Въпрос за занулена сметка ?

Имате въпроси за български и чужди forex брокери? Смятате, че брокерът ви е бил некоректен спрямо вас? Питайте!

Re: Въпрос за занулена сметка ?

Мнениеот Марио Димитров » 21 Ное 2014, 13:07

Само съвет:
Изясни имало ли е гап и неговия размер?
Как се получава гап при тях и как така "разтварят" спреда?По тази логика те могат когато си искат да го правят това упражнение!?
Все пак това не е нещо супер като движение!
Пуснах тест за да ти запиша как са били тиковете при мен.На реална платформа,брокито е Алпари.Има гап в размер на 1 пипс в 21:00ч.След това съм записал 1 и 2 сек от движението.
Прикачени файлове
2 sek.gif
2 sek.gif (145.43 KiB) Прегледано 1322 пъти
1 sek.gif
1 sek.gif (147.27 KiB) Прегледано 1322 пъти
Търгувайте това, което виждате на графиките
Марио Димитров

Бонус: 322 лв.
Благодарности: 58

Мнениеот dreamtheater » 21 Ное 2014, 13:38

Георги Георгиев написа:Тук нещата опират до репутацията на брокера,а не до репутацията на клиента,за какво му на един клиент репутация,във всеки един бизнес е така.

"за какво му на един клиент репутация"
По принцип съм внимателен с квалификациите, но това е най-голямата глупост, която съм чул в последно време. Не гледай нещата едностранно, медалът има две страни, бизнес отношенията имат две страни, клиентът е контрагент по дадени отношения, как да няма значение неговата репутация? Всеки уважаващ себе си субект трябва да държи на добрата си репутация, независимо (днес) от коя страна на бюрото е седнал, утре може да е обратното!
dreamtheater

Бонус: 5 лв.

Мнениеот K_W » 21 Ное 2014, 18:40

dreamtheater написа:
Георги Георгиев написа:Тук нещата опират до репутацията на брокера,а не до репутацията на клиента,за какво му на един клиент репутация,във всеки един бизнес е така.

По принцип съм внимателен с квалификациите, но това е най-голямата глупост, която съм чул в последно време. Не гледай нещата едностранно, медалът има две страни, бизнес отношенията имат две страни, клиентът е контрагент по дадени отношения, как да няма значение неговата репутация? Всеки уважаващ себе си субект трябва да държи на добрата си репутация, независимо (днес) от коя страна на бюрото е седнал, утре може да е обратното!

Хубаво има договор, но как става тази работа при отворен пазар, без гап, без лок лимит? :twisted:
В случая както се вижда от поста на Марио Димитров над твоя това си е чисто дране на клиента, поне изглежда така.
Да видим кой брокер ще откаже да му отвори сметка... :lol:
Аватар
K_W

Бонус: 419.5 лв.
Благодарности: 37

Мнениеот dreamtheater » 21 Ное 2014, 19:31

Предлагам да дадем възможност на потърпевшия колега да ни каже ако желае точно какви са били позициите в дадения момент, обем, време на отваряне, точно време на затваряне (до секунда), баланс към момента на отварянето... Доста въпросителни ще ни спести и така и аз мога да сравня в дадения момент какво е имало на моята MT4 платформа при Бенчмарк. Иначе гадаем.
dreamtheater

Мнениеот UnHuman » 21 Ное 2014, 19:46

dreamtheater написа:Предлагам да дадем възможност на потърпевшия колега да ни каже ако желае точно какви са били позициите в дадения момент, обем, време на отваряне, точно време на затваряне (до секунда), баланс към момента на отварянето... Доста въпросителни ще ни спести и така и аз мога да сравня в дадения момент какво е имало на моята MT4 платформа при Бенчмарк. Иначе гадаем.

Това движение което е в момента го виждах, изключвах възможността да прескочи 1.26. Бях го изчислил да има баланс да стигне максимум до там, но явно съм объркал нещо при сметките... А сега още повече боли.. че едни 6-7 пипса са ме разделили от това сега да съм малко по-богат... Чаках това движение и щях да си преместя всички стопове на + и да ги държа дългосрочно... но... минутка невнимание и грешни сметки доведоха до това... :(
Нямаше да ме е яд, ако прогнозата ми не се беше сбъднала, а тя се сбъдна. Просто съм объркал в сметките... и се сбогувах със сериозна сума...
Който взема, си пълни ръката.
Който дава, си пълни душата.
Аватар
UnHuman

Бонус: 2.5 лв.
Благодарности: 1

Мнениеот Георги Георгиев » 21 Ное 2014, 19:52

dreamtheater написа:

Така,ти разбираш ли думата КЛИЕНТ,той има право,в пазарна икономика търсенето определя предлагането,ако няма клиенти,няма БИЗНЕС,никви медали,никви тикви,КЛИЕНТ точка,договори,моговори не го интересува,утре му е кеф и си тръгва от тях,и не ги пита повече,няма какво да им се обяснява,не му трябва репутация,разбери ,така е навсякъде и на мен не ми харесва да е така,но Е така.
Георги Георгиев

Бонус: 24 лв.

Мнениеот dreamtheater » 21 Ное 2014, 20:09

Георги Георгиев написа:
dreamtheater написа:

Така,ти разбираш ли думата КЛИЕНТ,той има право,в пазарна икономика търсенето определя предлагането,ако няма клиенти,няма БИЗНЕС,никви медали,никви тикви,КЛИЕНТ точка,договори,моговори не го интересува,утре му е кеф и си тръгва от тях,и не ги пита повече,няма какво да им се обяснява,не му трябва репутация,разбери ,така е навсякъде и на мен не ми харесва да е така,но Е така.

:smile: Виждам показваш познания за Невидимата ръка.....
Както и да е , приключвам аз тук по темата, далече съм от мисълта да споря, изказах лична позиция и ще кажа още една за последно:
Аз сопола не бих си хвърлил на човек, за който знам, че е доказан неплатец, камо ли да имам бизнес отношения, пък наричай го ти КОСМОНАВТ вместо КЛИЕНТ.

П.С
"ако няма клиенти,няма БИЗНЕС"
ааааа, забравих да те питам за обратното :grin:
dreamtheater

Мнениеот Георги Георгиев » 21 Ное 2014, 20:23

dreamtheater написа:
Георги Георгиев написа:
dreamtheater написа:

:smile: Виждам показваш познания за Невидимата ръка.....
Както и да е , приключвам аз тук по темата, далече съм от мисълта да споря, изказах лична позиция и ще кажа още една за последно:
Аз сопола не бих си хвърлил на човек, за който знам, че е доказан неплатец, камо ли да имам бизнес отношения, пък наричай го ти КОСМОНАВТ вместо КЛИЕНТ.

П.С
"ако няма клиенти,няма БИЗНЕС"
ааааа, забравих да те питам за обратното :grin:

Това е по-скоро Кейнс,отколкото Адам Смит,но през живота съм видял много съвестни клиенти където ВИНАГИ страдат ,видял съм, опарил съм се,казвам ти,а относно сопола ти няма да коментирам,един ден ти пожелавам бизнес да видим какво ще правиш,да ти кажа ли,не сопол,ами ще лазиш пред клиента да ти купи продукта,защото пазара е толкова пренатрупан,че той може да прави каквото си иска с теб,по-думите ти съда че си по-малък и не си се опарвал не ми се сърди,,аз ти казвам реално как стоят нещата.
Георги Георгиев

Мнениеот Марио Димитров » 21 Ное 2014, 20:24

UnHuman написа:
dreamtheater написа:Предлагам да дадем възможност на потърпевшия колега да ни каже ако желае точно какви са били позициите в дадения момент, обем, време на отваряне, точно време на затваряне (до секунда), баланс към момента на отварянето... Доста въпросителни ще ни спести и така и аз мога да сравня в дадения момент какво е имало на моята MT4 платформа при Бенчмарк. Иначе гадаем.

Това движение което е в момента го виждах, изключвах възможността да прескочи 1.26. Бях го изчислил да има баланс да стигне максимум до там, но явно съм объркал нещо при сметките... А сега още повече боли.. че едни 6-7 пипса са ме разделили от това сега да съм малко по-богат... Чаках това движение и щях да си преместя всички стопове на + и да ги държа дългосрочно... но... минутка невнимание и грешни сметки доведоха до това... :(
Нямаше да ме е яд, ако прогнозата ми не се беше сбъднала, а тя се сбъдна. Просто съм объркал в сметките... и се сбогувах със сериозна сума...

Здравей UnHuman,
Може ли да кажеш на каква цена ти са затворени позициите?
Цената на затваряне е цената Ask.
Ние знаем каква е най-високата цена,следователно можем да си сметнем спреда в момента на затваряне,колко е бил.
Това,че може да си объркал сметките е друг въпрос.Но ако спреда е над еди колко си....?!
Акцентирах на това-Бенчмарк да ти изпратят лог файл с най-висока цена и спреда,за да се изясни кой крив и кой прав!!Другото е бития бит .......
Поздрави
Марио Димитров

Мнениеот dreamtheater » 21 Ное 2014, 20:30

Георги Георгиев написа:...по-думите ти съда че си по-малък и не си се опарвал ....

Горните думи ги казвам точно защото съм се опарвал, а не че не съм се. А за отгатването на възрастта - с трудна задача се нагърби. :wink:
Една идея - като застанем да си ги мерим всички колеги нека отправната точка бъде датата на регистрация :grin:
dreamtheater

Мнениеот Георги Георгиев » 21 Ное 2014, 20:41

dreamtheater написа:
Георги Георгиев написа:...по-думите ти съда че си по-малък и не си се опарвал ....

Горните думи ги казвам точно защото съм се опарвал, а не че не съм се. А за отгатването на възрастта - с трудна задача се нагърби. :wink:
Една идея - като застанем да си ги мерим всички колеги нека отправната точка бъде датата на регистрация :grin:

Аз ти казвам как стоят нещата,а ти ако искаш възприемай ако искаш не,тия дати не ги гледай аз имам регистрации във форуми от 2002-3 е и?
Последна промяна Георги Георгиев на 21 Ное 2014, 20:57, променена общо 1 път
Георги Георгиев

Мнениеот UnHuman » 21 Ное 2014, 20:44

Марио Димитров написа:
UnHuman написа:

Здравей UnHuman,
Може ли да кажеш на каква цена ти са затворени позициите?
Цената на затваряне е цената Ask.
Ние знаем каква е най-високата цена,следователно можем да си сметнем спреда в момента на затваряне,колко е бил.
Това,че може да си объркал сметките е друг въпрос.Но ако спреда е над еди колко си....?!
Акцентирах на това-Бенчмарк да ти изпратят лог файл с най-висока цена и спреда,за да се изясни кой крив и кой прав!!Другото е бития бит .......
Поздрави

Позициите на затваряне: от 1.25805 до 1.26009
Платформено време на затваряне на позициите: 19:00:02 - 19:00:13
Аватар
UnHuman

Мнениеот Марио Димитров » 21 Ное 2014, 20:52

UnHuman,
Не ме разбра.Отваряш историята на сделките,разшири я така,че да се вижда и копирай селектираното.Ако не искаш да се виждат номерата на сделките ги "изтрий".Ако не искаш да се виждат обемите,изчисти ги.Покажи цена на отваряне и цена на затваряне сделките.
Марио Димитров

Мнениеот dreamtheater » 21 Ное 2014, 21:01

Георги Георгиев написа:
dreamtheater написа:

Аз ти казвам как стоят нещата,а ти ако искаш възприемай ако искаш не,тия дати не ги гледай аз имам регистрации във форуми от 2002-3 е и?

Виждам, че чакаш отговор, добави едно интервалче преди 1 мин., ти знаеш къде...
Стига вече, ще оспамим темата, аз ще спра.
Лека вечер и успешна търговия!
dreamtheater

Мнениеот ivobos » 21 Ное 2014, 21:04

dreamtheater написа:

Ще разведря малко дискусията с едно мое съждение. Провокиран от горното изречение аз се замислих по въпроса и стигнах до извода, че репутацията на клиента е важна, но с обратен знак. Всеки брокер би искал да подпише договор с клиент, който само внася пари, после ги губи и пак внася и така во веки веков. :lol: :lol: :lol:
ivobos

Мнениеот UnHuman » 21 Ное 2014, 21:07

Без име3.png
Без име3.png (151.29 KiB) Прегледано 1019 пъти
Аватар
UnHuman

Мнениеот UnHuman » 21 Ное 2014, 21:07

Без име2.png
Без име2.png (183.33 KiB) Прегледано 1015 пъти
Аватар
UnHuman

Мнениеот UnHuman » 21 Ное 2014, 21:08

Без име.png
Без име.png (239.44 KiB) Прегледано 1013 пъти
Аватар
UnHuman

Мнениеот UnHuman » 21 Ное 2014, 21:19

На Vantage бонус сметката оцеляла, бях я забравил.. дано са читави, че поне от там да дръпнем някой друг лев
Прикачени файлове
12222.png
12222.png (201.97 KiB) Прегледано 1005 пъти
Аватар
UnHuman

Мнениеот saxmovies » 21 Ное 2014, 21:37

dreamtheater написа:Какво те посъветвам аз - ако смяташ да се занимаваш сериозно с форекс и да останеш дълго на финансовите пазари - отиди и си покрий загубата - все пак 120 долара не е огромна сума и може да я пишеш като по-голяма загуба. Ако си ти това на снимката, която гледам, предполагам тази сума не е голям проблем за теб. Разправиите после и недай си Боже съдилищата не могат да ти изплатят нервите, а знаеш че в тази работа това е най-ценното, което да щадиш и пазиш (наред с капитала). Аз също търгувам при тях и това идва и за мен ново, като се сетя как съм оставял търговии без стоп, разчитайки на маржин кола....... :shock: Беля...., трябва много да се внимава.

Аз пък съм на мнение директно да си смениш брокера, за да не береш ядове занапред...
"Разликата между пророка и анализатора е тази, че когато вторият сгреши, той винаги плаща за своята грешка." Р. Манинг
Аватар
saxmovies

Бонус: 173.5 лв.
Благодарности: 29

ПредишнаСледваща

Назад към FOREX BROKERS - ФОРЕКС БРОКЕРИ