Работодатели търсещи хора

Имате въпроси за български и чужди forex брокери? Смятате, че брокерът ви е бил некоректен спрямо вас? Питайте!

Re: Работодатели търсещи хора

Мнениеот dimy » 20 Авг 2016, 18:08

Ако имате интерес към макроикономиката и капиталовите пазари и ако искате да покажете на останалите своите умения. http://www.investor.bg/strategii/127/a/ ... ri-222996/
Изкуството да управляваш хората, да ги водиш към доброто и да се позоваваш на всичко, за което те до сега само са мечтали ,което е било достъпно само за най-просветените.
dimy

Бонус: 69 лв.
Благодарности: 18

Мнениеот jssj » 20 Авг 2016, 20:20

K_W написа:
Имаш ЛС

petkov » 09 Авг 2016, 20:33
ЛС ?
Първо за какви пари иде реч ме вълнува???

" Ако плащаш с банани, ще привличаш маймуни " - така разсъждават американците когато набират персонал.

13873100_10210034641683879_5081147179607727796_n.jpg
13873100_10210034641683879_5081147179607727796_n.jpg (112.23 KiB) Прегледано 947 пъти
http://www.forexjssj.com
"Ваша жизнь на 10% зависит от того, что с вами происходит, и на 90% от того, как вы реагируете на эти события."
Аватар
jssj

Бонус: 411.5 лв.
Благодарности: 112

Мнениеот K_W » 21 Авг 2016, 08:31

jssj написа:

K_W написа:
Имаш ЛС

petkov » 09 Авг 2016, 20:33
ЛС ?
Първо за какви пари иде реч ме вълнува???

" Ако плащаш с банани, ще привличаш маймуни " - така разсъждават американците когато набират персонал.

13873100_10210034641683879_5081147179607727796_n.jpg

Еми аз плащам в Евро, но това не пречи понякога да привличам маймуни.(шегувам се разбира се)

Сериозно, все още търся хора, ако има желаещи да пишат.
Аватар
K_W

Бонус: 364 лв.
Благодарности: 37

Мнениеот jssj » 21 Авг 2016, 14:32

Лоша работа! При такава безработица ако не можеш да намериш хора, значи че не искаш да плащаш. Ако пък искаш европейско качество, ще трябва да предложиш и европейско заплащане. Проблеми с преводите имат навсякъде.Граматически правилно, но смислово е по-близо до това което вади Гугъл транслейта.
"Ваша жизнь на 10% зависит от того, что с вами происходит, и на 90% от того, как вы реагируете на эти события."
Аватар
jssj

Мнениеот K_W » 21 Авг 2016, 18:03

jssj написа:Лоша работа! При такава безработица ако не можеш да намериш хора, значи че не искаш да плащаш. Ако пък искаш европейско качество, ще трябва да предложиш и европейско заплащане. Проблеми с преводите имат навсякъде.Граматически правилно, но смислово е по-близо до това което вади Гугъл транслейта.

Искам да плащам, що да не искам, ама май на повечето хора не им се работи :smile:
Иначе за преводите съм наясно, какво се изисква, имам опит с няколко подобни проекта. Наистина не е лесна задаача.
Аватар
K_W

Мнениеот jssj » 23 Авг 2016, 11:44

http://www.bloombergtv.bg/svetat-e-bizn ... ravnomerno

Напоследък много се говори за пазара на труда. По всички медии. Ето още една празна кратуна която си позволява да се "изхожда" по темата. Че и управляващ директор.Пфуу.
Аватар
jssj

Мнениеот druster » 23 Авг 2016, 12:10

jssj написа:http://www.bloombergtv.bg/svetat-e-biznes/2016-08-22/pazarat-na-truda-v-balgariya-raboti-neravnomerno

Напоследък много се говори за пазара на труда. По всички медии. Ето още една празна кратуна която си позволява да се "изхожда" по темата. Че и управляващ директор.Пфуу.

:lol: Прав си градски.
Information is the most dangerous weapon of all the world.
Аватар
druster

Бонус: 42 лв.
Благодарности: 9

Мнениеот K_W » 23 Авг 2016, 14:12

druster написа:
jssj написа:http://www.bloombergtv.bg/svetat-e-biznes/2016-08-22/pazarat-na-truda-v-balgariya-raboti-neravnomerno

Кое точно ви възмути толкова? Не беш някакво брилянтно интервю, но като цяло каза интересни неща, повечето смислени и отговарящи на истината.
Аватар
K_W

Мнениеот druster » 23 Авг 2016, 15:22

K_W написа:
druster написа:

Кое точно ви възмути толкова? Не беш някакво брилянтно интервю, но като цяло каза интересни неща, повечето смислени и отговарящи на истината.

K_W нищо не ме е възмутило специално мен.Просто са ми смешни такива.Защото знам,че повечето обяви за работа от агенции са фалшиви,особенно че пазара можело да погълне веднага 15-20к ИТ специалисти :grin:
Последна промяна druster на 23 Авг 2016, 15:24, променена общо 2 пъти
Аватар
druster

Мнениеот jssj » 23 Авг 2016, 15:40

Вярни са само някои констатации, повтарям, само някои. И нищо смислено не казва. Все още не съм срещал задълбочен анализ на пазара на труда.Повтарят се само клишета от репертоара на работодателските организации или проплакванията на отделни фирми. Все още никой не иска да третира "пазара на труда" като "пазар", а като нещо което трябва да бъде стриктно регулирано в угода на бизнеса и в ущърб на този който продава труда си.Поне да си направят труда да проучат последствията от такива регулации в другите държави.
Аватар
jssj

Мнениеот bvg » 24 Авг 2016, 13:58

мога да допълня 2 констатации

1. Работодателите са изключително капризни и поставят ненужно високи критерии при избор (не веднъж съм ставал свидетел шеф на отдел с НР-а, като правят обявата да му диктува, сложи и тва сложи и онова. Все едно е конфигуратор и можеш да си направиш хората със каквито склиове ти трябват на теб) В България разделението на труда е размито понятие.
2. Не умеят да оценяват професионалните възможности адекватно при подбор и пропускат голям брой качествени хора. Залага се на достатъчни, но не и на необходими условия. Пример: Абе той ако знае за еди кой си проблем, няма как да не знае и еди що си. Ама може да го знае и без да се е сблъсквал точно с твоя проблем.

после нямало хора
bvg

Бонус: 112.5 лв.

Мнениеот druster » 24 Авг 2016, 14:47

bvg написа:мога да допълня 2 констатации

1. Работодателите са изключително капризни и поставят ненужно високи критерии при избор (не веднъж съм ставал свидетел шеф на отдел с НР-а, като правят обявата да му диктува, сложи и тва сложи и онова. Все едно е конфигуратор и можеш да си направиш хората със каквито с клиове ти трябват на теб) В България разделението на труда е размито понятие.
2. Не умеят да оценяват професионалните възможности адекватно при подбор и пропускат голям брой качествени хора. Залага се на достатъчни, но не и на необходими условия. Пример: Абе той ако знае за еди кой си проблем, няма как да не знае и еди що си. Ама може да го знае и без да се е сблъсквал точно с твоя проблем.

после нямало хора

bvg, проблема не е в кликовете :grin: Когато искаш да си плащаш например за трейдингова платформа например-CQG или Barchart всеки клик който допълваш към базовата цена ти добавя допълнителни кинти :grin:

Извода е че и те не знаят какво искат-мисля че jssj спомена нещо за банани и маймуни :grin:
Аватар
druster

Мнениеот bvg » 24 Авг 2016, 15:41

скилове исках да напиша то излезнало друго
умения демек.
bvg

Мнениеот saxsten » 24 Авг 2016, 15:53

druster написа:
bvg написа:Извода е че и те не знаят какво искат-мисля че jssj спомена нещо за банани и маймуни :grin:

Абе как да не знаят какво искат бре
Искат 17 годишна секретарка с две висши образования и пет езика и да прави хубаво кафе и замества съпругата в къщи
Освен това за останалите търсещи работа ,тя да е за без пари и ако може да платиш някой леф за гдето са те удостоили с честа да работиш при тях
(
:lol: :lol: :lol:
Последна промяна saxsten на 24 Авг 2016, 15:55, променена общо 1 път
Форекса е оръжие за масово поразяване
Аватар
saxsten

Бонус: 127.5 лв.
Благодарности: 13

Мнениеот druster » 24 Авг 2016, 15:54

saxsten написа:
druster написа:
bvg написа:мога да допълня 2 констатации

1. Работодателите са изключително капризни и поставят ненужно високи критерии при избор (не веднъж съм ставал свидетел шеф на отдел с НР-а, като правят обявата да му диктува, сложи и тва сложи и онова. Все едно е конфигуратор и можеш да си направиш хората със каквито с клиове ти трябват на теб) В България разделението на труда е размито понятие.

после нямало хора

bvg, проблема не е в кликовете :grin: Когато искаш да си плащаш например за трейдингова платформа например-CQG или Barchart всеки клик който допълваш към базовата цена ти добавя допълнителни кинти :grin:

Извода е че и те не знаят какво искат-мисля че jssj спомена нещо за банани и маймуни :grin:

Абе как да не знаят какво искат бре
Искат 17 годишна секретарка с две висши образования и пет езика и да прави хубаво кафе и замества съпругата в къщи
Освен това за останалите търсещи пир него работа ,тя да е за без пари и ако може да платиш някой леф за гдето са те удостоили с честа да работиш при тях
(
:lol: :lol: :lol:[/q

:grin:
Аватар
druster

Мнениеот druster » 24 Авг 2016, 15:55

bvg написа:скилове исках да напиша то излезнало друго
умения демек.

То е едно и също :wink:
Аватар
druster

Мнениеот bvg » 24 Авг 2016, 15:59

малко кат' обявите по тянков ТВ, да не пие, да не пуши, да може да готви, да обича деца, с чувство за хумор..................................(няма да ми стигне мястото),
А аз понеже съм достатъчно зрял и задълбочен искам само да е с големи цици.
bvg

Мнениеот vgc » 24 Авг 2016, 21:44

България няма как да си внесе програмисти, щото нито има от къде, нито пък може да ги привлече с нещо. Освен това в софтуерният бранш у нас работят под 20,000 човека и всеки софтуерен специалист средногодишно произвежда като продукт около 90,000 левчета. На който му е интересно миналогодишният барометър от тук: http://www.basscom.org/publications
Форексът е полезен като ХОБИ
vgc

Бонус: 292.5 лв.
Благодарности: 89

Мнениеот jssj » 24 Авг 2016, 22:45

Мнениеот vgc » 24 Авг 2016, 21:44
България няма как да си внесе програмисти, щото нито има от къде, нито пък може да ги привлече с нещо. Освен това в софтуерният бранш у нас работят под 20,000 човека и всеки софтуерен специалист средногодишно произвежда като продукт около 90,000 левчета. На който му е интересно миналогодишният барометър от тук: http://www.basscom.org/publications

Не само IT специалисти, никаква работна ръка не може да бъде вкарана в България.Нито от бедни , нито от богати държави. Наистина няма какво да им предложим.Може да има само изолирани случаи, при съдружия със чуждестранни фирми, случаи на смесени бракове, и др. подобни. Нещо по-вече, всяка подобна намеса в пазара на труда в България може да има тежки, при това дългосрочни последици. Но явно празните кратуни не го осъзнават.
Аватар
jssj

Мнениеот druster » 25 Авг 2016, 07:51

vgc написа:България няма как да си внесе програмисти, щото нито има от къде, нито пък може да ги привлече с нещо. Освен това в софтуерният бранш у нас работят под 20,000 човека и всеки софтуерен специалист средногодишно произвежда като продукт около 90,000 левчета. На който му е интересно миналогодишният барометър от тук: http://www.basscom.org/publications

Така е vgc, вярвам ти за това,НО не вярвам на тези които периодично излизат по телевизията и казват че пазара можел веднага да поеме 15-20к програмиста :smile:
Аватар
druster

ПредишнаСледваща

• Подобни теми
    Автор
    Отговори

Назад към FOREX BROKERS - ФОРЕКС БРОКЕРИ