Начинаещ Трейдър - въпроси

Имате въпроси за български и чужди forex брокери? Смятате, че брокерът ви е бил некоректен спрямо вас? Питайте!

Re: Начинаещ Трейдър - въпроси

Мнениеот K_W » 24 Окт 2014, 18:26

Борето_С написа:
K_W написа:Платформата трябва да те е питала дали искаш да ти отвори на друга цена, тъй като докато цъкнеш, поради голямата волатилност цената е била вече друга, ако цъкнеш бързо ОК, ще те отвори веднага. Друг е въпроса че при новини може да е на дъното на свещта, но така или иначе подобен тип търговия не е добра идея. Като потъргуваш още малко ще разбереш защо.
Ако следващите свещи бяха червени и двойката беше спаднала още 50-100 пипса съм сигурен че нямаше да определяш позицията като "дървена" но това вече е друга тема. :grin:

Точно там е проблема, че нямаше такова нещо, нищо, абсолютно нищо. Случвало ми се е много пъти да рекотира давам както си писал ОК и продължавам, но в случая нищо. Мен това ме смути и не знам на какво се дължи. А иначе това са вариации и упражнения, просто сега съм на този етап, да видя по новини кое, как и защо, днес хапнах дървото пак от тази двойка, при новините за БВП при OCO пикна надолу, пусна къса и после литна нагоре. :shock: Логичния извод за мен е увеличаване на разстоянието м/у зададените позиции, предполагам де. Може и друг да е по-верния извод. Както писах по-горе приемам всякакви съвети, препоръки мнения и изводи. Взимам под внимание коментара ти, да не залагам изцяло на търговия по новини, някакви препоръки за следващ етап на упражненията? Дотук съм отметнал Фобиначи корекция, индикатори няколко, дивергениции/колкото може да се разчита на тях/, фигури къде ги виждам къде не, къде решавам, че ги виждам :oops: терминология, че ми беше трудно да вниквам в дискусиите ви, анализи се опитвам да чета въпреки, че срещам често мнението, че анализите на някой друг не са много добър показател, заради различно заложени цели, знам ли. Ако пък сметнеш, че ставам нагъл с толкова въпроси, няма проблем и без това беше предостатъчно информативен и отзивчив. :smile:

Тази двойка много често прави такива движения при новини, първо преди новината или при самото и излизане в едната посока, за залъгване и после мощно в обратната посока.
Относно другите неща, всичко е полезно. Важното е да не скачаш непрекъснато от един на друг индикатор, защото всеки иска време, за да се свикне с него и да се разчитат правилно сигналите му. Фибоначи нивата за мен не струват. Много важни са тренд линиите и нивата на подкрепа и съпротива, така че в началото наблегни на тях.
Аватар
K_W

Бонус: 414 лв.
Благодарности: 37

Мнениеот Георги Георгиев » 24 Окт 2014, 18:33

K_W написа:
Борето_С написа:
K_W написа:Платформата трябва да те е питала дали искаш да ти отвори на друга цена, тъй като докато цъкнеш, поради голямата волатилност цената е била вече друга, ако цъкнеш бързо ОК, ще те отвори веднага. Друг е въпроса че при новини може да е на дъното на свещта, но така или иначе подобен тип търговия не е добра идея. Като потъргуваш още малко ще разбереш защо.
Ако следващите свещи бяха червени и двойката беше спаднала още 50-100 пипса съм сигурен че нямаше да определяш позицията като "дървена" но това вече е друга тема. :grin:

Точно там е проблема, че нямаше такова нещо, нищо, абсолютно нищо. Случвало ми се е много пъти да рекотира давам както си писал ОК и продължавам, но в случая нищо. Мен това ме смути и не знам на какво се дължи. А иначе това са вариации и упражнения, просто сега съм на този етап, да видя по новини кое, как и защо, днес хапнах дървото пак от тази двойка, при новините за БВП при OCO пикна надолу, пусна къса и после литна нагоре. :shock: Логичния извод за мен е увеличаване на разстоянието м/у зададените позиции, предполагам де. Може и друг да е по-верния извод. Както писах по-горе приемам всякакви съвети, препоръки мнения и изводи. Взимам под внимание коментара ти, да не залагам изцяло на търговия по новини, някакви препоръки за следващ етап на упражненията? Дотук съм отметнал Фобиначи корекция, индикатори няколко, дивергениции/колкото може да се разчита на тях/, фигури къде ги виждам къде не, къде решавам, че ги виждам :oops: терминология, че ми беше трудно да вниквам в дискусиите ви, анализи се опитвам да чета въпреки, че срещам често мнението, че анализите на някой друг не са много добър показател, заради различно заложени цели, знам ли. Ако пък сметнеш, че ставам нагъл с толкова въпроси, няма проблем и без това беше предостатъчно информативен и отзивчив. :smile:

Тази двойка много често прави такива движения при новини, първо преди новината или при самото и излизане в едната посока, за залъгване и после мощно в обратната посока.
Относно другите неща, всичко е полезно. Важното е да не скачаш непрекъснато от един на друг индикатор, защото всеки иска време, за да се свикне с него и да се разчитат правилно сигналите му. Фибоначи нивата за мен не струват. Много важни са тренд линиите и нивата на подкрепа и съпротива, така че в началото наблегни на тях.

Много си прав за фибоначи,по него се излиза от пазар,но по него не се влиза.
Георги Георгиев

Бонус: 24 лв.

Мнениеот Борето_С » 24 Окт 2014, 19:00

K_W написа:Относно другите неща, всичко е полезно. Важното е да не скачаш непрекъснато от един на друг индикатор, защото всеки иска време, за да се свикне с него и да се разчитат правилно сигналите му. Фибоначи нивата за мен не струват. Много важни са тренд линиите и нивата на подкрепа и съпротива, така че в началото наблегни на тях.

Честно да си призная мислех да не ти досаждам повече, хвана ме срам вече, но една част от отговора ти ме кара да продължавам. :oops:

Значи относно нивото на подготовка гледам да им отделям по две-три седмици на индикатор, просто за базови познания и плахи опити да ги комбинирам с фигура, помежду им, дивергенция итн. Засега съм по на "ти" с RSI, MACD определено е по-специфичен, поне на мен още не ми е напълно ясен. Оусъма до сега не ме е подвеждал при дивергенция, ама пък те са на високосна................ И сега на същността поради, която реших пак да досаждам. С риск да бъда обруган и оплют как може толкова елементарно нещо да не знам, как става това определяне на линиите на съпротива, да в анализа сутрин, които излиза е ясно там са споменати някакви определени нива, при които се очаква еди какво си и при настъпването на поредица от събития се очаква следващото на............ спомням си смътно в началото, че четох как при преминаването на определена линия се превръща от подкрепа в съпротива и обратното, но чисто хипотетична ситуация искам да разиграем. Нямаш на разположение никакви индикатори, новини и анализи, нищо наготово, как става определянето на нивата на съпротива и подкрепа, за момента на тренда и следващите близки времеви интервали е ясно, но при по-нататъшни действия как да си направя изчисленията къде биха били следващите нива на подкрепа/съпротива. Определен инструмент за това има ли и кой е той ако има? Това чак сега го осъзнавам като голям пропуск в обучението си, точно тази невъзможност да си определям нивата. Другото което се усещам е, че като следя само тренда без странични "жокери" съм малко на принципа "звездите ми го говорят" в общи линии нищо общо с истината. :oops:
Proud student of KVV and pitfx!
Аватар
Борето_С

Бонус: 149 лв.
Благодарности: 2

Мнениеот K_W » 24 Окт 2014, 19:23

Борето_С написа:
K_W написа:Относно другите неща, всичко е полезно. Важното е да не скачаш непрекъснато от един на друг индикатор, защото всеки иска време, за да се свикне с него и да се разчитат правилно сигналите му. Фибоначи нивата за мен не струват. Много важни са тренд линиите и нивата на подкрепа и съпротива, така че в началото наблегни на тях.

Честно да си призная мислех да не ти досаждам повече, хвана ме срам вече, но една част от отговора ти ме кара да продължавам. :oops:

Значи относно нивото на подготовка гледам да им отделям по две-три седмици на индикатор, просто за базови познания и плахи опити да ги комбинирам с фигура, помежду им, дивергенция итн. Засега съм по на "ти" с RSI, MACD определено е по-специфичен, поне на мен още не ми е напълно ясен. Оусъма до сега не ме е подвеждал при дивергенция, ама пък те са на високосна................ И сега на същността поради, която реших пак да досаждам. С риск да бъда обруган и оплют как може толкова елементарно нещо да не знам, как става това определяне на линиите на съпротива, да в анализа сутрин, които излиза е ясно там са споменати някакви определени нива, при които се очаква еди какво си и при настъпването на поредица от събития се очаква следващото на............ спомням си смътно в началото, че четох как при преминаването на определена линия се превръща от подкрепа в съпротива и обратното, но чисто хипотетична ситуация искам да разиграем. Нямаш на разположение никакви индикатори, новини и анализи, нищо наготово, как става определянето на нивата на съпротива и подкрепа, за момента на тренда и следващите близки времеви интервали е ясно, но при по-нататъшни действия как да си направя изчисленията къде биха били следващите нива на подкрепа/съпротива. Определен инструмент за това има ли и кой е той ако има? Това чак сега го осъзнавам като голям пропуск в обучението си, точно тази невъзможност да си определям нивата. Другото което се усещам е, че като следя само тренда без странични "жокери" съм малко на принципа "звездите ми го говорят" в общи линии нищо общо с истината. :oops:

Не знам защо така сме те наплашили, идеята на форума е да се задават въпроси и да се дебатира по-тях 8-)
Инструмента за определяне е обикновенната тренд линия, която използва за чертане. По- лесно е да се покаже, отколкото да се обяснява, така че ако искаш качи някоя графика и ще ти ги начертая, предполагам ще е достатъчно за да разбереш принципа.
Когато следиш тренда, ти трябват тренд линиите и Праиз Акшън, принципно и само това е достатъчно за печеливша търговия.
Аватар
K_W

Мнениеот Борето_С » 24 Окт 2014, 19:47

А не съм от плашливите, просто има една вредна тенденция към новите по българските форуми, която намалява в последно време, ама все си имам едно на ум в началото. :-? Иначе чест ти прави цялото ти поведение!

И така към делата, злато реших да снапна като тайма е 10мин и 4часа, времената, които аз гледам, ако искаш и ще е по-удачно кажи ти какви времена да кача и на какво.

Изображение

Изображение
Аватар
Борето_С

Мнениеот K_W » 24 Окт 2014, 20:21

Борето_С написа:А не съм от плашливите, просто има една вредна тенденция към новите по българските форуми, която намалява в последно време, ама все си имам едно на ум в началото. :-? Иначе чест ти прави цялото ти поведение!

И така към делата, злато реших да снапна като тайма е 10мин и 4часа, времената, които аз гледам, ако искаш и ще е по-удачно кажи ти какви времена да кача и на какво.

Изображение

Изображение

Колкото по-малък е фрейма, толкова по-малко надеждна е линията на съпротива.
Може да ти изглежда като драсканица, но се загледай във всяка линия по-отдело, отбелязал съм с кръгче важните моменти на пробив, както виждаш, за линията са достатъчни две точки, след което в бъдеще цената се съобразява с нея, така и предвиждаш бъдещи движения. Стрелката на 4ч показва фалшив пробив, цената е пробила, но свещта е затворила под тренд линията.
p9KYSlesj.jpg
p9KYSlesj.jpg (257.03 KiB) Прегледано 2006 пъти
ip5xSkr1j.jpg
ip5xSkr1j.jpg (236.86 KiB) Прегледано 2006 пъти
Аватар
K_W

Мнениеот Борето_С » 24 Окт 2014, 20:44

Всъщност това може ли да се отнесе към двойните върхове, низходящ и възходящ триъгълник? Не конкретните графики, но в този контекст. Осъзнах поредна кардинална грешка, мислено съм ги делял тези фигури от общата картина, вместо да ги гледам като общо цяло. :-? И сега за пореден път ще избия публиката с "компетентен" въпрос, прайс екшън какво е точно? Набързо мернах в нета, но си трябва по-обстойно разучаване. Ако искаш първо да почета за него и после да уточняваме или да не си пълня главата с паразитни шумове?
Аватар
Борето_С

Мнениеот K_W » 24 Окт 2014, 20:53

Борето_С написа:Всъщност това може ли да се отнесе към двойните върхове, низходящ и възходящ триъгълник? Не конкретните графики, но в този контекст. Осъзнах поредна кардинална грешка, мислено съм ги делял тези фигури от общата картина, вместо да ги гледам като общо цяло. :-? И сега за пореден път ще избия публиката с "компетентен" въпрос, прайс екшън какво е точно? Набързо мернах в нета, но си трябва по-обстойно разучаване. Ако искаш първо да почета за него и после да уточняваме или да не си пълня главата с паразитни шумове?

Да картинката трябва да е цялостна :wink:
Относно ПА, чети в нета.
Аватар
K_W

Мнениеот Борето_С » 24 Окт 2014, 21:24

K_W написа:Да картинката трябва да е цялостна :wink:
Относно ПА, чети в нета.

Големи благодарности за отделеното време! :smile: По някое време ще се отчета на по питие.
Аватар
Борето_С

Мнениеот Борето_С » 25 Окт 2014, 11:04

Мимоходом в почивките между четенето да попитам. Това струва ли си да си го купя? http://www.forex-hobby.com/%D0%BA%D0%B0 ... %81%D0%B2/
Аватар
Борето_С

Мнениеот K_W » 25 Окт 2014, 11:29

Борето_С написа:Мимоходом в почивките между четенето да попитам. Това струва ли си да си го купя? http://www.forex-hobby.com/%D0%BA%D0%B0 ... %81%D0%B2/

По- скоро не, защото заглавието е подвеждащо :grin:
Намеква че форекса може да е хоби от което да печелиш пари, а това не е вярно (за съжаление). :grin:
В нета има всичко което ти е необходимо, сига да знаеш английйски, във форума има тема за литература, там има линкове за 10-тки книги. Ако искаш нещо на български може да си купиш Изображение или Изображение
Аватар
K_W

Мнениеот flow » 25 Окт 2014, 12:09

Борето_С написа:Мимоходом в почивките между четенето да попитам. Това струва ли си да си го купя? http://www.forex-hobby.com/%D0%BA%D0%B0 ... %81%D0%B2/

Аз това направих грешката да си го закупя, още се обучавам и ми се стори добре това, че е българска литература все пак. Ама просто са казани някой основни неща и разтягане на локуми. Не е нищо особено, в този форум може да научиш много по-полезна информация.
Аватар
flow

Бонус: 27.5 лв.

Мнениеот Борето_С » 25 Окт 2014, 12:15

K_W написа:
Намеква че форекса може да е хоби от което да печелиш пари, а това не е вярно (за съжаление). :grin:

Сега ня'кви плахи опити за демотивация ли ми прилагаш? :grin: Рано ми е още за проверка на психическата издръжливост и бих ли бил психически издръжлив трейдър. Задръж малко момента със стрес тестовете. Кво ще рече "не е вярно" не може да ти е хоби или не може да печелиш пари? И само в тая връзка ли не е вярно? :grin:

А сега сериозно, английски колкото да си изям боя или да си купя храна и цигари знам, но не мисля, че за изучаване на тези неща ще ми е достатъчен, като прибавим и специфичните термини имам съмнения в сполучливия резултат. :-?

flow написа:Аз това направих грешката да си го закупя, още се обучавам и ми се стори добре това, че е българска литература все пак. Ама просто са казани някой основни неща и разтягане на локуми. Не е нищо особено, в този форум може да научиш много по-полезна информация.

Ясно, ще прегледам онлайн примерите, които са дадени там и ще пропусна книгата, ще заложа на нещо по-обстойно. Просто ми хареса идеята на прайс екшъна, заради чистотата на целия процес и реших да наблегна по-конкретно на него.
Аватар
Борето_С

Мнениеот K_W » 25 Окт 2014, 13:47

Борето_С написа:

Сега ня'кви плахи опити за демотивация ли ми прилагаш? :grin: Рано ми е още за проверка на психическата издръжливост и бих ли бил психически издръжлив трейдър. Задръж малко момента със стрес тестовете. Кво ще рече "не е вярно" не може да ти е хоби или не може да печелиш пари? И само в тая връзка ли не е вярно? :grin:

А сега сериозно, английски колкото да си изям боя или да си купя храна и цигари знам, но не мисля, че за изучаване на тези неща ще ми е достатъчен, като прибавим и специфичните термини имам съмнения в сполучливия резултат. :-?

Мотивацията и психическата ти издръжливост ще бъдат тествани от пазара, това е гарантирано. "може да ти е хоби или може да печелиш пари" трябва да избереш едно от двете. За да печелиш системно трябва да си сред 10-те % на най-добрите трейдъри в света, които са професионалисти и се занимават само с това. Това с хобито е като да караш колело събота и неделя и да мислиш че имаш шанс да влезнеш в 10-тката на "Тур дьо франс" :grin: :wink: Освен това поради особеностите на борсовата търговия, трябва да си голям мазохист, за да ти харесва като хоби :grin:
Аватар
K_W

Мнениеот Борето_С » 25 Окт 2014, 18:54

Докато чакам пощенския гълъб с книгите, които препоръчахте, реших да си припомня чертането. Минали, настоящи и бъдещи трендове, докато не попаднах на това от снимката :shock: US30 1D t/f и почти припаднАх. Ще може ли някой да ми драсне тренда, по-точно евентуален бъдещ такъв.

Изображение
Аватар
Борето_С

Мнениеот reniemilova5 » 01 Ное 2016, 10:56

Аз също пробвах с книги ,но някак това разминаване на лукуми ми стана доста скучно и мисля,че във форумите може да се научи много повече.
reniemilova5

Бонус: 66 лв.

Мнениеот нели » 01 Ное 2016, 14:20

Аз съм съвсем начинаеща и не съм чела книги. Четох доста статии, част от които ми се видяха доста измислени, но може ли да ми препоръчате някаква книга
нели

Бонус: 16.5 лв.

Мнениеот reniemilova5 » 01 Ное 2016, 14:29

Наскоро си закупих книгата СЛЕДВАЙТЕ ГОЛЕМИТЕ ПАРИ -автор Светлин Минев има някои интересни неща в нея ,но и в книжарницата от която я закупих нямаше кой знае какъв избор.
reniemilova5

Мнениеот good mood » 01 Ное 2016, 15:23

reniemilova5 написа:Наскоро си закупих книгата СЛЕДВАЙТЕ ГОЛЕМИТЕ ПАРИ -автор Светлин Минев има някои интересни неща в нея ,но и в книжарницата от която я закупих нямаше кой знае какъв избор.

В интернет могат да се намерят достатъчно метериали за обучение по валутна
търговия. Не си губете времето с книги. Във форекса най-важното е практиката, а
тя се постига с ежедневно висене пред графиките. :P :oops:
Аватар
good mood

Бонус: 44.5 лв.

Мнениеот reniemilova5 » 01 Ное 2016, 15:48

Ок съгласна съм ,но малко литература няма да ни навреди :-?
reniemilova5

ПредишнаСледваща

Назад към FOREX BROKERS - ФОРЕКС БРОКЕРИ