Брокери, как да не бъдем измамени

Имате въпроси за български и чужди forex брокери? Смятате, че брокерът ви е бил некоректен спрямо вас? Питайте!

Re: Брокери, как да не бъдем измамени

Мнениеот druster » 30 Юли 2016, 08:49

K_W написа:
Abadaebadababada написа:
K_W написа:
Abadaebadababada написа:
good mood написа:Добър Ви ден от нов потребител.
Направо на въпроса - дайте име на сигурен брокер, където мога да депозирам 1500 - 2000 американски долара за търговия с валутни двойки, злато и индекси основно.
Не е нужно да предлагат някакви бонуси. Благодаря на тези, които ще се включат с предложения. :wink:

http://www.bestonlineforexbrokers.com/O ... ers-1.html
Избери си.

Точно от тая класация по-добре да не си избира. Надявам се осъзнавате, че такива класации са спонсорирани от тези в челото.

Имена на които можеш да се довериш са FXCM, Oanda, Dukascopy, Saxo и тн

Защо не оставите човека сам да прецени? Не съм казал да избере 1-я, или 99-я. Тези , които споменаваш също са в класацията - 27-ми, 16-ти - 10-ти, значи и тях да не избира? Защо мислиш примерно, че номер 4 и 17 не стават?
Аз работя с тях и съм доволен. Не казвам, че са най-добрите, мен ме устройват.

Така е има и читави в нея, но нека си има едно на ум за тези класации и да не остава с впечатението че са достоверни. Петицата тук хич не ми харесва. Там е работата, че не е лесно да разбереш, че брокера те цака(като изключим очевидно неизплащане на печалби), трябва да обръщаш много внимание на графиките и котировките и да работиш с няколко платформи за да ги хванеш.
Като цяло както вече казах най-лесния филтър е регулацията, FCA e OK ASIC е ОК (в повечето случаи);Gland, Switzerland (FINMA) ОК; CySEC по-добре не;
St Vincent (KROUFR),St Vincent (CRFIN) (където е регулирано и руското Alpari, защо ли не е в Русия?..), Belmopan, Belize (IFSC) за мен са твърдо НЕ (разбира се има и изкючения, но трябва да познаваш компанията отвътре или просто много добре, за да направиш този компромис и пак евали ще си заслужава)

Какво и е на петицата,че нещо не схващам? Нормално е собственика на този сайт първо тях да ги е листнал по простата причина че е IB's на тях а останалите в листинга са просто така.От страни банерите са просто Афилейтни,толкова е просто. В сайта Investing.com е същата работа само ,че те са на доста повече брокери IB's и срещу заплащане от тези брокери те си сменят позициите от 1 до 10 да речем. Желев може да Ви ги каже в прав текст това за тези неща.
Information is the most dangerous weapon of all the world.
Аватар
druster

Бонус: 42.5 лв.
Благодарности: 9

Мнениеот Abadaebadababada » 30 Юли 2016, 12:02

K_W, имам едно наум винаги, просто за момента съм прекалено незначителен за тях, за да ми обърнат внимание. По нататък ще ги сменям, може би ще можеш да ми помогнеш с разяснения за различните регулации.За момента плюсовете са повече от минусите.
水不是力量,而是靠毅力啃石头. ТЪРСЯ ИНВЕСТИТОРКИ И ПАРТНЬОРКИ. http://www.alpari.ru/ru/investor/pamm/358072/
Изображение
Аватар
Abadaebadababada

Бонус: 105.5 лв.

Мнениеот good mood » 30 Юли 2016, 14:03

Българските брокери не са добри при плащането. По-точно при начина на плащане. Можеш да депозираш със Скрилл, но трябва да теглиш през банкова сметка. Ами само си представете, човек няма възможност да работи през банкови сметки? Например - има запор заради дългове!
При чуждите брокери това поне е много лесно и има богат избор на системи за разплащане. Там обаче е много дразнещо с тези верификации. Пращаш лична карта, пращаш шофьорска книжка. Ок. Обаче искат и отделен документ за адреса и вече става сложно. Бележка за платена битова сметка. Супер. Пращаш я, обаче не им харесва, защото не била на английски. Така вчера отпадна Хотфорекс. Исках да депозирам свои пари, не искам никакъв бонус, но ме мотаят за верификацията и им теглих една и се отказах от тях. :-? :grin: :oops:
Аватар
good mood

Бонус: 44.5 лв.

Мнениеот druster » 30 Юли 2016, 14:49

good mood написа:Българските брокери не са добри при плащането. По-точно при начина на плащане. Можеш да депозираш със Скрилл, но трябва да теглиш през банкова сметка. Ами само си представете, човек няма възможност да работи през банкови сметки? Например - има запор заради дългове!
При чуждите брокери това поне е много лесно и има богат избор на системи за разплащане. Там обаче е много дразнещо с тези верификации. Пращаш лична карта, пращаш шофьорска книжка. Ок. Обаче искат и отделен документ за адреса и вече става сложно. Бележка за платена битова сметка. Супер. Пращаш я, обаче не им харесва, защото не била на английски. Така вчера отпадна Хотфорекс. Исках да депозирам свои пари, не искам никакъв бонус, но ме мотаят за верификацията и им теглих една и се отказах от тях. :-? :grin: :oops:

Има БГ брокери които изплащат чрез Skrill и др. електронни методи.Нещо си в грешка. За да си откриеш реална сметка навсякъде ще ти искат лична карта ,плюс доказателства ,че живееш на адреса. Нищо ,че за сметката за ток или вода пише на български ти отварят няма проблем. :smile: Нещо пти теб може да е частен случай :wink:
Аватар
druster

Мнениеот good mood » 30 Юли 2016, 16:29

druster написа:
good mood написа:Българските брокери не са добри при плащането. По-точно при начина на плащане. Можеш да депозираш със Скрилл, но трябва да теглиш през банкова сметка. Ами само си представете, човек няма възможност да работи през банкови сметки? Например - има запор заради дългове!

Има БГ брокери които изплащат чрез Skrill и др. електронни методи.Нещо си в грешка. За да си откриеш реална сметка навсякъде ще ти искат лична карта ,плюс доказателства ,че живееш на адреса. Нищо ,че за сметката за ток или вода пише на български ти отварят няма проблем. :smile: Нещо пти теб може да е частен случай :wink:

Kои са тия Бг брокери със Skrill withdrawal? Дай поне едно име, защото аз не открих такова. :-? Да, съпорта на Хота каза, че ще си преведат бележката и всичко е ок, но само след час дойде писмо от бекофиса, че не приемат тази бележка и да им пратя друг документ, най-добре банково извлечение. Почнат ли да ми говорят за банки и аз го приемам много лично и си бия камшика. :ugeek: :mrgreen: :twisted:
Аватар
good mood

Мнениеот druster » 30 Юли 2016, 16:53

good mood написа:
druster написа:

Kои са тия Бг брокери със Skrill withdrawal? Дай поне едно име, защото аз не открих такова. :-? Да, съпорта на Хота каза, че ще си преведат бележката и всичко е ок, но само след час дойде писмо от бекофиса, че не приемат тази бележка и да им пратя друг документ, най-добре банково извлечение. Почнат ли да ми говорят за банки и аз го приемам много лично и си бия камшика. :ugeek: :mrgreen: :twisted:

Виж тука http://www.deltastock.com/bulgaria/prom ... 036_Skrill
http://www.varchevbrokers.com/deposit-withdraw.htm
Провери и при trader.bg
https://www.activtrades.bg/index.aspx ,нищо че са английски брокер само че с офис в БГ.

А относно, че ти искат банково извлечение е е нещо нормално защото си доказваш адреса по местоживене.Няма нищо страшно там си и пише кои са ти банките кореспонденти и за евро и за долари и т.н. :smile:
Аватар
druster

Мнениеот good mood » 30 Юли 2016, 18:32

druster написа:
А относно, че ти искат банково извлечение е е нещо нормално защото си доказваш адреса по местоживене.Няма нищо страшно там си и пише кои са ти банките кореспонденти и за евро и за долари и т.н. :smile:

Добре де, но защо трябва да си доказвам адреса по местоживеене? Ами ако нямам такъв! Представи си, че съм се развел и апартамента е останал за жена ми и децата и сега живея в една пристройка на къщата на брат ми (уж временно). Нямам банкови сметки, защото съм фалирал отдавна и бившите ми сметки са под няколко запора. Чакай, чакай, това стана много черно, но типично по български. Ето нещо по-близо до американската мечта - печеля добре от форекс и понеже съм авантюрист по душа се възполвам и пътувам по света и го опознавам. Спя по хотели, нямам адрес. Нали това е основната идея на професията трейдър - без работно време, място и шеф. И брокерите са част от тази верига, нали? Може ли да им, както казва бат Ицо Стоичков? :x :evil: :geek: :|
Аватар
good mood

Мнениеот kompira » 30 Юли 2016, 20:00

Ти пак си пътувай, но всеки жител на тази планета би трябвало да има някакъв адрес по документ за самоличност в съответната държава, освен ако не си от някое африканско племе - те и без това не се интересуват от финансовите пазари.

Тези доказателства за адрес и самоличност са задължителни, регулаторът им го изисква. Ако някой брокер не ти ги иска, значи бягай далеч от него...
Тук сме писали малко по тази тема: ЦЪК и ПАК
Аватар
kompira

Бонус: 193 лв.
Благодарности: 56

Мнениеот K_W » 30 Юли 2016, 20:41

good mood написа:
druster написа:

Добре де, но защо трябва да си доказвам адреса по местоживеене? Ами ако нямам такъв! Представи си, че съм се развел и апартамента е останал за жена ми и децата и сега живея в една пристройка на къщата на брат ми (уж временно). Нямам банкови сметки, защото съм фалирал отдавна и бившите ми сметки са под няколко запора. Чакай, чакай, това стана много черно, но типично по български. Ето нещо по-близо до американската мечта - печеля добре от форекс и понеже съм авантюрист по душа се възполвам и пътувам по света и го опознавам. Спя по хотели, нямам адрес. Нали това е основната идея на професията трейдър - без работно време, място и шеф. И брокерите са част от тази верига, нали? Може ли да им, както казва бат Ицо Стоичков? :x :evil: :geek: :|

Както ти каза Компира, това са изисквания на регулатора и е признак за коректност от страна на брокера. Ако си фалирал, нямаш постоянен адрес, беден си и т.н. повечето брокери дори нямат право да ти отворят сметка отново заради регулации, тъй като не можеш да си "позволиш" да изгубиш тези пари а търговията на финансовите пазари е рискова. Ако затегнат регулзациите нищо чудно да започнат да искат документи за доходи или спестявания(даже в някои страни май го има, мисля, че в Япони).
Аватар
K_W

Бонус: 414 лв.
Благодарности: 37

Мнениеот good mood » 01 Авг 2016, 13:04

audia6 написа:Та след кат се упарих попаднах на един сайт http://www.forexpeacearmy.com

Винаги преди да депозирате пишете в google "името на брокера forexpeacearmy" и виждате как стоят нещата:
ето за пример страницата за instaforex:

http://www.forexpeacearmy.com/public/review/www.instaforex.com?page=1

Не взимайте за чиста монета всичко, което го пише в тези сайтове. Нещата са относителни и често платена реклама. Специално за Инстафорекс познавам хора, които работят с този брокер и са много доволни. Изобщо за всеки влак си има пътници. Важното е да са си купили билети. Щото ако си гратис е нормално да те свалят. :grin: :P :lol:
Аватар
good mood

Мнениеот K_W » 01 Авг 2016, 13:59

good mood написа:
audia6 написа:Та след кат се упарих попаднах на един сайт http://www.forexpeacearmy.com

Винаги преди да депозирате пишете в google "името на брокера forexpeacearmy" и виждате как стоят нещата:

Не взимайте за чиста монета всичко, което го пише в тези сайтове. Нещата са относителни и често платена реклама. Специално за Инстафорекс познавам хора, които работят с този брокер и са много доволни. Изобщо за всеки влак си има пътници. Важното е да са си купили билети. Щото ако си гратис е нормално да те свалят. :grin: :P :lol:

Доволни от Инстата :lol: , от какво точно?
Ако са от губещите, сигурно няма от какво да се оплачат, ама да пробват да изкарат пари да ги видим.
Аватар
K_W

Мнениеот emonik » 01 Авг 2016, 14:15

good mood написа:

Реална сметка , поне според мен означава че или си вкарал пари или ползваш бонус . Какъв гратис , какви пет лева .Я обясни на мен глупака как може да се возиш на този влак гратис .
emonik

Бонус: 230.5 лв.

Мнениеот good mood » 01 Авг 2016, 15:04

K_W написа:Доволни от Инстата :lol: , от какво точно?
Ако са от губещите, сигурно няма от какво да се оплачат, ама да пробват да изкарат пари да ги видим.

Не знам точно, но ако искаш да питам? Не са от губещите със сигурност. :shock: 8-)
Аватар
good mood

Мнениеот K_W » 01 Авг 2016, 15:46

good mood написа:
K_W написа:Доволни от Инстата :lol: , от какво точно?

Не знам точно, но ако искаш да питам? Не са от губещите със сигурност. :shock: 8-)

Ако ти се занимава питай. Аз не знам кой сериозен трейдър би се занимавал с тях. Без регулация, обявени за скам от сумати сайтове и трейдъри. Последно като им гледах някакви котировки и сравнявах, си бяха със собствено мнение :grin: .
Аватар
K_W

Мнениеот S.Zhelev » 01 Авг 2016, 16:44

good mood написа:Не взимайте за чиста монета всичко, което го пише в тези сайтове. Нещата са относителни и често платена реклама. Специално за Инстафорекс познавам хора, които работят с този брокер и са много доволни. Изобщо за всеки влак си има пътници. Важното е да са си купили билети. Щото ако си гратис е нормално да те свалят. :grin: :P :lol:

Не знам как точно Инстафорекс се сети да споменеш, при положение, че не са регуларани никъде и предлагат 3 пипа спред.

Ще обясня с две думи какво означава липсата на регулация за хората, които не са запознати.

Нерегулираните брокери могат спокойно да ви отменят сделките, да откажат да платят печалбата или да ви върнат депозита и вие няма какво да напрвите - освен да се оплачете в някой форум.

В случай на фалит на брокера (преднамерен или не) губите парите си и отново няма нищо, което да направите. Ако брокерът ви е регулиран в ЕС, депозитът ви е гарантиран и ще си го получите, макар и с известно закъснение, като стана с клиентите на Alpari UK.
Вземи forex бонус за участие във форума
Oбида или подигравка се наказва с бан. Всеки, който отговори на обида с обида също ще бъде баннат.
Аватар
S.Zhelev

Бонус: 178 лв.
Благодарности: 2

Мнениеот K_W » 01 Авг 2016, 20:00

S.Zhelev написа:
Нерегулираните брокери могат спокойно да ви отменят сделките, да откажат да платят печалбата или да ви върнат депозита и вие няма какво да напрвите - освен да се оплачете в някой форум.

В случай на фалит на брокера (преднамерен или не) губите парите си и отново няма нищо, което да направите. Ако брокерът ви е регулиран в ЕС, депозитът ви е гарантиран и ще си го получите, макар и с известно закъснение, като стана с клиентите на Alpari UK.

Каквото и всъщност се случва с клиентите на Инстата :grin:
Аватар
K_W

Мнениеот emonik » 01 Авг 2016, 21:12

emonik

Бонус: 230.5 лв.

Мнениеот Boogeyman » 01 Авг 2016, 21:40

добре са направили французите.. и тука да го въведат това.. и предупреждение всеки път да излиза като се отваря платформата.. за такива като мен да не забравят, че като отварят позиция, се гмурват в най-дълбокото дет са най-кръвожадните акули.. а не е няква неделна разходка в парка, а наоколо кротки домашни кученца.. пък и за новобранците , да не си мислят, че като са открили Форекса, и са открили на хляба мекото..
Аватар
Boogeyman

Бонус: 814.5 лв.
Благодарности: 30

Мнениеот S.Zhelev » 01 Авг 2016, 21:50

Французите се развилняха днес. Преди да обявят, че е поставена на обсъждане забрана на рекламата на форекс и бинарни опции, забраниха на 24option, един от най-големите бинарни брокери да извършва дейност във Франция: https://smnweekly.com/2016/08/01/amf-ba ... on-france/
Вземи forex бонус за участие във форума
Oбида или подигравка се наказва с бан. Всеки, който отговори на обида с обида също ще бъде баннат.
Аватар
S.Zhelev

Бонус: 178 лв.
Благодарности: 2

Мнениеот K_W » 01 Авг 2016, 21:57

emonik написа:http://news.forexlive.com/!/france-bans-forex-advertisement-20160801

Да интересна новина. Много показателно затова накъде върви индустрията.
Французите се канят на тази стъпка от поне половин година.
Аватар
K_W

ПредишнаСледваща

Назад към FOREX BROKERS - ФОРЕКС БРОКЕРИ