Въпрос за занулена сметка ?

Имате въпроси за български и чужди forex брокери? Смятате, че брокерът ви е бил некоректен спрямо вас? Питайте!

Re: Въпрос за занулена сметка ?

Мнениеот K_W » 21 Ное 2014, 21:44

UnHuman написа:
dreamtheater написа:Предлагам да дадем възможност на потърпевшия колега да ни каже ако желае точно какви са били позициите в дадения момент, обем, време на отваряне, точно време на затваряне (до секунда), баланс към момента на отварянето... Доста въпросителни ще ни спести и така и аз мога да сравня в дадения момент какво е имало на моята MT4 платформа при Бенчмарк. Иначе гадаем.

Това движение което е в момента го виждах, изключвах възможността да прескочи 1.26. Бях го изчислил да има баланс да стигне максимум до там, но явно съм объркал нещо при сметките... А сега още повече боли.. че едни 6-7 пипса са ме разделили от това сега да съм малко по-богат... Чаках това движение и щях да си преместя всички стопове на + и да ги държа дългосрочно... но... минутка невнимание и грешни сметки доведоха до това... :(
Нямаше да ме е яд, ако прогнозата ми не се беше сбъднала, а тя се сбъдна. Просто съм объркал в сметките... и се сбогувах със сериозна сума...

Тя темата е друга, но ще се отклоня малко, прецакан или не от брокера, издънил си се от всякъде с позицията и няма за какво да се радваш, че сега е можело да си на +. Така не се търгува, с цялата сметка. Ако ще и Драги да ти е чичо и да ти е казал какви ще ги говори. Професионалистите не правят така. :wink:
Аватар
K_W

Бонус: 366 лв.
Благодарности: 37

Мнениеот UnHuman » 21 Ное 2014, 22:07

K_W написа:
UnHuman написа:
dreamtheater написа:Предлагам да дадем възможност на потърпевшия колега да ни каже ако желае точно какви са били позициите в дадения момент, обем, време на отваряне, точно време на затваряне (до секунда), баланс към момента на отварянето... Доста въпросителни ще ни спести и така и аз мога да сравня в дадения момент какво е имало на моята MT4 платформа при Бенчмарк. Иначе гадаем.

Това движение което е в момента го виждах, изключвах възможността да прескочи 1.26. Бях го изчислил да има баланс да стигне максимум до там, но явно съм объркал нещо при сметките... А сега още повече боли.. че едни 6-7 пипса са ме разделили от това сега да съм малко по-богат... Чаках това движение и щях да си преместя всички стопове на + и да ги държа дългосрочно... но... минутка невнимание и грешни сметки доведоха до това... :(
Нямаше да ме е яд, ако прогнозата ми не се беше сбъднала, а тя се сбъдна. Просто съм объркал в сметките... и се сбогувах със сериозна сума...

Тя темата е друга, но ще се отклоня малко, прецакан или не от брокера, издънил си се от всякъде с позицията и няма за какво да се радваш, че сега е можело да си на +. Така не се търгува, с цялата сметка. Ако ще и Драги да ти е чичо и да ти е казал какви ще ги говори. Професионалистите не правят така. :wink:

Не претендирам, че съм професионалист. Рискова сделка, с която възнамерявах да превърна сметката си в малко по-голяма. След тази сделка си правех планове да сведа рисковете до минимум, да си работя със същите лотове, но с малко по-голяма сметка. Сега се опитвам да мисля по-малко за това, защото позициите тръгнаха в моята посока, но заради 9-10 пипа всичко се обърка. Това разбира се, ще ми остави трайна следа и един добър урок. Но сега колкото повече мисля за това, толкова повече ме хваща яд.. След зануляването се молех да тръгне нагоре.. да знам, че съм сгрешил в действителност.. да си взема наистина урок.. но не.. И всичко само заради това, че не съм си сметнал правилно сметките.. А се сещам сега как си правех изчисленията да успее да стигне до 1.26 и малко отгоре.... :(
Както и да е.. 1-2 месеца почивка от реална сметка и време за размисъл и дано 2015 е моята година.
Който взема, си пълни ръката.
Който дава, си пълни душата.
Аватар
UnHuman

Бонус: 2.5 лв.
Благодарности: 1

Мнениеот K_W » 21 Ное 2014, 22:31

UnHuman написа:
Не претендирам, че съм професионалист. Рискова сделка, с която възнамерявах да превърна сметката си в малко по-голяма. След тази сделка си правех планове да сведа рисковете до минимум, да си работя със същите лотове, но с малко по-голяма сметка. Сега се опитвам да мисля по-малко за това, защото позициите тръгнаха в моята посока, но заради 9-10 пипа всичко се обърка. Това разбира се, ще ми остави трайна следа и един добър урок. Но сега колкото повече мисля за това, толкова повече ме хваща яд.. След зануляването се молех да тръгне нагоре.. да знам, че съм сгрешил в действителност.. да си взема наистина урок.. но не.. И всичко само заради това, че не съм си сметнал правилно сметките.. А се сещам сега как си правех изчисленията да успее да стигне до 1.26 и малко отгоре.... :(
Както и да е.. 1-2 месеца почивка от реална сметка и време за размисъл и дано 2015 е моята година.

Много пъти съм чувал тоно такива схеми, като тези за които говориш. Става или като при теб, или като при теб, но с по-голямата сметка. :grin: Веднъж ако успееш пак ще се опиташ, рано или късно с високия риск ще изгърмиш.
Всеки иска да "удари кьоравото" с една позиция, ама не става така.
Знам колко е гадно да занулиш, да не говорим за минуса, така че ти съчувствам. Случката си е ценен урок и парите ти няма да са на вятъра ако си извадиш поука.
Аватар
K_W

Бонус: 366 лв.
Благодарности: 37

Мнениеот dreamtheater » 21 Ное 2014, 22:54

K_W написа:
UnHuman написа:

И аз това щях да му кажа - ще бъде на плюс до следващия път. Това би го подлъгало за в бъдеще, че нещата му сработват и най- много да направи по-голяма беля някога. Така че не съжалявай за "евентуалния" плюс, защото определено ще е бил short lived. За стотен път ще повторя - вземи си поука!!!
Аз докато не осъзнах някои неща, бях като изгубен в космоса.
dreamtheater

Бонус: 5 лв.

Мнениеот Марио Димитров » 22 Ное 2014, 11:45

Здравей UnHuman,
Виждам,че затварянето е започнало в 21:00:04 до 21:00:13.
Видях най-висока цена от 1.26015.
Според мен,спреда не е бил разширен много.
Въпроса е на колко процента ти е маржинкола и стопаута(стопаута е в пари)?
Ясно е,че си объркал сметките-спор няма.
Не ми е ясно,защо брокера е затварял позиции токова дълго време??
Софтуера е при тях(в смисъл-на техния сървър)и това елементарно действие се извършва моментално.
Според мен! ти нямаш абсолютно никаква вина за техните действия!
Проследи времето на затварянето-за колко секунди? са затворени всичките ти позиции??За недостатъка на техния софтуер ти не може да носиш вина.
Даже и да е потиково-ами имаше повишена волатилност в този момент и потиково пак е възможно да се затворят множество ордери.Всичко се случва за милисекунди!!
Според мен не дължиш нищо в този случай.

Така е според мен!
Служебното затваряне се е забавило не по твоя вина.Това си е тяхно задължение!!
Ако марджин кал нивото е 50% и те го превишат и регистрират загуба-ами те си носят отговорността.
Твоята е ясна-губиш си парите!

Съжалявам за загубата ти!
Вината си е само твоя!Как ще продължиш(ако продължиш)напред-ти трябва да решиш сам за себе си!Човек се учи от грешките си!

Поздрави.
Търгувайте това, което виждате на графиките
Марио Димитров

Бонус: 318 лв.
Благодарности: 58

Мнениеот aienou » 22 Ное 2014, 17:18

Здравейте ... Интересна тема .... UnHuman аз от бая години имам сметка в бенчмарк и мисля , че такова нещо не ми се е случвало...
Търгувам и с друг брокер - малко пари и много риск. Там баланса ми е бил отрицателен , но винаги брокера след 30-60мин или ако щеш на другия ден го е занулявал и съответно си става 0.00.
Дали трябва да покриеш тия 120$ - според мен абсолютно НЕ.
Вината си е тяхна , те да си ги покрият....

Сега като стана дума се сетих за един случай с тях .. Една вечер имаха някакви проблеми нещо с платформата се беше объркало и при отварянето на позицията бях на + един техен спред... и съответно за няколко минути нацъках няколко хиляди евро ... ама те пък взеха , че си ги прибраха на другия ден :grin: :grin:
Аватар
aienou

Бонус: 49 лв.
Благодарности: 10

Мнениеот kompira » 22 Ное 2014, 21:40

aienou написа:Сега като стана дума се сетих за един случай с тях .. Една вечер имаха някакви проблеми нещо с платформата се беше объркало и при отварянето на позицията бях на + един техен спред... и съответно за няколко минути нацъках няколко хиляди евро ... ама те пък взеха , че си ги прибраха на другия ден :grin: :grin:

Това ми напомня за един мой случай, през 2009-та мисля че беше. Брокера е "Популярна каса", пускам една къса 0.1 лота на швейцареца през нощта и си лягам. На сутринта гледам и не мога да повярвам на очите си - позицията затворена, а балансът ми набъбнал с над 2000$, зачудих се дали не сънувам все още, но не след дълго гледам цената се нулирала на 1.0000. Ударих аз една дълга веднага, нема пропуснем контрата я, ама ядец- още след 10 минути анулираха сделките ми и парата се изпари. В последствие се оказа, че имало хакерска атака или нещо такова скалъпиха, доколкото си спомням.
Стават такива бели понякога, но е добре брокера бързо да реагира и да не е за сметка на клиентът. :smile:
Аватар
kompira

Бонус: 191.5 лв.
Благодарности: 56

Мнениеот aienou » 22 Ное 2014, 23:27

Най-якото нещо , което ми се е случвало е да търгувам при брокер , който котировките му изостават с 5-10-15минути.Беше някакъв ненормален късмет да съм отворил платформата точно в тоя момент , и да го видя това... За жалост беше някаква занулена от приятелката ми сметка и бяха останали няколко долара само...
Направих набързо стотици % печалба като тайно се надявах това да се повтори още веднъж... Разбира се , никога повече не се случи , но парите не ги нулираха , останаха си по сметката. :grin: :grin: :grin: :lol: :lol: :lol: :o :o :P :oops:
Аватар
aienou

Мнениеот jivko78 » 23 Ное 2014, 12:47

aienou написа:Най-якото нещо , което ми се е случвало е да търгувам при брокер , който котировките му изостават с 5-10-15минути.Беше някакъв ненормален късмет да съм отворил платформата точно в тоя момент , и да го видя това... За жалост беше някаква занулена от приятелката ми сметка и бяха останали няколко долара само...
Направих набързо стотици % печалба като тайно се надявах това да се повтори още веднъж... Разбира се , никога повече не се случи , но парите не ги нулираха , останаха си по сметката. :grin: :grin: :grin: :lol: :lol: :lol: :o :o :P :oops:

сериозно ли говориш , че имало такъв случай :grin:
jivko78

Бонус: 801 лв.
Благодарности: 16

Мнениеот aienou » 23 Ное 2014, 16:20

Съвсем сериозно да ... предполагам колеги , които търгуват от 2000 да кажем , може да са виждали често такива работи.Тогава интернет не знаехме какво е в България.За мен беше странно , защото се случи преди 1-2 години.
Аватар
aienou

Мнениеот soulfreak » 24 Ное 2014, 12:42

Наистина е факт, че това е стандартно условие за търговия. Аз лично съм го срещал при повече от 3-4 брокера, а други го публикуват директно на заглавната си страница.
"... рискова форма на търговия, може да доведе до загуби надвишаващи баланса по сметката..." и разни подобни.
Ако не се лъжа, комисиите по финансов надзор ги задължават да го публикуват.

Друг е въпросът дали брокера ще поеме ангажимента да ти гарантира загуба до размер на средствата като покрие отрицателното салдо, както правят trader.bg Това според мен е въпрос на коректност. Особено когато е при отворена сесия и не е в следствие на гап през уикенда или нещо такова.
soulfreak

Бонус: 3.5 лв.
Благодарности: 1

Мнениеот bvg » 24 Ное 2014, 13:26

soulfreak написа:Наистина е факт, че това е стандартно условие за търговия. Аз лично съм го срещал при повече от 3-4 брокера, а други го публикуват директно на заглавната си страница.
"... рискова форма на търговия, може да доведе до загуби надвишаващи баланса по сметката..." и разни подобни.
Ако не се лъжа, комисиите по финансов надзор ги задължават да го публикуват.

Друг е въпросът дали брокера ще поеме ангажимента да ти гарантира загуба до размер на средствата като покрие отрицателното салдо, както правят trader.bg Това според мен е въпрос на коректност. Особено когато е при отворена сесия и не е в следствие на гап през уикенда или нещо такова.

това да те карат да поемеш загубите в ситуациите в които тметката ти излезе на минус е показател че брокера е ще го нарека с епитета "тарикат на дребно"
брокера в подобна ситуация не губи нищо, дори да излезеш на минус, защото той е хеджирал сделката ти и е излязъл доволно на плюс.
bvg

Бонус: 113 лв.

Мнениеот masimo » 25 Ное 2014, 11:44

За пръв път чувам брокер да си търси парите при минус. Това, че има гап или волатилен пазар и се забавят с изпълнението на мадрджин колл-а си е техен проблем! Незная какъв ти е депозита, но 120$ е голям минус, как така се дават. Те така могат да те затворят и на -5000$ и да кажат сори, давай пари сега.

При Делтасток ми се случи да изляза малко на минус, към 5-6 евра след новини. След няколко мин сметката ми меше на 0.00EUR, мисля че така е редно. Нищо не им давай на тези.
masimo

Мнениеот reniemilova5 » 01 Ное 2016, 11:06

Аз също наскоро си изпатих така при един брокер.През ноща купувам си евро на възможно най- ниска стойност и съм убедена че цената ще тига ,отваря се позицията с минус 200 долара с не с обичайните -20 тъфкам очите и се чудя аз ли спя или компа откачи.Влизам веднага в платформата на трендът.бг и гледам там всичко си ок,после се поразтърсих из интернет и разбрах ,че това често го правят некоректните брокери ,които печелят от загубите на трейдърите а не от печалбите.Откачена работа .
reniemilova5

Бонус: 38.5 лв.

Мнениеот good mood » 01 Ное 2016, 12:42

reniemilova5 написа:Аз също наскоро си изпатих така при един брокер.През ноща купувам си евро на възможно най- ниска стойност и съм убедена че цената ще тига ,отваря се позицията с минус 200 долара с не с обичайните -20 тъфкам очите и се чудя аз ли спя или компа откачи.Влизам веднага в платформата на трендът.бг и гледам там всичко си ок,после се поразтърсих из интернет и разбрах ,че това често го правят некоректните брокери ,които печелят от загубите на трейдърите а не от печалбите.Откачена работа .

Случват се такива неща, но е трябвало да подадеш контестация, ако си сигурна, че
брокерът е подал грешни котировки.
Аватар
good mood

Бонус: 44.5 лв.

Мнениеот reniemilova5 » 01 Ное 2016, 12:52

Веднага им писах но ми казаха че това се случва при влизане на борсата и всичко си е ок.Разминаването беше с 10 пипса и проверих на трейдърите.бг такава цена не беше достигала изобщо борсата си беше много спокойна същата нощ.
reniemilova5

Мнениеот good mood » 01 Ное 2016, 13:23

reniemilova5 написа:Веднага им писах но ми казаха че това се случва при влизане на борсата и всичко си е ок.Разминаването беше с 10 пипса и проверих на трейдърите.бг такава цена не беше достигала изобщо борсата си беше много спокойна същата нощ.

Значи са били откровени мошеници, което не ме изненадва. Българи ли бяха или
чужд брокер? 8-)
Аватар
good mood

Бонус: 44.5 лв.

Мнениеот reniemilova5 » 01 Ное 2016, 13:39

Българска фирма ме вкара в схемата с този брокер.Порената пирамида.
reniemilova5

Мнениеот StoneHeart » 01 Ное 2016, 21:07

reniemilova5 написа:Аз също наскоро си изпатих така при един брокер.През ноща купувам си евро на възможно най- ниска стойност и съм убедена че цената ще тига ,отваря се позицията с минус 200 долара с не с обичайните -20 тъфкам очите и се чудя аз ли спя или компа откачи.Влизам веднага в платформата на трендът.бг и гледам там всичко си ок,после се поразтърсих из интернет и разбрах ,че това често го правят некоректните брокери ,които печелят от загубите на трейдърите а не от печалбите.Откачена работа .
Няма нищо нередно в случилото се.
Това се получава при брикери с ПРОМЕНЛИВ СПРЕД
Ти си знаеш че обикновено е 1.0 пипс, да ама за момент се е оказал 10.0
(това се забелязва при слаба ликвидност, особено нощем)
Айде сега привържениците на ПРОМЕНЛИВИЯ СПРЕД, които не са малко тук,
да ти обяснят, защо е за предпочитане.
Аз си харесвам ФИКСИРАНИЯ,
на трейдър.бг е такъв, затова там не се случват такива неща.
Последна промяна StoneHeart на 01 Ное 2016, 21:11, променена общо 1 път
Аватар
StoneHeart

Бонус: 225 лв.
Благодарности: 51

Мнениеот reniemilova5 » 01 Ное 2016, 21:10

Ок но това не трябва ли да се отрази на графиката.Значи аз си купувам EUR/USD на 1.089 ,но позицията е отворена на 1.099 на графиката няма видима промяна напротив даже всичко си е спокойно.
reniemilova5

ПредишнаСледваща

Назад към FOREX BROKERS - ФОРЕКС БРОКЕРИ