стока и много мотаят и ти блокират сметката, но като цяло всички мнения са стари, най-скорошните са от преди година, и моля ако някой има актуална информация да ми помогне.
Axil

Бонус: 11.5 лв.

Мнениеот K_W » 15 Яну 2017, 11:53

Axil написа:Здр май фриендс, това е първото ми мнение в този форум. Та въпроса ми е хора , кажете някой качествен брокер, единственото ми изискване е да няма проблеми с тегленето на печалби и да не ми правят чалъми от рода на това да ме карат 100 пъти да си потвърдя личния адрес. Имам отворена сметка в +500 и мисля в началото на следващата седмица да депозирам 200 лв, но точно там е проблема ,че чета в нета отзивите от тях и много малко хора казват, че нямат проблем с изплащането на печалбите им, но повечето казват,че не са стока и много мотаят и ти блокират сметката, но като цяло всички мнения са стари, най-скорошните са от преди година, и моля ако някой има актуална информация да ми помогне.

Избери си брокер регулиран от КФН (не паспортизиран) или най-добре FCA, може и ASIC (не паспортизиран)(чети дребния текст в дъното на сайта). Всички други вкл. кипърските те съветвам да избягваш.
Аватар
K_W

Бонус: 427 лв.
Благодарности: 37

Мнениеот Axil » 15 Яну 2017, 15:37

K_W написа:
Axil написа:Здр май фриендс, това е първото ми мнение в този форум. Та въпроса ми е хора , кажете някой качествен брокер, единственото ми изискване е да няма проблеми с тегленето на печалби и да не ми правят чалъми от рода на това да ме карат 100 пъти да си потвърдя личния адрес. Имам отворена сметка в +500 и мисля в началото на следващата седмица да депозирам 200 лв, но точно там е проблема ,че чета в нета отзивите от тях и много малко хора казват, че нямат проблем с изплащането на печалбите им, но повечето казват,че не са стока и много мотаят и ти блокират сметката, но като цяло всички мнения са стари, най-скорошните са от преди година, и моля ако някой има актуална информация да ми помогне.

Избери си брокер регулиран от КФН (не паспортизиран) или най-добре FCA, може и ASIC (не паспортизиран)(чети дребния текст в дъното на сайта). Всички други вкл. кипърските те съветвам да избягваш.

+500 имат ли тези регулации?
Axil

Мнениеот K_W » 15 Яну 2017, 17:05

При тях ситуацията е сложна, преди няколко години имаха сериозни проблеми с FCA. Аз никога не бих си отворил сметка при тях, можеш да видиш и темата във форума.
Активтрейдс, Варчев, Бенчмарк, Елана, пробвай някой от тях ако искаш БГ съпорт.
Аватар
K_W

Бонус: 427 лв.
Благодарности: 37

Мнениеот Axil » 15 Яну 2017, 17:54

K_W написа:При тях ситуацията е сложна, преди няколко години имаха сериозни проблеми с FCA. Аз никога не бих си отворил сметка при тях, можеш да видиш и темата във форума.
Активтрейдс, Варчев, Бенчмарк, Елана, пробвай някой от тях ако искаш БГ съпорт.

Ще пробвам с трейдър.бг изглеждат ми сигурни. Утре отивам да отворя банкова сметка и ще пробвам да вкарам 200 лв. Между другото от банката ще ми дадат ли банково извлечение още щом си отворя сметка за да мога да си потвърдя адреса пред трейдър?
Axil

ПредишнаСледваща

Назад към FOREX BROKERS - ФОРЕКС БРОКЕРИ