Работа като трейдър?

Имате въпроси за български и чужди forex брокери? Смятате, че брокерът ви е бил некоректен спрямо вас? Питайте!

Работа като трейдър?

Мнениеот noname0 » 11 Окт 2016, 12:31

Досега съм работил(и все още работя де) нещо коренно различно от форекс и трейдване, като цяло. Намислил съм да сменям кариерата. Интересуват ме какви са условията на българските брокери за наемане на нов човек? Има ли някой във форума, работещ, като трейдър при български брокер?
noname0

Бонус: 17.5 лв.

Re: Работа като трейдър?

Мнениеот тъпото копеле » 11 Окт 2016, 13:18

noname0 написа:Работа като трейдър?

Трейдъри на брокерите им трябват главно като клиентела, по-скоро дилър ще е позицията: viewtopic.php?f=17&t=1982
jobs.bg/дилър
Трейдър, който да търгува активно за сметка на брокерски капитал май само на варчев му трябва, не съм наясно дали не е някаква нова маркетингова зарибявка за търсене на клиенти: http://assets.varchev.com/index.php?request=careers
Аватар
тъпото копеле

Бонус: 323 лв.
Благодарности: 23

Мнениеот K_W » 11 Окт 2016, 15:45

тъпото копеле написа:
noname0 написа:Работа като трейдър?

Трейдъри на брокерите им трябват главно като клиентела, по-скоро дилър ще е позицията: viewtopic.php?f=17&t=1982
jobs.bg/дилър
Трейдър, който да търгува активно за сметка на брокерски капитал май само на варчев му трябва, не съм наясно дали не е някаква нова маркетингова зарибявка за търсене на клиенти: http://assets.varchev.com/index.php?request=careers

Да точно, само ще допълня.
Дилъра е някой който приема и изпълнява клиентски заявки(в повечето случаи, различните компании имат различни очаквания иизисквания към дилърите). Заплатите са сравнително ниски, а работата досадна.

Това на Варчев е по- скоро "маркетингова зарибявка".

В България можеш да си намериш работа, като трейдър в проп фирма, например Аларик (те май са най-голямата, но не и единствената). Непрекъснато търсят хора и то без опит, така че можеш да се пробваш. Това, което ще правиш там е доста различно от форекс трейдинга(търгуват се други видове инструменти), но си е истинска работа като трейдър. Първите месеци най-вероятно няма да видиш пари, ако се задържиш и ти се отдава с времето можеш да стигнеш и до десетки хиляди (стотици в редки случаи) месечно.

От време на време се появяват и разни фондове, които търсят трейдъри, като условията им не са супер примамливи.

Някои големи банки имат трейдинг отдели. Аз не познавам човек, който да работи в такъв отдел и не мога да кажа повече информация, но май е доста трудно да попаднеш на такова място.

В нета има разни други оферти за работа, като трейдър от знайни и не знайни фирми, които обикновено целят привличане на клиенти към определен брокер. Препоръчвам ти да си много внимателен с такива.

Във всички случаи искат ли пари от теб под някаква форма, обучение, самоучастие и т.н. стой настрана.

Един съвет, не бързай да напускаш сегашната си работа преди да си разбрал за какво става дума в трейдинга и не си мисли, че с бързи и лесни пари.
Аватар
K_W

Бонус: 419.5 лв.
Благодарности: 37

Мнениеот noname0 » 11 Окт 2016, 17:23

K_W написа:Един съвет, не бързай да напускаш сегашната си работа преди да си разбрал за какво става дума в трейдинга и не си мисли, че с бързи и лесни пари.

Така или иначе не ми се работи повече сегашната ми работа. А трейдинга ми е интересен и ми се ще да пробвам с някоя сериозна компания.
noname0

Бонус: 17.5 лв.

Мнениеот aaangelll » 11 Окт 2016, 18:59

Каква е стартовата заплата?
aaangelll

Бонус: 728 лв.

Мнениеот pitfx » 11 Окт 2016, 19:36

За да те допуснат, т.е да те назначат, трябва да отговаряш на определени изискавания :wink:
Stop loss is your friend
pitfx

Бонус: 613 лв.
Благодарности: 42

Мнениеот aaangelll » 11 Окт 2016, 19:57

Какви са изискванията?
aaangelll

Бонус: 728 лв.

Мнениеот K_W » 11 Окт 2016, 20:01

aaangelll написа:Каква е стартовата заплата?

В проп фирмите е около -400 лв :grin: (трябва да си платиш платформата и някои други работи, може и да не ти ги искат предварително а да те чакат да ги платиш от печалби).
В някои от фондовете около 1000лв.

"Eating what we hunt." както се казваше в едно видео
Разчита се на комисионни
Аватар
K_W

Мнениеот jssj » 11 Окт 2016, 20:11

Е как така? Нали в България заплатите растели с ускорени темпове и вече били съпоставими с тези на запад. А българските "меринджеи" били коректни работодатели ? ....Отклоняваш се от политкоректното говорене,. :wink:
http://www.forexjssj.com
"Ваша жизнь на 10% зависит от того, что с вами происходит, и на 90% от того, как вы реагируете на эти события."
Аватар
jssj

Бонус: 429 лв.
Благодарности: 112

Мнениеот K_W » 11 Окт 2016, 20:27

jssj написа:Е как така? Нали в България заплатите растели с ускорени темпове и вече били съпоставими с тези на запад. А българските "меринджеи" били коректни работодатели ? ....Отклоняваш се от политкоректното говорене,. :wink:

Еми те и на запад са такива за тези длъжности :grin:
Аватар
K_W

Мнениеот Lucifer » 12 Окт 2016, 20:46

Като трейдър сложно обаче уча за програмист и има една академия за програмисти и гледам, че основен споноср им е trader.bg и аз лично ако я мина бих почнал като програмист в trader.bg, но като се замислиш има и други позиции които би могъл да заемеш и то доста по-свързани с форекс. Например да си в call центъра на trader.bg като имаш познания по форекс и можеш да отговаряш адекватно на въпросите. Въпросът е дали те влече да си call center към брокер ( може и не trader.bg разбира се ) или искаш баш трейдър и само това. Аз лично бих предпочел да започна в такава фирма дори и да не е свързано с форекс и да получа връзки и контакти и да видя от вътре как са нещата, но не знам за теб
Форекса е като маратон - който бърза в началото често не стига до края.
Аватар
Lucifer

Бонус: 114 лв.
Благодарности: 5

Мнениеот BDSM_Mistress » 12 Окт 2016, 21:35

Предполага се да си по-мил, предразполагащ и с добра артикулация в кол сентър......а ти не си момиченце.

Това в което се вживяваш, да обясняваш като някакъв експерт нещата на невежите отвън, става и без кол сентър. Просто като свърши сексуалната игра, разбирай разговора на женските с клиента, следва "ей сега ще извикаме старшия ни дилър (или нещо подобно), който ПРОФЕСИОНАЛНО ще обясни нещата и ще отговори на всичките ви въпроси".
Аватар
BDSM_Mistress

Бонус: 667 лв.
Благодарности: 8

Мнениеот bvg » 13 Окт 2016, 12:02

Lucifer написа:Като трейдър сложно обаче уча за програмист и има една академия за програмисти и гледам, че основен споноср им е trader.bg и аз лично ако я мина бих почнал като програмист в trader.bg, но като се замислиш има и други позиции които би могъл да заемеш и то доста по-свързани с форекс. Например да си в call центъра на trader.bg като имаш познания по форекс и можеш да отговаряш адекватно на въпросите. Въпросът е дали те влече да си call center към брокер ( може и не trader.bg разбира се ) или искаш баш трейдър и само това. Аз лично бих предпочел да започна в такава фирма дори и да не е свързано с форекс и да получа връзки и контакти и да видя от вътре как са нещата, но не знам за теб

как се развива баланса в релната сметка?

п.п.
адмирации за решението да учиш в подобна академия. Коя е тя ако не е тайна?
bvg

Бонус: 133 лв.

Мнениеот Lucifer » 13 Окт 2016, 14:12

bvg написа:
Lucifer написа:Като трейдър сложно обаче уча за програмист и има една академия за програмисти и гледам, че основен споноср им е trader.bg и аз лично ако я мина бих почнал като програмист в trader.bg, но като се замислиш има и други позиции които би могъл да заемеш и то доста по-свързани с форекс. Например да си в call центъра на trader.bg като имаш познания по форекс и можеш да отговаряш адекватно на въпросите. Въпросът е дали те влече да си call center към брокер ( може и не trader.bg разбира се ) или искаш баш трейдър и само това. Аз лично бих предпочел да започна в такава фирма дори и да не е свързано с форекс и да получа връзки и контакти и да видя от вътре как са нещата, но не знам за теб

как се развива баланса в релната сметка?

п.п.
адмирации за решението да учиш в подобна академия. Коя е тя ако не е тайна?

Не търгувам с реална, защото програмирането ме ангажира доста иначе академията за която говорех е ittalents и ще я почвам 14ти ноември иначе аз си уча в SoftUni и при ittalents мисля да си взема изпитите и да се възползвам от техните партньори като вече споменах, че един от тях е trader.bg
Форекса е като маратон - който бърза в началото често не стига до края.
Аватар
Lucifer

Бонус: 114 лв.
Благодарности: 5

Назад към FOREX BROKERS - ФОРЕКС БРОКЕРИ